Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли криминал во СДСМ

+6
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
Teo
Luxor
трендафил
10 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 12 2019, 18:57

Еве изјава и од адвокатот Давидовиќ кој беше еден од бранителите во случајот што по налог на режимот се води како тероризам пред реѓимското судство во Македонија.

https://kurir.mk/makedonija/vesti/davidovikj-shvedskiot-sud-potvrdi-deka-nemashe-terorizam-na-27-april-vo-sobranieto/

Зошто веста се крие од јавноста не би можел да кажам ништо друго освен дека во диктатура има цензура.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пон Aвг 12 2019, 22:13

Во ред, значи веста бе била лажна. Не знам дали ти е јасно но тоа не го менува фактот дека ефектот е еднаков на нула.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Вто Aвг 13 2019, 21:20

Ако има четворица Македонци кои добиле азил поради политички прогон во земјата и сите до еден од судови во ЕУ, тоа не зборува добро за владеењето на правото во државата. Што би рекле имаме власт што врши политички прогон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Вто Aвг 13 2019, 21:24

Неважно што зборува, важно е што не го постигна ефектот што вие го посакувавте.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Сре Aвг 14 2019, 10:21

Ако ми се пбраќаш со вие, се користи големо В, иако нема потреба за такво нешто меѓу форумски другари. Не сум член на ниту едно здружение, колку пати треба да го напишам тоа за да разбереш. Дали согласно вчерашната изјава на премиерот па мислиш дека сум во групата на идиоти (како Катица Јанева), криминалци (до сега осомничен Зоки Кичеец), суетни (Бранко Геровски) или педери (Боки 13) што им текнало без причина (што знае Заев што се милиони евра) сакаат да ја урнат владата поради лично задоволство.
Не знам што мислиш дека посакувам па да можам да ти одговорам.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Сре Aвг 14 2019, 10:43

Не бе, мислам дека припаѓаш на дпне-оФците а сигурно во нивните поддржувачи. Не верувам дека си идиот, криминалец или хомосексуалец.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 15 2019, 20:18

Јасно е дека не можам да поддржувам некој што се мајтапи со мојот идентитет и со името на државата. Заев колку што гледаш успеа да спои некои неспоиви работи до сега. На пример ЗНМ и МАН. Не би ме изненадило и Мирослав Грчев да напише некоја колумна против СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Чет Aвг 15 2019, 20:45

Ти не си го знаеш иднтитетот. Еве ти го твојот симбол.

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 2019-08-15-084105
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 18 2019, 18:58

Нова епизода од случајот со скршената нога на свештеникот Виктор Стојчев, односно уште еден обид да прекине молкот на институциите што треба да го гонат таткото на Боки Тредичи.

https://expres.mk/koj-go-shtiti-tatkoto-na-boki-13-shto-mu-skrshi-noga-na-pop-pishuva-goran-momiroski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Aвг 19 2019, 15:49

Momirovski go turka ova ako ne se lazham. Bidejki toj shtom zine izlazhe jasno e deka saka samo da bide Gero koga kje porasne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 19 2019, 16:38

Мислам дека Геровски веќе ја урна оваа влада иако таа изгледа уште не е свесна за тоа, па Момировски ќе треба да почека некоја друга влада ако му е тоа целта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Aвг 19 2019, 18:39

C c c, a shto pravevte vie od kposm-dpsne ako Gero ja turnal vladata? Moram da zabelezham deka ste mnogu nespisobni. I imate izgubeno kontakt so realnosta. Proveri pak, i ne se razocharuvaj koga kje utvrfish deka vladata ni oddaleku ne e stresena a kamoli urnata.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Вто Aвг 20 2019, 20:22

Погледни го Заев и другите од твојата политичка опција околу очите, па ќе видиш дека веќе ни шминка не може да им ги сокрие подочниците.
Во врска со тешката телесна повреда на свештеникот од страна на таткото на Боки Тредичи, од утре Алфа Телевизија ќе почне да ги објавува деталите.

https://alfa.mk/најава-зошто-боки-13-и-неговиот-татко-не/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Сре Aвг 21 2019, 15:56

C c c, pa ti bre si stanal fiziognomist.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 22 2019, 14:59

Дали Боки Тредичи по излегувањето од куќата на Камчев му се јавил на својот поранешен телохранител сега командир на Алфите и истражител во СЈО Примислав Димовски со замолница да се јави на сопругот на Фрики вработен во МВР да провери дали некој ги следи?
Што стана со тендеРашковски и аферата со опремата за контрола за летање и со Курто Дудуш и тепањето?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Чет Aвг 22 2019, 21:44

Ne, Boki mu se javil na ofcharot da se javi na pastitot za da prasha shto ponatamu.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пет Aвг 23 2019, 13:33

Сакаш да кажеш директно му се јавил на Заев?
А што станува со тенреРашковски и Курто Дудуш?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пет Aвг 23 2019, 17:00

Nekoj go narekuva ili bilo koga go narekol gospodinot Zaev pastir ili ofchar? Ili ti vekje izgubi kontrola nad kognitivnite procesi?
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 5 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот