Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Нед Мај 10, 2020 7:02 pm

Маједонија има повеќе ид два милиони граѓани, според лудите дпне оФци 500 илјади луѓе ја изгубиле работата.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2349
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пон Мај 11, 2020 1:18 pm

Би било добро да дадеш линк од каде ти е оваа информација. Прашањето во Детектор беше приближно дали вие или некој што го познавате останал без работа. Што би рекле ако некој што останал без работа има повеќе роднини и пријатели, поголем е и процентот. Некој ова го искористил за ситна политичка пропаганда. Многу помала од таа што пред секој Самит на ЕУ голем број на медиуми тврдат дека ќе добиеме датум. Едно време тврдеа и медиуми и некои политичари од партијата чиј лидер сака да бо е*бе народот (инаку амнестиран криминалец црпнат од нива во село Муртина) дека сме добиле датум. Ајде да бидам во тек со темата - лудаците од партијата чиј лидер сака да го е*бе народот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Мај 12, 2020 3:55 pm

Еве зошто лудаци, затоа што со извртување на фактите се обидуваат да сеат страв и паника меѓу народот. Лудаци невидени.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2351ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2352
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty ..

Пишување by трендафил on Вто Мај 12, 2020 6:22 pm

Да сакаше некој да сее страв ќе напишеше дека во Кина има 3 починати на милион жители, а во Македонија 44. Скоро 15 пати повеќе.
Или дека Кина има 58 заболени на милион жители, а Македонија 804. Скоро 14 пати повеќе.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Пон Мај 18, 2020 8:57 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2247ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Eyt-be10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty ..

Пишување by трендафил on Пон Мај 18, 2020 9:52 pm

Не знам дали е напишаното вистина, знам дека главата на Невена убиена од бугарските фашисти што Заев сака да ги прогласи за ослободители, била шетана низ велешките села и на крај изложена во излог во градот, но сигурно е дека внукот на Заев нема да биде виновен затоа што станавме северна, што се казнуваат Македонци за веење на етничкото македонско знаме и што дедото се откажа (до сега) од повеќе од 2 илјади години македонска историја. Со налудничаво тврдење дека Тито ги створил Македонците преку ноќ, не само на територијата на тогашна Југославија, туку и во Грција, Бугарија, Албанија, САД, Австралија, Германија, Русија, Чиле и да не набројувам повеќе.
Ајде да напишам и дека владата купи нов, не блиндиран Мерцедес за некои четврт милион евра, а нема пари за маски, респиратори и друга опрема и лекови за борба против короната. Со новите респиратори имаме втор случај на заболен од корона што сега дише самостојно, по првиот случај што веќе е оздравен.
https://infomax.mk/wp/фото-блиндиpаниот-не-им-се-погоди-влад/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мај 18, 2020 10:11 pm

Штом Димовски не демантира и не се заканува со тужби значи вистина е небањати фашистички говна. Дувајте го заедно со таа дебелата свиња од нимфомакс.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2476

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty ??

Пишување by трендафил on Пон Мај 18, 2020 10:23 pm

Чудно не се размислувало истиот да се продаде и да се купи опрема за заштита од короната. За волја на вистината владата не го продаде ниту Мерцедесот во кој сега се возеа Ангела Меркел и другите газди од евроатланската меѓународна банда пред референдумот кој беше неуспешен и покрај нивната поддршка. После се помина на втората етапа, купување и уценување на пратеници за да се обезбедат гласови за промена на Уставот, по што божем требаше да станеме не само членка на НАТО, туку и да добиеме датум за преговори со ЕУ. Иако некој лажеше дека датум сме добиле пред 2 години.
А што му запленија на синот на пратеничката Авировиќ што гласаше за промена на Уставот, а е соизршител на делото (ако воопшто постои) за кое е осуден Кочан? Како тоа еден не се гони, а друг се гони за исто дело заедно извршено?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Пон Мај 18, 2020 10:32 pm

Namali glupokja Trendafile. Ubiena e od vas vsmro dpsmne vanchemihajlovistite.

https://zase.mk/articles/357580/-foto-koj-go-unishtuva-spomenot-na-dunja

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty !!

Пишување by трендафил on Пон Мај 18, 2020 10:47 pm

Уште ќе ме убедиш дека бугарските фашисти ги гонеле контрачетниците за убиство и нелегално носење на оружје. Контрачетниците биле како СДСМовците. Работеле против Македонците, а во полза на Бугарите. Во војна и се убивало. Така правеше и ДУИ во 2001 година. Не знам кои се тие велешки антифашисти што се споменуваат на линкот што си го навел. Не знам дека има регистрирано такво здружение. Ако се велешки социјалдемократи не мора да им се верува. Доколку Заев дише, затоа што нели тврдеше дека додека дише нема да се менува уставот поради промена на името.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Пон Мај 18, 2020 10:58 pm

Ne se deklariraat SDSM za naslednici na Todor i Vanche tuku vie od dpsmne. A tie kontrachetnici bile poznati vojvodi na vanchemihajlovistichkoto vmro chii naslednici ste vie.

https://mk.m.wikipedia.org/wiki/Михајловистички_контрачети_во_Вардарска_Македонија
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Мај 19, 2020 4:23 pm

Сега ќе почнеш да тврдиш и дека Лазар Колишевски е најголемиот лидер на СДСМ. Ванчо Михајлов Втората светска војна ја поминал во Загреб и Виена. Го довеле Германците по капитулацијата на Бугарија, но немал поддршка да формира фашистичка Македонија. По падот на комунизмот му е подигната спомен биста во Софија, па може да очекуваме заедничко чествување на Борисов и Заев на неговиот лик и дело. Контра четите биле нешто како соросоидите во самостојна Македонија. Среќа е што сега се други времиња, па нема убивање, но затоа имаме долгогодишни робии и судски притвори. Имаме во моментов и случај кога некој сака да изигрува диктатор па изјавува дека избори ќе има кога тој ќе посака, без разлика дали има здравствени и законски услови за тоа. Се лажеше и дека ОБСЕ напишало дека е спремно за набљудување.
https://expres.mk/obse-ne-potvrdilo-deka-kje-gi-sledi-izborite/
Колку повеќе има заболени, како последица од првомајските празници, понатаму од ифтарите за Бајрам, толку помали шанси се за избори. За Велигден имавме 24 часовен карантин сите празнични денови. Турција ќе има 4 дена карантин за Бајрам. Да видиме што ќе биде во Македонија за претстојниот Рамазан.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Вто Мај 19, 2020 4:55 pm

vsmro dpsmne vanchemihajlovistichko predavnichka.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Eyyrtc10ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Eyyryk10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Мај 19, 2020 8:33 pm

За среќа немаше потреба да се згрижуваат пациенти во неа ама на лудата дпне оФца и е криво што е така. Тие би биле најсреќни болниците толку да се наполнеа па да нема место за сите пациенти за да можат да го напаѓаат Заев и СДСМ.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2361
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Вто Мај 19, 2020 8:51 pm

Safet dokazha deka e vo vistinskoto stado. I toj ne vkluchuva mozok.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2248ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2249ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2250
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty ..

Пишување by трендафил on Вто Мај 19, 2020 8:53 pm

Нешто ти се помешало. Заев е тој што тврди дека Тито ги створил вештачки Македонците. Дури и во САД, Австралија, Бугарија, Грција, Албанија, Чиле, Австрија, Русија и други држави надвор од Југославија. Толку му сече умот.
Откако Талат Џафери ги прогласи изборите на 12 април, а поминаа повеќе од 60 дена од нивното прогласување, останува повторно да ги објави. На новите избори ќе имаат право да се кандидираат за пратеници и тие што не биле полнолетни на 12 април. Тоа не им го обезбедува предлогот за продолжување на изборите таму кај што застанаа.
Очекував повеќе дискусија за тоа дали соросоидите се пандан на контра четите од втората светска војна. Со иста цел, побугарчување на Македонците. Сега не убиваат физички. Инаку темава не е за изборите. Има тема за тоа.
Што се однесува до болницата што се демонтира, подобро ќе беше истата да биде користена наместо болницата 8 септември, која тогаш не ќе беше блокирана за пациентите болни од други болести.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Вто Мај 19, 2020 9:16 pm

Namali glupokja Trendafile. Ti si eden od vanchemihajlovistite shto tvrdat deka Talat e izbran so 59 glasovi. Vo isto vreme go priznavate za legitimen pretsedatel na parlamentot. Ako e tochno vasheto tvrdenje deka e izbran so 59 glasovi a vie go priznavte za legitimen pretsedatel na parlamentot vrshite predavstvo kon makedonskiot narod a ako lazhete i toj navistina e legitimen pretsedatel na parlamentot togash gi potkopuvate instituciite i vrshite predavstvo kon makedonskata drzhava. Kako i da svrtite predavnici ste.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Сре Мај 20, 2020 8:03 pm

Реално, на крајот од мандатот на Собранието Талат можеше да добие и повеќе од 80 гласа заедно со тие на уценетите и купени пратеници од кои некои беа на листата на СДСМ на одложените избори. Што би рекле започна нелегитимно, а заврши легитимно. Барем толку легитимно колку што е легитимна промената на Уставот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Пет Мај 22, 2020 9:09 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Eyn0gp10

Сериозно, или овај има (Мицкоски) проблем со здравјето, татко му италјански шпион, тој патриот, дупи некој некого овде ...или?

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty ..

Пишување by трендафил on Пет Мај 22, 2020 9:51 pm

Изгледа дека не се толку големи пријатели како што се Зоран Заев и Александар. Не можам да дискутирам за конкретниот случај, но нема да биде прв пат некој петоколонаш да се освести и да стане патриот. Заев сепак ги пречекори сите граници, па проблемот со името стана проблем кој го загрозува постоењето на Македонци.
Во секој случај не разбирам зошто е нормално Заев да соработува и да оди на заеднички ручек со Верушевски, а ако некој од ВМРО го познава е лудак, според лудачкиот назив на темава.
Да заклучам дека самиот Заев во снимениот разговор за време на заедничкиот ручек чија автентичност не ја оспори му вели на Александар дека се однесува како ВМРОвец. Тоа е во време кога контрачетникот од Муртино ја дава познатата изјава пред своите сопартијци (соборци контрачетници) дека на СДСМ не му личи да биде патриотска партија или во истата серија дека ќе јаде живи луѓе ако се дограби до власта.
Интересно е што го обвинуваш СДСМ дека комисијата за безбедност им ја води италијански шпион. Иако не значи дека ако таткото е шпион тоа мора да биде и синот.
Кога веќе го споменав Зоран Верушевски во неговата биографија на Википедија има фалсификат. Тој не доби ослободителна пресуда. СЈО го повлече обвинението против него и сите соработници на странски служби вклучувајќи го тука и доскорешниот премиер, па не се изнесуваа докази пред судот. Само се спроведе политичката одлука (донесена во странство) кој треба да се ослободи. Понатаму и кој треба да биде гонет. Без разлика кој што направил.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пон Мај 25, 2020 5:18 pm

Небањатите јадат говна дека донациите за социјално загрозените семејства што се делат од страна на СДСМ и семејството Заеви се предизборен поткуп, трчаат тајно да снимаат и шпионираат надевајки се дека ке успеат да излажат некој будала да гласа за нив. Ајде сега нека дојде некој небањат и нека ги изеде истите говна и за овие.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2488ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2489ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Img_2490

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДСМ

Пишување by трендафил on Пон Мај 25, 2020 9:32 pm

Не е еднакво ако се даде помош на две семејства кои се социјално загрозени и ако се дадат пакети на повеќе илјади луѓе од кои не сите се социјално загрозени и кога тоа се прави со денови пред избори. Колку што се гледа на тоа што си го приложил од профавница помошта се носи директно кај примачите. Не проаѓа низ магацини, посебно не во време на полициски час како што беше случај во Струмица на пример. Во секој случај до сега обвинителството има отворено случај само за СДСМ и само за Струмица. До сега барем.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Пон Мај 25, 2020 9:41 pm

Не е, првото означува дека вие дпне оФците сте скржавци и се што правите е ефтина реклама за поткуп на гласачи а второто е пример како треба да се биде солидарен и да се помагаат социјално загрозените лица во време на пандемија
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 29, 2020 10:21 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Eznj3b10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty --

Пишување by трендафил on Пет Мај 29, 2020 10:31 pm

Сериозно ли мислиш дека нормален човек на ден во кој 5 наши сограѓани го загубија животот во борба со корона вирусот, а нови 52 започнуваат да се борат со болеста би нацртал ваква конструкција мислејќи дека ако некого го прогласи за луд, тоа значи дека тој е паметен.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 6 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот