Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вардар европски шампион во ракомет

+5
хан Ацо
Teo
PRVOBOREC
nino
трендафил
9 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Вто Јун 06 2017, 17:19

Вардар европски шампион во ракомет Svinja_minister

Оваа порака на Твитер од министерот за КУРтура ваљда во владата на амнестираниот криминалец Зоран Заев ме поттикна да отворам посебна тема за политичките аспекти од овој голем успех за Македонија. По мислењето на огромниот број на Македонци. Самсоненко, кого, жал ми е што морам да употребам некултурен збор фекалијата Алаѓозовски го нарекува Куртоненко во овој викенд има направено повеќе за Мајкедонија отколку фекалијава дебела за целиот свој живот. Имам впечаток дека сите платеници и слуги на евроатлатската банда се разочарани од успехот на Вардар. Очекувам поради оваа глупост, доколку министерот за култура во најкус рок не се извини да биде разрешен од премиерот или Собранието. Да потсетам и дека Самсоненко покрај тоа што е бизнисмен е и почесен руски конзул во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Вто Јун 06 2017, 17:59

Формирањето на владата во која министер за КУРтура ваљда според тоа како се изразува Алаѓозовски не собра на прослава ни 1% од бројот на луѓето што ги пречекаа ракометарите на Вардар. Да потсетам и дека Самсоненко секогаш се обраќа на македонски јазик. За разлика од „реформскиот“ Али Ахмети кој е лидер на партија што е најдолго на власт во овој век. Освен првите две години од векот кога не постоеше, беше во опозиција уште две години, па на власт е 13. Не знам дали е реформист но е најсакан политичар од страна на евроатлантската банда. Очекувам Сорос и амбасадорите што инвестираа во Заев, Ахмети и Села да вложат пари во фудбалски или кошаркарски клуб од Македонија и да го направат европски првак. Бидејќи нели нај повеќе ја сакаат Македонија. Иако некои мислат дека не сакаат со љубов од типот на тоа како педофилите ги сакаат децата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Сре Јун 07 2017, 15:03

Ако споредиме колку луѓе се радуваа на победата на Вардар, на формирањето на владата на Алијансата на Албанците, ДУИ и СДСМ односот е 1: 1000. Ако Вардар наместо во ракомет станеше европски шампион во фудбал односот ќе беше и поголем. Не знам дали да плачам или да се смеам, но реално повеќе луѓе во 1941 година се радуваа на бугарската окупација како на ослободување од режимот на Караџорѓевиќи отколку што се радуваа на наводното паѓање на според меѓународната евроатлатската банда и нивните домашни слуги режимот на Груевски. Што би рекле повеќе Македонци во Скоје од неколку десетици илјади жители сметале дека Бугарите се ослободители во 1941 година отколку што во 2017 година во Скопје од скоро еден милион жители сметаат дека Ахмети, Заев и Села се ослободители. Ајде да ве испровоцирам на дискусија. Што мислите дали тие 100 илјади што ја прославуваа победата на ракометниот клуб Вардар ве сметаат за ослободители од режимот на Груевски или за предавници. Знам дека е умно да се молчи кога немаш што да кажеш и дека е многу тешко да поддржуваш предавници.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by nino Сре Јун 07 2017, 15:14

што има врска ракометот со политиката бре. победил вардар и грујо веќе не е дикатор и криминалец туку спасител, ослободител...
стварно патетични сте вие вмровците во последно време.

а и победата на вардат го подобри животот во Македонија за 0.000000000%

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Сре Јун 07 2017, 15:22

Ни „победата“ на СДСМ во коалиција со ДУИ и Алијансата на Албанците не го подобри животот во Македонија. Очекував дека по приемот на ракометарите кај вашиот пастир Заев ќе се осмелите да дискутирате послободно на оваа тема. Секој нормален човек во секоја нормална земја се радува на спортска победа. Не знам зошто вие се однесувате различно. Што проблем имате со себе што не се радувате на победата на Вардар и што ви пречи кога некој се радува? Колку што гледам Заев не е како вас.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 07 2017, 15:32

А бе небањат јас мислев лоботомија ви праат во жолтата куќа они начисто мозокот ви го извадиле.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Сре Јун 07 2017, 18:54

Не е овде тема моето „бањање“ и „лоботомија“ туку зошто некои луѓе се разочарани поради тоа што Вардар стана шампион на Европа во ракомет. И за КУРтурата на министерот за култура попатно. Ако имаш нешто да кажеш на темата кажи го. Ваљда имаш повеќе мозок од некој лоботомиран па треба да ме убиеш со факти наместо што се однесуваш како обичен примитивец. Да ми дадеш да кажеме пример дека и во некоја друга земја не се славела спортска победа на нивни тим или поединец во било кој спорт или дека во некоја земја по соборување на режим немало прослава. Бадијала се обидуваш недостатокот на контра аргументи да го надополниш со навреди. Подобро е да молчиш како другите твои истомисленици на форумов па темата да пропадне на листата и да замине во заборав. Вака на еден без мозок му даваш шанса да ја држи темата на врв на форумов. Иако е во моментов топ тема за сите што ја сакаат Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by Teo Сре Јун 07 2017, 20:02

Pochituvan Trendafile me interesira imash li informacii deka bivshiot premier i iden robijash Grujokio dobil dres so svoeto ime po povod evropskata titula shto ja osvoi Vardar...

Вардар европски шампион во ракомет Firesh15
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Сре Јун 07 2017, 22:45

Заев е во моментов премиер и фала Богу му текна да ги прими ракометарите. Вчера немаше време поради средби со амбасадорите и веројатно припрема за настапот на македонската телевизија, но денес го направи тоа. Мислиш ли дека ако ги игнорираше ракометарите ќе добиевте повеќе гласови на локалните избори. Ако повторно не ги одложите како што на два пати направивте со парламентарните. Колку што гледам на сликата направена во Келн каде што беше лидерот на најголемата македонска партија за да го бодри Вардар на дресот на Боркица пишува Груевски. Ваљда исто пишува и на дресот што го носи во моментов најпопуларниот политичар во Македонија.


Вардар европски шампион во ракомет Nikolaa

Груецски му честиташе на Вардар веднаш по победата.

Вардар европски шампион во ракомет Gr-samsonenko-768x576-640x480

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Сре Јун 07 2017, 22:47

Го поздравувам тоа што почнавте да се радувате на шампионската титула на Вардар. Но зошто чекавте тоа прв да го направи вашиот пастир.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by nino Чет Јун 08 2017, 01:48

доста бе со лажен патриотизам

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Чет Јун 08 2017, 20:51

nino напиша:доста бе со лажен патриотизам
Извини на не те разбирам што сакаш да кажеш. Каква врска има патриотизмот со тоа што некој е разочаран од било кој македонски успех. Има доста такви намќори. Мирјана Најчевска или Мирослав Грчев на пример.
Ајде да прашам и што им даде Заев на ракометарите, во наше име или барем во име на тие што се радуваат на успехот на Вардар. Доби дрес и една од медалите. Иако министерот за КУРтура го нарече најзаслужниот за Вардар рускиот конзул Самсоненко кој секоја година вложува по 10 милиона евра за ракометарите го нарече Куртоненко.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 09 2017, 19:00

Небањат се гледа дека Самсоненко го пушта по вода паторот. Едно е да му се упикуваш у гз на Самсоненко ко што прави паторот а сосема друго Самсоненко да спреми дрес со името на Заев и јавно да му го предаде. Тоа ти е исто како јавно да кажал дека не го игра повеќе диктаторчето и сега сите сили ќе ги насочи кон упикување на новата власт.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Саб Јун 10 2017, 23:03

Ако добро те разбирам ти мислиш дека Самсоненко или Куртоненко според еден ваш министер е поддржувач на режими па сега го поддржува Заев и неговиот режим. Ова според министерот за КУРтура Алаѓозовски. Заев, доколку не знаеш, во моментов е премиер. Претходно дрес со своето име доби и претседателот на нашата држава Иванов. Иванов на ракометарите им додели медали за заслуга за Македонија. Не знам што им даде Заев на ракометарите. Нели на Вицето му даваше по едно евро од приходот на општина Струмица.
Се согласувам дека има разлика во тоа да отидеш во Келн и на место на настанот да помогнеш со навивање за Вардар, а друго отпосле во кабинетот да примиш дрес и медал. Да направиш прием еден ден по претседателот на државата и да не го искараш својот министер со фашистички погледи како тебе што ги мрази сите што смета дека не мислат исто како себе. Порасни малку и наместо најпримитивниот збор во говорот на омраза, небањат, обиди се да користиш нешто пософистицирано.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by nino Саб Јун 10 2017, 23:29

да бе оти груевски навивал затоа вардар победи. ваудау, напуед ваудау

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Нед Јун 11 2017, 09:27

Играчите на Вардар се заблагодарија на помошта од навивачите. Но целиот муабет не го оправдува министерот за Кур-тура да го преименува сопственикот на Вардар во Куртон-енко,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by PRVOBOREC Нед Јун 11 2017, 12:11

А што е ако не куртоненко? Прво се упикуваше во Грујовиот шупак, сега истото го прави со Заев откако претходно го пушти твојот шеф по вода. Кога до твојот лоботомиран мозок ке стигне сознанието дека бродот наречен криминална организација дпне тоне и ти ќе го направоиш истото само што ит ке се упикуваш на некој штапски функционер на СДСМ безуспешно се надевам.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Нед Јун 11 2017, 15:49

Затоа што до твојот мозок не допира дека да бараш да се уплати по едно евро во менувачницата кај Вицето е поткуп, а да бараш да се уплати друго евро ѕа црквата е изнудувања, па никој не напиша дека си лоботомиран. Веројатно си заслепен од љубов кон вашиот пастир или како ли го викате човекот што самиот себе си се прогласи за црпнат од нива, сега се прогласува за реформист без ниту една реформа. Што е Заев ако не е пастир. Говедар, овчар, предавник ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Пет Aвг 11 2017, 12:42

трендафил напиша:Вардар европски шампион во ракомет Svinja_minister

Оваа порака на Твитер од министерот за КУРтура ваљда во владата на амнестираниот криминалец Зоран Заев ме поттикна да отворам посебна тема за политичките аспекти од овој голем успех за Македонија. По мислењето на огромниот број на Македонци. Самсоненко, кого, жал ми е што морам да употребам некултурен збор фекалијата Алаѓозовски го нарекува Куртоненко во овој викенд има направено повеќе за Мајкедонија отколку фекалијава дебела за целиот свој живот. Имам впечаток дека сите платеници и слуги на евроатлатската банда се разочарани од успехот на Вардар. Очекувам поради оваа глупост, доколку министерот за култура во најкус рок не се извини да биде разрешен од премиерот или Собранието. Да потсетам и дека Самсоненко покрај тоа што е бизнисмен е и почесен руски конзул во Македонија.
Новата влада и министерот за КУРтура изгледа успеаја во својата намера. Самсоненко се повлекува од Вардар за една година. Еве го неговото образложение од кои причини го прави тоа.

Почитувани граѓани на Македонија, пријатели! 
Вчеравечер се вратив во Скопје и бев длабоко вознемирен од сето она што го прочитав во медиумите, на социјалните мрежи, порталите... Првото прашање што си го поставив себеси беше со што  јас и моите колеги од Вардар заслуживме вакви навреди? 
Македонија е дом за мене и за моето семејство веќе 11 години, во овој период од срце инвестирав огромни средства во развој на спортовите во земјава. Драги пријатели, цената на ниту еден билет не може ниту, пак, сакам да го врати тоа што го вложив без никаква задршка во македонскиот ракомет, фудбал, тенис и друго... токму поради тоа јас, од мое име и од името на управата на ФК Вардар, донесов одлука. 
Долго време се воздржував да реагирам на навредите што ги пласираа против мене одредени медиуми и поединци... и сакам да кажам, доста е! Никогаш во животот не сум доживеал ваков линч, навреди и омаловажување какво што доживеав во изминативе денови. 
Ви благодарам многу, се чини дека ова е  надомест за  сè  што направив. Доста е, одлуката, колку и да ми беше тешко, ја донесов. Ова е последна сезона во која јас, Сергеј Самсоненко, како инвеститор вложувам во сите три спортски клуба во Македонија. По оваа сезона, ќе ги вратам трите клуба на поранешните сопственици во одлична состојба, со шампионски титули, добар ранкинг и без долгови. `
Во врска со билетите за натпреварот Вардар-Фенербахче, одлучив да ги продаваме сите билети по единечна цена од 300 денари, без разлика на сектор или трибина. На сите кои купиле билет по стара цена, средствата ќе им бидат рефундирани. 
Напред Вардар! 
Сергеј Самсоненко


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Пет Aвг 11 2017, 19:51

Вардар европски шампион во ракомет Stefan-bogoev

Како може еден нормален Македонец да се радува на крајот на една успешна спортска приказна што ја пропагираше Македонија во Европа и светот.
„Успехот“ на новата Влада на Заев просто да го набрка најголемиот во историјата инвеститор во македонскиот спорт, ќе значи и згаснување на надежите на илјадниците семејства чиишто млади поколенија добиваа стручно спортско образование, било во ракометните или фудбалските академии. Без стабилен финансиер, јасно е дека повратничките македонски спортски стручњаци ќе мора лебот да го побараат во странство, а македонските спортски таленти повторно ќе останат без соодветен стручен надзор.
СДСМ всушност го потврди она што е апсолвирано кај оние кои подолго време ја следат партијата. Дека оваа партија и покрај кадровските промени, не може да го смени својот веќе изграден ментален склоп – наклонетоста кон деструкција, особено кога нешто е создадено од друг во кој тие се непрепознатливи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Саб Aвг 12 2017, 11:31

Дали и вие навивате за Шкендија како вашиот пастир Заев, па затоа ви пречи Вардар.

Вардар европски шампион во ракомет Zaev_skendija1

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 13:16

C c c, kolku vreva za nishto...Pochekaj koga kje izlezat na videlina dolgovite na Samsonenko pochituvan Trendafile...Togash kje doznaeme kolku i za shto se gi oshtetil tvojot kurtonenko makedonskite gragjani...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Нед Aвг 13 2017, 15:04

Мене ме нема оштетено за ништо, а не верувам дека некој доколку било кој, па и Самсоненко му должи, до сега не би поднел тужба за да си ги оствари побарувањата. Ти тврдеше и дека на избирачкиот список има фантоми, а списокот со незначителни измени, на пример за локалните има 5.000 гласачи повеќе отколку во декември на парламентарните, е ист.
Ви честитам и за победата на Шкендија против Вардар од 2:0 вчера.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by Teo Нед Aвг 13 2017, 20:49

Te ima, te ima...A tuzhbite otsega kje pristigaat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by трендафил Пон Aвг 14 2017, 15:35

Не ми се заблагодари за честитката по повод вашата победа над Вардар во првото коло од фудбалската лига.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Вардар европски шампион во ракомет Empty Re: Вардар европски шампион во ракомет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот