Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нека ни е честита слободата!!!

4 posters

Go down

Нека ни е честита слободата!!! Empty Нека ни е честита слободата!!!

Пишување by defo Сре Мај 17 2017, 22:21

Денес над Македонија се раѓа ново сонце на слободата!!!! После 10-11 години тортури, закани затвори, денес конечно не огреа сонце на слободата!!! Конечно почнува да се раѓа живот во Македонија. Конечно се наоѓаме на почетокот, на еден нов почеток, во кој треба да сме поистрајни за конечно Македонија да ја направиме подобро место за живеење. На новиот премиер сакам да му укажам на тоа дека народот ќе биде коректив на секоја негова постапка, и ќе оценува правилно.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Нека ни е честита слободата!!! Empty Re: Нека ни е честита слободата!!!

Пишување by osa Сре Мај 17 2017, 22:38

taka e defo ,ke bideme korektiv ....vednash po formiranje na vladata ochekuvam "benefit ' za site koi ja bodrevme ovaa nova vlada .....za pochetok ke nabrojam : ukinuvanje na eksterno ,ukinuvanje radiodifuzna taksa ,vrakanje na eftina tarifa za struja ,pokachuvanje na lichniot dohod vo sklad so pokachuvanje na zivotniot standard ...i ushte mnogu povolnosti za ZIVOT VO MAKEDONIJA

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16275
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Нека ни е честита слободата!!! Empty Re: Нека ни е честита слободата!!!

Пишување by SHARENI Сре Мај 17 2017, 22:52

Dali ke uspeeme da ziveeme SLOBODNO ? Ne e lesno cel zivot sluga i rob ,sega sloboden !
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 823
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Нека ни е честита слободата!!! Empty Re: Нека ни е честита слободата!!!

Пишување by трендафил Чет Мај 18 2017, 07:49

osa напиша:taka e defo ,ke bideme korektiv ....vednash po formiranje na vladata ochekuvam "benefit ' za site koi ja bodrevme ovaa nova vlada .....za pochetok ke nabrojam : ukinuvanje na eksterno ,ukinuvanje radiodifuzna taksa ,vrakanje na eftina tarifa za struja ,pokachuvanje na lichniot dohod vo sklad so pokachuvanje na zivotniot standard ...i ushte mnogu povolnosti za ZIVOT VO MAKEDONIJA
Да ви честитам на добиениот мандат за формирање влада. Глупостите што ги пишувате за наводно ропство на македонскиот народ врз вас ја сметам само како дел од еуфоријата.
Ако екстерното тестирање е ропство, тогаш робови се скоро сите жители на ЕУ кај што тоа постои. Во голем дел на земји постои и радиодифузна такса. Во Македонија ја воведовте вие од СДСМ. ВМРО само ја намали цената што се плаќа. Што се однесува до ефтината тарифа на струјата доколку се врати дневната евтина тарифа ќе се покачи општата цена на струјата која се пресметува по одредена формула со која врз основа на набавната цена на струјата што ја плаќаат дистрибутерите се формира цената на потрошувачите. На мене како пензионер ми одговара дневна ефтина струја. На тие што во тоа време се на работа не. Што се однесува до платите, ако ни бидат како во фирмите на Заеви во Струмица ќе бидеме на ниво на минималец.
Во секој случај, доколку мандаторот формира влада, дека ќе биде добра и дека за прв пат во историјата СДСМ ќе победи на избори од позиција на власт. Дека нема да биде власт што македонскиот, народите на сите соседни земји освен Албанија и сите окупатори на нашата земја нема да ги прогласи за геноцидни кон Албанците, дека нема да се бара за се што ќе се продаде да се изврши и уплата во менувачницата кај Вицето и да не ги набројувам моите сомнежи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Нека ни е честита слободата!!! Empty Re: Нека ни е честита слободата!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот