Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СП во ракомет Катар 2015

+2
Г-ѓа Министерка
tmoro
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Вто Јан 13 2015, 15:03

СП ВО РАКОМЕТ КАТАР 2015 - НА МРТ 1 !!!!!!

ЧЕТВРТОК, 15 ЈАНУАРИ
18.00 емисија КАТАР 2015
18.30 пренос КАТАР-БРАЗИЛ

ПЕТОК, 16 ЈАНУАРИ
14.30 емисија КАТАР 2015
15.00 пренос МАКЕДОНИЈА-ТУНИС

САБОТА, 17 ЈАНУАРИ
16.30 емисија КАТАР 2015
17.00 пренос МАКЕДОНИЈА-ИРАН

НЕДЕЛА, 18 ЈАНУАРИ
16.30 емисија КАТАР 2015
17.00 пренос ГЕРМАНИЈА-РУСИЈА

ПОНЕДЕЛНИК, 19 ЈАНУАРИ
16.30 емисија КАТАР 2015
17.00 пренос МАКЕДОНИЈА-БИХ

ВТОРНИК, 20 ЈАНУАРИ
18.30 емисија КАТАР 2015
19.00 пренос ФРАНЦИЈА-ИСЛАНД

СРЕДА, 21 ЈАНУАРИ
15.00 пренос СЛОВЕНИЈА-БРАЗИЛ
16.30 емисија КАТАР 2015
17.00 пренос МАКЕДОНИЈА-ХРВАТСКА

ЧЕТВРТОК, 22 ЈАНУАРИ
18.30 емисија КАТАР 2015
19.00 пренос ДАНСКА-РУСИЈА

ПЕТОК, 23 ЈАНУАРИ
15.00 пренос ШПАНИЈА-СЛОВЕНИЈА
16.30 емисија КАТАР 2015
17.00 пренос МАКЕДОНИЈА-АВСТРИЈА

САБОТА, 24 ЈАНУАРИ
18.30 емисија КАТАР 2015
19.00 пренос ФРАНЦИЈА-ШВЕДСКА

НЕДЕЛА, 25 ЈАНУАРИ
-емисија КАТАР 2015
-пренос 1/8-ФИНАЛЕ
-пренос 1/8-ФИНАЛЕ

ПОНЕДЕЛНИК, 26 ЈАНУАРИ
-емисија КАТАР 2015
-пренос 1/8-ФИНАЛЕ
-пренос 1/8-ФИНАЛЕ

СРЕДА, 28 ЈАНУАРИ
-емисија КАТАР 2015
-пренос 1/4-ФИНАЛЕ
-пренос 1/4-ФИНАЛЕ

ПЕТОК, 30 ЈАНУАРИ
-емисија КАТАР 2015
-пренос 1/2-ФИНАЛЕ
-пренос 1/2-ФИНАЛЕ
-пренос МАКЕДОНИЈА (ако играме за 5-8.место)

САБОТА, 31 ЈАНУАРИ
-емисија КАТАР 2015
-пренос МАКЕДОНИЈА (ако играме за 5-8.место)

НЕДЕЛА, 1 ФЕВРУАРИ
16.30 емисија КАТАР 2015
17.15 пренос ФИНАЛЕ

• ПЛАНОТ Е НАПРАВЕН ПОД ПРЕТПОСТАВКА ДЕКА МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИГРА НАЈМАЛКУ ВО 1/8-ФИНАЛЕТО.. ВО СЛУЧАЈ НА НЕЈЗИНА РАНА ЕЛИМИНАЦИЈА, ЌЕ ГИ ПРЕНЕСУВАМЕ И НАТПРЕВАРИТЕ ОД Т.Н ПРЕЗИДЕНТ КУП.
• ТЕРМИНИТЕ ЗА ПРЕНОСИТЕ ОД НОКАУТ-ФАЗАТА ДОМАЌИНОТ ЌЕ ГИ РЕШАВА ДО ТЕКОТ НА ПРВЕНСТВОТО

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 11:14

Interesna prognoza...

Според „Handball Planet“ на Мундијалот ќе завршиме како деветти

Реномираниот интернет портал „Handball Planet“во пресрет на Стартот на Светскиот шампионат во Катар ги објави своите прогнози за конечниот пласман на селекциите.

СП во ракомет Катар 2015 Makedonija_201511419513

Специјализираниот ракометен сајт прогнозира дека македонската селекција Мундијалот во Доха ќе го заврши на деветтата позиција со тоа што групната фаза би ја завршиле како трето пласирани зад Хрватска и Тунис со што во осминафиналето би вкрстиле со Словенија која според нивните предвидувања би завршила како второпласирана во Групата А.

Како најголеми фаворити за златниот медал порталот ги издвојува Французите пред Данска, Хрватска и Шпанија кои би учествувале во самата завршница од шампионатот.

Според прогнозите на „Handball Planet“ подобар пласман од нашиот состав би имале и Полска, Шведска, Словенија како и нашиот прв противник на Мундијалот -Тунис.

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=88083#.VLeSoyvF-uI

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 13:38

Eve me i mene vo Sport...Ne zameruvajte...

NEVEROJATNO

Grujo mu dozvolil na Horhe da gleda rakometen natprevar... Twisted Evil

Fikusot Horhe ke gi bodrel rakometarite... Twisted Evil  Twisted Evil

Baksuzov samo ke ni donese maler... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

Apeliram za sobiranje potpisi protiv posetata na Horhe na makedonskite rakometari vo Katar... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

I peticija za nedozvoluvanje vlez na Horhe vo salata kade ke se igra mecot Makedonija - Tunis... Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil

Претседателот Иванов патува за Катар – ќе ги посети репрезентативците

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов ќе биде присутен на официјалното отворање на Светското ракометно првенство во Катар, кое е закажано за четврток.

Претседателот Иванов ќе биде еден од државниците присутни на свеченото отворање на ракометниот Мундијал, а ќе ги посети и нашите репрезентативци пред нивниот прв натпревар закажан за в петок.

Македонија својот прв натпревар го игра против една од најдобрите репрезентации кои доаѓаат од Африка, Тунис.

vesti.mk/read/news/4270223/1600507/pretsedatelot-ivanov-patuva-za-katar-kje-gi-poseti-reprezentativcite

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Чет Јан 15 2015, 21:34

Домаќинот Катар со победа над Бразил (28:23) го отвори 24-то Светско ракометно првенство. Катар до победата го предводеше голманот Даниел Шариќ кој имаше 22 интервенции.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Чет Јан 15 2015, 21:41

Tmoro go gledav rakometot no ne sum bash upaten.Ova mozheme da go smetame kako normalno ili sepak beshe nekoe iznenaduvanje shto Katar go pobedi Brazil?Последната промена е направена од tmoro на Пет Јан 16 2015, 11:47. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : ?)

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Пет Јан 16 2015, 11:01

Денеска 15,00 играат Македонија-Тунис ,нема да бидит лесно против бруталните Тунижани,но да се надеваме на прва победа.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Г-ѓа Министерка Пет Јан 16 2015, 13:26

Само да не им светне на нашиве ракометари дека е битно да се учествува Sad
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Јан 16 2015, 14:18

tmoro напиша:Денеска  15,00 играат Македонија-Тунис ,нема да бидит лесно против бруталните Тунижани,но да се надеваме на прва победа.
Јас познавам само еден што брутално набива, а тој не е против нашите! Така да оправдување за неуспех нема!
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Пет Јан 16 2015, 16:38

Одлична игра и победа од 33-25.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Честита победа!

Пишување by sofmak Пет Јан 16 2015, 16:55

tmoro напиша:Одлична игра и победа од 33-25.
Поздравявам ви. cheers

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Пет Јан 16 2015, 17:05

Blagodaram Sofmak.Zasega e dobro.Kje vidime ponatamu kako ke se razvivaat rabotite.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Саб Јан 17 2015, 18:37

тесна победа против Иран.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa Саб Јан 17 2015, 21:34

sepak e pobeda ,da se raduvame ...i normalno chestitki

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Пон Јан 19 2015, 21:01

Тешка победа на Босна .

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Г-ѓа Министерка Пон Јан 19 2015, 22:23

tmoro напиша:Тешка победа на Босна .
Да, ама нашите не одиграа баш најсјајно. Како изгубени беа
Г-ѓа Министерка
Г-ѓа Министерка

Број на мислења : 54
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Вто Јан 20 2015, 17:02

Обрван: Ќе пробаме да бидеме први во групата

СП во ракомет Катар 2015 Obrvan1

За ракометната репрезентација на Македонија денеска е слободен ден, а по трите победи утре следува дербито во групата со Хрватска, селекција која исто така има три триумфи.

- Имаме малку време за подготовка, но тоа е така за нас и за сите други. Не очекува тежок натпревар против Хрватска, селекција која секое првенство е меѓу првите 3-4 репрезентации. Со трите победи дојдовме во ситуација да се бориме за првото место во групата со Хрватска и ќе пробаме да ја искористиме оваа шанса. Во оваа работа нема емоции, јас сум со Македонија и со моите играчи и ќе бидам среќен со позитивен резултат. До крајот ни остануваат уште два тешки натпревара. Хрватска доминира со одбраната, изјави селекторот Ивица Обрван.

На прес-конференцијата беше и Филип Миркуловски според кого полуконтрите и контрите се најсилното оружје на Хрватите.

- Не очекува неизвесен натпревар и борба за прво место во групата. Ќе треба да ги спречиме нивните контри и полуконтри. Треба да се обидеме да ја играме нашата игра како на отворањето со Тунис, истакна Миркуловски.

Натпреварот Македонија - Хрватска од 4.коло во Б групата на Светското првенство се игра утре со почеток од 17 часот.

http://plusinfo.mk/vest/11903/-obrvan-kje-probame-da-bideme-prvi-vo-grupata

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa Сре Јан 21 2015, 18:25

Makedonija - Hrvatska 23 : 27

e ova e igra na nervi ...koj ke pobedi ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa Сре Јан 21 2015, 18:43

e pobedija hrvatite ...toa ti e

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro Чет Јан 22 2015, 10:48

Малку судиите малку ние им помогнавме на Хрватите....но јас мислам дека сепак одигравме одлично.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa Пет Јан 23 2015, 18:43

chestitki za hrabrite Makedonski rakometari ,izvonredna igra i prekrasna pobeda i
toa 36 : 31 ,bravo momci
na tribinite makedonskite navivachi go igraa vienskiot bal ,a makedonskite rakometari uspeaa da gi pobedat Avstrijcite .

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa Нед Јан 25 2015, 00:25

ние продолжуваме Натпреварот за пласман меѓу осумте најдобри и обезбедување квалфикации за Олимпијада, ќе го играме во утре со почеток од 16:30 часот во салата Ал Сад.

Термини за осминафиналните натпревари кои ќе се одиграат утре:

Австрија – Катар 16:30
Словенија – Македонија 16:30
Шпанија – Тунис 19:00
Хрватска – Бразил 19:00

Термините за преостанатите четири осминафинални натпревари кои ќе се одиграат утре, дополнително ќе бидат одредени.
_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16360
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 20:56Словенците го урнаа македонскиот олимписки сон

Македонската ракометна репрезентација замина на Светското првенство во Катар со цел да обезбеди историска виза за Летниот Олимписки Игри во Рио, но сепак сонот на сите Македонци го урнаа неуморните Словенци кои го контролираа водството во текот на целиот натпревар кој на крајот го добија со 30:28.
Македонија одигра далеку под своето ниво кога се во прашање дефанзивните задачи, но треба да се напомене дека нашите ракометари немаа ниту среќа во последните минути од натпреварот кога во неколку наврати ја погодија рамката од голот. Горазд Шкоф беше вистинска енигма за македонските херои во клучните моменти од сребата, а неговите неверојатни интервенции (вкупно 11) во последните 10 минути од натпреварот воедно беа пресудни за конечниот резултат на денешното осминафинале. Покрај фантастичната партија на Шкоф, во редовите на Словенија се истакнаа и Гајиќ со девет постигнати гола, како и Скубе и Доленец кои реализираа по петпати.
Во нашиот состав, најефикасни беа Кире Лазаров и Гоце Георгиевски со седум постигнати погодоци, додека Манасков го заврши натпреварот со пет гола.
Нашата репрезентација ќе има уште една минимална шанса за борба за пласман на ОИ во Рио и тоа на Европското првенство во Полска наредната година.

http://derbi.mk/index.php/rakomet/svetski-prvenstva/item/22314-slovencite-go-urnaa-makedonskiot-olimpiski-son

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Луксор, ще ти напиша нещо

Пишување by sofmak Нед Јан 25 2015, 21:09

luxor напиша:Нашата репрезентација ќе има уште една минимална шанса за борба за пласман на ОИ во Рио и тоа на Европското првенство во Полска наредната година.
Ще ти напиша нещо, защото ти разбираш какво пиша.
България излезна 4та на едно световно първенство по футбол. То не беше радост, не бяха празници. Дойде на гости в България един много известен футболист - Боби Чарлтън. Българският журналист го пита: Може ли България да стане световен шампион? Той се усмихна: Защо трябва да се стремите към такива цели? Аз самият веднъж станах световен шампион. Но аз играех с много добри футболисти. Футболът в Англия е много силен, но освен тази титла през 1966 друг път не сме ставали световни шампиони Smile
Идеята ми е, че не трябва в България и в Македония да искаме от нашите спортисти: Или първо място или нищо Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 21:14

Таа е вистината sofmak.Но ти знаеш дека очекувањата се секогаш поголеми од можностите...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 21:21

luxor напиша:Таа е вистината sofmak.Но ти знаеш дека очекувањата се секогаш поголеми од можностите...
Знаеме бе како да незнаеме, ние ако не знаеме коj друг ке знае? Very Happy

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот