Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Саб Јан 11, 2020 7:06 pm

Go imame najnoviot izblik na ,„genijalna" promashenost. Ostavanjeto na nezashtitena granica, zatvoranje na granichen premin i ostavanjeto na barem desetina smbasadi bez obezbeduvanje e „барање ред во транспортните капацитети на МВР". Neverojatno kolku kapacitativni „,genijalci" ima dpsmne. So vakvi i da ne sakash kje pobedish na izbori. Koi ushte od sega „genijalcite” gi proglasija za ukradeni „genijalno" opravduvajki go porazot koj predvreme go priznaa.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 9:20 pm

како така одеднаш безбедноста стана толку важна кога досега се убедувавме дека сме во НАТО и ЕУ односно пред вратите и само што не ни ги отвориле? ова е небулоза пар екселанс. Така не е на терен и редовните служби и обврски си течат.Тие немаат врска со тоа која политичка опција е на власт. Произволни утопии.
Понатаму, освен министерот Наќе кој прв од опозициските петнаесет луѓе стапи во канцеларија. До вчера да тврдиш дека сме лидери во блескање и безбедни како никој во Европа за ден потоа само затоа што министерот заменски кој дошол од опозиција не можеш да го смислиш и прозиведуваш небулози како да војна започнала од што не е е безднедно е доста несериозно.
никој од одбраните од него 15 луѓе не се ни покажал ниту стапил на функција ниту превземал некој чекор, ниту донел некоја одлука за да се тврди дека земјава само што не се распаднала затоа што власта видела на хоризонт еден човек од опозицијата кој со согласност на Заев станал министер на МВР:
Дадени се само имиња , и толку. МВР брои десетици илјади луѓе а фактичката состојба на позиции од опозицијата е активен само еден, министерот.
И нормално сите работтат против него ,да се сопне, да се лизне, да не може да функционира.

Тоа не е ниво на кое треба да функционира СДСМ.

се длабочи јазот во македонскиот табор, со вакви потези. Најлошото што може да се случи е да ваквиот став на политичарите од СДСМ кон заменските и технички министри од опозицијата кои на прсти од една рака се бројат, е да поради константни притисоци и сопки, едноставно опозицијата, да си ги повлече луѓето и да ја остави власта до избори да си владее како што умее. Но, не треба да се заборави, ако опозицијата утврди дека нема соработка со луѓе кои имаат нервозен и крајно ладен и непријателски став, дека има поголем дел од македонските гласачи од СДСМ, и дека таа маса на луѓе може да се раздвижи после дванаесетти април ако се прелее чашат.
Можеби Бранко Црвенковски требаше порано од саркофагот да излезе и да посоветува некого но не се случи ни тоа. И не само Бранко, но ете.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Саб Јан 11, 2020 9:39 pm

Не постои земја во која амбасадите не се обезбедени. Исто и граничните премини, освен меѓусебните граници на земјите членки на ЕУ. Престани да се брукаш пишувајки небулози.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 9:44 pm

прочитај подобро што е напишано па потоа одлучи како ќе реплицираш.
Одговарав на постот на Тео а ти одговараш наместо него, нешто не ми е јасно но нее важнот тоа.
не ти држи вода коментаров.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Саб Јан 11, 2020 10:04 pm

I jas odgovoriv tamu kaj shto si repliciral na luxor. Ne mislish sigurno deka forumov e sinonim za dijalozi i deka ostanatite chlenovi ne smeat da komentiraat i da se vmeshaat vo diskusijata?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 10:09 pm

се согласувам со тебе дека вкрстено коментирате, еден прашува друг одговата овде или друг прашува првиот одговара онде.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Саб Јан 11, 2020 10:31 pm

Sosema normalna rabota, diskutirash so lugje koi imaat razlichen politichki stav od tvojot. Zoshto na ostsnatite bi im bilo uskrateno pravoto da go iznesat svoeto mislenje po odredeno prashanje?
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 10:34 pm

не дискутирам за политичките ставови тоа си е Ваша работа. Ниту ги потенцирам моите.
а за вториот дел од коментарот, прашањето , не знам да ти одговорам. дали е прашање или констатација?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Саб Јан 11, 2020 10:41 pm

I jas ne diskutiram za politichkite stavovi tuku za slobodata na govor shto spored tebe bi trebalo da im bide uskratena na del od chlenovite na forumot.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 12, 2020 11:21 pm

слободата на говор според мене никаде не е спомната инсинуираш и набедуваш напамет.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by OPOZICIONER Пон Јан 13, 2020 12:35 am

mnogu si se razvrednil denes so pishuvanje po forumot ?
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 885
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 13, 2020 5:20 pm

Благодарам за грижливото следење колку сум напишал.
Навистина се чуствувам следено и згрижено и помирно ќе спијам.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 14, 2020 12:45 am

одсекогаш децата т.е непораснатите, обожавале ликови од цртаните. На родендени им купуваме играчки , сликовници, маички со апликации на дизниеви херои, трансформерси, спајдрмени, бетмени и слично.
На времето, во времето на политичко едноумие, од политички ликови се носеше само оној на Ј.Б. Тито.
Како екстразаслужен суперхерој над сите. Но на никому не му паѓаше на памер, да стави лик на , на пример, Колишевски, Раиф Диздаревиќ, Милка Планинц, Едвард Кардељ. А не пак на пониски функционери!
Не памтам дека некој ликот на Бранко , или Киро да носи, да става за аватари и слично.
Како карактеристика на непораснати возразни, како идоли, напстрема чисто детскиот менталитет, со цртани јунаци насекаде.
Но да се идентифицираш со некој како Љупчо Николовски, е иронија, мора да биде. Затоа што се друго би подпаднало дека сме деца или непораснати деца. Или погрешно интерпретирано едноумие пренесено на тотално погрешен начин во денешни услови.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 14, 2020 5:57 pm

ДИК се изјасни . Наќе Чулев ќе ја реализира одлуката а Славјанка заменичката потпишала или не потпишала, не е ни битно.
И?
се што се случи изгледа фарса за замајување на реалните проблеми. Се крена толкава фама небаре Наќе Чулев и Славјанка заменичката се во светскиот фокус .
Се што требаше е третоешалонците од СДСМ да бидат трпеливи и да не покажуваат паника и хистерија од новите моменти во техничката влада. Сепак на тоа се согласија обете партии. Повлече Нина Групер а Славјанка се залета да ги оправа работите, ама боса со познавање на работите.
За НИна Групер немам коментар,тоа е смешно однесување .
Славјанка можеби во недостаток на искусни и добро пдоготвени кадри и без централа ги фрла низ вода кадрите кои несоодветно реагираат, како Славјанка, споре лични емоции и потреби.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Вто Јан 14, 2020 7:21 pm

Obidite porazite da se relativiziraat so sitni subjektivni neargumentirani kvazi ekspertski floskuli od strana na chlenovite na dpsmne e dovolen signal za nivnata svesnost za bezizleznosta vo koja se naogjaat blagodarenie na apsolutnata bezidejnost i nesposobnost za soochuvanje so realnosta.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 14, 2020 10:59 pm

зар е победа една обична бирократко административна постапка да се приведе при крај?
зар неминовното именување на Ставревски, е сватено од страна на СДСМ како борба на светлото против темницата?

ако ова е најголемиот пораз за оваа постава на СДСМ, да изгубат нешто банално, кое си го представуваат како главна тема на секои вести и како клучна битка која ако ја добиеле ќе се спасат животите на 2 милиони луѓе,
некој како што споменувам и погоре, дефинитивно треба да си оди од врвот на СДСМ. Поматена им е преспективата и тоа се гледа .

Наќе Чулев не дига прашина во медиумите, сигурно и полека чекор по чемор си ја заврши работата
дигањето прашина го направија погрешно заведените симпатизери на власта. Дури и Славјанка се обиде, но таа не дигаше прашина, интересни се само трубадурите на Заев кои како вени да сечат за утопијата која им ја посеа.Но како можеа до толку да си дозволат бламажа ?

Реално, премногу прашина за банален проблем: дали Ставревски ќе бил началник или не. И да биде, не менува ама баш ништо за СДСМ ниту за ВМРО.
единствен аргумент на СДСМ беше, се слушал Ставревски на сниманите разговори.
и?
голема работа. Дали е покрената истрага против него? не. дали е суден заради тоа? не. Што ги спречи СДСМ да му покренат обвинение досега? Сега засмета?
тогаш како можеше СДСМ да си дозволи вакво бламирање цело ова време? Зошто си дозволија да се залетаат
и да се удрат во зид? без проекција за можниот исход, без размислување , инситиктивно?
Помеѓу два скандали не паузираат туку нижат гафови.

треба смени пред се во врвот на СДСМ, стабилни, промислени, со визија и со двете нозе на земја. Макар и ги изгубиле изборите и власта, и се реафирмирале во наредните 4 години. Вака и да добијат не тераат никаде. Заев со одслужи, и луѓето околу него.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Вто Јан 14, 2020 11:08 pm

Vo psihologijata postoi termin koj go opishuva odbranbeniot sistem koj zachesteno se zabelezhuva kaj pripadnicite na dpsmne koga sopstvenite lichni karakteristiki i emocii gi pripishuvaat na drugite, struchno se narekuva proekcija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 15, 2020 12:18 am

можеби и е така , различна перцепција и имагинација.
за квалификација на членовите на опозициската партија, веќе кажано, има десетици теми .
како да не се доволни, а токму тоа е дискусија за психологија, па се отвараат уште повеќе со надеж дека секој нов наслов ќе биде пожесток, понавредлив . Тоа е предмет за многу термини во психологијата.
А оваа тема не е за анализа на ВМРО ДПМНЕ. Зошто и на оваа тема не можеш да избегаш од идеолошката матрица која достигнува крајни екстреми?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Сре Јан 15, 2020 12:38 am

Kakvo katastrofalno nepoznavanje na razlikata megju PR menadzment i marketing od edna i psihologija od druga strana. Vo pravo beshe Gruevski, znaenjeto e sila i mokj no za srekja na SDSM negovite chlenovi gi drzheshe vo blazheno neznaenje zatoa shto mu trebaa glupi poddrzhuvachi a ne mokjni sorabotnici. Cehot ushte dolgo kje go plakja toa shto ostana od dpsmne.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 15, 2020 7:15 am

ПР менаџмент, на што, за што?
од една проста математика, СДСМ успеа да направи медиумска бомба која ја фрли во воздух и според законите на физиката на оваа планета- и се врати назат, падна пак на СДСМ.
Тотално се неважни , реков, овие , навистина само на ниво на финеси, кадровски поместувања
а зачудува силината на отпорот кои го прикажува СДСМ за толку небитни работи.
Од сето тоа власта односно де факто СДСМ излезе побогат за уште еден негативен поен и бламажа/

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Сре Јан 15, 2020 11:19 am

Neprostliva strateshka greshka bi bila da mu gi otvorish ochite na protivnikot i da go izvedesh od zabludata vo koja upadnal blagodarenie na svojata nesposobnost, neznaenje ili nespremnost da ja odbrani argumentirano demagogijata shto se obiduva da ja shiri preku preku prazni floskuli vo obid da ja pretstavi kako kako izdrzhana analiza. Posebno koga negovoto samozalazhuvanje nosi direkten benefit na tvojata opcija. Zatoa sepak kje te ostavam na blazhenstvoto proizlezeno od neznaenjeto.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 15, 2020 8:30 pm

се тресеше гората, се роди -глушец.
Толкава помпа се направи во аферата Славјанка- Чулев, што фатаморганата која трубадурите на Заев ја представуваа како победа рамна на испраќање на луѓе на Месечината, им ги испразни страниците на медиумите и весниците. На местата каде што требаше да се опише праведната борба против остаоците од груевизмот ќе осамне празен простор. Тотално погрешна акција, но кој да превземе контрола во СДСМ за да спречи вакви бламирања?
За што ли сега да пишуваат кога Чулев мирно и стабилно си постигна тоа што наумил?
Пак ќе кажам, целава бламажа ја направија тие медиумски ботови и верни на Заев а не на СДСМ, па заврши како што заврши. Како издишан балон. Ставревски станува началник а фарсата остана без зборови со покриено лице и без зборови.

настрана тоа. уште на самиот почеток кажав дека следбениците на заевизмот направија фаул - офсајд- пенал-автогол, во шеснаесетникот на СДСМ. самите си шибнаа гол, без играчи, на противничкиот тим во близина.

Аргумент плус за замена на созреано-заменливиот Заев а со него и навистина веќе многу дисторзирана идеолигија и следбеници.
Катарза на СДСМ што поскоро. Макар и со нови лица досега неизлезени пред камери.

но имаме најнови моменти. Засега има индиции, нормално изјавите на обете страни се дијаметрално спротивни.
Реќеринска си ја кажува својата вистина а опозицијата своите обвинувања. Вистината е некаде измеѓу, има некои работи кои може да се проверат и од лаик, за да се види основата на обвинувањата односно дали сепак има основа за сомнеж како во примерите со Филипче, Рашковски, Анѓушев и други, но до кои обвинителството нема намера да допре, засега.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Сре Јан 15, 2020 9:26 pm

Vo izblikot na neznaenje se zabelezhuva apsolutna bezidejnost vo naprazni obidi da se ocrni SDSM so flagrantni no totalno bezuspeshni i nesmasni insinuacii. Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 15, 2020 10:09 pm

СДСМ не го оцрнува никој
СДСМ се оцрнуваат сами одвнатре.

или се спасува , колку се може, само преку клистрирање на врвот во партијата
или не се спасува, па ќе доживее длабока некроза а тоа е иреверзибилен процес.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Сре Јан 15, 2020 10:22 pm

Pusti zhelbi. Twisted Evil
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 3 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот