Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 30 of 35 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Нед Jул 03 2022, 17:10

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Fwwdtw10

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Jул 04 2022, 19:45

Предавниците би требало да се спремни за многу полоши работи од пцуење. Мислам на пцуење во негативен смисол, затоа што кај нас има и пријателско пцуење. На пример кога пријатели ќе се видат по подолго време. Сигурно е дека некој што му се загрозени основните човекови права не може да изразува љубов кон насилникот. Тешко ќе ме убеди некој дека вето и уцени за симнување на ветото не се непријателски чин што предизвикува омраза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 15:03

Потсетник за небањатите фашисти и нивните леви наци мадиња, пошто почнаа да јадат говна за некакви провокатори.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Img_1205

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 15:23

Ова се има случено само еднаш, а потоа повеќекратно пред владата или канцеларијата на Преседателот Иванов никој не ги спречуваше маскираните да ја напаѓаат полицијата. Има и една голема разлика. Тогаш полицијата беше на Република Македонија, а сега е на т.н. северна, додавка што насилно ја наметна СДС (северно диктаторскиот сојуз)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Jул 06 2022, 16:43

PRVOBOREC напиша:Потсетник за небањатите фашисти и нивните леви наци мадиња, пошто почнаа да јадат говна за некакви провокатори.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Img_1205

трендафил напиша:Ова се има случено само еднаш, а потоа повеќекратно пред владата или канцеларијата на Преседателот Иванов никој не ги спречуваше маскираните да ја напаѓаат полицијата. Има и една голема разлика. Тогаш полицијата беше на Република Македонија, а сега е на т.н. северна, додавка што насилно ја наметна СДС (северно диктаторскиот сојуз)

За време на шарената револуција немаше повредени полицајци. Протестите беа мирни и достоинствени а освен тоа и ги разубавија стиропорните фасади на чие ставање украдовте милиони евра. Инаку тоа е истата полиција која и тогаш служеше на истата држава за чие ново име гласаа и твоите дпне оФци бидејки кога требаше на референдум да го браните името наместо патриоти вие дпне оФците бевте ајварџии.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 18:33

Потсети се на пример за протестот на 5 мај 2015 година кога беа повредени 38 полицајци пред владата на Република Македонија (која по инсталирањето на оваа власт стана северна иако референдумот беше неуспешен). За вчерашните насолства интересни работи има на следните линкови. На вториот е видеото.

https://www.expres.mk/objavena-snimka-koja-ukazhuva-deka-mvr-ili-anb-gi-isprovocirala-vcherashnite-incidenti-video/

https://twitter.com/Aminta39345467/status/1544684997285666819

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Jул 06 2022, 19:19

Чиста манипулација од дпнеоФските медиуми. Што се однесува до референдумот дпнеоФските ајвар патриоти не излегоа да гласаат и со тоа јасно се согласија на промена на името. Ако бевте против требаше да излезете и гласате против а не во подруми да грицкате пиперки за ајвар како глувци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 06 2022, 21:45

Изборот на кој начин ќе се однесува на референдум тој што не сака истиот да успее, односно дали ќе гласа против или ќе направи да ја нема пропишаната излезност од над половина од гласачите е негов. Не идлучува за тоа Заев или ти.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 06 2022, 21:56

Небањатите и коалиционите партнери.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Img_1208

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Jул 07 2022, 07:33

А кој полош предлог може да дојде од ЕУ, полош од францускиот кој треба да не прогласи за Бугари насилно македонизирани. Ќе не товарат во вагони и ќе не праќаат во Треблинка?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga Саб Jул 09 2022, 19:22

Kako ne mu e sram na crepot da laze taka.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Fxpmy710
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Jул 14 2022, 10:09

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Fxkuku11
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Monika11


Некој  ќе налета ко мува на гомно. Добра монтажа.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane Чет Jул 14 2022, 22:19

Vo ovie od dpmne i nivnata navodno nezavisna kmetica ne samo sto nema cest, tuku nema ni sram ni sovest
nitu bilo kakva empatija. Moze bese smesno koga Micko lazese za atentatot, bese providno koga bratot na navodniot atentator bese smenet od direktor a na negovo mesto ja stavija Kosana a razreseniot i go stavija za sef na kabinetot. No ova e veke uzas i psihopatija.

"И вработени во зоолошката со кои разговаравме, а кои инсистираа да останат анонимни, плашејќи се за своите работни места, раскажуваат дека не можат да се смират од кланицата која се случувала таму синоќа, но и во тек на денешниот ден.

-Дојде човек од страна, коњите се колеа во магацински простор. Немаме зборови, не помагаа ниту молби, ниту солзи – велат тие.

Дознаваме дека лица вработено во ЗОО Скопје, завршило на ургентен центар, поради преголема вознемиреност и стрес поради настанот."

https://fokus.mk/zgreshi-li-arsovska-shto-dozvoli-galetanovski-da-si-zamine-od-zoo-skopje/

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 10:20

Јас колку што знам, а паметам одамна затоа што во време на скопскиот земјотрес имав 10 години во 1963 година, месојадните животни секогаш се хранети со месо од ислужени коњи и магариња како најевтино решение. Зоолошката има ветеринари што ги прегледуваат животните пред колење. Истото е правено и во времето на Галетановски. За време на Курбан Бајрам се заклани многу животни, овци , телиња и други по дворовите на куќите и зградите, па немаше ваква реакција ниту од министерството, ниту од агенцијата за храна ниту од медиумите. Не очекува ваљда некој новата градска управа да ги трансформира лавовите во вегетаријанци како што централната власт сака да не трансформира нас Македонците во Бугари или барем во северџани ако првото не е можно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane Саб Jул 16 2022, 12:46

Ti nesto nearen si? Hranata za mesojadnite zivotni se nabavuva na javen tender od ovlasteni dobavuvaci, za sto sovetot na grad Skopje oddelil znacitelna suma pari. Osven krsenjeto na zakonot za blagosostojba na zivotnite ovde ima i ekonomski kriminal. Zatoa javnoto obvinitelstvo podnese krivicni prijavi a gradonacalnickata ekspresno go razresi direktorot.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 14:37

Ако добро те разбирам мислиж дека животните со радост одат да бидат заклани ви кланица или по дворовите за Курбан Бајрам, а се потресуваат кога ги колат во зоолошка и тоа токму овие животни. Другите што со децении се колени во истата зоолошка тоа не им пречело. Или мислиш дека кампањата ја води тој што го добил тендерот ја води кампањата поради финансиски загуби и дека донираните животни требало да му се предадат на него за да ги испорача на зоолошка. Животот е таков. Секое месо што некој некаде ќе го изеде е од заклано животно. И тие што масовно се колеа насекаде за Курбан Бајрам и тоа купено во продавница за Велигден или Божик.
Кај нас масовно се коле во домашни услови. Некој вика касап за да го направи тоа, други ги убиваат сами животните со алат што го имаат, а никој не вика ветеринар за да го прегледа животното. И истите овие институции што сега креваат врева не превземаат ништо, а месото го јадат луѓе. И деца.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane Саб Jул 16 2022, 16:16

Trk kaj Arsovska i objasni i deka si spremen da ja zamenis na funkcijata posto si popameten.

Град Скопје вчера експресно го разреши директорот на ЗОО Скопје. „ Личната одлука преземена од страна на директорот не соодветствува со основните заложби за хумано чување и одгледување на животни и директорот мора да понесе одговорност, поради што се разрешува“, соопштија од кабинетот на градоначланиќката Данела Арсовска.

https://kanal5.com.mk/krivichna-prijava-za-direktorot-i-pet-vraboteni-vo-zooloshkata-gradina-za-sluchajot-kolenje-konji/a538665

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 18:11

Zhane напиша:Trk kaj Arsovska i objasni i deka si spremen da ja zamenis na funkcijata posto si popameten.

Град Скопје вчера експресно го разреши директорот на ЗОО Скопје. „ Личната одлука преземена од страна на директорот не соодветствува со основните заложби за хумано чување и одгледување на животни и директорот мора да понесе одговорност, поради што се разрешува“, соопштија од кабинетот на градоначланиќката Данела Арсовска.

https://kanal5.com.mk/krivichna-prijava-za-direktorot-i-pet-vraboteni-vo-zooloshkata-gradina-za-sluchajot-kolenje-konji/a538665
Не се сеќавам дека на Курбан Бајрам (пред една недела, полицијата интервенираше иако се вршеше колење на животни на отворен, дури и јавен простор. На места кај што се казнува за правење ајвар на пример.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Саб Jул 16 2022, 19:32

A kmeticata zosto ne se zalela za bajram? Ne pratila komunalna inspekcija? A go razresila direktorot pod itno i se ogradila od nego.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Jул 17 2022, 14:50

Затоа што по законот за курбан, жртвување на животни за верски цели што после ги јадат луѓе не се казнува, а ако ги јадат други животни се казнува. Ваљда е така препишано од некој закон на вашите газди од Бугарија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Нед Jул 17 2022, 18:46

Kolku gledam tvojata bugarska gazdarica kmeticata ne kazuva taka.

„ Личната одлука преземена од страна на директорот не соодветствува со основните заложби за хумано чување и одгледување на животни и директорот мора да понесе одговорност, поради што се разрешува“, соопштија од кабинетот на градоначланиќката Данела Арсовска.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Jул 18 2022, 13:43


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Jул 19 2022, 15:41

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 29405810

Трагедија у пичку матер.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 19 2022, 20:01

Морони небањати, кметицата ви се шета со бизнис класа а вие спремате нови масакри. Лечете се.

https://sdk.mk/index.php/dopisna-mrezha/arsovska-na-obuka-vo-nujork-ne-kazhuva-dali-letala-so-biznis-klasa-i-koj-ja-platil-kartata/

https://m.mkd.mk/makedonija/skopje/vo-zoo-skopje-pak-se-sprema-kolezh-na-zhivotni-razresheniot-direktor-pak-e-na

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga Вто Jул 19 2022, 22:33

Kmeticata izbegala da ne bide vinovna a go ostavila ubiecot da prodolzi so izmacuvanjeto na zivotnite. Strategija na Grujo e toa, stom zagusti begaat i ako pomine dobro ako ne izvrsitelite ke bidat vinovni.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 30 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 30 of 35 Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот