Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Нед Јан 26, 2020 4:37 pm

Sporedeno.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Нед Јан 26, 2020 8:44 pm

@treta opcija

Колку да имаш претстава зошто ги разобличуваме твоите манипулации.

Во 18 часот објавено на Мелница.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Img_2165

После еден час веќе актуелно на сите социјални мрежи.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Img_2166
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Zhane Нед Јан 26, 2020 8:50 pm

Impakt faktor.

Zhane

Број на мислења : 158
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 11:57 pm

Ако го заобиколиме супернсензитивниот Преспански договор,
прашање е следното, како се случи од промакедонска партија СДСМ, да стане конгломерат на се што дотогаш резервираа за некој друг?
како под Заев, се случи касапење на интелигенцијата во СДСМ за да насила дојде некон Мухамед Зекири? само зтоа што е албанец?
Како се случи да се инсталираат кој стгне, и да ја срамоти партијата каде стигне, да се дозволи левичарска партија како СДСМ заевистите да користат антисемитизам? тоа е крајни примитивно и недозволиво ,но под Заев се е можно, па и тоа го видовме, антисемтиски пораки од неколку видни фунцкионери на СДСМ.
како се случи заевизмот да им даде се на бугарите? кога пред Заев, бугараштвото беше резервирано само за ВМРО ДПМНЕ? како се случи СДСМ да излезат вистински и единствени бугараши?
Партијата која ја наследи КПМ која се бореше против бугарскиот окупатор, да излезе како петта колона од втората светска вој а во 21 век!
Како се случи, партијата која има што да каже за АСНОМ,на крајот да го девалвира АСНОМ да го продаде за ништо?

Заевизмот има многу за што да одговара.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Пон Јан 27, 2020 1:35 pm

Kje ostane zapishano vo istorijata deka vo vremeto na Hristijsn Mickoski so apsolutna konstruktivnost, celosna poddrshka i aktivno uchestvo na VSMRO DPSMNE beshe promeneto ustavnoto ime na Republika Makedonija vo Republika Severna Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27, 2020 1:54 pm

treta opcija напиша:па и тоа го видовме, антисемтиски пораки од неколку видни фунцкионери на СДСМ.

Небањат ај кажи име и презиме како и функцијата што ја има во СДСМ барем на еден од тие за кои лажеш дека кај нив си видел антисемитски пораки.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 4:49 pm

PRVOBOREC напиша:
treta opcija напиша:па и тоа го видовме, антисемтиски пораки од неколку видни фунцкионери на СДСМ.

Небањат ај кажи име и презиме како и функцијата што ја има во СДСМ барем на еден од тие за кои лажеш дека кај нив си видел антисемитски пораки.

Вреди ли да те замолам да не навредуваш?
модерацијата би требало да те предупреди, досега, но ете, јас те замолувам, најкултурно.
би добил одговор, но со ваков речник и навреди мислам дека не заслужуваш.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27, 2020 7:07 pm

Поарно признај си дека излажа и проба да протнеш гнасна небањата пропаганда за измислен антисемитизам на „видни функционери" од СДСМ.

PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 7:49 pm

Можеби ќе го предупредев, дури и банирав, да не беше во право. Твоето навистина е ширење на пропагандата на дпмне за антисемитизмот на СДСМ (дополнето од тебе со онаа видни функционери) следствено има право да те идентификува со нив.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 8:17 pm

Одлично, колку повеќе го покажуваат груевизмот во нив толку помалку гласови на избори. А неопределените добро ќе размислат дали треба да го казнуваат СДСМ со апстинирање кога ќе видат какви би дошле на власт, што во овој случај значи повеќе гласови за СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 8:24 pm

luxor напиша:Можеби ќе го предупредев, дури и банирав, да не беше во право. Твоето навистина е ширење на пропагандата на дпмне за антисемитизмот на СДСМ (дополнето од тебе со онаа видни функционери) следствено има право да те идентификува со нив.
јас , пријателе, од тебе не побарав ништо. далеку од тоа да банираш, немој ти се молам, зошто би, човекот можеби е возбуден и жесток подржувач на Заев ка има чуства и не може да си ги контролира емоциите.
Јас сето тоа го разбирам, и затоа само го замолив да не навредува. Извинување, не барам, туку присебност и човечко разбирање. Ако има ако не, никому ништо.
Вистината не ја кажува, боже прости, ама лаже. се бањам често па не ми личи некој да ме нарекува небањат зата што си има душевен немир од трети лица.

да продолжиме,
темава не е кампања дебата и пропаганда,
се надевам дека секојдневните настани и развојот на ситуацијата во судницата каде што Катица Јанева Лиле Стефановска добро покажаа кому Заев му доверил клучна институција и на што спаднаа , мислам дека нема потреба од поебен коментар, повеќе од она што сите медиуми го пренесоа.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27, 2020 9:17 pm

treta opcija напиша:
се надевам дека секојдневните настани и развојот на ситуацијата во судницата каде што Катица Јанева Лиле Стефановска добро покажаа кому Заев му доверил клучна институција

Извини лажго кој тоа и кому му до ерил стручна институција?

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Img_2193

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27, 2020 9:19 pm

Ти расте ли носот како на Пинокио кога лажеш?

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Img_2194

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 27, 2020 9:23 pm

Паѓа ли по некоја пара? Или останува само на тоа да те тапшаат по рамо небањатите во штабот за лагите?

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Img_2195

https://www.google.com/amp/s/www.slobodnaevropa.mk/amp/27250020.html

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 9:27 pm

Ја МОЛАМ модерацијата да се држиме до насловот и темата.
Навистина нема смисла спинување и тролање со копи пејст слики .
Ако постои недостаток на здрава мисла и се компензира со слики од секаде, кои не е во контекст на темата,
навистина не е фер. Има толку многу теми отворени кои се занимаваат со опозицијата , и теми кои ја фалат власта, и таму навистина припаѓаат овие потреби,
оваа тема се затрупува со несоодветни тролања кои не се ни коментари.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 9:50 pm

Нема прекршување на правилата овде. Со цел да го докажеш своето тврдење си дал лажна информација. Нормално е да се изнесат аргументи со цел побивање на истата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 9:57 pm

Ајде , да се соочиме и спротивставиме на моите како ти велиш , лажни тврдења,
Не гледам овде аргументи против, на моите аргументи за.
и повторно не разбираш, јас молам за почитување на темата само тоа.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 10:09 pm

Би замолил исто така да се воздржиме од ниско ниво и навредлив вокабулар на комуникација.
Кон колега член, се обраќам само како респонд, никако од моја страна.

Имам што да изнесам на темава и сметам дека треба да се аугментира со докази и факти.
Тие се наоѓаат лесно, но треба логика и совест да се детерминира што е што.
Ако на пример, некои работи иако не се предмет на судска истрага а се во корелација со неморал, немање етика или лош пример, секако дека тоа може да биде предмет на анализа, па и јавна осуда.
Јавната осуда значи морален и етички суд, од јавноста, која нема правни санкциони последици, не е блиску до класично жигосување, но скренува внимание на горенаведеното.

Пример, е на пример, наредбата на Љупчо Николовски да се воздржат луѓето на високи позиции од СДСМ д пијанки, трошење пари, лошо однесување во јавност и оставање на впечаток на разврат.
Лично, одлуката ја поздравувам иако некои ќе речат дека е предизборна превентивна мерка за собирање поени, не е важно . Мерката е добра.
Но, и покрај тоа, и после тоа, се случи да се видат луѓе од или блиски на СДСМ по кафани, Кафаната не е место кое треба да биде забрането за употреба на СДСМ, да се разбереме, се слави, се одбележуаваат родендени на блиски , итн. Но, камерите ќе овековечат пијанка на локални функционери, тоа, веќе станува предмет на медиумска и јавна осуда а наредбата на Љупчо промашена.

Но ако ги коментираме оние потешките случаи каде има правна санкција, или пак судски процес,
тоа е веќе поголемо дело, покрај морално , етичко тука имаме и законско прекршување, и не би требало тие лица да се занимаваат со политика со такво досие.

Заев не ја заштити СДСМ и оние кои нему му користеа , а направија прекршоци од двата погоре наведени случаи. Се заштити себеси.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 10:13 pm

Во сите три поста за кои се буниш има докази што го побиваат твоето лажно тврдење дека Заев е одговорен за изборот на обвинители и шеф на СЈО. И да, почит кон темата е и аргументирано разоткривање на лагите, тие што читаат треба да ги имаат сите информации.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 10:18 pm

не гледам дека постави докази кои го побивале моево тврдење,
и многу ме интересира, бидејќи овојпат спинуваш пријателе драг, каде е тоа мое тврдење?
велиш да се разоткриваат лагите, но кои лаги.
приметувам дека ме обвинувате за лажни информации, кои јас не сум ги напишал туку некој ги спинува,
па за исмислениот спин се лепат потоа лажни обвинувања дека јас лажам.
не е фер, нели.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 10:27 pm

Тогаш не треба да се вознемируваш, оние што го читаат форумот ќе препознаат дали си лажел, за што си лажел и дали има изнесено докази кои потврдуваат дека лажеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 10:33 pm

нека е и така.
Но останува мистеријата што сум излажал затоа што освен неосновани обвинувања не гледам друго.
Дали намерно се загушува темава за да не пишувам и да не е чита?


treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Пон Јан 27, 2020 10:40 pm

Моментално покрај членовите имаме17 гости. Уште доста голем број ќе го посетат форумот денес и утре. Додека да успееш да ја покриеш лагата (добро знаеш за што станува збор иако се правиш недоветен) и доказите против неа целта на разобличувањето ќе биде постигната.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пон Јан 27, 2020 10:49 pm

немам волја да се конфронтирам со небулози и оркестрирани напади.
ова е тролање кое би сакал да се случува и да се загушува темата,
но губам енергија во обид да задржиме ниво на дискусија кое очигледно се сведува
на неколку работи; свесн гушење и затрупување на темата, организирано навредување и за жал
повторување на исти фрази и флоскули во рамките на доста ограничен и низок вокабулар.
ќе направам пауза тука, не вреди.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 5 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот