Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пет Апр 24, 2020 3:52 pm

Објавени се на сајтот на австриската влада.
Накратко , откажување од јазикот и малцинството.
Има за тоа на порталите во Македонија што и е предмет за длабока проверка пред да се објави затоа што македонскуте медиуми знаат често да филуваат и обликуваат по желба . Но документот кој е на англиски јазик јасно укажува и ги потврдува наводите.

Ти останува само да читаш а јас тоа за тебе не можам да го направам.

Никој во СДСМ не се произнесе за ова. Нема реакција или пак реакцијата е во карантин, можеби?


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Albatros Пет Апр 24, 2020 4:18 pm

Toa ne se otstapki tuku rebugarizacija. Definiranjeto na jazikot e najmaliot problem.

Albatros

Број на мислења : 720
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Пет Апр 24, 2020 5:39 pm

treta opcija напиша:Доволно е да се погледне од што сака Заев да се откажеме

treta opcija напиша:  Никој во СДСМ не се произнесе за ова. Нема реакција или пак реакцијата е во карантин, можеби?

Ama vazhno ti tvrdish deka Zaev „saka" da se otkazheme, iako toa e baranje na Bugarija, a ne na Zaev, od mart ovaa godina i SDSM seushte ne se proiznele po toa prashanje. Sledstveno Bugarija e taa shto „saka" da se otkazheme a ne Zaev, po shto normalno sleduva zakluchokot deka tvoeto tvrdenje e lazhno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 24, 2020 6:28 pm

Гледав по нетот и телевизиите ниту небањатите не го обвинуваат СДСМ и Заев за барањата на Бугарија не пак да викаат дека тоа он барал да се откажеме од јазикот и малцинството. Треба да си посебен небањат гад и гнаса за да од Бугарија бара спинуваш дека Заев бара.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пет Апр 24, 2020 7:08 pm

Каква врска има тоа дали гледаш телевизии и бараш по интернет не знам. Ако немаш мислење и став па бараш по интернет некој друг да ти го свари за да го ревносно браниш она што не го разбираш, не навлегувам понатаму.
Мој став е дека по читање на документот, заклучив дека тоа е негативен за македонците а за бугарите посакуван резултат.
Пред да ме наречеш гад и гнаса, ти препорачувам да го прочиташ за да го разбереш и да разбереш за што се обидуваш да дискутираш.
Заев и Димитров се директни учесници и можеш да се кладиш на се на светов дека знаеле за ова .
Зошто не е се запознати и јавноста и политичките фактори во Македонија а може овојпат јас да се кладам- и добар дел од членството во СДСМ , тоа е прашање на кое може да го нагаѓаме одговорот но инсинуацијата е во еден правец.
И те замолувам, без гнаси, гадови и други провокации на лична основа.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пет Апр 24, 2020 9:16 pm

Ајде не се правете луди, сите знаеја за условите што Бугарија ќе ги постави. Тој документ не го спречува почетокот на преговорите а Бугарија и без него може да одбие да го ратификува пристапниот договор или да блокира отварање на било кое поглавје од преговорите. Никој со сила не не тера во ЕУ а лудачките фантазии дека Бугарија ќе се откаже од условите ако друга партија е на власт продавајте ги на друго место.

https://1tv.mk/makedonija/бугарија-бара-македонија-да-се-откаже/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пет Апр 24, 2020 9:36 pm

И мој став е дека документот е негативен но не сум толкав гад и гнаса да тврдам дека Заев бара да се откажеме од јазикот. И Жмицко тврди дека ќе не ставел на брза лента за ЕУ, и он ли бара исто тогаш? А гледам и ЕУ се јавила.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Img_2430

https://kanal5.com.mk/stano-stavot-na-bugarija-za-makedonskiot-jazik-nema-nikakvo-vlijanie-vrz-eu/a419326

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1934
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Nebula Пет Апр 24, 2020 10:07 pm

Sega uste da ponudese resenie za zatvaranje na Pandorinata kutija.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Img_2068

Nebula

Број на мислења : 854
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил Саб Апр 25, 2020 5:00 pm

Историјата што ја споменува бугарскиот пратеник Ковачев е пишувана во време кога западната (сега евротлантска) меѓународна банда решила да изврши индијанизирање н Македонците. Едноставно да ги избрише како народ. Но и тогаш Македонците од сегашна Македонија како држава не биле сметани за Бугари од никој друг освен од Бугарите, туку за Срби. Георги Димитров не бил југословенски комунист, туку интернационален. Зошто ако бил Бугарин Гоце Делчев не изразил желба да биде погребан во Софија, туку во главниот град на слободна Македонија. Во секој случај смешно е некој насилно, со уцена, да бара од некого да ја прифати историјата таква како што тој сака. Дури и другата страна да греши.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Саб Апр 25, 2020 6:46 pm

Многу поинтересно е што тврди дека дпне биле информирани за бугарските ставови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил Нед Апр 26, 2020 9:06 pm

Сите ги знаеме ставовите на Бугарија. Јас со години не сум разговарал со ниту еден Бугарин затоа што не сум одел во Бугарија, па ги знам нивните ставови. Секој што има барем некој процент вид го гледа нивниот став, а секој што не е тотално глув го слуша. Нивниот став секогаш бил непријателски, со грубо кршење на нашите човекови права. Едноставно не сметаат за Бугари, со тоа што дел прифаќаат дека сега сме Македонци, а сме биле Бугари, најголем дел до 1944 година. Што би рекле партизаните не биле македонски што се борат против бугарското ропство. За жал господарите ни наметнаа вазал спремен да продаде се македонско и сега Бугарија како лешинар сака да го расчеречи тоа што Грците го оставија. Најлесно на секого за да победи му е да најде предавник кај противникот. Во Македонија сите знаеме кој е тоа. Не сакам името да му го споменам. Ќе напишам само дека се работи за амнестиран криминалец, наводно црпнат од нива во едно село во југоисточна Македонија. Југоисточна северна Македонија, колку глупаво звучи според уставното име.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Апр 26, 2020 10:28 pm

од партија која јасно стоеше на дистанца од големобугарските апетити,СДСМ поради Заев и Димитров станаа исклучително сервилна кон источниот сосед. Колонијален сервилен провинциски менталитет ,
наместо да се објаснат последниве случаи некој се обидува да ги релативизира и нуди приказни наместо реалност.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Нед Апр 26, 2020 11:10 pm

A be 100 iljadarki zedoa bugarski pasosi. So mislevte gu davat za da mozi bez viza da rabotite niz Evropa? Od site partii patriotite i umrenite bugari gi napravija za pasosi.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Мај 23, 2020 7:07 am

A од тие 100 000 , кои се? Ако 100 000 земале бугарски пасоши, тие се сите вмровци? Или сдсовци?кого да обвинуваме сега и да му се ситиме?

Со најновата политика на Заев и неговото новоизобличено СДСМ, излегува дека нив им е природно да прв пасош им е бугарскиот, македонски нема им треба.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Мај 24, 2020 9:28 pm

Ќе се вметне и дилот со македонскиот јазик во долгата листа на ретроспективата на криминалите?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by osa Нед Мај 24, 2020 10:38 pm

treta opcija напиша:Ќе се вметне и дилот со македонскиот јазик во долгата листа на ретроспективата на криминалите?

pusta zelba dpmneovska ...celo vreme tri godini toa pa toa : dil krazba potkup izmama laga shverc ....neshto drug zbor vo vashiot rechnik se najduva ...


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16127
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Пон Мај 25, 2020 12:24 am

Dino напиша: Od site partii patriotite i umrenite bugari gi napravija za pasosi.

treta opcija напиша:A од тие 100 000 , кои се? Ако 100 000 земале бугарски пасоши, тие се сите вмровци? Или сдсовци?

Obidite za kvalifikacii na intelektualnite kapaciteti na drugi lica sekogash mozhat da bidat osporeni so dokazi za intelektualniot kapacitet na toj shto gi dava.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Мај 25, 2020 10:18 am

Ако прочиташ уште еднаш и се обидеш да сватиш што е поентата на коментарот наместо да реагираш веднаш на мене , чим напишам нешто, сигурен сум дека ќе ме примиш за искрен пријател кој мисли дибро.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил Пон Мај 25, 2020 2:47 pm

За да ги прифати некој Тиранската платформа и договорите со Атина и Софија или треба да не е Македонец и да ги мрази македонците, или да му фали нешто на здравствен план или да е купен или уценет. Се работи за кршење на основните човекови права на Македонците и опоганување на крвта на илјадници што се бореле за Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Мај 31, 2020 9:30 pm

Да е само тиранската.
Над глава виси и енигмата што се' ветил Заев на бугарите. Досега не само што скриваше туку и лажно ветуваше. Вербата од плебсот ја изгуби.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јун 18, 2020 10:01 pm

Мора да е многу незгодно во врвот на партијата после очајниот обид на Бојан Јовановски во судницата да привлече внимание. Многу доцни со "освестувањето", најверојатно до последен момент се надеваше на спас но свати дека Заев го шутна.
Паралелно, Катица сигурно не е помалку исфрустрирана од 7 годишната казна. Над глава и висат и финансиските манипулации во СЈО- накнадите, додатоците, енормните суми и плати. Тие седум ќе се обременат за уште година -две, можеби и повеќе.
Најмалку од се' предизборно му требаше ваков инцидент на Заев, кој очекуваше да се избегне или прикрие но не се успеа во тоа, Бојан Јовановски ја фрли коцката.

Заев , што поскоро мора да биде екскомунициран од партијата, за да не ја повлече со себе кон дното.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by defo Чет Јун 18, 2020 11:29 pm

Хахах..па..незнам баш....Логички, Боки, само си отвори шанса за уште некоја годинка плус затвор, за клевеета, или подобра варијанта за него да оди на болничко лекување. Е сеа дали ќе лежат тоа е башка, можда утре ќе победи ДПМНЕ, и ќе го фалат, Мицко или Александар Николовски како добар премиер, па ќе одат во емисија кај козарот, па накрај ќе ни тријат нос, ко еден екс премиер со уши како радари, шо шиткаше тенкоски делови.
РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Hqdefault

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил Пет Јун 19, 2020 8:42 am

За клевета не би требало да има затворска казна, иако во Македонија откако и го наденаа тоа северна има таков случај, но сепак се работи за условна казна. Ни би сакал да коментирам судска пресуда, но се надевам дека конечно ќе се изврши независно вештачење на телефонот на Боки 13 за да се оттргне сомнежот околу овој случај.
Ме шокира повеќе нешто друго. Владата да бара донации од мене и другите граѓани. Зарем ја доведоа државата до питачки стап. Јас да давам донација за да може потоа државата да им исплаќа пари на Заеви, Анѓушев, Камчев или на невладината на Јасна Мандиќ, директорката на 1ТВ и потпретседателка на Меѓународниот сојуз на Боки 13. Ако поврзам со претходното напишано, дали Мандиќ знае нешто за Заев, па мои пари и се даваат за да молчи?
Експремиерот Бучковски со доаѓањето на северната власт е ослободен од обвинението. Се разбира тоа го направи независното судство, отворено нели како пупка, а не власта.
За крај мислам дека е крајно време во Македонија да се избере Македонец за премиер. Човек што ќе се бори за враќање на се што загубивме за овие скоро 3 децении независност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by defo Пет Јун 19, 2020 9:43 am

трендафил напиша:Експремиерот Бучковски со доаѓањето на северната власт е ослободен од обвинението. Се разбира тоа го направи независното судство, отворено нели како пупка, а не власта.
За крај мислам дека е крајно време во Македонија да се избере Македонец за премиер. Човек што ќе се бори за враќање на се што загубивме за овие скоро 3 децении независност.

За црвеното, направи една ретроспектива на биографијата на Бучкоски во време на владата и владењето на Груески, и ќе ти стане јасно, зошто не одлежа во затвор, тој реално се ослободи врз основа на некакво застарување на затворската казна, некој џопав закон, правен за вакви дилетанти ко него.


Портокаловото, чисто за архива Трендо, Грујо не беше Македонец а? И кога стана тој предавник на Македонија? Very Happy

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 7 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот