Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Чет Апр 30, 2020 1:14 pm

Претпоставувам дека полицијата смета дека можеби стоката е платена со пари што се собираа во менувачницата на Вицето според еден видео запис што судот го отфрли како доказ. Можеби постои сомнеж и дека не се работи за хуманитарна помош, туку за изборен поткуп. Можеби се сомневале и во исправноста на артиклите, ако се работи за храна, затоа што пред една недела СДСМ делеше Ресани во пакети со поминат рок на траење и со видлива неисправност во Маџари на ромското население.
Во секој случај да ги оставиме државните органи да си ја завршат работата. Целта зошто министерот за внатрешни работи е од опозицијата е токму за да се спречи поткуп на гласачите од страна на власта. Посебно ако тоа се прави со валкани пари и (или) со неплатени доприноси кон државата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Чет Апр 30, 2020 1:16 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2215
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Чет Апр 30, 2020 1:32 pm

Не е спорно дека многу Македонци во еден период после расчеречувањето на Македонија со Букурешкиот договор сметале дека нема повеќе шанси за самостојна македонска држава па мислеле подобро е да бидат со Бугарија отколку да учат грчки или падежи под српско ропство. Но кога виделе која е целта на Бугарија пошле по свој пат. Тодор Александров го потпишал Мајскиот манифест со комунистите (иако бил десничар) и по тој договор и создадовме држава барем на дел од македонската територија. Ванчо Михајлов бил за македонска држава но без македонска етничка заедница, а неговото дело го привршува Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Bosonoga on Чет Апр 30, 2020 1:48 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2074
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 880
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Чет Апр 30, 2020 2:22 pm

Ајде повторно да напишам дека ако донацијата одела во режимот хуманитарна помош во замена за глас на изборите, тоа се вика изборна корупција, а не хуманитарна помош. Реално Заев почна да дава хуманитарна помош откако му текна да го воскресне распуштеното Собрание за да донесе одлука за брзи избори. И со незавршена епидемија. За разлика од тебе Дефо претходно даде линк до веста, па знаеме дека апсењето било во 23 часот на улица (Нели активистите на СДСМ, пардон хуманитарците) велат дека им останале пакети на улица). Дали имале дозвола за движење во време на полициски час или не ќе дознаеме кога некој новинар ќе ја слуѓне и другата страна пред да објави вест. Очигледно е дека стоката немала пропратни документи за нејзиното потекло. Иначе истрагата ја води обвинителството кое е вклучено во акцијата од самиот почеток, па не знам зошто нападите одат само кон опозицијата. Да потсетам дека на ваше барање МВР добива министер од опозицијата за да се спречи изборна корупција. И министер за труд и социјала треба да биде од опозицијата затоа што сиромашните се најподложни на изборен поткуп (најевтино се купуваат со пакет стока често со сомнително потекло и квалитет). Вие успеавте министерката од опозицијата да ја разрешите во подоцнежни часови отколку што осомничените во случајов биле пуштени дома. Имале ли дозвола за движење во време на полициски час и зошто се работело ноќе ако работата е чиста?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 30, 2020 3:22 pm

Говна небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2432

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 30, 2020 3:38 pm

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2434

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 30, 2020 4:22 pm

Ха ха ха, се усра експертот заради незаконската акција па проверувал дозволи за движење.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2435

Кого лаже, знаеме како работат.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2436

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Чет Апр 30, 2020 8:28 pm

Сооред лудаците од дпне кога некој од СДСМ во ситуација на светска криза и пандемија ќе донира за оние на кои им е потребна помош тоа е поткуп на гласачи иако никој не знае кога ќе има избори, но кога ќе фатат претседател на нивни општински комитет како краде и член на друг нивни општински комитет сосе обележаните пари кои ги изрекетирал од земјоделците за да дозволи исплата на субвенции кои по закон им припаѓаат тогаш тоа е чесна обнова на Македонија. Точно заради тоа ќе платат на изборите кои на сите можни начини се обидуваат да ги одложат.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Чет Апр 30, 2020 9:52 pm

Зошто премолчувате дека 6 од активистите на СДСМ, повеќе од половина затоа што биле вкупно 11 на број, немале дозвола за движење во полициски час. Во услови на епидемија не се стрпуваат 6 прекршители на законот во едно комбе, туку секој со посебно возило. Затоа имало 6 возила. При тоа со стоката (пакетите, не пишувам за активистите) немало никаква документација. Таман работа ако полицијата се правела слепа и прогледала низ прсти само затоа што помошта била донирана од семејството на амнестираниот криминалец од Муртино. А можеби е изнудена со рекет од други стопанственици. Добро не организиравте протести како во Ченто кога советник на најголемата северномакедонска партија со двојца партиски активисти беше притворен за истото дело. Прекршување на полициски час. Уште не можете да научите дека законите важат и за вас. Не само за Македонците.
Патем потполно се согласувам со режисерот Александар Русјаков дека северномакедонците и Бугарите се ист народ, дека Шарената револуција беше бугарско востание и дека успеавте на Ванчо Михајов да му го земете чаламот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 30, 2020 9:57 pm

Нормално дека ќе функционира СДСМ се на власт а не забеганите небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2438

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Чет Апр 30, 2020 10:01 pm

И во случајот во Струмица системот функционираше добро и во согласност со законот. Се надевам дека ќе остане така и покрај незадоволството кај голем дел учесници на форумов, а врз основа на тоа претпоставувам и на членовите на СДСМ кои сметаат дека за нивната партија законите не треба да важат.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC on Чет Апр 30, 2020 10:04 pm

Го пуштиле Дерковски да плаче и лаже небањатите од страв од избори.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2439

PRVOBOREC

Број на мислења : 1286
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Саб Мај 02, 2020 6:44 pm

Во последно време лудаците од вро дпне и некои лажни неутралци а вушност скриени дпнеоФци кренаа врева до небо за јазикот и идентитетот кои демек биле загрозени од Бугарија. Не е спорно дека некои политичари во Бугарија исто како и кај нас во Македонија го злоупотребуваат договорот за политички поени не водејки сметка за последиците. Кај нас посебно лудите дпнеоФци континуирано лажат дека Бугарија бара да нема македонски јазик и дека СДСМ се согласил со тоа и еве го продал јазикот и идентитетот, што не изненадува од партија која сака политички да профитира на болеста и смртта на своите сограѓани. Вистината е нешто поинаква, еве што вели договорот за добрососедство објавен од самата бугарска влада.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2338

https://kariera.mk/article/1094/i-bugarskata-vlada-go-objavi-dogovorot-za-dobrososedstvo-so-makedonija-i-bugarskata-vlada-go-objavi-dogovorot-za-dobrososedstvo-so-makedonija

Каде тука лудите дпнеоФци гледаат непостоење на македонски јазик или негово пониско рангирање од бугарскиот само тие знаат. Факт е дека со овој договор Бугарија признала македонски јазик и во дефинирањето и на македонскиот и на бугарскиот јазик е употребена истата формулација.

Затоа време е навистина независните и добронамерни интелектуалци и во Македонија и во Бугарија да излезат јавно и да го разобличат профитерството на политикантите од двете држави а се во интерес на добрососедските односи меѓу двата народи.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Нед Мај 03, 2020 3:27 pm

Тука има два проблема. Едниот што се надевам ќе ти биде полесен да го разбереш е дека во Македонија има два официјални јазици. Гледам вчера еден од лидерите на предизборната коалиција на чело со СДСМ, Билам Касани од БЕСА го одбележа 2 мај според вас заевистите и касамисти „затоа што на овој датум областа Карадак беше прогласена за „cлободна зона“. Овој датум нè потсетува на чистата бopба на нашите оcлободители кои се бopeа без никакво двоумење за да Албанците ги добијат нивните права. Ваквите датуми беа заборавени од одредени структури, кои биле создадени во име на вojната и потоа ја злoyпотребувале. Слупчан секогаш ќе остане во нашите умови и срца како место на отпopот и сеќавање на вojнaта од 2001 година.“. Дали ако победи оваа коалиција 2 мај ќе стане празник поради победа на Албанците и северните Македонци против Македонците без додавка. Како на ова реагираат Љубчо Георгиевски, Љубе Бошковски и Стојанче Ангелов кои се дел од коалицијата, а во војната беа на непријателска страна со групацијата на Касами.
Што се однесува со договорите имавме и со Грција договор дека нема да не попречуваат за членство во меѓународни организации со референцата БЈРМ, па истиот договор ЕУ и НАТО не го почитуваа. Читам изјава од бугарската министерка за по надвор, Захариева, дека „Ние имаме интерес тие да ја признаат историјата, а во исто време ние треба да ја признеме реалноста во моментов“. Ако тие заживеат во реалниот свет наместо што живеат во светот на Ванчо Михајлов или Зоран Заев (гледано од наша страна) и признаваат македонска држава и македонски народ, другото е само почитување на основните човекови права по кои имаме самите право на идентитет, именување на нашиот јазик и нашата држава, сами да си ја пишуваме историјата ... За жал по меѓународните норми и ние обичните Македонци немаме право да им забраниме на новите, т.н. северни Македонци да го користат нашето име, Македонци. До скоро имавме заедничка историја. Во 1992 година на пример го изгласавме заедно Сонцето од Кутлеш како државно знаме. Работите почнаа да се менуваат од 1995 година. Најповеќе кога ѓаволот го црпна Заев од подземјето на Муртино и со помош на странци го донесе на чело на државата.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Нед Мај 03, 2020 6:00 pm

Kade toa vo Ustavot pishuva deka albanskiot jazik e oficijalen jazik na Makedonija. Namali gkupokja i ne se obiduvaj zakonot za upotreba na jazicite vo Makedonija da go izednachuvash so Ustavot. Iako od chlen na vsmro dpsmne vanchemihajlovistichko predavnichka drugo i ne mozhe da se ochekuva osven da gi izvrtuva faktite i pronaogja sekakvi izgovori protiv Makedonija i makedoncite koi im odat vo prilog na neprijatelite na makedonskiot narod i makedonskata drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula on Нед Мај 03, 2020 8:54 pm

Bugarite mozat privatno da zborat sto sakaat ama dogovorot mora da go pocituvaat inaku nitu nie nema da go pocituvame. Isto kako koga Grcija ja prekrsi vremenata spogodba i ni go blokirase vlezot vo nato 2008 pa Gruevski vozvrati so menuvanje na iminjata na avtopatot i aerodromot i so anticki spomenici vo Skopje. Na krajot grcite moraa da priznaat jazik i nacija a nie da stavime geigrafska dodavka vo imeto.

Nebula

Број на мислења : 632
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил on Пон Мај 04, 2020 9:03 am

Веројатно приметуваш дека ги поддржувам сите што се против СДСМ, партија што од готова држава постепено не разградува. Го поддржав и градоначалникот на Куманово кој е од СДСМ. Би го поддржал и Заев ако се освести (како Тодор Александров на пример) и почне да се однесува како Македонец по род, а не како Бугарин.
Грција призна северно македонска (намерно пишувам погрешно граматички како два, а не како еден збор за името на новата нација), нација како збир на државјани, но не и етнички Македонци. Македонци се сега жителите на северна Грција. И тие Грци што се доселени со размената на население со Турција пред сто години. А Македонци не се етничките Македонци што како малцинство живеат во Грција.
За жал Македонија се „убива“ во етапи. Две се завршени. Со Рамковниот договор Македонија е практично федерација и не е повеќе матична земја на Македонците, со договорот со Грција името Македонија е предадено на Грците, а со договорот за наводно пријателство со Бугарија треба да се заврши работата и да се избришат јазикот и Македонците да се прогласат за Бугари.
Еве мислења од странци. Едно песимистичко од Словенија
„Некој доби убави пари за да ја предаде својата татковина. Тоа се предавници. Тоа е така. И тоа за да го променат името. Па, Ве молам! Што добија? Ништо. Влез во НАТО. Што им е тоа ‘влез во НАТО’? И вака, и онака, јас мислам дека тоа е крај на Македонија. Сега ќе почне малку по малку еден дел на Македонија да ѝ се приближува на Албанија, веќе и се зборуваше дека треба да се спои со Албанија одреден дел. Грците нема да заостанат, тие ќе земат што и да земат. Бугарите размислуваат исто. Не знам, колку што слушнав, исклучително голем број Македонци зел бугарско државјанство, бидејќи Бугарите се во Европската унија, а Македонија не е. Тешко ѝ се пишува“, заклучи лидерот на Словенечката национална странка (СНС).
https://expres.mk/jelinchich-nekoj-dobi-ubavi-pari-za-da-ja-predade-makedonija-i-da-ѝ-go-smeni-imeto-za-vlez-vo-nato/

И едно оптимистичко од Хрватска.
„Изгледа дека последниве месеци во Македонија наврнало доста дожд. Го гледам тоа по појавата на нагло пробудени Бугари, кои се појавуваат како печурки по дожд. Во наредните месеци очекувам топло, суво и стабилно време во Македонија!“, објави на Фејсбук поранешниот почесен конзул на Македонија во Риека.
https://expres.mk/kalogjera-ochekuvam-suvo-vreme-vo-makedonija-po-pojavata-na-probudeni-bugari-kako-pechurki-po-dozhd/

Жал ми е што вакви работи пишувам на денот кога загина лидерот на македонското движење, Гоце Делчев, кого некои сакаат да го прогласат дека се борел за Бугарија. Додека ова го пишувам Денко Малевски и понатаму зема мои пари како советник на претседателот на државата, кој вербално ја осуди неговата изјава дека Гоце Делчев и Крсте Мисирков биле Бугари, но не го разреши. Еве мислење на еден Македонец што сега живее во САД. Човек за кого на Википедија можете да прочитате само на англиски, а не и македонски јазик. Фала му на Бога нема ни на бугарски.

https://plusinfo.mk/gospodine-pendarovski-vashiot-megdan-e-vo-sofi-a/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Пон Мај 04, 2020 9:47 am

Pa da ne bevte glupi nemashe slepo da se drzhite samo za Goce. Da, toj e eden od najgolemite sinovi na makedonskiot narod bez antichkite gejovi i vanchemihajlovistite koi ne se makedonci, no ne samo toj zaginal vo bitka so turcite na 4 maj. No od antichki gejovi i vanchemihajlovisti so bugarski pasoshi koi lazhat deka gi branat Makedonija i makedoncite od bugarite samo za da dojdat na vlast i da unishtat drugo i ne mozhesh da ochekuvash.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Exjnag10

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 150px-10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane on Пон Мај 04, 2020 9:54 am

Srceto i sovesta na MRO.

Zhane

Број на мислења : 128
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by luxor on Пон Мај 04, 2020 10:02 am

Мене ме интересира тој лудакот Калогера што се товеше со наши пари зошто мисли дека во Македонија нема бугари. На секој попис досега имало луѓе што се изјаснувале како бугари и додека беше СФРЈ, ги има и сега дури и повеќе ако ги броиме тие со бугарски пасоши меѓу кои и повеќе од половината раководство на дпне. Никој не може да му забрани и да осудува некого заради неговите национални чувства. Се гледа усташот си останал усташ без оглед на привидната демократска определеност.
luxor
luxor

Број на мислења : 5578
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula on Пон Мај 04, 2020 10:47 am

Poddrzuvas ti samo tvoite da dojdat na vlast kako i drugite i normalno e sekoj sto e protiv tvoite da go smetas za vas isto kako sto smetaat sdsm. Drzava ni vie ni sdsm ne napravivte vi bese dadena na gotovo, zaedno ja unistuvavte niz godinite. Se zalis grcite priznale nacija a ne etnos no toa i se priznava vo megunarodni ramki, nacijata e sklop na gragani sto ziveat vo ista drzava. Nikoj ne vi e kriv sto i sdsm i vmro so godini gi bustavte albancite za da bidete na vlast so nivna pomos namesto barem ednas vo 30 godini da se dogovorite zaedno da gi zastapuvate makedonskite interesi. Ama ne, na vas i sdsm povazno vi bese da sirite omraza za polesno da vladeete i kradete.

Nebula

Број на мислења : 632
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Пон Мај 04, 2020 6:27 pm

C c c...ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2235ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2236ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Img_2237
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил on Вто Мај 05, 2020 10:54 am

Мислам дека Претседателот не мислеше за трајно откажување од ЕУ, како што не мислам ниту јас, туку за замрзнување на статусот додека не дојдат нормални политичари. Како да ја разберам на пример изјавата на Захариева дека ние прво треба да го смениме идентитетот и историјата, па после тие да ја прифателе реалноста. Добро е што признава дека не ја прифаќаат реалноста, туку имаат психички проблеми и живеат во некој друг, нереален свет. Иначе директно кажа нејзината изјава значи дека ние прво треба да станеме Бугари, па после тоа да не признаат како Македонци. Што по мое лаичко мислење, не сум психијатар, значи дека е луда тотално. Ако признаеме дека сме Бугари , реално би било и ние самите и другите да не сметаат за Бугари. Но не можеме да лажеме кога сме Македонци.
За жал лидерите на ЕУ прифаќаат вакво однесување. Дали се колективно луди или имаат фашистички погледи кон Македонија сепак треба да одговори некој психијатар. А ние треба да се замислиме што бараме во организација што ја водат ненормални. Барем во однос на Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo on Вто Мај 05, 2020 11:13 am

Se gleda deka ne si, duri ne si zapoznaen so nekoi osnovni raboti.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 4 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот