Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Пет Мај 29, 2020 10:55 pm

Ако небањатите беа нормални немаше да има 5 мртви и 52 нови заразени денес.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2501ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Ezly9w11

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty ..

Пишување by трендафил on Саб Мај 30, 2020 2:28 pm

Во празна глава тешко е да влезе дека полицијата е должна да спречи прекршување на некое правило, но не мора тоа секогаш да биде со казна, посебно кога казните се драконски како тие за прекршување на полицискиот час. Токму полицискиот час допринесе за ширење на болеста затоа што ако некој отишол на ифтарска вечера кај некого, мораше таму да остане до завршувањето на полицискиот час, односно од вечер до наутро, или од петок до понеделник. Ненормални беа и одлуките во деловите од државата во кои нема ниту еден заболен да има долготрајни полициски часови. Очекувам дека Наќе Чулев од страна на трол-фармите на СДСМ ќе биде прогласен за виновен и за катастрофалната ситуација во економијата. Повторно ќе прашам како тоа вина за состојбата нема и кај министерката за одбрана кога и АРМ работеше заедно со полицијата? Можеби е Наќе Чулев виновен за тоа што владата не прогласува вонредни мерки, како тие во Дебар и Центар Жупа и за општините или деловите од општини во кои има зголемен број на заболени.
Еве ја и целата изјава на министерот за внатрешни,
„Јас кажав и на Влада и на социјалните медиуми, притисокот е безкурпулозно да ги казнуваме граѓаните за ограничувањето на движењето и за сите други мерки. Мојот принцип како министер за внатрешни работи е пред се да ги предупредуваме граѓаните, а ако го повторуваат делото тогаш да превземеме репресивни мерки. Значи репресивни мерки да, ама не по секоја цена. Најпрво со превенција, а потоа да се оди со репресија. Моментот е особено тежок за граѓаните тие се под голем психолошки притисок, економската состојба ние катастрофално лоша. Голем дел од граѓаните изгубија работни места, семејствата им се во тешка економска состојба, така да високите казни кои што би им се дале, дополнително би го оштетиле нивниот буџет и би влијаеле негативно врз благосостојбата на нивното семејство, посочи Чулев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Саб Мај 30, 2020 3:02 pm

Отсјајот е говно што собира политички поени на здравјето на граѓаните, уште поголеми говна се набањатите што го бранат, и сега бидејки полицискиот час е крив а не погубната политика на небањатите еве дувајте му го на Жмицко пошто он придонел за зголемување на заразата .

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2503

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Саб Мај 30, 2020 5:49 pm

Ова што си го напишал си требал да го кажеш на твојот психијатар во 4 очи, а не да го објавиш на јавен форум. Не верувам дека ќе разбереш, но на власт е СДСМ. Под нејзина контрола се и полицајците, затоа што поранешниот телохранител на Оливер Спасовски и Зоран Заев сега е директор на Бирото за јавна безбедност. Исто така ваши кадри се и по секторите за внатрешна безбедност и полициските станици. Не си дал линк до веста затоа што е бајата и си се обидел да манипулираш. Или му веруваш на некој лажго, што за симпатизер на Заев кој има проблеми со вистината тоа не ме изненадува. Веста е од 22 март. Дали си ти тоа што го пишуваш за Мицковски. Мислиш ли дека со напишаното си направил нешто добро за СДСМ или сите што ќе го прочитаат тоа што си го напишал ќе си речат дека кај овие лажењето е вклопено во генот.

https://www.24.mk/details/mickoski-podava-raka-na-vladata-i-bara-postrog-policiski-chas

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Саб Мај 30, 2020 6:58 pm

Си т врдел дека полицискиот час допринесува за ширење на ковид 19, ти ставиле доказ дека Жмицко барал дури и постог полициски час, ти си продолжил со тресење зелени затоа што те фатиле со спуштени гаќи. Задоволство ми е да констатирам дека полека но сигурно со твоето пишување го оправдуваш насловот на темата.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Говната од СДСМ

Пишување by трендафил on Саб Мај 30, 2020 8:16 pm

А, се јави адвокатот на Првоборец. Се работи за две различни времиња. Едни беа мерките во Дебар и Центар Жупа, а друга работа полициски час навечер и во време на викенди и празници. Не сум лекар, но никаде не сум сретнал податок дека човек не може да се зарази дење и во работен ден, па затоа само тогаш е потребен полициски час. Гледам дека комисијата за заразни болести на чие чело е кандидат на СДСМ за претстојните избори покрај беснеењето на вториот бран нема никакви препораки во општините или деловите од општини во кои има заболени. Заболените не сакаат да соработуваат со здравствените органи, тоа е нов момент во епидемијата, не сакаат да соработуваат со здравствените органи и не кажуваат со кого биле во контакт во последните денови. Ниту сум тврдел ниту ќе тврдам дека полицискиот час допринесува на ширење на епидемијата, освен во специфичен случај, во време на рамазанските пости, поточно на ифтарските вечери. Чудно како не си ги познавате тие што гласаат за иста партија со вас. Ако во една земја за случувањата е виновна опозицијата, а не власта, не ни треба власт.
Инаку реагирав на тврдењето дека некое говно собирало политички поени и дека се говна сите што не поддржуваат друго говно што сака да не ги добие изборите со собирање на политички поени туку со избори во време кога поради епидемијата голем број гласачи нема да излезат на избори, па тие неколку десетици илјади гласови што се крадат би претегнале. Рибата смрди од главата, државата од власта. Ако се работи за говна, власта секогаш е поголемо говно.

П.С.: Се вклопив ли успешно во начинот на кој се комуницира на нашиов форум во последно време!?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Саб Мај 30, 2020 11:37 pm

Според лудите дпне оФци „мажиштата" од вро дпне смеат да ги тепаат жените од спротивната политичка опција.


ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2370
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa on Нед Мај 31, 2020 4:32 am

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 100969138_924158771356548_3674933915795062784_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=mU8Z3rrgzKsAX8-WO-C&_nc_ht=scontent.fskp1-1


https://scontent.fskp1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/101199848_2963810397074231_3172915997682171904_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=-9Zxp52j8NcAX_0N2cJ&_nc_ht=scontent.fskp1-1.fna&oh=794f11699220c23c57dd30613d8eb2a8&oe=5EF89919


direktno od fb ...mnogu jakichko ...dal tipov takozvani Nikoloski izjava vakva : gi otvorija kafanite i se chudat zoshto lugeto se veselat -pa zashto se ide u kafana ? za da se veselish ....


i odma mu odgovorile...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa on Нед Мај 31, 2020 4:34 am

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 101199848_2963810397074231_3172915997682171904_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=-9Zxp52j8NcAX_0N2cJ&_nc_ht=scontent.fskp1-1

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa on Нед Мај 31, 2020 4:36 am

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 100969138_924158771356548_3674933915795062784_o.jpg?_nc_cat=110&_nc_sid=1480c5&_nc_ohc=mU8Z3rrgzKsAX8-WO-C&_nc_ht=scontent.fskp1-1

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa on Нед Мај 31, 2020 4:39 am

dvata posta mu se posveta na Nikoloski po povod izjavata na tv 360


eve ja :
360° Николоски: Дозволија да работат ресторани и се чудат дека луѓето се веселеле – па за што се оди таму?!

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty ..

Пишување by трендафил on Нед Мај 31, 2020 9:56 pm

По повод изјавата на премиерот Спасовски дека Наќе Чулев е виновен за ширењето на пандемијата, а невини се и тој и неговиот здравствен тим на чело со Филипче, комисијата на чело со Жарко Караџовски, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, интересна колумна на Бранко Геровски во која меѓу другото пишува.
„ И мантрата „Наќе е крив“ веќе не врви. Барем кај тие што размислуваат со своја глава. Во нашиот здравствен систем, Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ) врши „инспекциски надзор над спроведувањето на законите и другите прописи донесени врз основа, меѓу другите, на здравствената заштита на населението, здравственото осигурување и евиденциите во областа на здравството – инспекцискиот надзор ги опфаќа просторот, објектите, просториите, уредите и опремата, дејностите и лицата кои на кој било начин можат да влијаат штетно врз здравјето на луѓето“. “

https://plusinfo.mk/na-e-e-krif-za-sfe-abe-a-bidete-seriozni-aman/_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa on Пон Јун 01, 2020 1:03 am

трендафил напиша:По повод изјавата на премиерот Спасовски дека Наќе Чулев е виновен за ширењето на пандемијата, а невини се и тој и неговиот здравствен тим на чело со Филипче, комисијата на чело со Жарко Караџовски, Државниот санитарен и здравствен инспекторат, интересна колумна на Бранко Геровски во која меѓу другото пишува.
„ И мантрата „Наќе е крив“ веќе не врви. Барем кај тие што размислуваат со своја глава. Во нашиот здравствен систем, Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДЗСИ) врши „инспекциски надзор над спроведувањето на законите и другите прописи донесени врз основа, меѓу другите, на здравствената заштита на населението, здравственото осигурување и евиденциите во областа на здравството – инспекцискиот надзор ги опфаќа просторот, објектите, просториите, уредите и опремата, дејностите и лицата кои на кој било начин можат да влијаат штетно врз здравјето на луѓето“. “

https://plusinfo.mk/na-e-e-krif-za-sfe-abe-a-bidete-seriozni-aman/
se mislev dali da ti pisham ...odma se pokajav ti shtom branko gerovski go zemash za reper novinar ,glupo e da si gubam vreme da ti pishuvam ....inaku nake treba da odgovara i krivichno za ubistvo na site pochinati od virusot ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15932
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty ..

Пишување by трендафил on Пон Јун 01, 2020 5:36 pm

Да не мислиш дека Заев и Филипче ќе бидат наградени на изборите за секој починат од вирусот.
За сите заболени или лица што биле во контакт со заболени одговорен е Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Болните со масовни тестирања треба да ги пронајдат институциите што ги контролира министерството за здравство. Здрави луѓе не можат да ја пренесат болеста, па ако здравството си ја вршеше работата не ќе има работа за полицијата. Не го укина полицијата полицискиот час, туку Комисиојата за заразни болести веројатно под диктат на Заев. За вас е најдобро на денот на изборите да има полициски час и на гласање да излезат само тие што ќе добијат дозвола од Министерството за информатичко општество и администрација, што би рекле од Дамјан Манчевски.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Сре Јун 03, 2020 9:53 pm

Ц ц ц.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2371


luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane on Пон Јун 15, 2020 9:22 pm

Bolni se.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2059ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Eajnux10

Zhane

Број на мислења : 127
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 20, 2020 12:55 pm

Еве што изјави Русковска.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2544
А еве што пренесува дебелото говно од нимфомакс.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2545

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 20, 2020 5:52 pm

Ало небањати и после четири години ќе има избори. Не мора да вршите колективно самоубиство. Додека смените раководство и оп дошла 2024.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2546

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty ..

Пишување by трендафил on Саб Јун 20, 2020 9:01 pm

Да користеше нормален фовор наместо говорот за омраза и најпримитивниот збор од таквиот начин на изразување, небањати, веројатно ќе ти одговорев сериозно. Вака прво ќе размислам да не си, според темава, лудак од СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Саб Јун 20, 2020 9:56 pm

А бе јас добро ви мислам. Ако продолжите по на Жмицко умот тоа ќе биде колективно самоубиство. А да не сфатил Жмицко дека пола гласачи му се информатички неписмени па од немај каде ќе праи митинзи и ќе се надева дека нема баш сите да се испозаразат и цркнат до изборите?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Сре Јун 24, 2020 10:43 pm

Ало небањати, лудаци како вас не смеат да дојдат на власт.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2548ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Ebtydx10

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1284
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo on Чет Јун 25, 2020 8:32 am

Абе читам и слушам па почнале закани и слично, се спремаат за воскреснување на МВРО-ВМРО и и насилниот пристап кон неистомисленици.

defo

Број на мислења : 2395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Чет Јун 25, 2020 10:19 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2389
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Вто Јун 30, 2020 3:03 pm

Лечете се ако воопшто има лек за вас.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2392

luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Вто Јун 30, 2020 4:20 pm

PRVOBOREC напиша:Ало небањати, лудаци како вас не смеат да дојдат на власт.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Img_2548ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Ebtydx10

Кампањата се однесува на лица со свиткана кичма како карактерна особина, а не за лица со физички хендикеп. Со други зборови на луѓе без физички здравствен недостаток, но пореметени, свиткани во умот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6663
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 7 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот