Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 26 of 35 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Јан 24 2022, 19:34

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Late10
Чим на Латас светла точка му е Стефчо Јакимоски, помокај му се (шо би рекле Дримколци) на животот.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Јан 26 2022, 10:09

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Humor11

Е ради ваквиот хумор, доживотно не треба да се врати ДПМНЕ на власт.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Јан 27 2022, 12:04

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Pismo-10
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 A-a---10
ФОТО | „Ослободете ги новинарите Момировски и Милосављевиќ или ќе ве убиеме“, стои во заканите до Јовески

После Македонија била хунта, заробена држава, а шо сакате за ова да добиете Нобелова нграда за литература. Е мој Жморони, колку и некад СДСМ да разочара, стално ме потсеќата зошто не треба да гласам доживотно за вас.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by OPOZICIONER Чет Јан 27 2022, 16:24

Ne e ni hunta ni zarobena drzava. Dpmneovci vidoa sloboda pa zbesnaa. Ako bese diktatura prvi ke zastanea zad Zaev i Kovacevski. Majndsetot im e takov.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Пет Јан 28 2022, 02:08

defo напиша:ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Pismo-10
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 A-a---10
ФОТО | „Ослободете ги новинарите Момировски и Милосављевиќ или ќе ве убиеме“, стои во заканите до Јовески

После Македонија била хунта, заробена држава, а шо сакате за ова да добиете Нобелова нграда за литература. Е мој Жморони, колку и некад СДСМ да разочара, стално ме потсеќата зошто не треба да гласам доживотно за вас.
za ova mora da odgovaraat i nikako da se oslobodat so kaucija ili nedaj boze so onaa klauzula SE IZVINIJA I BEA OSLOBODENI OD KRIVICHNO GONENJE .......

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Пет Јан 28 2022, 02:11

OPOZICIONER напиша:Ne e ni hunta ni zarobena drzava. Dpmneovci vidoa sloboda pa zbesnaa. Ako bese diktatura prvi ke zastanea zad Zaev i Kovacevski. Majndsetot im e takov.

tokmu taka se soglasuvam ..AZDISAA POD PREVEZOT NA SLOBODA I DEMOKRATIJA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пет Јан 28 2022, 15:01

Јас уше во време на ДПМНЕ викав, има разлика меѓу демократија и анархија.ДПМНЕ е на границата, и сака да ја направи демократијата во анархија.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 29 2022, 16:17

Детево не го смислило само ова. Некој го натерал да го направи.

МОРОНИ НЕБАЊАТИ.....

ЛЕЧЕТЕ СЕ!!!!!!!

https://www.youtube.com/shorts/VGo5pngqW3c?feature=share

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Јан 30 2022, 20:19

Не знам дали ова е дел од кампањата на Јовевски за судија на Уставниот суд. За тоа за жал на Македонците со севрно или бугарско потекло и половина од Албанците е потребно 2/3 мнозинство, па е тешко отстварливо. Уште е почудно тврдењето дека некој и прети на Русковска дека ќе ја убие ако не ги затвори Зоран и Вице Заеви. Прво зошто терористи би ја елиминирале обвинителката, а не директно тие што им пречат. Или и едните и другите.  Второ зошто изјавата е дадена само за Дојче Веле, а не за македонските или бугарските медиуми ако веќе не ги сака нашите. И Бугарите биле фашисти во време на окупацијата на Македонија, нели? Гледам Заев не се грижи многу за заканите и си го прчи во фрнцускиот зимски центар Шамони. А Вице не е политичар па во тој дел заканите не се политички.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Јан 31 2022, 10:10

трендафил напиша:Не знам дали ова е дел од кампањата на Јовевски за судија на Уставниот суд. За тоа за жал на Македонците со севрно или бугарско потекло и половина од Албанците е потребно 2/3 мнозинство, па е тешко отстварливо. Уште е почудно тврдењето дека некој и прети на Русковска дека ќе ја убие ако не ги затвори Зоран и Вице Заеви. Прво зошто терористи би ја елиминирале обвинителката, а не директно тие што им пречат. Или и едните и другите.  Второ зошто изјавата е дадена само за Дојче Веле, а не за македонските или бугарските медиуми ако веќе не ги сака нашите. И Бугарите биле фашисти во време на окупацијата на Македонија, нели? Гледам Заев не се грижи многу за заканите и си го прчи во фрнцускиот зимски центар Шамони. А Вице не е политичар па во тој дел заканите не се политички.

Така браво. Само уште едно надополнување, тие што му се закануваа на Заев се со кривични и условни казни. Им се намалува шансата да добијата визи, да направат нешто во животот, зошто после заминале по паметот следејќи некоја самоубиствена кауза, од 19 век, „слобода или смрт“. Епа следете и пак ќелија ќе добиете.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Јан 31 2022, 22:07

Условите од 19 век во Македонија ги вратија НАТО и ЕУ. Додека не посакававме да се зачлениме во нив не бевме уценувани со барање да се самоукинеме како народ. Во последните 5 години, за жал, непријателите на Македонија и Македонците успеава да инсталираат своја, квислиншка власт. Во моментов размислувам дали Кастриот Реџепи, пратеникот чија сопруга од Макрон слушнала дека во месецов што поминува, јануари, ќе добоеме датум за преговори е будалетинка или корумпирано, ајде нема да напишам ѓто за да не навредувам. Не знам дали се будалетинки и другите што веруваа дека че добиевме датум за преговои и сега и во многу месеци порано, а по извештајот од авионот дека веќе сме го добиле. 
За крај се надевам дека нема да биде потребно востание со парола „Слобода или смрт“ за да опстанеме како народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Јан 31 2022, 22:52


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by alienmk Вто Фед 01 2022, 10:17

Kaj se naogaat ovie? Vo crkva? Ili vo nekoj manastir? I verskite objekti se ispoganija.

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Фед 01 2022, 11:30

Јас го чекам оправдувањето на Трендафил за ситуацијава и обвинението како Заев и Брат му, со Сашо Мијалков истово ко правеле во Џамија на Habibi од Азис.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Фед 01 2022, 16:34

Очигледно е дека, ако не се работи за некој фотошоп, сликата е сликана во некоја манастирска или црковна трпезарија. Затоа на иконата е Тајната вечера. Истата е веројатно направена или по победата на локалните избори или по добиен резултат од некоја од поновите анкети. За волја на вистината црквата во Македонија секогаш ги поддржувала борците за Македонија, на приме комитите или патизаните. Не била за Македонија во рамките на Отоманската империја, Третиот Рајх или сега под управа на евроатлантската меѓународна банда која во име на НАТО и ЕУ делумно изврши, а се подготвува да зададе завршен удар за создавање на нов народ со нашето име, но со потполно азличен идентитет. До сега ни е избришан идентитетот од паисторијата до средниот век, а сега услов за членство во ЕУ ни е да „признаеме“ дека сме биле Бугари до 1944 година. Некој треба да е многу луд за да побара нешто такво, а уште полуд за да прифати.

Немате ли некоја фотографија на Заев од Шамони, без разлика што од вашиот досегашен матичен политичар ве превзема Димитар Ковачевски како нов матичен, но со исти погледи и променлив, потечно без  идентитет, што во моментов го креираат Бугарите со поддршка на ЕУ и САД.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Фед 01 2022, 16:36

трендафил напиша:Очигледно е дека, ако не се работи за некој фотошоп, сликата е сликана во некоја манастирска или црковна трпезарија. Затоа на иконата е Тајната вечера. Истата е веројатно направена или по победата на локалните избори или по добиен резултат од некоја од поновите анкети. За волја на вистината црквата во Македонија секогаш ги поддржувала борците за Македонија, на приме комитите или патизаните. Не била за Македонија во рамките на Отоманската империја, Третиот Рајх или сега под управа на евроатлантската меѓународна банда која во име на НАТО и ЕУ делумно изврши, а се подготвува да зададе завршен удар за создавање на нов народ со нашето име, но со потполно азличен идентитет. До сега ни е избришан идентитетот од паисторијата до средниот век, а сега услов за членство во ЕУ ни е да „признаеме“ дека сме биле Бугари до 1944 година. Некој треба да е многу луд за да побара нешто такво, а уште полуд за да прифати.

Сеа ќе направиш да ми се згади да одам и во црква. Не сериозно, оди си до кај матичниот да ти препише лексилумче и 2-3 месечен престој во соодветна установа. Стварно си пролупан.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Фед 01 2022, 19:49

Претпоставувам дека за тебе е нормално тоа што на неколку стотини илјади граѓани им е забрането да го истакнат сопствениот симбол (Сонцето од Кутлеш) дури и ако мнозинството во некоја единица на локална самоуправа го сака тоа, затоа што други што се викаат Македонци, а се повеќе изгледа дека или биле Бугари или идентитетот им е неважен заедно со Албанците одлучиле така. Како идентитретот да не е индивидуално право, а мнозинството од индивидуи не одлучуваат во една средина. Сигурно е дека комитите или партизаните изгледале луди кога се дигнале против османлиската власт или бугарскиот фашистички окупатор, но успеале да победат, а сега „паметните“ се посеруваат на нивното дело.
Да те прашам директно. Доколку сметаш дека твоето семејство е од бугарско потекло и дека еден Хрват насилно го преобратол бо измислено македонско, односно дека Тито е Бог што претворањето го направил за една секунда, во моментот на гласањето во Прохор Пчињски (уште една соработка на црквата и партизаните), зошто не побараш спојување на Македонија со Бугарија (како Источна и Западна Германија. Тоа би не одвело директно во ЕУ. Преку ноќ. Дали за да не мора Албанците да станат Бугари како што е според бугарскиот Устав.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Фед 02 2022, 08:49

1. Македонија има симбол, каков таков, кој е официјален симбол и пред официјални установи треба да стои. Ако сакате да го смените слободно ви давам подршка, организирај со брат ти Мице Хидроцентрала, и останатите тавтабити референдум за враќање на знамето од Вергина, ќе гласам за.
2.Македонец сум од памти век. Е сеа дали сум стар словен или антички, рук ме боли. Историјата е за несреќните луѓе, за среќните е иднината, јас повеќе се грижам во иднина шо ќе бидам јас и што ќе биде со моето потомство,кое неќам да гине ради будали ко тебе. На кои потомството ќе им се моча на гроб. (Ова последен пат ти го спомнувам, почнав на тебе да личам).
3. Кажи му на Мицко да излезе од филмот да глуми народен човек, пошо народен човек не е човек кој ја приграбува природатат и нејзините ресуси во сврха да праи пари за себе.
4. Има разлика измеѓу тоа на Прохор Пчински 44 и Мицко од пред недела дена. Едните црквата ја употребиле за Македонија, а другите за да дојдат на власт, демек еве не ние сме со народот.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Фед 02 2022, 08:52

И да какво е времето денес на Халкидики?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Фед 02 2022, 10:55

Трендо, сонцето од Кутлеш има 16 крака. На штитовите на воините кои ги наредивте околу споменикот воин на коњ има симболи со 13, 14 , и 15 крака. Ниту еден со 16. Нема да навлегувам во тоа што сте кукавици и не смеевте да го наречете споменикот Александар Македонски, ниту што кукавички не смеевте да ставите сонце со 16 крака и дека врвот на храброста ви беше тој ваш симбол да го ставите на фекалните шахти. Кога веќе бараш некакви права ајде прво одлучете се колку крака има тој ваш симбол. После тоа најдете еден македонски комита, војвода, комитска чета, револуционерен комитет или организација, или востание каде тој ваш 13, 14, 15 па дури и 16 крак симбол бил користен па ќе добиете поддршка и од мене.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Фед 02 2022, 12:45

defo напиша:1. Македонија има симбол, каков таков, кој е официјален симбол и пред официјални установи треба да стои. Ако сакате да го смените слободно ви давам подршка, организирај со брат ти Мице Хидроцентрала, и останатите тавтабити референдум за враќање на знамето од Вергина, ќе гласам за.
2.Македонец сум од памти век. Е сеа дали сум стар словен или антички, рук ме боли. Историјата е за несреќните луѓе, за среќните е иднината, јас повеќе се грижам во иднина шо ќе бидам јас и што ќе биде со моето потомство,кое неќам да гине ради будали ко тебе. На кои потомството ќе им се моча на гроб. (Ова последен пат ти го спомнувам, почнав на тебе да личам).
3. Кажи му на Мицко да излезе од филмот да глуми народен човек, пошо народен човек не е човек кој ја приграбува природатат и нејзините ресуси во сврха да праи пари за себе.
4. Има разлика измеѓу тоа на Прохор Пчински 44 и Мицко од пред недела дена. Едните црквата ја употребиле за Македонија, а другите за да дојдат на власт, демек еве не ние сме со народот.
Пишувам за симбол кој го почитуваат повеќе стотици илјади граѓани на Македонија. Во единица на локална самоуправа кај што повеќе од 50% од жителите тој симбол го сметаат за свој етнички е ЗАБРАНЕТО да се користи на ист начин како двоглавиот орел. Ќе видиме дали таму кај што пописот ќе покаже дека некаде има под 50% од некоја етничка заедница ќе се забрани званичната употреба на нејзиниот етнички симбол. Лично сметам дека две званични знамиња на иста територија се глупост во унитарна држава. Исто дека е глупост набројувањето на етничките заедници во Уставот. Нема да се менува Уставот на неколку години или после секој попис ако во иднина Македонија стане интересна за работници од странство.
Реално само Господ знае генетски кој е што. Прељуби имало од памтивек, а и феудалците имале право на прва брачна ноќ. Јас сум како најголемиот број на граѓани на светот. Се што се наоѓа на територијата на Македонија го сметам за македонско. Со тенденција со тек на време да се бришат границите. Да живееш неколку години во друг крај од Македонија, ќе примиш нешто од локалното население што ќе го пренесеш на идните генерации и ќе стане дел од нивниот идентитет. Во секој случај не е нормално Грците доселени од мала Азија (Турција) по Балканските војни во размената на население помеѓу Грција и Турција да се нарекуваат Македонци и да ни го забрануваат тоа на нас да го користиме тоа име. Еден ден членките од ЕУ со грчки или бугарски ум ќе ни забранат и да бидеме европјани, па Западен Балкан ќе се прогласи за нов континент. Да потсетам дека историјата што се изучува на западот е пишувана во време кога тогашните големи сили (сега наречени меѓународна заедница) решиле дека ние не треба да постоиме. Евроатлантската меѓународна банда секогаш имала проблеми со нашите човекови права. Не нарекуваа Словени или славомакедонци. За волја на вистината, ако не бевме ние не ќе имаше живи Македонци. Ќе имаше Грци, Бугари и Срби.
Мислам дека на малите хидроцентрали се издаваат концесии. Сопственик останува државата. Има ли Мицкоски повеќе мали хидроцентрали од Кочо Анѓушев или некој друг? Треба ли лидерот на опозицијата да почне да работи со дрога добивајќи монополски услови кои сам си ги доделува за да ти стане матичен политичар?
Се согласувам дека Прохор Пшински иако е избришан од Уставот на според мене криминален начин (со поткуп и уцена на пратеници) останува заедно со Илинден (кој е на пат да се предаде на Бугарите од страна на власта, за што се надевам дека ќе се спречи без потреба од насилно докажување на која страна е мнозинството, една од најсветлите точки во историјата за која тврдиш дека ни е заедничка, иако твоите полесно ќе ја споделат со Бугарија отколку со Македонците како мене. Да не кажам ќе им ја подарат на источните соседи.

Што се однесува до споменикот на плоштадот Македонија јасно е од каде се мимикриите со симболите и името на истиот. Не е лесно кога непријател ти е евроатлантската меѓународна банда. Не организациите туку тие што раководат насилно со нив. Нас не сакаат да не ликвидираат физички, туку ментално како народ. Бугарија, Грција, Заев и Ахмети само го спроведуваат тоа што ни го прават повеќе од век и половина. Демек ние треба да гледаме во иднината, а да го избришеме минатото, а Грција и Бугарија на своето минато треба да го додадат и нашето. Во спротивно демократски ќе ни ја избришат иднината. Така не плашат како да сме мали деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Фед 02 2022, 22:18

Престани да го правдаш кукавичлакот на дпне. Таа ваша особина е позната на сите. Ако не беше така немаше ,за претседател на вашиот патриотски институт да поставите лице кое се пријавило доброволец да ја брани Македонија 5 дена по завршување на конфликтот. Воениот конфликт завршува нa 13ти август 2001г.  со потпишување на Охридскиот рамковен договор а вашиот јунак доброволец се пријавил на 18 август.  

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Screen29ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Screen30

Сепак не си одговорил на клучното прашање, колку македонски комити, војводи, комитски чети, револуционерени комитети или организацијии, или востанија каде тој ваш 13, 14, 15 па дури и 16 крак симбол бил користен можеш да наброиш. Патем зошто тој ваш симбол за кој не знаете колку краци има го стававте по фекалните шахти? Мислевте дека таму му е вистинското место?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Фед 02 2022, 23:37

Во времето кога СДСМ беше единствената партија во Македонија сонцето на знамето имаше 5 крака. Во Грција симболот беше и е  крст во комбинација со пижама во линии. Ниту кај нив не се користела црвена боја, ниту кај нас темно сина. Да потсетам дека Сонцето од Кутлеш стана македонско знаме едногласно, со гласовите од сите партии. 
Лешочкиот манастир ДУИ го сруши на 21 август, а мотелот Бриони беше срушен со врзани цивили во него на 26 август 2001 година. После заминувањето на Пандов и Петровски во безбедносните сили на Македонија.
Не ми е јасно како може Македонец да ја става својата земја во толку подредена положба па да смета дека Грција има право на два симбола, а нашата земја нема право сама да одбере ниту еден. Или дека не дај боже овие два симбола се слични или исти.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 200px-Flag_of_Macedonia_%281992%E2%80%931995%29.svg

     ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 125px-Flag_of_Greece.svg

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Фед 03 2022, 07:42

ДПМНЕ до гроП.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Фед 03 2022, 09:57

Дај Боже одбраната на мојот идентитет да биде дел и од политичката агенда на сДСМ. Со доаѓањето на Заев партијата стана антимакедонска. Се направи поделба на македонскиот народ на два дела. На тие што се индентификуваат со се што се случило на македонска територија или е направено било каде на светот од Македонци. На нив им се приклучуваат и тие што го признаваат само Словенскиот дел. За мене второво не е во ред затоа што тоа е како во современи услови да бараш во влада, спортските репрезентации и слично да има само Македонци, а не и луѓе со друг идентитет.
ЕУ не вреди поради него човек да си го смени идентитетот. Во иднина се повеќе ќе има он-лајн работа и од Македонија ќе може да се работи било каде во светот. Треба малку стрпливост, а не со еден потпис да се досрушат и тие 15 века идентитет што ни останаа. Кој го прифаќа да не прогласат за Бугари поради членство во ЕУ, може да си земе бугарско државјанство и да си замине. Всушност така прават и Бугарите од Бугарија, но и Хрватите од Хрватска, Романците ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 26 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 35 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 30 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот