Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СП во ракомет Катар 2015

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин on Нед Јан 25, 2015 10:52 pm

sofmak напиша:
Идеята ми е, че не трябва в България и в Македония да искаме от нашите спортисти: Или първо място или нищо Smile

Po toa prasanje nie sme nepopravlivi....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин on Пон Јан 26, 2015 9:09 pm

Poznati cetvrtfinalistite na SP vo Katar...

Французите фуриозни, Полска одлична

Вечерва се комплетираа 1/8 финалните мечеви на 24. светско првенство во ракомет, што деновиве се оддржува во Катар.

Селекцијата на Полска одигра извонреден натпревар со Шведска, совладувајќи ја оваа репрезентација со 24:20, обезбедувајќи место меѓу осумте најдобри на мундијалот и 1/4 финален натпревар со Хрватска.

Германија сосема очекувано прослави триумф над Египет од 23:16, Франција ја прегази Аргентина со 33:20, а Данска без поголеми проблеми го совлада Исланд, со 30:25.

Мечевите од 1/4 финалето ќе се одиграат во среда, додека два дена подоцна се полуфиналните средби. Големото финале ќе се игра во недела.

СП Катар
1/4 финале

Хрватска - Полска
Катар - Германија
Словенија - Франција
Шпанија - Данска

http://on.net.mk/sportal/rakomet/6401/francuzite-furiozni-polska-odlicna

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by tmoro on Пет Јан 30, 2015 5:23 pm

За неуспехот во Катар се виновни самите играчи и пристапот кон противниците,,,да одевме да ја тепаме Хрватска а и водевме со 5 разлика ке го фатевме полесниот пат и битка за медаљи,,,,а не тие се Хрвати тие се светски прваци....курци -палци

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by osa on Пон Фед 02, 2015 2:14 am

zavrshi svetskoto prvenstvo vo rakomet ( mazi) 2015g...pobedi francija i taka stana svetski prvak vo rakomet ,na vtoro mesto e katar ,domakinot na prvenstvoto

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Гостин on Пон Фед 02, 2015 11:03 am

Ова е идеалниот тим на СП во Катар: Омејер е прогласен за МВП на турнирот

По завршувањето на 24-то Светско ракометно првенство во Катар, објавени се имињата кои го сочинуваат идеалниот тим на турнирот на кој нашата репрезентација заврши на 9-то место.
Идеалниот тим на СП во Катар сосема очекувано е составен од играчи кои настапуваа во полуфиналето со своите репрезентации, плус најдобриот стрелец на турнирот.

За најдобар голман е избран голманот на Французите, Тиери Омејер. Легендарниот француски голман воедно е избран и за најкорисен играч на првенството - МВП.

За најдобро лево крило е избран Шпанецот Валеро Ривера, лев бек е „Катарецот“ Валеро Капоте, среден бек е Никола Карабатиќ од Франција, за најдобар десен бек е избран Жарко Марковиќ, за најдобар пикер е избран Бартож Јурецки од Полска, а за најдобро десно крило е избран најдобриот стрелец на турнирот, репрезентативецот на Словенија, Драган Гајиќ

http://tocka.com.mk/2/149561/ova-e-idealniot-tim-na-sp-vo-katar-omejer-e-proglasen-za-mvp-na-turnirot

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СП во ракомет Катар 2015 - Page 2 Empty Re: СП во ракомет Катар 2015

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот