Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

+6
хан Ацо
Hamad bim Khalifa
Г-ѓа Министерка
reiter
defo
osa
10 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by reiter Вто Фед 10, 2015 6:53 pm

неможам да се сетам како му беше името на еден поранешен министер..мислам за финансии..со очила,а се сеќавам кога даде изјава да воземе велосипед..се сеќава ли некој на него..Трајко да не беше ама презимето не ми текнува..Каде е сега?Знам дека беше многу лут кога го сменија.

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by defo Вто Фед 10, 2015 7:36 pm

Охридско дете....го снема........кога е во Охрид сам шета по чаршија....а многу Охридски ДПМНЕ-овчички ги направи луѓе, а тие по налог на партијата му свртеја грб...мислам дека е професор на економски.......

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by tmoro Чет Фед 19, 2015 1:13 pm

reiter напиша:неможам да се сетам како му беше името на еден поранешен министер..мислам за финансии..со очила,а се сеќавам кога даде изјава да воземе велосипед..се сеќава ли некој на него..Трајко да не беше ама презимето не ми текнува..Каде е сега?Знам дека беше многу лут кога го сменија.

Трајко Вељановски -----потекло од село Речица,,,кое се наога на 17 км од Охрид према Ресен .

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by меанџија Саб Фед 21, 2015 1:02 am

Od Slivovo e Trajko Veljanovski, a Trajko Slavevski od kade e?

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Саб Фед 21, 2015 1:05 am

Trajko Slavevski e od zapadna Makedonija mislam od selo gari, ili neshto slichno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by меанџија Саб Фед 21, 2015 1:10 am

Od kade i da e, gjubre e.

меанџија

Број на мислења : 15
Join date : 2015-02-03

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 21, 2015 5:46 am

меанџија напиша:Od kade i da e, gjubre e.
xxx
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by tmoro Саб Фед 21, 2015 7:08 am

меанџија напиша:Od Slivovo e Trajko Veljanovski, a Trajko Slavevski od kade e?

Лапсус направив Трајко Велјановски од сливово.
Трајко Славески е од селото Речица ,,направив лапсус напишав Велјановски ,но дедому или прадедому се вика Вељан од Речица тој што ги предаде илинденците, кај Прентов Мост или месноста Рашанец на 17 км од Охрид према Ресен имат споменик во чест на убиените и таму на 2 август се ставаа венци во нивна чест а пред 30 год имаше и мал фудбал,затоа и е отпеана песната
БОГ ДА ГО БИЕ ТОЈ ВЕЉАН ОД РЕЧИЦА ШТО ГИ ПРЕДАДЕ ....незнам како беше СИТЕ ИЛИНДЕНЦИ или ТАМУ КАЈ РАШАНЕЦ......еееее НЕБАЊАТИТЕ СЕ ПОЗНАТИ САМО ПО УНИШТУВАЊЕ НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Фед 21, 2015 1:38 pm

OOOOOPPPAAAAA! TRAJCE - ima da ti se naebeme majce...i za ova denesnovo - ama i za Ilindencite!!!!! lokacija idrizovo - metod SM!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by tmoro Саб Фед 21, 2015 2:48 pm

Hamad bim Khalifa напиша:OOOOOPPPAAAAA! TRAJCE - ima da ti se naebeme majce...i za ova denesnovo - ama i za Ilindencite!!!!! lokacija idrizovo - metod SM!

Брат му беше обичен келнер на аеродром во Охрид па со ДПМНЕ го ставија нешто одговорен па го избркаја намерно па да се судат и им лапна со дубари еднаш или двапати по 30 000 евра и пак на работа, ДПМНЕОВСКИ ФИНТИ.tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 22, 2015 4:24 pm

Kade li e sega Ser NCD ???? Zarem e mozno da propusta ovakvo granatiranje na vermahtot???? Crying or Very sad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Гостин Нед Фед 22, 2015 4:27 pm

Na chek point Belvi...Vnimava nekoj od nebanjatite da ne mu ja kidne...КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Happy-smiley17 КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Фед 22, 2015 4:32 pm

More sto nemam direktna komunikacija ... da dojde vamu!!!!
Kaj ke begaat mishevi, u na majka im brushalterot ????
Eve ja i piranjata kurokamisheva se izgubi!
Sega pocnaa nekoj profesori od Njujork - prerodbenici, da se javuvaat so idotski izjavi. Jbga druzo sto dalje to sigurnije! Ovdeka postana gusto minsko polje za dupeglavcive mozocno amputirani!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by reiter Пет Фед 03, 2017 9:26 pm

го нема Брат Љубе...да подвикне Грујо лопатару еден Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by трендафил Пет Фед 03, 2017 11:36 pm

Веројатно откако партиите на македонските Албанци ја прифатија платформата што Зоран Заев прв ја презентираше во Швајцарија за двојазичност и федерализација на Македонија на Љубе му е срам да се појави во јавност затоа што и тој го подржуваше црпнатиот пастир што чадорот го определи за вазал на Македонија. Можеби сфатил дека нема повеќе чадор. А можеби само си отишол дома, во Хрватска кај што е иселен уште во првиот мандат на СДСМ, да не кажам СКМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Luxor Саб Фед 04, 2017 8:17 am

Без лаги Трендо. Платформата на албанците е всушност мајскиот договор кој твојот пастир го потпиша во 2008 и за кој тврдеше дека не постои додека на крај не го призна тоа во парламернтот. Доказ е што прифатил се од платформата освен продолжување на мандатот на СЈО и имплементирање на препораките од Прибе под изговор дека тие точки ги нема во мајскиот договор.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Саб Фед 04, 2017 11:22 am

reiter напиша:го нема Брат Љубе...да подвикне Грујо лопатару еден Very Happy
I posle 460 000 dpmneovci da si spijat doma plus 615000 opozicioneri vo koi najbrojni se od SDSM ,da ne mu mozat nishto ,a brat Ljube da skape vo zatvor zoshto ja kazuva vistinata...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by osa Саб Фед 04, 2017 12:18 pm

reiter напиша:за многуте како што велите зошто ги изедила помрчината и кај се ќе ви стане многу појасно кога ќе го изгледате овој документарец..Један дан у животу диктатора...Некои работи ќе ги препознаете од денешницава во која живееме и многу ќе се наежите...Погледнете го и ќе ви биде се јасно..


onaka shetav po forumot i taman se podgotviv da go izgledam filmov ,pushtam i nema nishto ...daj molimte nekoja verzija shto ke moze da se gleda ...ova ne rabote ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by reiter Нед Фед 05, 2017 10:00 am

osa напиша:
reiter напиша:за многуте како што велите зошто ги изедила помрчината и кај се ќе ви стане многу појасно кога ќе го изгледате овој документарец..Један дан у животу диктатора...Некои работи ќе ги препознаете од денешницава во која живееме и многу ќе се наежите...Погледнете го и ќе ви биде се јасно..


onaka shetav po forumot i taman se podgotviv da go izgledam filmov ,pushtam i nema nishto ...daj molimte nekoja verzija shto ke moze da se gleda ...ova ne rabote ...

го нема со превод ама го има во оригинал,можеби го има некаде со превод но треба да се гугла. ....
https://www.youtube.com/watch?v=TposvnTgmJw

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!! - Page 2 Empty Re: КАДЕ Е? КОЈ ЗНАЕ НЕКА КАЖЕ!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот