Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли криминал во СДСМ

+6
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
Teo
Luxor
трендафил
10 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Вто Jул 23 2019, 20:41

Mene me interesira i kako se presmetuva od koga nekoj e makedonec.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Саб Aвг 03 2019, 11:45

Секој си одлучува сам за својот идентитет. Ако македонци можат да бидат Грците доселени од Турција пред еден век во сега грчкиот дел од Македонија според Лозанскиот договор за размена на население, не гледам причина тоа да не бидат и Македонците и ако се доселени пред 15 века. А дали некој Македонец ќе го почитува Александар Македонски поради мешањето на античките Македонци и Словените или не е негово индивидуално право. Исто како што само многу умно пореметен човек може да му забрани да го почитува Џорџ Вашингтон ако се пресели во САД, на пример. Зошто Грк може да стане Македонец за еден век, а Македонец не може ни за 15 века? Нели сме ние мултиетничка држава и ги почитуваме сите или само Македонците треба да ги почитуваат сите, а со нас секој треба да си игра мајтап. И Грците и Бугарите и Албанците (и домашни и од Косово и Албанија) и НАТО и ЕУ и секој што тоа му прави задоволство. Не е наша вина што некој не го достигнал цивилизациското ниво да може да дели територија и културно наследство со други народи. Не знам дека некој македонски историчар тврди дека немаме врска со античка Македонија, а се поголем е и бројот на научници странци (и покрај тоа што до скоро, до пред нешто повеќе од половина век, воопшто не признаваа дека постоиме) што изнесуваат докази дека врската помеѓу античките Македонци и Грци е во тоа што Македонците ги окупирале Грците. Не знам како мислите да ги натерате македонските историчари да лажат, односно да не ја пишуваат историската вистина (според нив), туку така како што ќе договори Заев со Борисов и некој во Грција. Јас повторно ќе прашам од кога СДСМовците се Македонци. Дали уште чекате тоа да го договорат Заев и Борисов. Да потсетам дека бугарската наука не мисли само за Гоце Делчев дека е Бугарин, туку за секој од нас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Саб Aвг 03 2019, 11:48

Ako identitetot e chuvstvo na pripadnost na odredena zaednica togash zoshto vie od dpsne sakate vasheto chuvstvo da mu go nametnete na sekogo vo Makedonija. Ne se chuvstvuvaat site makedonci dpsne-predavnici.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Саб Aвг 03 2019, 12:11

Извини, а кој ти наметнувал на тебе дека воопшто мора да се чувствуваш како Македонец. Тоа што на тебе ти пречи тоа што јас го почитувам Александар Македонски, на пример, не е моја вина. Нема јас да се менувам по твои потреби. До доаѓањето на Сорос и парите (дел негови, дел од непознат извор) немаше такви проблеми помеѓу Македонците. И сега ги има само во Македонија, а не и во дијаспората.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Саб Aвг 03 2019, 12:20

Лудилото се засилува, така сакате да ја префрлите вината на друг? Вие бевте лудаците што го линчувавте секој што ќе споменеше дека потеклото му е словенско. Ги прогласивте за предавници тие што мислеа дека Кирил, Методиј, Климент и Наум се словени. Иако за првите двајца се знае точно и мајка и татко. Не ви е вас проблем историјата туку лудачката идеја сите македонци да ги направите дпмне-оФци и вечно да бидете на власт на чело со вашиот оФчар Грујокио.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 05 2019, 21:19

Напиши ми име на некој линчуван. Вие заедно со евроатлантската меѓународна банда ја цензуриравте Македонската енциклопедија и според вас Кирил о Методиј се Грци, а Климент и Наум Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Aвг 05 2019, 21:20

Pa toa e lesno, linchuvani se mozocite na site od dpsne pa sega morate da chekate vasheto mislenje da go dobiete od shtabot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 05 2019, 21:30

Да се вратам на темата и актуелната политика. Започнува нова серија, за нанесување на тешка телесна повреда на свештеник од страна на таткото на бизнисмен облечен во женски алишта кој исто така учествувал во насилството и обидите (засега успешни) на здравствените, полициски и правосудни органи да го забошотат случајот.

https://expres.mk/policajci-lekari-i-pravosudni-lica-30-meseci-prikrivaat-nasilnici-bliski-na-vlasta-pishuva-goran-momiroski/

https://expres.mk/vtor-del-policajci-lekari-i-pravosudni-lica-30-meseci-spasuvaat-nasilnici-bliski-na-vlasta-pishuva-goran-momiroski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Aвг 05 2019, 21:36

A ti znaesh li za sluchajot kade ovoj shto go pishuval tekstot lazel i manipuliral bez nitu eden dokaz osven glupo smislena prikazna i za da predizvika revolt vo uloga na zhrtva e staven sveshtenik? I znaesh li deka takvi bajki mozhat da pominat ednash? Posebno zatoa shto pisatelot na nauchna fantastika e poznat kako eden od najgolemite kurton novinari od shupakot na tvojot pastir.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Aвг 05 2019, 22:07

Тоа што помина, како што велиш еднаш, не е бајка, ако за случајот Рекет има притворени и коментари за проширување на истрагата од високи државници од газдите САД и ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Aвг 05 2019, 22:12

Gero e genijalec vo odnos na kurton novinarot od kurton portalot napikani vo shupakot na ofcharot Zhmicko. Gledash na koe nivo e padnat, mora da se zadovoluva so rezervni anusi. Dodusha i vo anusot na pastirot nemashe mesto za nego. Zafaten beshe od Mirka, Milenko, Latas, Ivona itn.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Сре Aвг 07 2019, 19:55

Во третиод дел од како што велиш „бајката“ се спомнува името на свештеникот кој добил тешка телесна повреда. Се вика Виктор Стојчев. Има и повеќе прашања до судска медицина, затоа што на нивниот телефонски број 02 317 7044 никој не се јавува. Има и слика од рендгенската снимка од повредата.

https://expres.mk/tret-del-policajci-lekari-i-pravosudni-lica-30-meseci-spasuvaat-nasilnici-bliski-na-vlasta-pishuva-goran-momiroski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Сре Aвг 07 2019, 20:02

Dodeka ne pokazhe medicinski dokazi, fodeka ne se javat i drugi svedoci,  Momirovski lazhe. Pa i togash, znaejki deka aramiite od popovi i vladici se chlenovi na dpsne, ne e sigurno shto se sluchilo. Tolku lazhete shto ne e chudno ovoj sam da padnal i se povredil pa vie od dpsne da go zloupotrebite toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Сре Aвг 07 2019, 20:05

Постои видео снимка од настанот од безбедносни камери. Нема ни коментар од власта која би требала да го обвини новинарот ако лаже. Реагирала и на многу помали обвинувања од прикривање на криминалец насилник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Сре Aвг 07 2019, 20:08

Nestrplivo chekam Momirovski da ja objavi snmkata. Ako nemu mu e strav neka mu ja dade na Ljupche.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Сре Aвг 07 2019, 20:20

Зошто да брза кога државните службеници насетувајќи го крајот на режимот на Заев еден по еден се извлекуваат од стегите на заробената држава и откажуваат послушност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Сре Aвг 07 2019, 21:01

Koi drzhavni sluzhbenici? Mislish deka lagite shto vi gi kazhuvaat vo shtab se vistinski? Drzhavnite sluzhbenici moraat da rabotat po zakon. I tuka pagjaat vo voda vashite lagi. Fakt e deka nema nikakov sluchaj i Momirovski se obiduva da bide Gero. No za da bide Gero treba prvo da ne e vovlechen vo shupakot na nekoe shtapsko firerche od vtoriot eshalon.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 08 2019, 15:40

Криминалот на СДСМ станува интересен и за европските земји. Италијанскиот Ла Верита објави напис за случајот со рекетирање на Камчев, вклучувајќи видео од примопредавањето на парите. https://www.laverita.info/la-super-pm-di-skopje-voluta-da-mogherini-e-bruxelles-si-dimette-per-un-caso-tangenti-2639709795.htmlАвторот на написот, Ларис Гаисер, на својот ФБ вели дека се работи за прва епизода, а ќе следат и други. Милионски рекет е интересен и во европски и светски рамки како вест. „Браво“ за Заев и неговата влада.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Чет Aвг 08 2019, 15:46

Trendafile, ti pishav li jas da namalish so gluposta ili sum zaboravil? Posochi eden dokaz od videoto shto dokazhuva deka bilo koj chlen od SDSM e vmeshan vo sluchajov.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 08 2019, 15:51

Тоа пишав на другата тема, небањатоѕе хистеришат во обид да го поврзаат и самиот премиер со поткупот на обвинители и судии.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Чет Aвг 08 2019, 15:58

Preglupi se za da sfatat deka ova ne dokazhuva nishto. Potochno dokazhuva deka vlasta uspeshno go oslobodila sudstvoto od partiskite stegi na dpsne. Reketarite se vo zatvor, istragata teche neprecheno i kje bide obvinet sekoj shto zameshal prsti. Nema nishto novo i spektakularno shto vekje ne go znaeme.
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Bosonoga Чет Aвг 08 2019, 16:04

Crepovite taka poso kaj niv partijata reketirase i nikoj ne smeese usta da otvori.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 08 2019, 18:10

Како што вели Русјаков, ако сте гледале американски филмови, капо ди тути капи никогаш сам не тегне торба со пари, туку тоа го прави третиот ешалон во мафијата. И во криминалот како и во политиката кај СДСМ метла има изгледа само за третиот ешалон. Чудно е и тоа што ја оставате Катица Јанева да ги уништува доказите, а сакате нејзините непотистички одбрани помошници да ги пресликате со друго име во уставното обвинителство. Колку од овие пари имаат завршено во предизборната кампања на СДСМ ќе видиме се надевам наскоро. Од вас не очекувам да верувате на оваа снимка, бидејќи не верувате ни на таа кај што Заев бара по едно евро од квадрат и за црквата и за менувачницата кај Вицето. Самиот факт што тројца од стадото на Заев сте одговориле, поточно со говор на омраза и напад врз мене, како јас да сум виновен што има криминалци во СДСМ, се обидувате да го засените „делото“ покажува дека и вие ова го сметате за сериозен проблем за Заев. Не сте размислувале ли за варијантата Заев да си поднесе оставка, а некој чист член на СДСМ да биде премиер и партиски лидер до следните избори како најдобро решение и за Македонија и за СДСМ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Чет Aвг 08 2019, 18:14

Престани со зелени. Кој ја остава Катица да прави било што. Обвинителството е независно и деполитизирано затоа престани да лажеш. Всушност, ако не се објави нешто ново ова ќе нема ефект. Русковска истово го кажа на првата прес конференција.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Чет Aвг 08 2019, 18:55

Се јави и четвртиот од стадото на Заев за кусо време. И понатаму нема притвор за Катица Јанева и нема да има додека Русковска е на одмор. Нема одговор ниту што бараат еден куп функционери на СДСМ во Меѓународниот сојуз на Боки Тредичи

Еве едно линкче со интервју на авторот на написот во италијанскиот весник.

https://pressingtv.mk/makedonija/gaiser-za-presing-tv-mafijashki-sistem-raboti-pod-direktna-kontrola-na-vrvnite-politichari/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ - Page 3 Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот