Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

4 posters

Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by osa Пет Окт 12 2018, 16:27

Му се „закани“ ли бабата на Милошоски дека ќе му ја скине главата? ВИДЕО
Напишано од Плусинфо - 11/10/2018 17:13

Новинар на ТВ21 излезе на терен за да провери дали навистина баба му на Антонијо Милошоски му се заканила дека ќе му ја скине главата доколку не гласа за уставните измени предвидени со Договорот од Преспа.

За потсетување, пред некој ден, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ се обиде да се пошегува враќајќи на твит на еврокомесарот Јоханес Хан, во кој Хан напиша дека пратениците на опозицијата се под закани. Овој твит, потребно или непотребно, привлече многу внимание, па екипата на ТВ21 реши да ја побара бабата на пратеникот, за од прва рака да дознае дали навистина така му се заканила.
ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА ?t=6
https://www.facebook.com/tv21hd/videos/175485586666979/?t=6

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by трендафил Пет Окт 12 2018, 18:58

Не е будала бабата јавно да признае па да ја стрпаат во затвор. Никој не признава дека евентуално се заканува. Ни СДСМ, ни СЈО ни амбасадорите, ни ВМРО не признаваат евентуално такво нешто, па зошто тоа би го направила бабата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by Luxor Пет Окт 12 2018, 19:11

Набавувачот и подметнувач на фалсификувани лични карти Антонијо Бугароан нема баба ниту по мајчина ниту по таткова линија, починати се и двете.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by трендафил Пет Окт 12 2018, 19:19

А имаат ли мајка неговата прва или втора сопруга?
Не ли му е јасно на новинарот на ТВ21 дека Милошевски ја користи положбата во која се доведе Хан со идиотскиот притисок на референдумот македонскиот народ да се самоукине и се мајтапи со него. Треба ли некој да врши притисок врз некого за да го спречи да биде предавник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by Teo Пет Окт 12 2018, 19:38

Falsifikuvachot na lichni karti se majtapel i koga sakal da mu gi podmetne na nevin chovek za da go zatvorat???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by трендафил Саб Окт 13 2018, 14:54

Да беше така до сега ќе го затворевте или ќе го уценувавте да гласа за уставни промени за да не го затворите.
Вас и целата меѓународна заедница ве фаќа паника од тоа што не ви се исполнија очекувањата по лажните обвинувања преку СЈО да трампите предавство од ВМРО за амнестија. Бадијала трошоците за прислушкување, професионално монтирање и купување на обвинители и судии. Се надевам дека Македонија ќе влезе уште еднаш во светската историја како прва земја што се одбранила од една широка операција за нејзино разнебитување од меѓународната банда (заедница).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by Teo Саб Окт 13 2018, 17:09

Kolku treba da ti e ogranichen kapacitetot za da razberesh deka SDSM ne se psihopati kako tvoite pa da podmetnuvaat falsifikuvani dokumenti i da ucenuvaat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by трендафил Саб Окт 13 2018, 19:51

Да бе. Чаушот фалсификуваше пасоши во име на американските републиканци. И Амди Бајрам се врати во вашите редови од љубов кон Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by Luxor Саб Окт 13 2018, 20:09

Не бе, работеа и работат за вас ама сега нема доволно време за да се процесуираат нивните криминали. Поважни се вашите терористичко-шпионски делувања да се спречат, а тие кога ќе им дојде редот ќе одговараат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА Empty Re: ЛАГИТЕ НА ВИДЕЛИНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот