Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

+6
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
defo
osa
10 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 20:22

kade se nekoi LICHNOSTI ?  koj gi istrebi ? ke se doznae li nivnata vina ?zoshto gi izede pomrachina ?
eve ke pochnam so dolgogodishniot telohranitel vo obezbeduvanjeto na gujo ,uko ,?????

potparolot na DPMNE ,tochakliski ????

protugerov ??????desnoto ili levoto jaje ???

ako nekoj znae ,neka spodeli so ostanatite tuka !!!!
namesto da gi stavi na UGLEDNI POZICII ,GI JADE POMRACHINA ,pa zatoa prashanjeto :kade se ,koj znae ,i normalno prichinata ?

eh ochekuvav da bide direktor na radio ,ako ne neshto poishe ,?/

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Вто Јан 20 2015, 20:27

урле наеба во детонатор.....мислам го нема нигде.......сгс го презде обезбедувањето и пазарот на лупус.....додуша не ни гледам коли на лупус веке....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Гостин Вто Јан 20 2015, 20:30

Padna vo nemilost posle objaveni fotografii vo Libertas,posle koi Libertas objavi storija.

Дали Урко „паднал“ оти премиерот мислел дека почнал да го шпионира?!

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! 10599475_335138429980953_7171098775341386483_n1

Во јавноста веднаш започнаа да се шират разни приказни за вистинската причина заради која Груевски решил да му даде жолт картон на човекот во кој повеќе од една деценија имал безрезервна доверба. Не е тајна дека уште како телохранител на Груевски кога беше министер за финансии, Урко почна бизниси со отворање коцкарници за кои дозволи потпишуваше неговиот претпоставен, министерот Груевски. Во времето од кога Груевски стана премиер пораснале и бизнисите на Урко.

Не е тајна дека бизнисите на телохранителот му бодеа очи на братучедот на премерот, директорот на УБК, Сашо Мијалков. Преземањето на неговите бизниси било направено уште минатата година, а од нешто повеќе освен останување без бизниси и неограничена моќ, Урко ја добил заштитата од премиерот Груевски.

Но, според извори на Либертас, во последно време премиерот наводно почнал да се сомнева дека долгогодишниот другар, телохранителот Урко, раскажува за него повеќе од тоа што е вообичаено. Нашиот извор тврди дека премиерот збеснал од шпекулациите дека пред да оди на летување во Турција на покана на Ердоган, со семејството бил во Монте Карло и во Париз за да ги прошета ќеркичките во Дизниленд. Како што вели нашиот извор, Груевски го вперил прстот во урко како виновен за оваа информација да пробие во јавноста.

Фотографиите од на плажа на Урко објавени на Либертас наводно биле пресудни премиерот да го зацврсти сомневањето дека објавувањето на фотосесијата била благодарност за информацијата за Дизниленд. Либертас не може да потврди дали е ова точно, но со сигурност можеме да кажеме дека со информацијата за прошетката во Дизниленд објавена кај нас, Урко нема ама баш никаква врска.

Ако навистина сомнежот дека го шпионира е само заради Дизниленд, премиерот направил грешка и неправедно му замерил на Урко. Ако е така, суспензијата заради ова делува малку смешно.

http://libertas.mk/%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D1%81/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by reiter Вто Јан 20 2015, 20:58

за многуте како што велите зошто ги изедила помрчината и кај се ќе ви стане многу појасно кога ќе го изгледате овој документарец..Један дан у животу диктатора...Некои работи ќе ги препознаете од денешницава во која живееме и многу ќе се наежите...Погледнете го и ќе ви биде се јасно..


_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 21:35

luxor напиша:Padna vo nemilost posle objaveni fotografii vo Libertas,posle koi Libertas objavi storija.

Дали Урко „паднал“ оти премиерот мислел дека почнал да го шпионира?!

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! 10599475_335138429980953_7171098775341386483_n1

Во јавноста веднаш започнаа да се шират разни приказни за вистинската причина заради која Груевски решил да му даде жолт картон на човекот во кој повеќе од една деценија имал безрезервна доверба. Не е тајна дека уште како телохранител на Груевски кога беше министер за финансии, Урко почна бизниси со отворање коцкарници за кои дозволи потпишуваше неговиот претпоставен, министерот Груевски. Во времето од кога Груевски стана премиер пораснале и бизнисите на Урко.

Не е тајна дека бизнисите на телохранителот му бодеа очи на братучедот на премерот, директорот на УБК, Сашо Мијалков. Преземањето на неговите бизниси било направено уште минатата година, а од нешто повеќе освен останување без бизниси и неограничена моќ, Урко ја добил заштитата од премиерот Груевски.

Но, според извори на Либертас, во последно време премиерот наводно почнал да се сомнева дека долгогодишниот другар, телохранителот Урко, раскажува за него повеќе од тоа што е вообичаено. Нашиот извор тврди дека премиерот збеснал од шпекулациите дека пред да оди на летување во Турција на покана на Ердоган, со семејството бил во Монте Карло и во Париз за да ги прошета ќеркичките во Дизниленд. Како што вели нашиот извор, Груевски го вперил прстот во урко како виновен за оваа информација да пробие во јавноста.

Фотографиите од на плажа на Урко објавени на Либертас наводно биле пресудни премиерот да го зацврсти сомневањето дека објавувањето на фотосесијата била благодарност за информацијата за Дизниленд. Либертас не може да потврди дали е ова точно, но со сигурност можеме да кажеме дека со информацијата за прошетката во Дизниленд објавена кај нас, Урко нема ама баш никаква врска.

Ако навистина сомнежот дека го шпионира е само заради Дизниленд, премиерот направил грешка и неправедно му замерил на Урко. Ако е така, суспензијата заради ова делува малку смешно.

http://libertas.mk/%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D1%83%D1%80%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D0%BB-%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D0%B5%D1%80%D0%BE%D1%82-%D0%BC%D0%B8%D1%81/

se zgrozuvam od faktot deka nekoj koj do vchera ti go shtitel zivoto tvoj i na tvoite najbliski ,ednostavno ,za TREN OKA (shto bi rekle braka srbi )da go shutnesh ,stvarno e mnogu ....
so edno mache ke se soziveesh ,pa ti e zal ako treba da go napushtish ,ili polosho ako te napushti poradi tragedija ,a ova so chovek da se odnesuvash vaka ,...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 21:39

defo напиша:урле наеба во детонатор.....мислам го нема нигде.......сгс го презде обезбедувањето и пазарот на лупус.....додуша не ни гледам коли на лупус веке....


pa zatoa i ja otvoriv ovaa tema ...

gi brishe lugeto so guma ko da se tekst napishan so moliv ....a shto so detonator ,imam toj del propushteno ,pa mi go nema toj del od mak scenata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 21:40

stvarno shto li praat sega ovie ???verojatno ne sedat i da odmaraat bez da rabotat neshto ,no shto ...i zashto da nema javno da kaze kaj "puknala tikvata "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Гостин Вто Јан 20 2015, 21:42

Ama sto ti e gajle kade se isto pravat.Kolku poveke naebat tolku podobro.Koj gi terase da ginat za diktatorot.A sega ne cini...E , pa ne cini...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by reiter Вто Јан 20 2015, 21:44

токму и тоа го има во документарецот што го поставив..дека диктаторите најмногу се плашат од оние кои им се најблиски до себе...вреде да се изгледа..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 22:00

YAS напиша:Ama sto ti e gajle kade se isto pravat.Kolku poveke naebat tolku podobro.Koj gi terase da ginat za diktatorot.A sega ne cini...E , pa ne cini...


ne zezaj ,pa da si diktator za site ostanati ,no ne i za CHOVEKOT koj ti e zashtitnik na tvojot zivot ???nemozam da go razberam ova ,do tolku egoistichno odnesuvanje ...
pa bash za toa vikam ,em ginat za nego ,a on gi "tepa "ne mi se vklopuva vo mojot nachin na razmisluvanje,e sega dali e do mene ,ili do nego neznam ,ajde bash da vidam i drugi razmisluvanja ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Вто Јан 20 2015, 22:03

reiter напиша:токму и тоа го има во документарецот што го поставив..дека диктаторите најмногу се плашат од оние кои им се најблиски до себе...вреде да се изгледа..
obavezno ke go gledam shtom ke najdam malku vreme slobodno ,imash dobar fkus ,i proshliot predlog ti beshe dobar

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Гостин Вто Јан 20 2015, 22:04

Vo tvojot ne, no vo diktatorskiot da.Chistkite pochnuvaat od najbliskite.Pogledaj shto napishal Reiter pogore.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Вто Јан 20 2015, 22:26

osa напиша:
defo напиша:урле наеба во детонатор.....мислам го нема нигде.......сгс го презде обезбедувањето и пазарот на лупус.....додуша не ни гледам коли на лупус веке....


pa zatoa i ja otvoriv ovaa tema ...

gi brishe lugeto so guma ko da se tekst napishan so moliv ....a shto so detonator ,imam toj del propushteno ,pa mi go nema toj del od mak scenata

Детонатор беше во источна македонија акцијапротив нелегални казина, обложувалници,рекет......ама некако чудно заврши кога се приближи до Скопје. Заврши во исто време со случајот на Смилковското езеро. едно од тезите за бомбите на СДСМ е дека всушнот ке обелоденат некаква поврзаност на мистериозниот прекин на Детонатор со Смилкоско езеро.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Чет Јан 22 2015, 22:29

Ми текна на уште еден лик...........Ален Зекиров и него го голтна земја.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Г-ѓа Министерка Чет Јан 22 2015, 22:52

defo напиша:Ми текна на уште еден лик...........Ален Зекиров и него го голтна земја.....
Oн се шета по кафичи и кафани низ ГТЦ, а го тргнаа од јавност ради судењето за убиениот човек на пешачки Wink Не знам колку се сеќаваш ама не можеа да го најдат за да му судат, а се појавуваше на прес до шеф Сале Very Happy
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Чет Јан 22 2015, 22:54

defo напиша:Ми текна на уште еден лик...........Ален Зекиров и него го голтна земја.....

pa neli e vo zatvor poradi soobrakajka ,pregazi chovek koj pochina ,i go osudija na CELI 6 meseci zatvor ....ili sum greshka ??
ajde koj znae da kaze ?molam ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Саб Јан 24 2015, 15:27

една неполитичка личност ме интересира ...кај е Лиља Петровиќ..менаџерката на Тоше Проески.......?????

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Саб Јан 24 2015, 15:35

defo напиша:една неполитичка личност ме интересира ...кај е Лиља Петровиќ..менаџерката на Тоше Проески.......?????
ete gledash sluchajnost i mene me interesira.....

p.s. malku pishuvash ,ama se od arno poarno defo ,de stegni se pishi neshto poishe ne se srami ...dozvoleno e ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Јан 24 2015, 21:19

Ljilja ima planta`a so lavanda (ili slicno) vo Juzna Srbija.....
Toa i e glavna zanimacija.... nerazbrav samo dali zema subvebcii od RS.
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 10:26

Еве и яс да прашам нешто,дека е Паско Кузман?
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Нед Јан 25 2015, 12:32

хан Ацо напиша:Еве и яс да прашам нешто,дека е Паско Кузман?


За него пишав на друга тема .....отиде в затвор......зошто и како не се знае имаше шпекулации дека се закачил со Грујо и брадучед му нешто......
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Јан 25 2015, 12:57

Pasko e momentalno iznajmen od vladata - RM na National Geografik, i e vo potraga po "Zavetniot kovceg". Imeno po naogjanjeto na grobot i kocijata na Ace, NG zalozi milionska suma na dolari kako bi go dobila vremeno.
Za iznaogjanje na kovcegot i eventualno svetiot gral, NG se obvrzuva da ja finansira izgradbata na Via Ignatia i po tri galii na sekoe ezero i reka niz Makedonija!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by хан Ацо Нед Јан 25 2015, 17:32

Hamad bim Khalifa напиша:Pasko e momentalno iznajmen od vladata - RM na National Geografik, i e vo potraga po "Zavetniot kovceg". Imeno po naogjanjeto na grobot i kocijata na Ace, NG zalozi milionska suma na dolari kako bi go dobila vremeno.
Za iznaogjanje na kovcegot i eventualno svetiot gral, NG se obvrzuva da  ja finansira izgradbata na Via Ignatia i po tri galii na sekoe ezero i reka  niz Makedonija!

Smile
хан Ацо
хан Ацо

Број на мислења : 782
Join date : 2015-01-14
Местолокација : България

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Гостин Саб Фед 07 2015, 10:13

osa напиша:
defo напиша:Ми текна на уште еден лик...........Ален Зекиров и него го голтна земја.....

pa neli e vo zatvor poradi soobrakajka ,pregazi chovek koj pochina ,i go osudija na CELI 6  meseci zatvor ....ili sum greshka ??
ajde koj znae da kaze ?molam ?

Ален ја продолжи кариерата...

Поранешниот бодигард на Мијалков Ален Зекиров денес е бодигард на Боки 13

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! 10959082_330971060432934_1497450345_n

http://www.dokaz.mk/poraneshniot-bodigard-na-mijalkov-alen-zekirov-denes-e-bodigard-na-boki-13/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Саб Фед 07 2015, 14:15

Teo напиша:
osa напиша:
defo напиша:Ми текна на уште еден лик...........Ален Зекиров и него го голтна земја.....

pa neli e vo zatvor poradi soobrakajka ,pregazi chovek koj pochina ,i go osudija na CELI 6  meseci zatvor ....ili sum greshka ??
ajde koj znae da kaze ?molam ?

Ален ја продолжи кариерата...

Поранешниот бодигард на Мијалков Ален Зекиров денес е бодигард на Боки 13

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! 10959082_330971060432934_1497450345_n

http://www.dokaz.mk/poraneshniot-bodigard-na-mijalkov-alen-zekirov-denes-e-bodigard-na-boki-13/
ova spored nivnite dpmneovski zakoni se vika "napreduvanje u kariera " .....

lele mori majko ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот