Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли криминал во СДСМ

+6
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
Teo
Luxor
трендафил
10 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Чет Aвг 08 2019, 19:00

Дали ти тоа се обидуваш да не ги почитуваш правилата и да навредиш модератор?  Отворив нова тема, таму одат сите мислења, објави и докази за Рекет. Се поврзано со оваа тема што ќе се напише на друго место ќе го сметам за офф топик, што е прекршување на правилата на форумот. Такви постови ќе бидат избришани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 08 2019, 19:04

Беше предупреден. Ако сакаш постот да стои стави го во вистинската тема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by nino Пет Aвг 09 2019, 21:28

sdsm e kriminal

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пет Aвг 09 2019, 22:09

Na osnova gledanje na gravche ili vo kristalna kugla go tvrdish toa?
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by nino Саб Aвг 10 2019, 11:31

Teo напиша:Na osnova gledanje na gravche ili vo kristalna kugla go tvrdish toa?
ili si slep i gluv, pa nemas nisto videno i cueno od toa sto se objavuva po vesti denovive ili si glup.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Саб Aвг 10 2019, 11:39

Kolku treba da bidesh glup za da obvinish paushalno nekogo za kriminal i da ochekuvash da ti veruvaat? Da znam so koe nivo na glupokja razgovaram. I na koe nivo na IQ da se spushtam da te baram.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by nino Саб Aвг 10 2019, 14:50

abre sdsm dvolicno. sto e sega, seceno, lepeno montirano?

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Саб Aвг 10 2019, 15:18

Треба ли да верувам дека Катица сакала да го врбува Камчев да биде сведок во друг случај, а за да сведочи овој мора да плати милион евра. Не сум слушнал до сега дека некој сведок плаќал за да сведочи. Во случајов шантриво е се од самиот почеток. Обвинителството нема започнато постапка по допрен глас, иако за него многу се говореше, туку по пријава на Зоран Заев, која и не е во писмена форма, туку вербална. Како да верувам дека не дал насоки кој да се гони, а кој не. Треба ли да верувам дека Орце Камчев или некој друг туку така би му дал голема сума на пари на Боки 13, ако немал потврда дека зад него стои некој. Некој на повисока позиција и од Катица Јанева. Ќе треба ли сега да формираме надспецијално обвинителство кое ќе ги гони криминалите на СЈО и актуелната власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Саб Aвг 10 2019, 15:48

@nino

Soberi se malku, kje ti se smeat site shto chitaat. Da veruvash deka eden chovek, vo sluchajov jas e celata partija ne zboruva dobro za tvojot razum.

@trendafil

Ne treba da veruvash na nishto i nikomu se dodeka ne bidat izvadeni na uvid pred javnosta sigurni i nedvosmisleni dokazi za toa koj se uchestvuval vo kriminalni zdelki.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Саб Aвг 10 2019, 17:08

Потполно точно, што би рекол Жмицко математички прецизно.

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Img_2016
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 18:14

Заев ли треба да одлучува и за тоа кој кога ќе јаде говна? Или можеби само тој и неговите следбеници имаат право на таков тип на исхрана?
Груевски е осуден и со несигурни докази (криминално снимени непроверени форензички прислушувани разговори и не во оригинал туку во незаверени копии) без да направи штета на државниот буџет затоа што возилото е набавено по нормална цена). Јас не посакувам такви судења, но истрагата треба да ја врши независен и способен обвинител кој нема да отиде на одмор среде истрага за да даде време да се уништуваат доказите и обвинител на кого ќе му веруваат сите, а не само власта. Случајот Империја смрди од самиот почеток. СЈО поднесува обвинение по истекот на рокот во кој го има тоа законско право, судот го прифаќа криминално поднесеното обвинение, медиумите блиски до евроатлантската меѓународна банда исто така, а го осудуваат Врховниот суд затоа што пресуди дека датумот за нови обвиненија на СЈО е истечен со датумот напишан во законот. Интересно е и тоа што Зоки Кичеец е изгледа заштитениот сведок на СЈО во овој случај, а не само наплатувач на рекетот. Ќе видиме и дали парите завршиле во зградата на владата во работно време (торбата со пари имала вградено ГПС уред).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 18:19

Ajde ne se glupiraj, kade voopshto e spomnat Zaev vo tvitot?
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 18:30

Не треба да биде спомнат. Се знае дека ако тој одлучува и за историја и за тоа дека леринскиот дијалект не е дел од македонскиот јазик или дали јас наводно сум бил роден како Бугарин па Груевски на сила ме направил Македонец, која вест е лажна, а која вистинита, нормално е да мислам дека сметате дека одлучува и за тоа кој кога смее да јаде говна. Поточно речено дали тоа е ексклузивно право на СДСМ и ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 18:34

Spomnat, nespomnat ti nema da gi izvadish od usta neli? Znam deka toj vo vashite ochi e edinstvenata prechka za vrakjanje na vlast, no tolku ste glupi shto kolku povekje go napagjate tolku pogolem mu e rejtingot. Prashaj koja e razlikata megju nego i Zhmicko vo shtabot?
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 19:36

Ниту сум бил на власт ниту на крај на умот не ми е на стари години да влегувам во власта или политиката. Не очекуваш ваљда да поддржувам некој што ги крши моите човекови права и се подигрува со мојот идентитет. Плус ако дотичниот е еднаш амнестиран за криминал, еднаш во прв степен ослободен под сомнителни околности иако сите видовме и слушнавме како бара по едно евро за црквата и едно евро за Вицето и сега е под сомнеж во аферата Рекет. сигурно е дека е тешко да не се споменува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 19:49

Ne baram od tebe nikogo da poddrzhuvash, ama malku e glupavo da go spomnuvash Zaev i kaj shto treba i kaj shto ne treba. Kje ti se smeat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 19:53

Треба ли Груевски да го обвинам за аферата Рекет како портпаролот на СДСМ од Струмица. Заев беше политички поддржувач на криминалните обвиненија на СЈО по истекот на законскиот рок. Од едно од тие криминални обвиненија произлезе и криминалот на квадрат, односно Рекет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Нед Aвг 11 2019, 19:58

A so koj um togash bez dokazi go obvinuvash Zaev? Zatoa shto e premier? Zatoa shto e na vlast? Ili zatoa shto dodeka toj e lider na SDSM vie nema da pomirisate vlast?
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 20:03

Јас не сум слушнал изјава на Заев дека обвинителството не треба да поднесува нови обвиненија по јули 2017 година, односно по 18 месеци од формирањето на СЈО. Напротив. Дај ми линк до таква изјава доколку сум ја пропуштил. Заев и т.н. бомби ги предаде во СЈО по законски определениот рок.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Нед Aвг 11 2019, 20:28

И бидејки Заев не дал изјава да не се поднесуваат обвинувања после јули 2017 тој е виновен за рекет? Лечете се додека е време.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Aвг 11 2019, 22:58

Заев до пред некој месец беше претседател на комисијата за судски реформи. Во тоа време на шверџерски начин имаше обид СЈО незаконски да продолжи со својата работа.
Ајде овде да напишам дека трета земја од ЕУ по Грција и Унгарија носи судска одлука дека во Македонија по доаѓањето на власт на Заев се врши политички прогон. Одбиено е да се екстрадира во Македонија Дејан Давидовски обвинет за тероризам, односно за упадот во Собранието на 27 април 2017 година. Образложението на судот е во 18 точки од кои главни се дека Дејан Давидовски според шведскиот суд е гонет и треба да биде суден во политички а не криминален процес, и дека не постојат доволно докази за дело тероризам, а крајната оценка е дека за овој предмет не се води фер и законски основана постапка. Поради тоа судот во Шведска му препорачува на Дејан Давидовски да поднесе барање за азил за да не биде и понатаму цел за политички прогон од Македонија. И по мое лаичко мислење (не сум психијатар) само многу ненормален човек може да нарача од судот обвинение за тероризам за насилство на протести. Ниту еден диктатор не го сметам за нормален.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Нед Aвг 11 2019, 23:04

Дај линк до веста, сакам да проверам да не лажеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 12 2019, 09:43

Изворната вест е од Вечер, а ја пренесуваат многу медиуми. Ме чуди што не си ја сретнал веста на ниту еден медиум што го следиш.

https://vecer.mk/node/28892

Да прокоментирам дека обвинението дека протестите со насилство се дефинирани како тероризам е многу оригинална работа, што очигледно освен судовите под контрола на Зоран Заев не може да го разбере ниту еден нормален суд што работи по законите и меѓународните стандарди. Не е чудо во некоја иднина 24 април да се слави како што ги славиме 2 август или 11 октомври доколку Македонија успее да се ослободи од, според колумнистот на ЛА Верите намалениот суверенитет од страна на одредени структури во НАТО и ЕУ. Да потсетам дека учесниците во нападот на участокот во Прилеп биле гонети од бугарската фашистичка власт, а сега тој датум го славиме. Оригинално е и тоа што Митко Чавков за наводно непревземени дејствија на време е осуден повеќе од наводните терористи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пон Aвг 12 2019, 11:07

Да, а ја реобјавиле Курир, и порталите на Златев и Момировски. Но ја нема на вашата ударна тупаница, телевизија Алфа. Затоа што за телевизиите постои мониторинг и санкции. За порталите нема па лажните вести ги пласирате таму. Ако ја познаваше правната процедура ќе знаеше дека прво се бара азил, па дури потоа судовите одлучуваат. Уште кога прочитав дека судот му советувал да бара азил знаев дека веста е извадена од тангата на Ивона. Доволно е неписмена за да не орави разлика во процедурите. Кога на крај ќе ја дознаеме вистината ќе тврдите дека во тоа време сте биле во подрум но сега лагата добро ќе ви дојде во креирање на лажно мислење дека цела Европа е против владата во Скопје и дека терористичкиот акт на насилно преземање на парламентот за спречување на мноџинството да формира влада хо одобруваат сите земји од ЕУ, иако сите знаат дека беше жестоко осуден точно од тие земји. Ефектот од лагата ви е нула, само уште еднаш ја покажавте вашата неспособност и безидејност.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 12 2019, 18:25

Дејан беше уапсен по потерница од Република Македонија пред точно 4 месеци, на 12 април. Мислиш дека шведските судови им треба повеќе за да го решат барањето? Ќе го коментираш ли азилот на Груевски во Унгарија и азилите на Грујовски и Бошковски во Грција?
Што велат во вашиот штаб за гласините дека Вицето Заев купил куќа во Аргентина и стан во Уругвај?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 4 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот