Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

+12
трендафил
Luxor
treta opcija
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Zhane
misterija
SHARENI
Dino
EVITA
osa
Teo
16 posters

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 15, 2020 10:25 pm

незнам дали приметуваш но оставаш впечаток како да си разочаран.

Да се вратиме на темава, можеш?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Чет Јан 16, 2020 12:23 am

Proekcija. РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Smiley12
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 16, 2020 7:06 am

познато е веќе дека лидерот на СДСМ Зоран Заев беше снимен во скандалозен дил по кој беше покрената и постапка. Но тоа беше представено само како обид за поткуп, мито односно корупција, со историската фраза по едно евро за брат му и така натака.
https://republika.mk/vesti/makedonija/kako-razmisluval-zaev-koga-go-prodaval-imeto-ebamu-imeto-ebamu-audio/
и да не се вади од контекст, доволно е секој сам да заклучи дека, Зоран Заев е гробарот на СДСМ.
на нивната чест.
Во комплетното видео има и еден друг момент.
Тој се исмева на како ги вели, скопјаните. Се приметува дека има комплекс и дека неговиот малограѓански менталитет субјективизам и тесногради погледи се насочени кон лични интереси , на неговите од неговиот крај, а не кон пошироката маса народ,
Видеото е веќе објавено на интернет, и јасно се слушаат тие моменти. Да се заработело за струмичани.
Е тоа ја уништи СДСМ таа малограѓанштина маскирана со лажни насмевки и манипулации.
Дојде од град, но со селски манири за да ја потисне интелигенцијата во СДСМ, и направи невиден хаос.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 16, 2020 9:10 pm

Трет ден снимката а СДСМ молчи.
Ќе биде полошо ако свесните авторитети во СДСМ не излезат со коментар.
Барем поранешни министри премиери и Претседатели од СДСМ. Дозволија еден Заев да ги фолира и игра за маалски тим а не за репрезентација со државни пари.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Пет Јан 17, 2020 9:03 pm

Молчиме и понатаму?

се прашувам колку ли ќе молчиме во надеж дека ќе се заташка, заборави, превесла преку овие дефекти?

во меѓувреме, нешто што има фабула , кулминација но расплет?

бидејќи и беше актуелна тема, во која се опишуваа злосторите на Наќе Чулев и славната Славјанка која на крајот изгуби и се изгуби а со тоа замреа и утопистичките еуфорични подршки за таа навистина банална ситуација му се случи на СДСМ и ги направи понесериозни одошто се. Ова е посериозен проблем од личните проблеми на Зоран Заев, кои навистина ги има премногу:

каков е мотивот на министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски , да го именува фатениот во шверц со мигранти -главен осомничен во шверц на мигранти, кривично дело против човечноста и меѓународното право од началник на СВР Штип Љупчо Трајковски, позиција која ја држи за време на СДСМ , да биде поставен за советник на директорот на Бирото за Јавна Безбедност, исклучително важен сектор, ?
Одлуката Спасовски ја донел пред празниците, што се вели преку ноќ, пред да ја напушти функцијата и да ја предаде на Наќе Чулев.

И додека се замајаваше јавноста со лажната битка на Славјанка и сеењето магла околу поставувањето на началникот Ставревски, за кој нема правни мерки, истрага, или покрената постапка - освен галамата во провладините медиуми кои од црно сакаа да не убедат дека е бело,
во другиов случај на сомнително поставување на кадарот на Спасовски и Заев, Љупчо Трајковски, јасно е дека преку ноќ е поставен на повисока функција и покрај тоа што е фатен во шверц со мигранти.

Повторувам како и скоро во секој коментар овде, местото на Заев Зоран , а во овој случај очигледно и на Спасовски Оливер, не му е во високи државни органи со вакви постапки, а лично убедување е дека треба да се држат подалеку од Централниот Одбор на СДСМ.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 18, 2020 10:08 am

Наќе Чулев најверојатно не е лаик и наивен да излезе со вакво соопштение обавено на својот фејсбук а се однесува на поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски:

„ Денеска изјавува дека најмалку било важно кој какви службени автомобили користел, а во првите неколку часови кога самиот беше именуван за технички министер до после полноќ спроведуваше потери по службените возила на МВР. Истото се повтори и последниот ден кога како министер намерно ги распредели возилата од Кабинетот на МВР по други институции и организациски единици.

Важно е каде се возилата господине Спасовски бидејќи изминативе 3 години блиските на вашите подредени се возеа во полициски автомобили, се кријат оштетени автомобили, инспектори беа во друштво на криминогени и сомнителни лица, а сега сакате со нив да осигурате повторување на истите работи од минатите изборни циклуси. Наместо да се користат за заштита на државната граница, дел од нив секојдневно од страна на советниците во МВР се на релација од Куманово до Скопје и назад. Сосема на крај, за кој систем на кариера сте се залагале кога омилена алатка за распоредување и унапредување ви биле наредбите? Очигледно за Вас правилата не значат ништо. За граѓаните клучно е да знаат дали функционерите прават злоупотреби, или ќе продолжиме да ги слушаме истите демагогии како до сега, напиша Чулев на Фејсбук. „


Наќе најверојатно чекаше да легнат работите па да им се обрати . Тивка вода брег рони.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 18, 2020 10:12 am

А кон, толку споменуваната Славјанка овде, Наќе конечно и нејзе и се обраќа со ооментар од својт фејсбук

///Техничкиот министер Наќе Чулев на својот фејсбук профил и се обрати на неговата заменичка Славјанка Петровска велејќи дека е дојдено времето кога ќе се направи ревизија на незаконското работење во МВР.

Во однос на денешното интервју за една од новинските агенции, би сакал само да ја потсетам колешката Петровска дека хаосот во кој во моментов се наоѓа Министерството за внатрешни работи е резултат на лошото работење на поранешниот министер од чиј тим беше дел и самата Петровска. Дојде време кога треба да се направи ревизија на незаконското работење во Министерството за внатрешни работи и веројатно тоа е факт од кој што налогодавците на дополнителнителната министерка се уплашени.

Кога зборува за злоупотреба на позицијата Министер за внатрешни работи веројатно мисли на сите злоупотреби кои високите функционери на СДСМ кои беа дел од Министерството за внатрешни работи ги правеле изминатиот период, а за кои службите на министерството наскоро ќе излезат со конкретни докази.
Веројатно, на дополнителната министерка важно и е само да ги заштити тие функционери од одземањето на службените возила, а правата на вработените во МВР ниту и се важни, ниту пак се дел од нејзината дневна агенда.

Министерството за внатрешни работи мора да функционира согласно правилата и законите и да биде вистински сервис на граѓаните, а не биде “држава во држава”.

И додека јас со мојот тим работам на обезбедување фер, мирни, слободни, демократски избори и додека креираме политики кои треба да ја подигнат безбедноста на граѓаните, некој троши време за обвинувања преку медимите и со тоа се обидува да ги замајува граѓаните.

Колешката посочи дека сме започнале да градиме добра комуникација, јас се надевам дека таа комуникација ќе продолжи да се одвива преку заедничките работни средби во МВР, а не преку медиумите на база на шпекулации и дезинформации.

На крајот ќе потенцирам дека за мене како Министер во МВР и како човек кој долго време е во безбедносната област најважно е за граѓаните на Република Македонија да обезбедиме фер, кредибилни и демократски избори. Истовремено да ја гарантираме нивната лична безбедност и безбедноста на целата држава, а со тоа да го продолжиме патот на Република Македонија кон Европската унија, напиша Чулев. ///

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by SHARENI Саб Јан 18, 2020 11:03 am

Mnogu dobro kazano.

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Img_2048
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 764
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 18, 2020 11:14 am

Би замолил на разум и коректност пред а започне тролање на темава
не е тема за мудрите мисли на Љупчо Николовски, ниту пак ма потреба слики до голем формат да се копираат без да се чита што воопшто е кажано, и да не се бира каде ќе се стават. Има теми за фалење на СДСМ, а кудење на ВМРО . Оваа не обработува вакви субјективитети.

Настрана што, од постов на овој, кој не е коментар туку само копирано нешто, од прочитаното не е кажано ниту нешто вредно за коментар или аналоза ниту има некаква тежина за да се повика некој на Љупчовиов коментар.

Сепак, коментарот е многу лит, така да може да се каже дека огромен број на симпатизери а и голем дел на членови на СДСМ го мислат истото дека СДСМ треба да ги препушти министерските места и да се прочисти од кадрите на Заев,
заради неконтролираното водење на партијата и државата, за што еден од главните виновници е токму Љупчо Николовски.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Вто Јан 21, 2020 9:11 pm

СДСМ доживеа да ја плука народ каде и да се појават владините министри.
СДСМ имаше подобри времиња каде функционерите кога СДСМ беше на власт не одеа со обезбедување,
не внимаваа каде ќе одат да се сретнат со народот, за да не ги исмее, исплука и пречека со транспаренти и извици.
Не е проблем ботови, вмровци и противници на СДСМ што се појавуваат да ги реметат средбите на СДСМ со граѓаните тоа одсекогаш се случувало и провокации имало и се очекува да има.
но се почесто кога СДСМ оди на тие митинзи , се претпазлви, како да одат на туѓа територија, како римјани во окупирани колонии.
Транспаренти со името на Р. Македонија секаде ги пречекуваат а извици Никогаш Северна се секојдневие

тоа е негативна кампања кон СДСМ и се повеќе луѓе кои порано излегуваа на тие митинзи, сега не излегуваат, се кријат од камери, посетеноста е вештачка. Другари тоа е реалност и мора да се соочиме.

Зоран Заев ја одведе партијата во погрешна патека, правецот можеби е прав, ама застрани во споредно патче во се потемна шума, а се стемнува.
мора да си оди од врвот на партијата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Вто Јан 21, 2020 9:43 pm

Тоа е твое лично мислење. Народот на избори ќе реши дали СДСМ е на вистински пат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by misterija Вто Јан 21, 2020 10:39 pm

Ветија дека сите што се вработени со договор на дело, ќе бидат трансформирани со решенија за неодредено....
Платите во здравствените установи ги качуваа погрешно, тс на тој што има најмногу, него најголемо покачување, а на најсиромашните им дадоа најмал процент, додека пак на административниот персонал не им дадоа воопшто покачување...


_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 467
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Сре Јан 22, 2020 5:26 pm

нереализираните ветувања, мистерија, се само еден дел од недоследностите во низа.
Слободно може да заклучиме од денешно гледиште дека и не се најлошите работи кои им се случија на СДСМ во овие три години. Тоа е дежурна појава на секоја власт,сите на почетокот нешто ветуваа но до крајот на мандатот не успеваат да довршат или не ни започнуваат со реализациа. Истото им се случуваше и на сегапната опозиција кога беа на пред добивање на изборите во 2006.
Поголемото зло што му се случи на СДСМ, е криминалот кој го продуцираа.
Неспособноста да го докрајчат претходниот криминал , и оној кој го генерираа од своите редови.
Врв беше пре-експонираната и фалена Катица Јанева за која имаше пожестоки реакции во самата СДСМ од видни членови правници и аналитичари, одошто кај опозицијата, но Заев од засега само нему познати причини и врвот околу него, ја донесоа на пиедестал на недопирливост и семожност на една икона.

Пребрзо фантастично издигнување до идолопоклонство со песни, графити, печатење на маици,
нешто што никогаш не било традиција на СДСМ.
Никој не носел маици со ликот , на пример, Киро Глигоров,дури и во најсветлите моменти на владеење.

Затоа Заев и врвот околу него МОРА да ретерираат, да се повлечат, и да се преиспитаат , но не самите себеси, туку партиските ревизори, па потоа , ако е потребно и ако има основ, според законот , и судските органи.
Не може еден господин да заведе стотици илјади граѓани и да ги бутне во ист кош со Катица И Бојан 13 , а тој да се извлече. Не.
СДСМ тоа нема да го дозволи, не смее, заради иднината на овој народ, заради образот на своите подржувачи.
Власта е минлива категорија, 3-4 години пауза мора да има, за да не продолжи Заев неказнето.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by osa Сре Јан 22, 2020 11:53 pm

treta opcija напиша:Би замолил на разум и коректност пред а започне тролање на темава
не е тема за мудрите мисли на Љупчо Николовски, ниту пак ма потреба слики до голем формат да се копираат без да се чита што воопшто е кажано, и да не се бира каде ќе се стават. Има теми за фалење на СДСМ, а кудење на ВМРО . Оваа не обработува вакви субјективитети.

Настрана што, од постов на овој, кој не е коментар туку само копирано нешто, од прочитаното не е кажано ниту нешто вредно за коментар или аналоза ниту има некаква тежина за да се повика некој на Љупчовиов коментар.

Сепак, коментарот е многу лит, така да може да се каже дека огромен број на симпатизери а и голем дел на членови на СДСМ го мислат истото дека СДСМ треба да ги препушти министерските места и да се прочисти од кадрите на Заев,
заради неконтролираното водење на партијата и државата, за што еден од главните виновници е токму Љупчо Николовски.
a za shto ima potreba spored tebe ? koj chinitel si ti pa da zamoluvash da ne se fali vlasta i Ljupcho Nikolovski ? Mislish ili taka ti kazal nekoj potochno te izlazal deka si mnogu pameten em korekten ako postojano vo sekoj tvoj post barash da odgovara g-din Zaev ?za shto ? zatoa shto posle 30 godini go reshi problemot so imeto i drzavata pochna da se dvizi kon svetla idnina ....zatoa shto konechno narodot go tretira kako chinitel na drzavata a ne kako robovi koi ke mu sluguvaat na dpmne ....ajde te molam sozemise i prestani da tresesh gluposti i da otvorash temi vo koi ke ja ocrnuvash bez fakti rabotata na vladata na SDSM ...kako gi otvorash taka ke ti gi zakluchime  temite ,a ti  posle  izlezi na tarasa i na cel glas tresi gluposti no barem nas na forumot nema da ne maltretirash ...so fakti poveli zboruvaj ...daj nekoj dokaz deka drzavata stagnira ili odi kon polosho ...nemozesh zoshto nema ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16139
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Чет Јан 23, 2020 12:45 am

osa напиша:
treta opcija напиша:Би замолил на разум и коректност пред а започне тролање на темава
не е тема за мудрите мисли на Љупчо Николовски, ниту пак ма потреба слики до голем формат да се копираат без да се чита што воопшто е кажано, и да не се бира каде ќе се стават. Има теми за фалење на СДСМ, а кудење на ВМРО . Оваа не обработува вакви субјективитети.

Настрана што, од постов на овој, кој не е коментар туку само копирано нешто, од прочитаното не е кажано ниту нешто вредно за коментар или аналоза ниту има некаква тежина за да се повика некој на Љупчовиов коментар.

Сепак, коментарот е многу лит, така да може да се каже дека огромен број на симпатизери а и голем дел на членови на СДСМ го мислат истото дека СДСМ треба да ги препушти министерските места и да се прочисти од кадрите на Заев,
заради неконтролираното водење на партијата и државата, за што еден од главните виновници е токму Љупчо Николовски.
a za shto ima potreba spored tebe ? koj chinitel si ti pa da zamoluvash da ne se fali vlasta i Ljupcho Nikolovski ? Mislish ili taka ti kazal nekoj potochno te izlazal deka si mnogu pameten em korekten ako postojano vo sekoj tvoj post barash da odgovara g-din Zaev ?za shto ? zatoa shto posle 30 godini go reshi problemot so imeto i drzavata pochna da se dvizi kon svetla idnina ....zatoa shto konechno narodot go tretira kako chinitel na drzavata a ne kako robovi koi ke mu sluguvaat na dpmne ....ajde te molam sozemise i prestani da tresesh gluposti i da otvorash temi vo koi ke ja ocrnuvash bez fakti rabotata na vladata na SDSM ...kako gi otvorash taka ke ti gi zakluchime  temite ,a ti  posle  izlezi na tarasa i na cel glas tresi gluposti no barem nas na forumot nema da ne maltretirash ...so fakti poveli zboruvaj ...daj nekoj dokaz deka drzavata stagnira ili odi kon polosho ...nemozesh zoshto nema ...
Не ме регистрирај, ако ме сметаш за недостоен за твоето внимание, те молам.
но кога веќе демонстрираш заинтересираност, ќе ти удоволам со одговори , на твоите прашања, доколку ги презентираш како прашања од кои очекуваш одговор, се разбира.
не го разбирам прашањето кој чинител сум. Со овој пост, штотуку го постигнав јубијелниот број кој означува двојно повеќе од мојот животе век,
тоа е мојот скромен чимбеник за да бидам некој чинител. Најскромно не мислам дека сум многу паметен, ако некој мисли така за мене досега ми кажал, иако тоа не ме импонира и не го сметам за императив во мојот социјален живот.
Јас се радувам кога општеството, како што пишуваш, оди кон светла иднина, ако оди. Но ако таа светла иднина е за едните светло а за другите темница , тоа не е среќа за просветлените. Затоа што, тие, се од целото- напола. Не знам дали ме разбираш. Сепак ќе појаснам во случај да не ме свати досега,
на СДСМ нема да му блесне ако на ВМРО ДПМНЕ му се смрачи. И обратно.
затоа што обете партии носат голем багаж, народ. Не е убаво половина да живее во тоа светло а другите во темница.
Тоа го чинеше Груевски и затоа и загуби, владееше по тој принцип.Но тоа не смее , според мене , принцип и на СДСМ. Видела СДСМ и почесни времиња.
Сметам дека Заев е недостоен за лидер на СДСМ, и дека ако ги тргнеме договорот од Преспа и со соседите, ако анализираме неговат работа и активности во сите други полиња и не блескаме така лесно од прва кажано.
Лично сум длабоко фрустриран најмногу од СЈО и Рекет. Ете, драга „оса“ одговор на твоите прашања за факти. Фактите сами по себе говорат. Се наоѓаат во судовите.
На премиерот Заев етиката , моралот, или еве народски кажано-образот во овие сомнителни зделки не му блескаат ,драга „оса“.
Дозволи цела партија да биде сатанизирана и обележана како криминална од опозицијата а и пошироко заради неговата лична потреба од блискост со Катица Јанева која ревносно ја бранеше додека истата не се појави со лисици на рацете. Мораше ли? Зошто не ги послуша мудрите гласови од СДСМ?
Верувам и јас во посветла иднина но со еден стара, сега и веќе заборавена изјава на еден политичар кој скоро и да не се спомнува денес, а гласеше, „со чисти раце“.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Саб Јан 25, 2020 6:57 pm

без народ нема ни држава а без млади нема иднина. Иселувањето не е спречено.
Велат среќата со пари не се купува. Минималните 14000 денари плата таа среќа ни оддалеку не ја потпираат.
Паритите се потребни но, и добро платени лица ја напуштаат државата, цели семејства, доктори, инжинери, кои овде имаат далеку над просекот примања.
Една од најголемите грешки на СДСМ , што не успеа да ги смири тензиите, да воведе право и ред на сите нивоа, да се обиде да ја намали корупцијата. да им даде сигнал на луѓето дека ќе биде подобро.
А се што видоа се рекети, тендери, заштитени фунцкионери, партиски коалициски поткусурувања и непотизам.
Не сакаат луѓето во такво општество да им растат децата.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 8:25 am

нема правда нема мир.
https://www.24.mk/details/la-verita-objavuva-za-vmeshanost-na-zaev-vo-izborni-neregularnosti
ова го пренесува 24.вести, и не е фашистички медиум, како луксор, спомна во еден коментар, алудирајќи на Ла Верита од Италија.
или 24 вести пренесува фашистички весник или и 24 се фашистички, по таа логика?
не вервувам искрено.Но информацијава е интересна, и во најмала рака треба да се посвети посериозно внимание, судско и медиумско.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Нед Јан 26, 2020 10:26 am

Не е тоа моја логика како што си излажал обидувајки се да ме наклеветиш дека ги обвинувам за фашизам сите што пренеле вест од нив туку твој обид со манипулација да докажуваш дека ла верита не е фашистичко гласило затоа што 24 вести пренеле нешто од нив за кое и не тврдат (24 вести) дека е точно и биле коректни во истиот текст да ја објават и реакцијата на Заев и СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 10:39 am

luxor напиша:Не е тоа моја логика како што си излажал обидувајки се да ме наклеветиш дека ги обвинувам за фашизам сите што пренеле вест од нив туку твој обид со манипулација да докажуваш дека ла верита не е фашистичко гласило затоа што 24 вести пренеле нешто од нив за кое и не тврдат (24 вести) дека е точно и биле коректни во истиот текст да ја објават и реакцијата на Заев и СДСМ.

Драг пријателе
жал ми е што морам да те потсетам дека ти го доведе терминот фашистички во дискусијава.
luxor напиша:Што е нелогично во тоа дека народот одлучува на избори кој ќе ја води државата? Тоа што нема да се остварат желбите на дпне-оФците? А писанијата од фашистот во фашистичкиот весник слободно проповедај ги. Сите нормални знаат кој беше на власт и како владееше. Дури ни сите дпне-оФци не веруваат во тоа. Освен платените да се обидат да направат афера каде што ја нема.

можеби ќе почуствуваш потреба да објасниш кому му се обраќаш икому велиш дека се фашисти?

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Нед Јан 26, 2020 11:04 am

Од погорниот пост се гледа дека си сфатил ама ајде, јасно е дека весникот е фашистички а исто и новинарот е деклариран фашист апсен и осуден во сопствената држава за криминал од проста причина што застапуваат фашистичка идеологија како што ти ја застапуваш идеологијата на дпне. Тоа што јас сум ги оквалификувал ла верита и газер како фашисти не ја оправдува твојата лага и клевета дека мој став е дека сите што пренесуваат нешто од нив се фашисти.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 11:33 am

убаво што коментираш дека сум сватил,
кога веќе се изјаснуваш така, тогаш не е баш најјасно зошто се ставаш во улога дека некој те набедува дека си обвинувал за фашизам,
кога тоа воопшто не е потребно , самиот си кажуваш.

сега, ако веќе утврдивме дека новинарот и весникот Л Верита, ги нарекуваш фашисти,
дали тоа значи дека се заразени и тие кои ја пренесуваат веста, 24Вести , кои патем речено се блиски до власта?

не мора да одговориш, ако не сакаш, мислам дека само по себе е објасниво.

Ако излеземе од овој ќорсокак на вртење во круг и бркање на својата опашка,
останува прашањето,што понатаму, кога еден таков фашистички весник, како што го нарекуваш . објави за СЈО и Ректет по кој има активно судење, висок функционер на СДСМ е во домашен привор а челникот на СЈО во кого се крстеа и шарената и СДСМ се на обвинителна клупа?

не би го релативизирал така лесно Ла Верита, и Гејзер, без разлика што ги нарекуваш фашисти.
Како би постапил ако еден од групата бандити пријави дека сториле злодело?
нема да му веруваш затоа што е и тој самиот бандит?
ни јас
но ќе се заинтересирам и нема да глумам лудило дефинитивно. Посебно ако тој бандит веќе погодил точен резултат еднаш. Со внимателност , но треба да се испита.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Luxor Нед Јан 26, 2020 11:48 am

Со истиот спин и лага пак се обидуваш да клеветиш политички неистомисленик и да ги прикажеш своите лахи како.негова изјава. Не успева, но добро е што се разоткриваш. Ако барем еден од сите што ќе го прочитаат ова гласа за СДСМ или барем не гласа за дпне мојата цел во разобличување на твоите лаги, клевети и манипулации е постигната.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 12:00 pm

морам да те разочарам но јас не гласам десет години .
Подржувам идеја, но не и криминал. Се надевам дека дрвото (заев)нема да ти го сокрие погледот кон шумата (сдсм)бидејќи ако смета тоа дрво лесно се одстранува.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Teo Нед Јан 26, 2020 1:21 pm

Rezultatite od poslednite anketi porachani od partiite pokazhuvaat blaga no rastechka prednost na SDSM. Plagijatorstvoto, bezidejnosta i pred se glupokjata na PR-ot, rakovodstvoto i partiskite aktivisti na dpsmne dava kontraproduktivni rezultati.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by treta opcija Нед Јан 26, 2020 4:07 pm

понекогаш благорастечките предности треба да се споредат со нешто, за да се утврди дали има предност, пред кого ма предност, колку има предност.
инаку се сведува на благо..

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа. - Page 4 Empty Re: РЕТРОСПЕКТИВА НА КРИМИНАЛИТЕ НА СДСМ: што ветија, што (не)исполнија, каде се сопнаа.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот