Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 31 of 35 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Jул 20 2022, 08:23

Bosonoga напиша:Kmeticata izbegala da ne bide vinovna a go ostavila ubiecot  da prodolzi so izmacuvanjeto na zivotnite. Strategija na Grujo e toa, stom zagusti begaat i ako pomine dobro ako ne izvrsitelite ke bidat vinovni.

И братот на наводиот атентатор на Жмицко, од директор шеф на кабинет на директор.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 09:33

Јасно е дека првата реакција била во афектна состојба и дека не може за „грешката“ на еден член на семејството да одговара целото семејство. Јасно е и декаинцидентите на протестите ги провоцираа луѓе подметнати од СДСМ во обид да направат реприза за 27 април, за кој никој не зборува за нелегалниот избор тогаш на Талат Џафери за претседател на СОбранието, туку се зборува за реакцијата на тој недемократски чин. Да нагласам дека и на гласањето за бугаризација на Македонија не беше присутен Али Ахмети исто како при првата провокација, а сега не беше присутен ни Зијадин Села кој тогаш најповеќе настрада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Jул 20 2022, 12:25

трендафил напиша:Јасно е дека првата реакција била во афектна состојба и дека не може за „грешката“ на еден член на семејството да одговара целото семејство.

Се што е јасно е дека им седите во скутот на Села и Таравари.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 20 2022, 14:12

Ајде ќе одговорам во твој стил на друга тема. Тие што му седат во скут на Ахмети или Радев мислат дека секој македонски политичар мора да седи во скутот на некој немакедонец. Дека не може директорот на комуналец да одговара за постапките на брат му, кој наседна на провокациите од власта кои пуштаа провокатори за да прават насилство на протестите мислејќи дека со тоа ќе се намали бројот на учесници, а забораваат дека за човекови права се ризикува и животот, напишав на форумов веднаш по неговото разрешување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Jул 21 2022, 10:25

Ноќеска изгоре уште еден автомобил во Прилеп
Ноќеска изгоре семејното возило на Васе Никоска, раководителка на Сектор за урбанизам, комунални работи и заштита на животната средина во Прилеп. Во краткиот телефонски разговор за Канал 77, Никоска потврди дека возилото од марка „пежо“, паркирано пред куќата, е запалено ноќеска околу 2 часот.

Прва забележала ќерката, а потоа и сопругот на Никоска.

„Ова е порака. Повеќе од материјалната штета е стравот и стресот што го преживуваме“, изјави Никоска.

Таа вели дека не знае кој може да го предизвикал пожарот. Не знае ниту кому му се има замерено.

Ноќ претходно гореа две возила на пратеникот од ВМРО ДПМНЕ, Петар Ристески. Претходно изгоре и автомобилот на директорот на ЈКП „Koмуналец“ од Прилеп. (Р.Н.)

Добро бе ваши локални проблеми, сакате да ги искористите за продлабочување на јазот, кои твојот непрежален премиер Груески (кој на толку дрндање за посветеност на фамилија, испадна дека е заљубен во пари, а вас ви вика преку свои емисари корења да јадете само за да ја зачувате Македонија за своите деца) го крене до височините, Мицко и другарчињата само го одржуваат. Не сите имаме толку високо IQ, утре некој малце полесен на ум ќе запали куќа на некој пратеник, ќе настрадаат и деца, и после е дај боже заеш шо ќе биде?!?
Мицко и Апасиев(со се рубљи), ќе си избегаат, а ние ќе „гинеме“.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Jул 21 2022, 13:04

Не се сеќавам кога последен пат сум го споменал Груевски, но кога ме потсети да напишам дека во негово време буџетот беше 3,5 милијарди евра, а беа направени повеќе работи. Донесени повеќе странски инвестиции, изградени споменици и згради, набавени противпожарни авиони. Сигурно имало и крадци, но сепак се направени и многу работи, да повторам, од 3.5 милијарди евра. Сега што е изградено со буџет од 4,7 милијарди евра. Не е ли очигледно дека сега има поголем одлив од буџетот во приватни џепови. Владата на Заев и сега Ковачевски не успеа ни да го продаде Мерцедесот (што беше предизборно ветување, па со тие пари да купи амбулантни возила. На страна што ги продава Македонците , наеднаш и тие во Грција и сега во Бугарија, но и Македонците во Македонија. Почна со нас што имаме идентитет од праисторијата преку античкиот период до денес, сега го продава и идентитетот на сите Македонци (и мојот во делот што не беше оспорен) па ќе треба да мислам дека Тито и Коминтерната вештачки не створиле како нација само затоа што така сака евроатланската меѓународна банда (евроатлантските либерали како што самите се нарекуваат иако де факто се повеќе неофашисти). За крај ќе прашам кој антифашист е почитуван од ДУИ или од бугарската власт? Исто и нашите. Како ја коментираш налудничавата изјава на Ковачевски дека комитите и партизаните се бореле за влез на Македонија во ЕУ и НАТО кога тие организации не постоеле во тоа време. Дали изјавата е наменета за налудничавите Македонци кои за партијата ќе станат и Бугари ако тое се побара од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Саб Jул 23 2022, 12:48

Еве зошто Данелче Кметицата Скопска бара обезбедување(приватна војска на градот)

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 16584710

За у случај на немири ко во Нови САД https://a1on.mk/region1/protest-na-zhitelite-na-novi-sad-i-apsenja-pred-donesuvanjeto-na-gup/ , против некој криминално донесен ДУП или ГУП да може да реагира во корист на налогодавачите „бизнисмени“ од разно разни стопански комори.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 23 2022, 14:18

Градско обезбедување имаше и порано и служеше за заштита на инфрастуктурата на градот од разни вандали. што кршат клупи, жардинери, споменици ...).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 26 2022, 19:21

Дали тоа што унгарското другарче ги повикува да се отрезнат значи дека Стефче бил во право кога тврдеше дека Жмицко е пијаница?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Img_1212

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 12:16

Ако некој се бори против возобновувањето на фашистичките идеи од времето на Втората светска војна, кога тогашната меѓународна заедница здружена во Тројниот пакт сакала да ги побугарчи Македонците, како што сега ЕУ сака да не принуди да направиме сами (доколку власта е наша, избрана од народот, а не од странци), не верувам дека има проблеми со пијанство или со природно неработење на мозокот. Повеќе мислам дека отрезнување им треба на тие што се борат за спроведување на фашистичките идеи од Втората светска војна за тоа дека во тоа време Македонците биле Бугари кои по војната Тито и Коминтерната ги претвориле во Македонци. Тоа што некој мисли дека во Македонија единствено се трезни предавниците од СДСМ (во партијата очигледно има и патриоти што се виде на протестите и по сицијалните мрежи) и Албанците. АКо некој се бори за своите човекови права сигурно не е појан, туку тие што ги заболе пенисот за одентитетот на еден народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 12:45

Еве го и одговорот на Мицкоски во врска со несреќната изјава на Вархеји.

https://plusinfo.mk/neko-drug-a-premina-crvenata-lini-a-na-zdraviot-razum-mickoski-mu-odgovori-na-evrokomesarot-varhei/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 27 2022, 22:28

Аман бре, и Кенеди ли вака за небањатите?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Img_1213

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Jул 28 2022, 13:15

Младите будалетинки можат да веруваат дека Кенеди дал таква изјава. Ова е и доказ дека секоја будала може да напише на социјалните мрежи што ќе посака. Во времето на Кенеди македонците не беа загрозени како народ затоа што не постоеше СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:01

Приватен клуб организира програма за гостите со српски пејачи. Небањатите блгари квичат како заклани прасиња по теркот на нивната шефица од Софија Захариева.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Img_1215

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:06


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:16

Што имаат небањатите против Србија и србите? Дали наредбата да се шири говор на омраза против српскиот народ дошла од Софија со цел Македонија да се изолира од иницијативата Отворен Балкан?

PRVOBOREC напиша:Приватен клуб организира програма за гостите со српски пејачи. Небањатите блгари квичат како заклани прасиња по теркот на нивната шефица од Софија Захариева.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Img_1215
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 11:23

Ред би било да има барем еден ликален, струмички учесник. И на концертите на најславние рок групи отсекогаш како предгрупа настапувала некоја локална група. Знам дека повеќе би сакал естрадни ѕвезди од Бугарија, но очигледно вашите веќе се плашат да го направат тоа. Лично немам ништо против никој што нема непријателски однос кон мене. Бугарите на пример гледано етнички, а најмалку против Србија. Вучиќ повеќе се грижи за Македонија од Заев (сега Ковачевски) и Ахмети. И за здравјето (вакцини против ковид) и за храна (Пшеница, зејтин ...), сега најавува дека за зимово што следи ќе ни помага повторно со храна но и со струја.
Инаку ова би требало да е ваљда во чест на Илинден бидејќи се случува во предвечерје на двојниот празник, востанието од 1903 што сакате да го делите со Бугарите и АСНОМ што го избришавте од Уставот во кој сакате да ги додадете Бугарите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:44

ПРИВАТЕН НОЌЕН КЛУБ. НЕ ОПШТИНА. НЕ ДРЖАВА. НЕ ЈАВЕН НАСТАН.  ПРИВАТЕН НОЌЕН УГОСТИТЕЛСКИ КЛУБ СИ ПРАВИ ПРИВАТНА ПРОГРАМА ЗА ГОСТИТЕ.

НЕБАЊАТИТЕ ПОЛУДУВААТ ОД БЕС? ЗОШТО?

PRVOBOREC напиша:Што имаат небањатите против Србија и србите? Дали наредбата да се шири говор на омраза против српскиот народ дошла од Софија со цел Македонија да се изолира од иницијативата Отворен Балкан?

PRVOBOREC напиша:Приватен клуб организира програма за гостите со српски пејачи. Небањатите блгари квичат како заклани прасиња по теркот на нивната шефица од Софија Захариева.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Img_1215
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:54

Сопственикот на клубот е член на една партија од власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Саб Jул 30 2022, 17:55

И затоа дпне оФците шират говор на омраза против србите? Српските пеачи не смеат да настапуваат во кафеани и клубови на луѓе членови на партија на власт? Опозициското лудило кај дпне оФците зема замав од невидени размери.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 22:47

За мене знам дека не сум член на ниту една партија, па со самото тоа ниту на ВМРО, па знам дека си напишал неточност. Можеби тој што се буни (Марга) е од ДУИ. Албанците од Македонија и Косово сигурно е дека не ги сакаат Србите и Вучиќ иако не им пречи да добијат срски вакцини, пшеница, зејтин ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Aвг 01 2022, 10:58

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Fzdptp10

Нема пострашно од неостварени ликови, алијас Зоран Јованоски, Стваралац, неженет, сингл на 40 и кусур, беше дел од Шарена, и наеднаш застана на страна на „џелатот“. Лудак.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 15:49

Реално не вреди да се протестира против хибриден режим, туку треба да се делува порадикално. Имаку не е изолиран случај учесници во Шарената револуција да не ги поддржуваат ДУИ и СДСМ сега. И да сакаат да си останат Македонци какви што биле нивните предци. Па кога некој е против некоја власт му пречи било што да направи. Така и за Украина некои сметаат дека треба да им се помогне затоа што Русија сака да им го направи тоа што Бугарија се обидуваше да и го направи на Македонија во времето на фашистичката окупација, а на други доволно им е тоа што непријателите на Македонија од евроатлантската меѓународна банда се на страна на Украина автоматски да бидат против нивните пријатели. Да потсетам дека НАТО и ЕУ ги помагаат сите што се против Македонија. Прво Грците, па Албанците од УЧК, сега Бугарија. Да потсетам и дека Украина прво ни продаваше оружје, а пптоа се придружи на неофицијалното ембарго што ни го постави стратешкиот парнер САД во војната во 2001 година. Да не беше таа војна ќе бевме членки на ЕУ пред Бугарија. Можеби како БЈРМ надвор, но како Република Македонија по дома и билатерално во контактите со пријателските земји. А со непријатели и не мора да контактираме.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Aвг 01 2022, 16:45

Да ти кажам Трендо не те ни прочитав, дирек дислајк.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 17:14

Ги чуваш лајковите за ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 31 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 31 of 35 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот