Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

22 КОНГРЕС НА СДСМ

4 posters

Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by osa Саб Мај 27 2017, 10:26

Напладне конгрес на СДСМ, Заев единствен кандидат за претседател
27/05/2017
22 КОНГРЕС НА СДСМ Zaev-696x457
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска ќе одржи редовен конгрес, 22 по ред.

На Конгресот ќе се обрати Зоран Заев кој е единствен кандидат за претседател на партијата.

Почетокот на Конгресот е напладне во хотелот „Александар палас“ во Скопје.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил Саб Мај 27 2017, 21:10

Дали хрватскиот европратеник Тонино Пицула дојде на Конгресот како претставник на Џорџ Сорос. Човекот е еден од одговорните за настаните во Украина каде веќе има илјадници жртви во граѓанската војна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by defo Саб Мај 27 2017, 23:06

трендафил напиша:Дали хрватскиот европратеник Тонино Пицула дојде на Конгресот како претставник на Џорџ Сорос. Човекот е еден од одговорните за настаните во Украина каде веќе има илјадници жртви во граѓанската војна.

Миленко ти си???
Јас за конгресот имам само една забелешка, Бранко, не им требаше. Воскреснување на таков човек не им треба на СДСМ.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мај 28 2017, 17:21

Честитки до „новото“ раководство на СДСМ. Нека им е алал што и по два загубени парламентарни избори и понатаму остануваат на чело на партијата.
Се извинувам што доцнам малку, но нека ви е на здравје почетокот на рамазанскиот пост.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by defo Нед Мај 28 2017, 19:14

Секоја чест..браво..те личи на годините.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by Luxor Нед Мај 28 2017, 20:11

трендафил напиша:Честитки до „новото“ раководство на СДСМ. Нека им е алал што и по два загубени парламентарни избори и понатаму остануваат на чело на партијата.
Се извинувам што доцнам малку, но нека ви е на здравје почетокот на рамазанскиот пост.

Нешто да не си заборавил? Како на пример дека тие се и на чело на државата која вие со сите сили се обидовте но не успеавте да ја уништите.

П.С. Немав појма за некакви пости, а уште помалку какви се. Вројатно затоа што сум православен македонец. Ама ти гледам одлично знаеш, и тоа е предноста што си ја стекнал со твоето редовно одење во џамија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by трендафил Нед Мај 28 2017, 21:09

Не знам за какво уништување на државата пишуваш бидејќи колку што знам не е така. На пример БДП или девизните резерви се скоро двојно поголеми отколку во 2006 година. Но во секој случај не сум член на ВМРО или на ДУИ па мене да ме обвинуваш за тоа што си го сонувал. Дури и да е евентуално точно. Доколку ДУИ според тебе е една од партиите што ја упропастила државата, зошто ви е главен коалиционен партнер? Треба ли да прашам и за коалицијата што има 3 пратеници, а изгледа дека ќе има 2 министри. Нека се комплетира владата па ќе ти пресметам колку гласачи стојат зад еден министер Македонец, а колку зад министер Албанец.
Што се однесува до постите ги почитувам и другите религии. Мислам дека не грешам кога пишувам дека Зијадин Села ви е поблизок од мене и тие што мислат како мене. Веројатно затоа што јас не само што станувам, туку и пеам кога се интонира химната на нашата држава. Не знам дали го терате Рамазанскиот пост, можеби како услов за коалицирање. Но во секој случај пренесете им ги поздравите на вашите коалициони пријатели.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

22 КОНГРЕС НА СДСМ Empty Re: 22 КОНГРЕС НА СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот