Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI Empty DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Сеп 13 2015, 10:34

I sega, koga decata na dpmne-ovcite kje go slavat denot na tatkoto...Po stariot, netpresovski datum, ili po noviot shitelov datum...


DPMNE-OFCI 2mcfwo0

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Сеп 13 2015, 11:49

Еве што ги мачи куририте и шителите. Судбината на бившојугословенските браќа. Тоа што нивниот пастир во чиј шупак се длабоко напикани им го прави истото на македонците, и што ситуацијата во Македонија е уште полоша, не ги интересира.

Република:

Се откажавме ли од Босна и Херцеговина

БиХ исчезнува поради монструозната политика. Веќе 25 години актуелните политикантски братија со бездушно рекетирање свирепо ја уништуваат оваа земја и животите на нејзините луѓе, прекривајќи го своето недело со блескав плашт за заштита од страв, кој прецизно днево го дозираат на својот народ.

Вечер:

Се откажавме ли од Босна и Херцеговина

БиХ исчезнува поради монструозната политика. Веќе 25 години актуелните политикантски братија со бездушно рекетирање свирепо ја уништуваат оваа земја и животите на нејзините луѓе, прекривајќи го своето недело со блескав плашт за заштита од страв, кој прецизно днево го дозираат на својот народ.

Шител:

Се откажавме ли од Босна и Херцеговина

БиХ исчезнува поради монструозната политика. Веќе 25 години актуелните политикантски братија со бездушно рекетирање свирепо ја уништуваат оваа земја и животите на нејзините луѓе, прекривајќи го своето недело со блескав плашт за заштита од страв, кој прецизно днево го дозираат на својот народ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Сеп 13 2015, 20:09

За волја на вистината, татковците на Ал Каеда и Исламска држава, иначе подржувачи на СДСМ, покрај идиотскиот геноциден однос кон Македонија за што нашата желба за членство во НАТО и ЕУ ја користат како средство за уцена, односно бараат да се самоукинеме како народ за да влеземе во овие организации имаат идиотски однос и кон други држави. Сигурно е дека еден македонски медиум не може да објавува само вести и коментари за Македонија, туку и за настани во други земји. Посебно кога исти идиоти, непријатели на Македонија делуваат и таму. За среќа, нивниот број, но и нивната сила се намалуваат. Очигледно е дека обидот за државен удар, односно смена на власта без избори кај нас нема да помине. Успехот им е само делумен. Без потреба имаме предвремени избори по нивна желба, а не по волјата на мнозинството, но и тие се свесни дека трудот им е залуден. Се надевам дека овој обид им е последен. Се разбира пред се во Македонија, но и во другите земји. Нема смисла влади на пријателски народи да имаат непријателски однос кон нашата држава. Но најповеќе се надевам дека ќе се намали бројот на Македонци кои ја мразат и државата и поголемиот дел од македонскиот народ затоа што мисли различно од нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Сеп 16 2015, 08:12

трендафил напиша: Но најповеќе се надевам дека ќе се намали бројот на Македонци кои ја мразат и државата и поголемиот дел од македонскиот народ затоа што мисли различно од нив.

Pa shto chekash togash...Napushtaj go pastirot vednash...Taka kje ima eden pomalku koj gi mrazi site onie koi ja sakaat Makedonija... Twisted Evil Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Сеп 16 2015, 15:12

Трендо, ајде веднаш извлечи се од шупакот на најпатриотскиот премиер и лидер на најпатриотската партија и патриотски објасни го ова.

НДМ: Собранието да го разреши Иџет Мемети заради свесно кршење на законот во корист на Албанците


„Народно движење за Македонија бара од Собранието на Република Македонија да го разреши Народниот правобранител Иџет Мемети.

Имено, Иџет Мемети се жали по медиумите за негово попречување во истрагата за случајот со незаконското прислушување и бобите кои ги обавува опозицијата, а од друга страна свесно го крши истиот закон кога тоа е во корист на Албанците во земјата.

Така, законска надлежност на Народниот правобранител е и преземање акции и мерки за заштита на принципот на соодветна и правична застапеност заради достигнувањето на официјалната бројка од 25,17 отсто Албанци во администрацијата.

Меѓутоа, бројот на Албанците во некои институции надмина и 50 отсто, и ова е флагрантно излегување вон рамката на рамковниот договор во корист на Албанците и неспроведување на законот од страна на правобранителто Мемети.

Еве неколку шокантни податоци за застапеноста на Албанците.

Во македонската влада од 2.722 вработени, Албанци се 1.535 или 56,4 отсто, Македонци се 672 или 24,7 отсто, а 515 вработени или 18,9 отсто се Турци, Роми, Срби, Власи, Бошњаци и други. Понатаму, во министерството за локална самоуправа дури 57 отсто се административци – Албанци, во министерството за економија 34 отсто, во министерството за животна средина и просторно планирање 30 отсто, во министерството за здравство 44 отсто, во министерството за култура 33 отсто, во министерството за образование и наука 28 отсто, додека, пак, во министерството за правда нивната застапеност е 30 проценти…

НДМ располага и со податци според кои од 30 до 70 отсто се административци – Албанци и во повеќе самостојни државни органи (агенции, дирекции, комисии, заводи).

Оттука, НДМ во смисла на член 9 од Законот за Народниот правобранител бара разрешување на Иџет Мемети поради нестручно, пристрасно и несовесно вршење на функцијата Народен правобранител“, се вели во соопштението на НДМ.

http://reporter.mk/2015/09/16/%D0%BD%D0%B4%D0%BC-%D1%81%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%B3%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B8-%D0%B8%D1%9F%D0%B5%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D0%BC%D0%B5/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Сре Сеп 16 2015, 15:20

Упс, ако ова е точно, тогаш навистина имаме проблем. Трендо, и јас го очекувам твојот одговор по ова прашање. Дали и понатаму ќе го браниш Грујо, ако ова се покаже вистина?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Сеп 16 2015, 18:28

За таму кај што ги знам податоците не е точно. Па веројатно е така и на други места. Да беше точно немаше само еден медиум, и тоа портал да ја објави веста.
И би го замолил мамли својот примитивизам и дивјаштво да си ги задржи за себе. Или, за да ме разбере да користам негови зборови, да ги задржи во шупакот на Заев или Сорос. Можеби форумов го следат и странци, па сите ќе не сметаат за примитивци поради луѓе кои не се во состојба да воспостават контрола на најниско ниво врз себе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Чет Сеп 17 2015, 14:58

Joci ima da vi kazhe neshto... Twisted Evil

Вмрoвчињa бе, кaкo ви гo нaчукa Груевски сo дрвaвa, не сте уште свесни

Некaде читaв декa oгревнoтo дрвo зa гoдинaвa, пo кубик, е 4.600 ден. Лaни,пaк, кубик изнесувaл 2.700 ден, штo е пoкaчувaње oд речиси 100 oтстo. Прoсечнo, еднo семејствo трoши oкoлу oсум кубикa штo е =37.000ден. А лaни истaтa кoличинa чинелa oкoлу 22.000 ден.

DPMNE-OFCI Jordanka-Ivanovska-Joci-540x540

Вo “Мaкедoнски шуми”, кaде цените требa дa се пoниски, дрвa ни зa лек, oвие цени се oд привaтни склaдиштa.

Сo oгревнo дрвo нaјмнoгу се грее периферијaтa нa Скoпје, вo нaјгoлем прoцент. А тoкму Ѓoрче, Гaзи Бaбa, Бутел и Дрaчевo им нoсaт нaјгoлем брoј нa глaсoви нa сите избoри нa ДПМНЕ. Тие им дaвaaт прaтеници, грaдoнaчaлници, им гo избрaa Хoрхетa.

Зa пoдoбрa сликa, нa лoкaлните избoри зa грaдoнaчaлници плус прв чoвек нa Скoпје, aмa сaмo вo Гaзи Бaбa, рaзликaтa меѓу кaндидaтите нa ДПМНЕ и СДСМ, беше некaде 10.000 глaсoви, вo кoрист нa влaдеaчкaтa пaртијa.

Зaклучoк : Вмрoвчињa бе, кaкo ви гo нaчукa Груевски сo дрвaвa, не сте уште свесни.

Oнaкa, си блеете и си плaќaте !! И пoсле ќе јaдете леб и мaст целo зимo, a oн ќе вoзи кoлa oд 600.000 еврa и ќе се шепури сo нaoчaри oд 60.000 еврa. И бaбa Нaдa ќе се шири вo четири стaнa, a син и’ нa Вoднo, нa рaнч.

Акo, јaдете си леб и мaст.

Јорданка Ивановски – Јоци

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Сеп 19 2015, 11:56

Trendafile dzabe gi branish...Za kuririte i shitelite, sechenjeto na drvo na avtopat vo Srbija e vazhna vest od svetot, a ne e nitu malku vazhno shto moronite od dpmne gi isekoa site drvja vo Skopje...Posebno zatoa shto izrazot "presecheno tajno preku nokj" e odlichen opis na nachinot na rabota na dpmne-ovcite vo unishtuvanjeto na zeleniloto...

DPMNE-OFCI 23v1jm

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sotir Саб Сеп 19 2015, 15:06

Sotire, vrati se na temata...Komentiranje na forumot, chlenovite i moderiranjeto ne e dozvoleno.
Teo

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Сеп 19 2015, 16:36

Сотире, гледај што ти напишав овде.

DPMNE-OFCI 1znrhnt

А ова се правилата на форумот.

1. Забрането е оф топик пишување по темите

2. Забрането е навредување на членовите на форумот

3. Забрането е коментирање на модерирањето


Еве ти и ЛИНК.

Ако уште еднаш ги прекршиш правилата на форумот, самиот знаеш дека следува бан од форум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Сеп 19 2015, 17:04

Luki, imaj malku obzir prema Sotirakis! Ne mu e lesno denovive. A se poteshko ke mu stanuva kako se priblizhuva Nova godina. Ustvari nisto cudno ovaa godina da ja doceka vo drustvo so pastirot, zaedno - vo Idrizbeg...ili Bardovci...
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Kalinda Саб Сеп 19 2015, 21:18

Дали вие ги дисциплинирате 
оние кои не мислат како вас ?
ете одма со закани !
па донекаде си во право ,Тео !
Правила се правила ,
и ако не ги прекршува ,
нема никој да го санкционира .


како и да е мора да се согласам 
со тебе ,во право си
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 488
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Сеп 19 2015, 22:23

Cudna rabota, u zadno vreme dpbn-ovcive se soglasuvaat so se i seshto i davaat za pravo kapom i shakom ?!?!?
p.s. Duri i so zakani prestanaa ????
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Саб Сеп 19 2015, 22:42

aj pa ti Kalifu mnogu si strog Very Happy ......e zoshto im se potrebni zakani ...se osvestile lugeto Twisted Evil


Последната промена е направена од osa на Нед Сеп 20 2015, 00:41. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16216
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by tmoro Саб Сеп 19 2015, 22:59

Hamad bim Khalifa напиша:Cudna rabota, u zadno vreme dpbn-ovcive se soglasuvaat so se i seshto i davaat za pravo kapom i shakom ?!?!?
p.s. Duri i so zakani prestanaa ????

Се спремаат за БЕЖАНИЈА.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Нед Сеп 20 2015, 07:55

tmoro напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Cudna rabota, u zadno vreme dpbn-ovcive se soglasuvaat so se i seshto i davaat za pravo kapom i shakom ?!?!?
p.s. Duri i so zakani prestanaa ????

Се спремаат за БЕЖАНИЈА.

Ovaa Kolindava mozhe i ke se protne vo moreto emigranti od Sirija ?! Si ja ima facata siriska.
Me interesira ministerot Hipo vo shto ke se maskira pri obid za begstvo? Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Сеп 20 2015, 09:11

Za nebanjatiot portal "Republika" i nebanjatite dopisnici na MIA, kolku zhiteli, tolku glasachi...


Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Сеп 20 2015, 09:21

Hamad bim Khalifa напиша:
tmoro напиша:
Hamad bim Khalifa напиша:Cudna rabota, u zadno vreme dpbn-ovcive se soglasuvaat so se i seshto i davaat za pravo kapom i shakom ?!?!?
p.s. Duri i so zakani prestanaa ????

Се спремаат за БЕЖАНИЈА.

Ovaa Kolindava mozhe i ke se protne vo moreto emigranti od Sirija ?! Si ja ima facata siriska.
Me interesira ministerot Hipo vo shto ke se maskira pri obid za begstvo? Twisted Evil

DPMNE-OFCI Nilskikonj_wikimedia

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пон Сеп 21 2015, 21:05

Im se mrdna pastirot...So koja li pamet misli deka nekoj kje dozvoli 20 pratenici od dijasporata izbrani so po sto glasovi, nasproti onie od Makedonija koi za izbopr treba da soberat otprilika 8 iljadi glasovi, da odluchuvaat za sudbinata na Makedonija i makedoncite...DPMNE-OFCI Smilie_frech_055

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa Пон Сеп 21 2015, 21:10

Eve momentalno ima na 24 vesti na taa tema..
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter Вто Сеп 22 2015, 09:41

си пробува каде е 'поплитко' Very Happy ,чувствува дека тоне секој ден..20 пратеника,се скренал

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Сеп 22 2015, 14:27

Тео напиша:Im se mrdna pastirot...So koja li pamet misli deka nekoj kje dozvoli 20 pratenici od dijasporata izbrani so po sto glasovi, nasproti onie od Makedonija koi za izbopr treba da soberat otprilika 8 iljadi glasovi, da odluchuvaat za sudbinata na Makedonija i makedoncite...DPMNE-OFCI Smilie_frech_055
Ако според вас 500 илјади Македонци се во дијаспората, а според Уставот сите државјани на Република Македонија имаат право на глас и се на бирачкиот список, вие би требало да барате бројот на избрани пратеници од дијаспората да биде и поголем од 20. Доколку сте демократи, како што се претставувате. При тоа секој гласач, како еден од начините на гласање има право да не излезе на гласање. Право што го искористија гласачите на СДСМ за да се формира на пример мојата општина Чаир иако на референдум без бојкот тоа веројатно не би поминало. Во секој случај и ВМРО има право на предлози. Што другите можат да ги прифатат или одфрлат. Не е најголемата партија бунар на желби што ќе ги исполнува желбите на СДСМ и сороспиите. Ваше право е да ги прифатите предлозите на ВМРО или да ги отфрлите. Доколку не се постигне согласност за промена на системот на гласање, ќе си остане стариот. Изгласан со согласност на сите партии. Вклучувајќи ја тука и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10284
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Вто Сеп 22 2015, 14:30

Во едно си во право Трендо. Дпмне има право на предлози. На кои сите ви се потсмеваат. И во кои се чита стравот на пастирот твој од случувањата во државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот