Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 34 of 35 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Чет Дек 08 2022, 09:29

Ц ц ц, навредуваш земја членка на БРИКС. Продолжи така, па Путин ни во евроазиската унија нема да ве сака. Затоа или ќе коленичите пред ЕУ и САД или и најбудалите конечно ќе сфатат дека со дпне Македонија нема иднина.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Дек 08 2022, 10:33

За жал опоганетото име на нашата држава во моментов е уставно име и сите земји, па и ЈАР не признаваат со него. Со посебно задоволство тоа го прават нашите „пријатели“ што ја користеа референцата, а не нашето име кога беше уставно пред да се опогани со Преспанскиот договор и коруптивното гласање во Собранието по неуспешниот референдум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Дек 24 2022, 17:06

Небањато фејкњузерска.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Img_1360

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Дек 24 2022, 20:39

Не знам дали некој е будала или се прави дека е мислејќи дека други будали ќе му поверуваат. Гасот би дошол по истиот пат по кој диаша сега. Преку Бугарија. Друг гасовод немаме. СДСМ освен што копаше нешто на Водно го прекина проектот за гасификација на земјата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Јан 17 2023, 15:33

Се дур овој за оваа изјава не е во атвор, ие не сме демократија, него сме анархија.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Fmrjn410

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Јан 17 2023, 17:15

Тешко е да се очекува некој да ги сака тие што садистички се изживуваат и со Македонците (со нивниот идентитет). Не може СДСМ да се договара со странци за мојот идентитет, посебно не со тие што уште во времето на Отоманската империја сакале да не избришат како народ и да не претопат во некој друг соседен народ. Само голем идиот може да бара некој да преговара за својот идентитет, а уште поголем тоа да го прифати. Претпоставувам дека глоговите колци се само фигуративни и дека никој не мисли да им ги пика реално на комуњарите како што ги нарекува претпоставувам Бојаџи левичарите, посебно не сите. Не на пример Максим Димитриевски, градоначалникот на Куманово. Тој е пример и за тоа дека не сите Албанци се себични и преговараат, како Бујар Османи за нешто за што не се преговара и тоа на штета само на македонскиот народ. Ако Ковачевски беше нормален Македонец, требаше веднаш по неговото дело, т.н. француска спогодба да го разреши, затоа што не работи во полза на мнозинството граѓани на Македонија. Во демократска земја се почитува волјата на народот, а не на ментално заболени странци - садисти. Македонија е дочекана на нож веднаш по прогласувањето на независност и со барањето за членство во Организацијата на обединетите народи. До сега избришавме име, националниот симбол, неколку илјади години од нашата историја и уште се нара од нас. Која будала да побара нешто од Македонците има поддршка од евроатлантската меѓународна банда.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Лудакот од ВРРО-ДПРНЕ

Пишување by defo Пон Фед 06 2023, 16:28

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Foo3hb10
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Screen14

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 06 2023, 21:11

Сигурно е дека не се сите бугарофили во СДСМ и ДУИ. Не знам дали знаеш дека постои и здружение на Албанци со бугарска самосвест во Македонија. Што праваѕт парите кои Бугарија ги добива од ЕУ и не ги штеди кога се работи за нејзините територијални претензии кон Македонија.

https://netpress.com.mk/se-po-avi-i-zdruzhenie-na-albanci-od-makedoni-a-so-bugarska-samosvest/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Фед 07 2023, 08:13

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Fousx-10

Трендафил ова внуки ти....а?

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Фед 07 2023, 20:31

Не разбирам што сакаш да кажеш. Евентуално можеби дека се обидуваш против мене да употребиш говор на омраза. Реално секој национален Црвен крст помошта ја упатува директно таму кај што е потребна. И јас лично донирав преку македонскиот Црвен крст.
Кога сме кај војната во Украина мислам дека и таму повеќе пари се трошат за оружје отколку за помош на цивилното население. И Македонија повеќе има дадено оружје за Украина отколку што дава и ќе даде за жртвите на земјотресот во Турција и Сирија. Со стоте илјади евра (6 милиони денари) што ги вети владата на Ахмети и Груби, може да се реши проблем на само едно семејство на кое му е срушен станот. А Македонија на бугарската фирма преку која набавува гас месечно и плаќа повеќе од милион евра наши (народни) пари месечно отколку што е цената на дасот на најскапата берза,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Фед 15 2023, 11:48

Новиот F1 тим ќе се вика ДПМНЕ-т(д)ркачки.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 15 2023, 15:26

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Bvgf10ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Fpaeae10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by OPOZICIONER Вто Фед 21 2023, 20:16

Pak po staro.

(ВИДЕО) ВМРО ДПМНЕ ПАК ПРИСЛУШКУВА И ШПИОНИРА – НИКОЛОВСКИ: ИМАМЕ УВИД ВО ТРАНСАКЦИСКАТА СМЕТКА НА АРБЕН ТАРАВАРИ, ЗНАЕМЕ ШТО И КАДЕ ПЛАЌА?!?!
21/02/2023 18:13

https://maktel.mk/slider/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b2%d0%bc%d1%80%d0%be-%d0%b4%d0%bf%d0%bc%d0%bd%d0%b5-%d0%bf%d0%b0%d0%ba-%d0%bf%d1%80%d0%b8%d1%81%d0%bb%d1%83%d1%88%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%b8-%d1%88%d0%bf%d0%b8/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Фед 22 2023, 21:20

Се наоѓаат свиркачи кои поради недоверба во правосудниот систем доставуваат податоци за трансакции сомнителни од правна гледна точка до новинари или политички партии што имаат реални шанси да бидат власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Чет Фед 23 2023, 20:39

Go pobudalea so kacuvanjeto na platite. Ke se razboli covekot zosto parite odat kaj narodot a ne vo negoviot i dzebovite na negovite sopartijci.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Fyihg10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Мар 01 2023, 20:48

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Fqjudo10

Оваа гарант некоја ДПМНЕ-овка, патриот, шо сака да си го сонча кокошката во Ханиоти.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Мар 28 2023, 12:23


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

TRAJCHE likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Вто Мар 28 2023, 13:21

Uste malku vo opozicija bez moznost za kradenje i ke se ispotepaat megu sebe.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Мар 28 2023, 21:03

Не доаѓаат странциве со исто темпо како пред Преспанскиот договор за ништо друго туку да му ја скршат кичмата на ВМРО. Лично мислам дека уставните измени под уцена нема да поминат и дека нема да има потреба од народно востание за заштита на македонските човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by OPOZICIONER Сре Мар 29 2023, 08:47

Ocajot izbiva od site pori.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Pop10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Мар 29 2023, 11:43

Гревче..........ќе плаче кога ќе го викнат во МВР на распит.......ај тој, ама грешници шо се силат, и паѓаат. СВР Охрид, секој ден по една кривична им стега и ум не им ида.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Мар 29 2023, 21:29

Ако третманот е ист за сите, за Тричковски на пример, не верувам дека МВР ќе делува. Сигурно е дека се работи за говор на омраза, но индиректен. Упатена е молитва кон Господ, а не кон некој што подлегнува на земските закони. Не знам какво е мислењето на Господ за владата, па дали оваа молба ќе му ја запише на Миленко како плус или минус кога ќе одлучува дали да го испрати во рајот или во пеколот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Сеп 21 2023, 20:12

Ако е малце ова виситина, треба да се замислиме....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 22 2023, 20:53

Нема ниту збор за тоа дали камената фасада е изолатор или не. Стиропорот е најупотребуван материјал за фасадна изолација насекаде во светот. За жал Скопје имаше и има многу згради изградени по земјотресот од т.н. натур бетон. Но тогаш енергијата беше исклучително евтина и Скопје не беше загадено поради малиот број на загадувачи (жители, возила ...).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Чет Сеп 28 2023, 22:38

denes kulminacija vo sobranie ...dafina prdeshkata odlepi skroz ...se dereshe po ministerkata Jovana Trenchevska kako idiot nevospitan i odednash se prefrli i pochna da vika po ministerot Bojan Marichich ligav eden ...ejjj od sobraniska govornica da se obrakash so ulicharski rechnik mnogu treba da ti fali ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16480
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 34 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 34 of 35 Previous  1 ... 18 ... 33, 34, 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот