Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 06, 2020 3:40 pm

Самиот факт дека не го истераа мандатот до крај а владата се декомпозира на 3 јануари доволно иницира за анализа.
РЕКЕТ излезе дека не е несолена шега на опозицијата. Ниту на незадоволени новинари како Геровски на пример. Туку криминал кој се поврзува со власта , која пак, несватливо од денешен аспект колку и бил привлечен Бојан Јовановски .
Со право се досетките, врвот на СДСМ има повеќе фотографии со Боки 13 одошто со сопствените сопруги и сопрузи дома.
Идејата на шарената револуција беше да се симне режим. Тоа дури и во ВМРО ДПМНЕ одредени го посакуваа. Но набрзо, шарените беа фрлени на буниште, искористени, останаа каде и започнаа, на улица , без вработувања.
Дури ни Груевски ме успеаја да го задржат иако беше квалификуван како најкрупен плен.
Вистински момент за СДСМ да се преиспита, да прочисти, да се реорганизира.
Инаку, и да победи на избори, со кој образ ќе повторува стари флоскули за евроатлантско членство, правда , мир, борба против корупција?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Пон Јан 06, 2020 5:07 pm

Morate povekje da se potrudite. Vaka ne go vrakjate dpsmne na vlast. So novi lagi i stari floskuli kje si ostanete vechita opozicija. A od shto ste tolku bedna opozicija duri i forumot stana pomalku interesen. Srekja shto ponekogash nekomu mu teknuva da napishe po neshto vo zabavna.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 06, 2020 6:21 pm

Третата опција. 😂

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Em0d9k10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 06, 2020 8:41 pm

Ботовите не користат во оваа ситуација никому.
СДСМ може само да си ја влоши ситуацијата сега после РЕКЕТ и други афери а ВМРО нема потреба, само ќе заглави ако активира партиска пропаганда, народот памти деката на котнрола на јавно и индивидуално мислење од времто на Груевски.
Но , тоа е и работата на ботовите, да нападнат веднаш да притискаат ентер и да провоцираат тензии.

сепак, нивното време е минато време. Овојпат фактите се пред илузиите и пропагандите.
да зборуваме за фактите. Факт е дека, Груевски , веќе сигурни сме дека знаел, дел од неговите функционери ја злоупотребуваа функцијата ,но тој ништо не превзема.Но тоа е потрошена тема без судски крај, за жал. Елаборирана и нема што ново да се каже за нешто што требаше да заврши веднаш по промена на власта пред три години.
Истот го чини и Заев. Ист е. Се изјаснува, нејасно, само кога ќе објават дека некој од функционероте е фатен со рацете во теглата.
Павле Богоевски не требаше да добие восхит заради доблест туку покана за распит и обвинение за соменж наркотици. Има многу пропусти и во Рекет, но ќе дојдеме и до тоа.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Пон Јан 06, 2020 8:51 pm

Ne, ne, pristapot ti e nikakov. Analizite ushte poloshi. Nikot pak ti e nesrekjno izbran. So tolku losha kombinacija shto e odraz na vashata kilavost kako opozicija vlast nema da vidite ushte dolgo vreme.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 07, 2020 1:09 am

Да бидеме искрени за момент, каков треба да ми е пристапот?
дали треба пристапот да ми биде по принципот, разгледан, одобрен,и да биде пристрасен?
немам намера да ја величам власт никоја па ни оваа, не заслужваат. Темата носи наслов конкретен.
Дали треба да побарам најпрвин стручно мислење за тоа колку и како треба да се критикува власта? или е тоа забрането?
Никот е таков каков е, безвезе , а не несреќно. Сеедно, еве во право биди.Колку да има ник, ако ме разбраш.
Заживувам тема со критика кон сегашната власт, а тоа некако наидува на отпор, а ако се соочиме со реалноста и фактите, можеби ќе проодиме со двете нозе на земја.

Ако се ослободоме од партиските потреби за лојалност , понизност па и полтроство
анализите ја одсликуваат точно состојбата во СДСМ. Рејтингот пред избори не е ни важен. Ако се докаже дека кругот на вмешани во РЕКЕТ е поголем од Бики- Кичеец-Катица, тогаш бадијала и предност во проценти, и дури и победа на избори. Секој ќе се посомнева дека резултатот е наместен и дека некој од страна сакал така да биде, ( теоријата за странците) .

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Вто Јан 07, 2020 10:05 am

Vo nastap na praznichna velikodushnost mozham samo da konstatiram deka javanjeto mrtvo magare i ritmichnoto vrtenje na mantrichnoto trkalo mozhe da predizvika samo i edinstveno hipnoticno klimoglavenje kaj neuhlebenite bubashvabi vo duvlata na dpsmne. Pristapot e katastrofa, analizata bedna i opipliv e ochajot od predvreme priznaeniot poraz predizvikan od potsvesnoto prepoznavanje na realnosta shto e pravoproporcionalna so kvalitativnata i kvantitativnata nesposobnost na dpsmne da bide konkurentna opozicija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 07, 2020 11:25 am

СДСМ треба(ше) да реализира прочистување на кадрите останати од времето на Груевски , во судските органи. Така најавија и тоа беше фронтална девиза за рушење на режимот на Груевски.
Тоа треба(ше) да биде задача, прва. А не алиби и изговор. Сега , СДСМ бара и изговори и алиби?!

тоа е еден камен на кој СДСМ се сопна. Едноставно, прво , јавно објавија дека има груевистички судии и обвинители, а не направија проерка или прочистување. Тоа беше меч со две острици.
Кажуваш дека има опозиициски судии и се спремаш да поставиш други, кои ако ги избркаш првите, колку и да се непратиски, секогаш ќе бидат примени како кадрите на СДСМ,
а друго, ако не си ги сменил, значи признаваш дека се професионалци без разлика што се именувани во времето на Груевски.

И не е така сложено.
ете за почеток, несмасноста и брзоплетоста на власта во овие три години, довете самите себе си да се сопнуваат на камењата што ги фрлаа. Треба не стручно лице туку огромна екипа експерти по право , да се води министерството за правда и судската власт. СДСМ за жал ги изгуби или стави во трета резерва таквите капацитети.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by osa Вто Јан 07, 2020 12:11 pm

treta opcija напиша:СДСМ треба(ше) да реализира прочистување на кадрите останати од времето на Груевски , во судските органи. Така најавија и тоа беше фронтална девиза за рушење на режимот на Груевски.
Тоа треба(ше) да биде задача, прва.  А не алиби и изговор. Сега , СДСМ бара и изговори и алиби?!

тоа е еден камен на кој СДСМ се сопна. Едноставно, прво , јавно објавија дека има груевистички судии и обвинители,  а не направија проерка или прочистување. Тоа беше меч со две острици.
Кажуваш дека има опозиициски судии и се спремаш да поставиш други, кои ако ги избркаш првите, колку и да се непратиски, секогаш ќе бидат примени како кадрите на СДСМ,
а друго, ако не си ги сменил, значи признаваш дека се професионалци без разлика што се именувани во времето на Груевски.

И не е така сложено.  
ете за почеток, несмасноста и брзоплетоста на власта во овие три години, довете самите себе си да се сопнуваат на камењата што ги фрлаа. Треба не стручно лице туку огромна екипа експерти по право , да се води министерството за правда и судската власт. СДСМ за жал ги изгуби или стави во трета резерва таквите капацитет

interesni razmisluvanja ...se soglasuvam deka treba(she ) vednash da se smenat licata od dpmne koi imaat bilo kakvo vlijanie na zivotot vo drzavata ...nemoze dpmneovec da bide seushte rakovoditel i da se izzivuva so simpatizerite i chlenovi na sdsm

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 07, 2020 2:17 pm

не е проблемот некој кој е член или симпатизер на ВМРО ДПМНЕ да биде на функција , или позиција доколку е професионалец и обврските му се на прво место, а задачите ги исполнува за пример.
Можеби и тоа е причината што во судството останаа доста кадри од Груевски. Но не значи дека сега токму тие треба да бидат алиби за ситуацијава до која е доведена судската фела. И да се користат како изговор.
Тоа значи дека некој кој проектирал реконструкција на судската власт со одстранување на кадри кои одработуваат партиски агенди,пред три години, го промашил постулатот на целава идеја. А тоа не е статистичка грешка без влијание туку промашување кое се граничи, со , веќе слободно може да се каже, катастрофални параметри.

Но , темата допира и други области, не само судската.Иако е тесно поврзано.
Има многу примери на неприменување на правдата. Непотизам.
На пример, дали е во ред во толкав број случаи да се доделуваат стипендии, како на пример ќерката на министерот Димитров, да се вработуваа блиски, роднини, и зошто СДСМ не реагираше на еклатантното масовно вработување на сите роднини во СЈО и на Катица?
Дали требаше да ја фатат со рацете во теглата па да се освестат. а знаеле цело време?

за непотизмот во СЈО можеше некој да проговори,но криминал е и ако се премолчува криминалот.

Компарации со претходната власт не држат вода и не водат никаде, затоа што требаше да се промени сето тоа а наместо да се промени тој начин на владеење- се примени.
Грешката е исклучливо кај СДСМ, на сите нивоа. Пред се за прикривање и премолчување на криминалите.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by EVITA Вто Јан 07, 2020 11:14 pm

kaj beshe vaka da gi analizirash od dpmne i to celi 11 godini?

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 266
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 5:23 am

единаесетте години завршија во 2016.
Во 2016 да го поставеше прашањево ке ти одговорев.
ананализа на тие години на владеењето на тогашната власт се правеше тогаш.
а на сегашната се прави сега.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 8:45 pm

Индициите за незаконитостите почнаа да го покажуваа симптоми.
Министерката за финансии, Нина Ангеловска од СДСМ, издава наредба на вработените да не комуницираат со заменик - министерката Гордана Димитриеска - Кочоска.
Многу ниско, несмасно и избрзано однесување.
Ако Нина Ангеловска попозната како Нина Групер , позната по организирање на наградни игри и лотарии,
беше решение на врвот на СДСМ, тогаш навистина се во персонална криза.
Најпозната ќе остане по ретардирањето на процесот со снимање на фискални сметки и нејзиниот најголем успех досега како министерка, да сето тоа го представи како наградна игра, покажувајќи се во својот елемент, хазардни игри.?
СДСМ можеше да го одбере и именува Игор Ивановски , професор на Економски факултет, и поранешен висок функционер во СДСМ. Ќе згрешеа многу помалку.

Несватливо е да се забрани потполно, контакт, давање и пристап до документи, информации, на својот прв заменик- вториот човек во министерството.
Да е тоа направено дискретно, би било побезболно. Но ако капацитетите на Нина Групер се толкави , да си дозволи вакво јавно бламирање, тогаш таа не требаше да биде избор на Заев.
Но, сите овие три години никој не му се спротивстави во партијата за овие катастрофални персонални грешки,
приватизирајќи ја власта во партијата на мала група власторшци верни кон претседателот на партијата.

Доблеста е да се прифати заменик министерот и да се увери во правилното работење и исправноста на политиките, а не да се реагира панично и фрустрирано.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 8:53 pm

A dodeka vie botovite se kolete megu sebe oni ke lapnat 6 milioni i ke se slikaat na fejsbuk.

Повеќе од 6 милиони евра од државниот буџет ќе се трошат за партиски реклами за претстојните избори. Државната изборна комисија за организација на изборите планира да потроши околу 9,3 милиони евра, а две третини од нив ќе се трошат за медиумски кампањи.

Додека траеше преписката, министерката и долнителната заменичка објавија заедничка фотографија на ФБ. Ангеловска и посака добредојде на новата заменичка Кочоска.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:00 pm

Dino напиша:A dodeka vie botovite se kolete megu sebe oni ke lapnat 6 milioni i ke se slikaat na fejsbuk.

Повеќе од 6 милиони евра од државниот буџет ќе се трошат за партиски реклами за претстојните избори. Државната изборна комисија за организација на изборите планира да потроши околу 9,3 милиони евра, а две третини од нив ќе се трошат за медиумски кампањи.

Додека траеше преписката, министерката и долнителната заменичка објавија заедничка фотографија на ФБ. Ангеловска и посака добредојде на новата заменичка Кочоска.

не би се обзирал на лични квалификации. Јас , не сум бот.
Ти?

Новодојдената заменик министерка си го кажа своето, нема што да се дискутира околу ова.

„Заменик-министерката Гордана Димитриеска-Кочоска одговори на скандалозниот допис до вработените во Министерството за финансии од министерката Нина Ангеловска, со кој им забранува да комуницираат со дополнителната заменик-министерка.“

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Сре Јан 08, 2020 9:09 pm

Дефиниција за партиски бот:
Упорно го мантра напишаното од штабот не кажувајки дека покрај лагата постои и демант на истата.
Ќе се препознаеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:12 pm

дали темава Ве вознемирува?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 9:16 pm

Site na forumov ste botovi pa i ti. Eden ne nspisal nisto protiv dvete partii. Da vi gi ebem i sds i dpne. Kurto i Murto samo natodot go kradete bandi kriminalni.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:18 pm

сериозно, не е важен односот на Нина Ангеловска и нејзините инструкции.
таа и заменичката може уште утре да седнат заедно да пијат кафе. И се да се демантира од страна на Нина.
Но, како избор за министерка е промашување. Тоа е поентата.
Ја спомнуваме во оваа тема токму заради тоа што е министерка во делот каде што се парите, а парите за овие три години во најголем дел се сомнеж за криминали , претпоставени ,пред истрага или во тек на докажување со солидни докази и признанија.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:22 pm

Dino напиша:Site na forumov ste botovi pa i ti. Eden ne nspisal nisto protiv dvete partii. Da vi gi ebem i sds i dpne. Kurto i Murto samo natodot go kradete bandi kriminalni.

не е проблем ако некој има свое мислење, верувај ми.
јас имам.
а бот не сум. Темава не е за двете партии туку конкретна.
Погледај ги сите други теми, има најмалце 5 теми со наслов „дпмнофци, дпне, “ итн.
и ниедна со критики кон власта во заминување.
Поентата на темата е да се обелоденат и акцентираат криминалите на власта на оваа форма на СДСМ , пред се поради катастрофалните персонални кадровски решенија.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 9:31 pm

Kriminalci se i oni kriminslci se i dpne. Me zabole kolku temi ima za i kolku protiv i ednite i drugite. I sekoj so gi brani ednite i napaga drugite e partiski bot. Zaedno zasluzuvaat da odat u ku*ac.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:34 pm

има и од нив, секако.
но оваа тема не е за нив. сега сме на крајот на мандатот на СДСМ и треба нив да ги обработиме.
Криминалци од редовите на сегашната опозиција се одамна анализирани и голем дел од случаите и внесени ви судските процеси.

Сега, на власт е сеуште СДСМ, и не само индиции туку и голем број случаи на криминал има.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 9:52 pm

I so nesto ke se promeni? Ako ne Kurto ke te krade Murto. Osven poltronite so placat za drzavna cicka narodot air nema da vide. A oni pak ke si delat tenderi i ke vi se smeat u faca.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 9:55 pm

едните ги видовме, сега на ред се овие.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 9:58 pm

Oj be skrij se negde, tvoite od 2006 d0 2016 gi gledavme. Isto kako so gi gledavme od 1998 do 2002. A ostanato vreme sds gi gledavme. I tranzicija i privatizacija. Site aramii i lazgovci. I posle ne bil bot.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот