Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 10:04 pm

најмалку од сите ми се блиски тие од 2006 до 2016. уште помалце оние од 1998 до 2002
Но да не ја замаглуваме темава со непотребни тролирања. не сум јас тема ,нели.
конкретно, во фокусот и единствена тема се СДСМ од 2016 -2020.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 10:17 pm

A be aj, ko da mi kaze sdsmovec ne mi se bliski tie od 2002 do 2006. A Olo, Zaev, Rada od Mars im padnale. Ko na tebe Aco Nikolovski, Janusot, Kiko, Ilce, Antonio, Vlatce i ostali.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 10:19 pm

не знам, јас не гледам партиски а твоиве коментари се тесно канализирани
а и не е важнп тоа, ќе повторам.

Празниците завршија, а и оваа ситуација со Иран и Америка е пред смирување, па нема да има одвлекување на вниманието од главните проблеми на нашето општество и топ темата Рекет. Бојан Јовановски не изгледа дека е психички отпорен и најверојатно почнал да наговестува криминал од многу поголем обем, вклучувајки поголеми функционери ..

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 10:33 pm

Ti pej si tvojta pesna kolku sakas. Jas edno znam apasi ste i ednite i drugite. Dodeka ne vi udri kloca u gz narodo ke strada. Tuku belkim ke se svesti na vreme mnozinstvoto i ke ve prati po gavolite.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 10:37 pm

секогаш има алтернатива, трета страна во би-умвиратот.
не те разбрирам, ја тролаш темава за да не се пишува за криминалите?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 10:52 pm

Ajde be trolanje bilo da kazes oti site se isti. E pa moze da ti e krivo kolku saka apasi ste i sdsm i dpmne. Nema razlika.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 10:59 pm

тоа го повторуваш во најмалку 5 пораки последователно .

можеби не ти се допаѓа темава. те разбирам, ако си смпатизер или член на СДСМ
но, поубедлив ќе бидеш ако се спротивставиш со аргументи, а не со тролање.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 11:08 pm

I ke go povtaram dodeka site ne naucat oti site ste apasi i oti treba da vi udrat sut karta. Belkim dojde vreme da se spasime od apasana kako vas sto trieset godini laze i krade.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 11:13 pm

а што сум ти јас крив сега што цело време мене ми се обраќаш?
ти смета што ја критикувам оваа композиција на СДСМ која успеа за три години да направи такво вратоломии во политиката и криминал од невидени размери?
или не гледаш на тоа така, не ти се допаѓа тоа

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Сре Јан 08, 2020 11:32 pm

Ne smeta da gi psues ednite problem e koga gi branis drugite koi se isto za psuene. Oste poveke ako se pravis nisam odavde i kao aj da gi vidime oni se mozda bolji. A oni u stvari ti se isto sranje veke videno.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 11:37 pm

за другите, има други теми.
нема потреба да ја разводнуваш оваа тема и да ја тролаш.
за псуење нема потреба , аргументите треба да се согледаат .
веќе реков, за дпмне има најмалце 5 теми и таму има и псуење, а овде
може да разговараме како кажува насловот на темата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Сре Јан 08, 2020 11:52 pm

@ Dino

Не си од вчера на форумот и знаеш дека поголемиот дел од членовите се политички определени. Спушти ја топката.

@ treta opcija

Модераторите, модерирањето и форумот не се тема на дискусија.  Движењето во тој правец има свои последици.

https://melnica.forummk.com/t172-topic#6219
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 08, 2020 11:54 pm

никаде не спомнав модерација, модерирање ,
движењето ми е цело време во рамките на темата

но, да продолжиме, се разбира. во духот на насловот на темата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Чет Јан 09, 2020 12:00 am

Не ни пишав дека си спомнал но натаму одиш. Темите ги отвараат членовите и се додека се држат до правилата можат да пишуваат што сакаат. Се разбира толеранција има но границата, иако флексибилна, е ставена кај модераторите, модерирањето и самиот форум. За проксито обично прогледувам низ прсти.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 09, 2020 12:19 am

Бојан Јовановски тврди дека побарал средба со Републичкиот јавен обвинител Јовевски Љубомир.
Обвинителот од друга страна пак негира . Ова го кажа адвокатот на Бојан, значи е спомнато за време на судењето.
Премногу вмешани елементи. Тешко на земјава ако еден по еден е разоткриваат вака, во Рекет.
може да биидеме повеќе од сигурни дека целиов процес е под будно око на репрезенти од ЕУ и НАТО.
Илузија е дека ни веруваат при коруптивни димензии до самиот врв.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Dino Чет Јан 09, 2020 10:23 am

luxor напиша:@ Dino

Не си од вчера на форумот и знаеш дека поголемиот дел од членовите се политички определени. Спушти ја топката.

Ke si molcam ne se grizi. Jas mislev nesto normalen covek ke promovira nesto novo a ono, aj nevazno.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 09, 2020 6:31 pm

Dino напиша:...
Додека траеше преписката, министерката и долнителната заменичка објавија заедничка фотографија на ФБ. Ангеловска и посака добредојде на новата заменичка Кочоска.

Многу полесно ќе ти беше барем да провериш некако, пред да напишеше вакво нешто.
класичен пример на избзана бот пропаганда.

а вистината е следната,

„Со насмевки и атфмосфера на меѓусебна соработка во име на државниот интерес – функционерите од власта и опозицијата го поминаа само првиот заеднички состанок. Веднаш по него се фатија во клинч. Препукувањата во министерството за финансии продолжија и денеска. Дополнителната заменик-министерка Гордана Димитриеска Кочоска на прес-конференција изрази разочараност од дописот со кој министерката Нина Ангеловска им забранила на вработените директно да комуницираат со неа и да даваат информации без дозвола од нејзиниот кабинет. За дополнителната заменик министерка ова е директна опструкција врз нејзината работа и кршење на законите.“
https://www.24.mk/details/prepukuvanja-vo-ministerstvoto-za-finansii

Тоа не треба да е стил на СДСМ. Нина Ангеловска чини СДСМ да изгледа како селски билијард клуб.Можеше мудро да премолчи.
СО ова однесување остава впечаток и индиции за криење на нешта во миистерството за финансии. Како да сака да каже дека ова е нејзина работа и не сака никој да види што сака да скрие.
А за финансии се работи.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 09, 2020 10:50 pm

Претсдателот на СДСМ можеби треба да размислува и за оставка во партијата. Колку да се подзаборави на него, и скандалите поврзани со него барем до избори.
Со оглед дека Радмила Шеќеринска веќе се проба на таа функција, посериозен кандидат за местото на Заев е Шилегов, но него местото му е загарантирано затоа што локалните не се поклопуваат со предвремените парламентарн избори и тој ќе може да остане како градоначалник уште некоја година.
Ако отпаднат првите двајца од објективни причини
останува уште потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири.
Без разлика што во суштина нема формално средно образование туку верско- во училиштето за оџи во Кондово, а и од факултет има завршено во Тетово на приватниот југоистолна европа, иако е дискутабилно неговото образование и капацитети,
образованието и не е рака важно за Мухамед, за да ја извршува функцијата претседател на СДСМ.
Има врски со албанскиот електорат, исламски верски клерик е, токму тоа му треба на СДСМ на следните избори, за да се извлече, да го зголеми бројот на муслиманите во СДСМ и албанците да навлезат што помасовно во партијата. За да обезбедат гласови на изборите.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by osa Пет Јан 10, 2020 8:12 am

treta opcija напиша:


Многу полесно ќе ти беше барем да провериш некако, пред да напишеше вакво нешто.
класичен пример на избзана бот пропаганда.

а вистината е следната,

„Со насмевки и атфмосфера на меѓусебна соработка во име на државниот интерес – функционерите од власта и опозицијата го поминаа само првиот заеднички состанок. Веднаш по него се фатија во клинч. Препукувањата во министерството за финансии продолжија и денеска. Дополнителната заменик-министерка Гордана Димитриеска Кочоска на прес-конференција изрази разочараност од дописот со кој министерката Нина Ангеловска им забранила на вработените директно да комуницираат со неа и да даваат информации без дозвола од нејзиниот кабинет. За дополнителната заменик министерка ова е директна опструкција врз нејзината работа и кршење на законите.“
https://www.24.mk/details/prepukuvanja-vo-ministerstvoto-za-finansii


Тоа не треба да е стил на СДСМ. Нина Ангеловска чини СДСМ да изгледа како селски билијард клуб.Можеше мудро да  премолчи.
СО ова однесување остава впечаток и индиции за криење на нешта во миистерството за финансии. Како да сака да каже дека ова е нејзина работа и не сака никој да види што сака да скрие.
А за финансии се работи.


kako miluvash da kazesh vistinata e sledna : nemoze nekoj kako Kochoska da laze i ti da ja branish ...se shto saka moze da vidi bez da pobara od nekoj od ministerstvoto ,duri i ti i jas moze da vidime zatoa shto rabotat transparentno i dostapno do sekogo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пет Јан 10, 2020 3:49 pm

Кочовска има право да изјави согласно нејзините впечатоци исто онолку колку што има право и Нина Групер. Дури, џентлменски и домаќински е да домаќинот биде фер и коректен ( ако е се во ред) а не да завзема непријателски став .
Ако ги занемариме изјавите на Кочовска и Групер, како контрадикторни една кон друга и ако избегнеме прејудицирање сепак останува фактот дека е публициран меилот што Нина Групер го напишала: токму онака како што Кочовска изјави.
Нема потреба да се брани Кочовска тука.
Фабула е меилот на Нина Групер против Кочовска до вработените во МФ.
Нина Групер е главниот лик а не Кочовска.
treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пет Јан 10, 2020 3:54 pm

Како висок функционер на СДСМ
Нина Ангеловска би требало да се грижи и за реномето на партијата , кое не сјае како вели Заев.
Политичарка со вакви капацитети
https://lider.com.mk/ekonomija/skandal-nina-gruper-ukrala-brend-od-sad-sega-kje-bide-ministerka/
Дефинитивно го влечат сидрото на СДСМ ама надолу а не напред.
Тевдовски за Нина беше поим.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 11:47 am

отварање на нови и нови теми и наслови со цел на што повеќе теми да се спомне ВМРО ДПМНЕ а во ниедна СДСМ не води кон ништо.
се разводнува здравата критика. Тема која се насловува „дпмне е оска на злото„, „дпне е пеколот“ или слични форми кон опозицијата се навистина несватливи и контрапродуктивни.
Дали навистина ДПМНЕ ( ВМРО) е лајт мотив за кумулативно и фокусирано негативно изјаснување и публицирање на тие идеи по медиуми во јавност по секоја цена?
таквите коментари го продлабочуваат јазот во општеството од страна на неодговорни агресивни уредници, колумнисти и потпалувачи на оган.
Не сите во СдСМ размислуваат така насилнички кој опозицијата и не сите се потпираат на еден единствен момент 27 април.
свесни се дека кога и да е треба да дојде моментот кога ќе се сменат односите или, ќе мора да соработуваа со партијата ВМРО, без разлика на изборните резултати.
а тоа ќе мора да ги исклучи потпалувачите на оган во своите редови, кои ја залетаа СДСМ во удолница,
да се потсетиме само за еден докажан еклатантен пример со СЈО.
Колку беа самите пратеници на СДСМ турнати во реката на масовна хистерија со подршка на СЈО иако знаеа добар дел од нив, дека сето тоа е голема фарса. Што и се покажа на крај.
Затоа треба да се биде многу внимателен, СДСМ не смее да си дозволи повторни небулози, лажни пророци , манипулации и манипуланти како досега. Сите тие буквално го срушија имиџот на партијата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Саб Јан 11, 2020 12:42 pm

Ц ц ц, колку голема грижа за угледот, рејтингот и честа на СДСМ.

http://www.makedonski.info/show/душогрижник/м
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 3:52 pm

за честа и угледот би требало самите да се погрижат. не е доцна.
темава е за нив, СДСМ, не знам што очекуваше да пишувам, навреди кон нив? нема потреба.
инаку можеби најсоодветниот збор од дигиталниот речник е утопија.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 11, 2020 4:24 pm

Последнава дистркција од реалните проблеми, која се занимава како во шпанска сапуница, колку бил лош Наќе што побарал ред во транспортните капацитети на МВР, навистина не заслужува внимание.
Реалните проблеми кои го засегаат или се генерирани од СДСМ оставаат далекосежни последици дури и ако СДСМ продолжи да владее по 12 април.
Рекет е на прагот на сензација, допрва треба да се отвара пандорината.
Но, паралелно со овој скандал, кој доби и судска форма, на добар пат за дискредитација овојпат е министертвото за здравство за случајот изградба на Штипската болница.
Некој кој не е Заев, во СДСМ ќе мора да делува асептички кадровско, или да се обиде да превенира партиска атрофија барем до 12 април.


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 2 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот