Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Вто Јан 28, 2020 6:57 am

немам волја да се конфронтирам со небулози и оркестрирани напади.
ова е тролање кое не би сакал да се случува, и да се загушува темата,
но губам енергија во обид да задржиме ниво на дискусија кое очигледно се сведува
на неколку работи; свесно гушење и затрупување на темата, организирано навредување и за жал
повторување на исти фрази и флоскули во рамките на доста ограничен и низок вокабулар.
ќе направам пауза тука, не вреди.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пон Фед 03, 2020 7:00 pm

се рашири Рекет постапката Борјан Јовановски најави околу 17 или 19 можни вмешани, а во воздухот виси и фамозното писмо односно писма до Јовевски испратено од Бојан.
Каде и да е ќе мора сето ова да се анализира, процени, и истражи.
Ако истрагата не дојде до Заев,можно е да дојде до , и други високи фунцкионери на СДСМ.
Дали воопшто некој сметаше дека Бојан и Катица, сочени со мачни испитувања и редовни судски моменти, нема да попуштат, да сватат дека се фрлени сами на суд, а повеќе од очигледно е дека не биле сами?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Вто Фед 04, 2020 7:31 pm

деновиве е актуелна уште една авантура на Зоран Заев.
Тој им вети на родителите разврска. Во моменти на најголемата болка, излажа.
Денес, на суд, ситуацијата е сосема поинаква. Се извлекуваше, изјавуваше дека не се сеќава што ветувал, бегаше од своите зборови.
СРАМОТА.
СДСМ, не зазлужува ваков лидер.
Нека најде друт, итно или и не така итно, а изборите и да ги пропушти односно д аја препушти власта не е толку важно. СДСМ со Заев на чело не смее да продолжи по 12 април.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 3:19 am

ветени 18 министерства. во предизборната кампања, додека дојдат на власт, пред три години.
сега имаме преку 25. СДСМ дефинитивно стана партија о скратена мемрија, во рок од траење од половина ден.
Ветија кратење на министерствата а на пат се да ги дуплираат!
За огромниот административен апарат и енормните партиски вработувања за кои ја обвинува тогашната власт а сегашна опоиција, нема коментар,
По бројки, калкулирано врз единица време односно временски период, за време од 6 месеци, бројот на несватливо и непотребно вработените е двапати поголем ,од оној во времето на режимот на Груевски.
И тоа беше критикувано пред три години а сега се дуплира, со реални можности да се триплира.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 7:50 pm

Со несомнено огромна европска подршка , раздвижено министерство за надворешни работи, и на пат кон ЕУ и пред се НАТО,
како досега не се успеа да се издејствува,испорачување на Груевски до Будимпешта? зошто не се направи потребниот дипломатски напор?
нека е одговорот проонгиран, набиена била агендата па да сватиме.
Но, за нешто што имаме контрола , дома, можеше да се издејствува правда: каде се одговорностите за бегството на Груевски, каде е истрагата, зошто никој не потегна и никој не е под истрага за да се види каде е направен пропуст?
можеби и дил? кој потклекнал, можеби земал и пари, или пак одиграл во корист на Груевски а спротивно на законите?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 7:54 pm

Чулев слушам ќе истражувал ама му ја испоапсиле екипата за оддавање високо доверливи документи. Или барем така се зборува.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 7:54 pm

зависи што сакаш да коментираш. или така се зборува?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 8:08 pm

Сакаш да знаеш кој е одговорен за бегството на Грујо, еве Чулев за малку ќе ти одговореше, барем така вика Жмицко, да не протечеа поверливи документи веднаш после неговото стапување на функција. Ќе почекаме ЈО да заврши со истрагата па ќе видиме дали Чулев ќе бара одговорни или од него ќе се бара одговорност.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 8:10 pm

Не се оди во битка каде се мерат топови со вакви петарда коментари.
не вреди.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 8:38 pm

Се обидуваш со детски финти да се спасиш од реалноста, ако не беше смешно ќе беше жално. Ниту го терав Жмици да изјави дека Чулев ги бара одговорните за бегството на Грујо ниту ги терав блиските соработници на Чулев да објавуваат доверливи документи во јавноста. Освен тоа оставив отворена можност ЈО да заврши со истрагата за да се утврди вистината. Сепак, мислам дека сите што го читаат форумот нема да те жалат туку ќе ти се смеат. И со право.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 8:43 pm

Пријателе, немам намера да бегам од ништо. Реалноста ми е секојдневие а илузии не практикувам.
не знам што и кого си терал, не те разбирам.
Не приметив досега и не е сеуште утврдено како се приметува кога некој се смее , на напишан текст.
мислам дека премногу навлегуваш во сценарија, намали малце.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by luxor on Пет Фед 07, 2020 8:58 pm

Ти не си репер така да ако ти не знаеш или не си приметил не значи и дека не е точно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5597
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 07, 2020 9:06 pm

обиди се тоа и за тебе да си го поставиш . ветувам дека ќе се изненадиш.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Вто Фед 18, 2020 7:02 pm

Опозицијата вади информации за вплетканост на Вице Заев, кој некој треба да објасни што е врската помеѓу него и Катица Јанева, односно се појави информација за ПИМ врз Катица која оди кај Вице?

Рекет е изгледа многу покомплексен криминален систем одошто се прикажува на јавноста а вмешаноста на врвот на власта од СДСМ на чело со Заев е подлабоко.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo on Вто Фед 18, 2020 7:32 pm

Informaciite ako ne se potkrepeni so dokazi se bezvredni, posebno ako izvorot ima zhivoten interes da gi rasprostrani bez ogled dali se vistiniti ili ne.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пон Фед 24, 2020 5:58 am

судската власт , се толку експонирани и сомнителни што другите сфери се запоставуваат а има многу.
СДСМ не ја исполни задачата да се реформира судството, и отиде далеку-подалеку. Го корумпира, го превзема како извршен орган на партијата и го обезличи сосема.
Додека беа интересни обвиненијата против поранешни функционери на Груевски, сите еуфорично навиваа а не гледаа дека од сето тоа беше само фарса додека зад кулисите всушност се правеле криминали.
така пропадна манипулативниот балон СЈО во кој ни самите интелектиалци во СДСМ не веруваа, но таква беше партиската клика тогаш.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC on Пон Фед 24, 2020 11:44 am

Постојаните лаги на небањатата неутровмрана не палат веќе кај гласачите. Ниту пак извлечени од контекст реченици кои дури немаат ниту правна основа ниту било што инкриминирачко туку напротив го докажуваат спротивното од тврдењата на небањатите.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1296
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Чет Фед 27, 2020 7:04 am

не палат затоа што луѓе масовно се иселуваат.
дури и оние кои се за СДСМ. Ако се заобиколи форумското експрес изразување и ако се размисли подалеку и подлабоко, во наредните 5-10 години нема да биде лесно.
Преговори со ЕУ, уште рестрикции, уште затегнувања а излез од тунелот никаде.

Народот сака сега да живее . Не во нејасната иднина. Од ветувања не се живее. Пропаднаа генерации.
Шансата ја имаше Груевски, ја предаде на Заев. Заев направи за 3 години она што правеше груевски за 10.
Затоа и негативниот набој е повеќе изразен сега отколку тогаш/. Тие времиња полека се забораваат но овие се актуелни.

ВМРО може да обвинува колку сака за преспанското езето и неговот испразнување.
допрва треба да се откријат вистинските причини а за тоа не се криви ни во власта ни во опозицијата.

но она што шокира е непревземањето на заштитни мерки. Природна катастрофа од највисок ред, ни снемува вода која е извор на живот во повеќе сфери, почнувајќи најосновната, а пиење, а не се превзема ништо?

се би отфрлиле секакви партиски чарки помеѓу власта и опозицијата , за момент.. само да се спаси езерото и воднит потенцијал.

за тоа треба Оливер Спасовски да превземе итни мерки . Сега тој е премиер .
кампањата нека си тера без преспанското, но непревземањето на мерки секако оди на негативно конто на СДСМ.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Пет Фед 28, 2020 1:55 am

Нема да го коментираме.
доволно е да се прочита транскриптот од само еден дел од разговорот,

“-Јас ќе можам да играм голема улога за да ви дадат автокефалност, заради тоа што имам искуство, но треба да ви кажам дека еден од условите, во мојот случај, тоа што јас го направив е дека јас му дадов донација, лично на патријархот Вартоломеј, му дадов мала донација, околу 100.000 евра, јас мислам дека е тоа еден од условите кој може да ви помогне, вели тој.

Заев со воодушевување во гласот одговара:

„Дааа, тоа е, тоа е многу добро. Нема проблем, тоа е многу нормално. Ќе има донација, во кеш нормално. Ќе го направиме тоа зошто ни треба поддршка, поврзана со нас, секако, ќе го направиме тоа!“ ...“


кеш.....

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Вто Мар 03, 2020 7:23 am

Дуелот меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, Заев и Мицковски
доволно покажа и им ги отвори очите на солидно образованиот и интелектуален кадар и приврзаници на СДСМ со каков лидер ќе одат на избори.
нештата можеа да бидат и поинакви се додека не му текна на Мицковски да се изолира од Груевски уште на самиот старт на емисијата и не почна со компарација СДСМ и паралела со ако Мицковски-Груевски, тогаш Заев-Црвенковски,-Бучковски итн.
Тука Заев немаше повеќе аргуенти за дискусија и после тој момент, кога не можеше да го притиска Мицковски со влијанието на Груевски кон него, Заев ги изгуби нервите и на крај и дебатата.
Излезе дека Мицковски се подготвил подобро за дебатата со тоа што го наоружале пред емисија за да се одбрани од Груевски бидејќи и тоа е најјакиот аргумент на Заев. Кога тоа му падна на Заев во вода, веќе беше разоружан и нервозата си го направи своето.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил on Чет Апр 02, 2020 1:12 pm

Порано СДСМ го поврзуваше Груевски со Љубчо Георгиевски, па излезе дека Љубчо е поврзан со Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by mickey18 on Вто Апр 14, 2020 11:22 pm

Ветувањето на 500е просечна плата, транспарентоста, сите еднакви пред закон, животот за сите, многу ветија а ништо од тоа не исполнија

mickey18

Број на мислења : 6
Join date : 2020-04-14

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by трендафил on Сре Апр 15, 2020 5:31 pm

treta opcija напиша:Дуелот меѓу лидерите на СДСМ и ВМРО ДПМНЕ, Заев и Мицковски
доволно покажа и им ги отвори очите на солидно образованиот и интелектуален кадар и приврзаници на СДСМ со каков лидер ќе одат на избори.
нештата можеа да бидат и поинакви се додека не му текна на Мицковски да се изолира од Груевски уште на самиот старт на емисијата и не почна со компарација СДСМ и паралела со  ако Мицковски-Груевски, тогаш Заев-Црвенковски,-Бучковски итн.
Тука Заев немаше повеќе аргуенти за дискусија и после тој момент, кога не можеше да го притиска Мицковски со влијанието на Груевски кон него, Заев  ги изгуби нервите и на крај и дебатата.
Излезе дека Мицковски се подготвил подобро за дебатата со тоа што го наоружале пред емисија за да се одбрани од Груевски бидејќи и тоа е најјакиот аргумент на Заев. Кога тоа  му падна на Заев во вода, веќе беше разоружан и нервозата си го направи своето.
Ајде да одбележиме дека поради ова интервју и Заев и Мицковски се во самоизолација, затоа што новинарот Гоце Михајловски, водител на дуелот инаку уредник на Канал 5 е заболен од корона.
Да одбележиме и дека Македонија ќе извезе одредена количина на дијаманти. По законот донесен на крајот од минатата година.

https://expres.mk/makedonija-vo-haos-dozvoli-izvoz-na-dijamanti-dokument/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija on Чет Апр 23, 2020 4:24 pm

Доволно е да се погледне од што сака Заев да се откажеме и на какви се' отстапки кон Бугарија не води.
За да влеземе два месеци после никогаш во Европа, само како обезличена маса и бугарска заостаната провинција во скратена форма.
Од самиот почеток укажувам на овој лик и неговите манипулации во партијата додека некој упорно го брани.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Albatros on Пет Апр 24, 2020 10:35 am

Ne sum vo tek, za kakvi otstapki se raboti i kade moze da se najdat adekvatni dokazi za tie otstapki?

Albatros

Број на мислења : 554
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 6 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот