Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Дек 22, 2016 9:49 pm

Не се нервирај Трендо. Требаше одамна да ти биде јасно дека ниедна диктатура не трае вечно.
luxor
luxor

Број на мислења : 5718
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Дек 22, 2016 9:53 pm

Наполно се согласувам овој пат со тебе. Веднаш откако ДИК ќе ги објави конечните резултати Оливер Спасовски, за кого веројатно мислиш дека како прв полицаец спроведува диктатура си заминува од министерството. Ваљда не мислиш дека министерството за култура или некое друго спроведува диктатура, а не полицијата.
Да бидам сериозен, мислам дека по 20 јануари диктаторот Бејли ќе биде отповикан од новиот претседател на САД.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Дек 22, 2016 9:56 pm

Не може еден министер да спроведува диктатура. Ама твојот пастир заедно со фамилијата да. Да те прашам што се случи со штафетата од Субрата? Онаа што требаше спртисти и слични да му ја предаваат на Грујокио.
luxor
luxor

Број на мислења : 5718
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Пет Дек 23, 2016 7:28 pm

Директорот на ООУ “Климент Охридски” повика да се спаси животот на една ученичка

Како што напиша тој, пред извесно време девојчето доживеало тежок мозочен удар, а после ударот девојчето за 98% го загубило видот, говорот и целата десна страна на телото. Итно е потребно лекување во Краков, Полска, а на родителите им се потребна финансика помош за да го поминат овој кошмар.

За да и помогнете на малата Евгенија Јоновска може да донирате на жиро сметката: 300027029873372 комерцијална банка.

Исто така цел викенд  ќе има кутии за донација во објектите:
Кафетерија Вирус, Галери хаус паб, Калипсо,
Пицерија Академи, Ноќен клуб Синдикат, Ресторан Рустика и Пицерија Борзои.

DPMNE-OFCI - Page 20 15682930_10209661733354541_868276525_n


Го пренесувам овде целиот напис само со една цел. Да му се обратам на лицемерот од небањатите со патриотското име Ахил кој после долго упикување во шупак на партиските шефови на небањатите стигнал до местото директор на училиштето. Еве вака идиоту: Ова твоето не е никаква хуманост нити сочувство со девојчето туку себепромоција и тоа на туѓа сметка. Kако бре не ти е срам да бараш пари од народот кого твоите партиски пастири го соголија до гола кожа. Како не ти е срам да да се претставуваш како чувствителна личност а само пред помалку од две недели гласаше за твојот небањат министер Тодорофф да продолжи да го уништува задравството и да ги убива пациентите. Ако навистина си загрижен за девојчето а не за твојата самопромоција обрати се на пастирот твој кој оди по селата и со телефон ги решава апсолутно сите проблеми на граѓаните. Обрати се и до гробарот на македонското здравство Тодорофф кој како што гледам ќе има многу Тамари и бремени мајки и бебиња на совеста. Зошто бре хуманитарецу молчеше и ја лапаше платата додека твоите пастири ја ограбуваа државата и народот и ги полнеа сметките во оф шор дестинациите? Кога наместо болници за спасување животи градеа споменици на мртвите тодоралександровци и ќосиња? Такви како тебе се дното на небањатите. Кукавици пред пастирите свои а јунаци пред народот кога треба да се прослават на туѓа сметка. Но, крајот ви дојде. Со промените никој повеќе нема да моли пари за лекување. Тоа ќе биде обезбедено од фондот за здравствена заштита кого го полниме сите па и оние на кои им е потребна таа помош. Со крајот на твојата небањата партија и пастири ќе дојде и подобриот живот за народот. За крај да ти кажам уште нешто патриоту. За сите неправди и несреќи на граѓаните на Македонија предизвикани од владеењето на вашиот пастир виновни сте и вие кои го поддржувавте и го поддржувате заради вашите лични интереси. Соучесници сте во секое зло направено од пастирот и фамилијата. И затоа престанете веќе со лицемерие. Освен за вашите лични интереси и удобност вие небањатите не се грижите за ништо друго.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1429
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Дек 23, 2016 9:47 pm

Нели ти е срам да се обидуваш да злоупотребиш една несреќа за да го промовираш идиотскиот говор на омраза на форумов. Сакаш ли да не убедуваш дека кога СДСМ беше на власт течеше мед и млеко по здравствените установи, а не дека немаше оисновни лекови, гази, завои ... Здравството е еден од сегментите во кој има огромен напредок. Дури може да се споредува со јавното здравство во многу земји од ЕУ. Се разбира не и со скапото приватно здравство. Во ниту една земја од светот пациентите немаат бесплатно лекување во странство за сите пациенти., Немаше ни кога вие бевте на власт, кога вработувавте по еден од секое семејство. Нема ни во општините Центар, Струмица, Куманово и Ранковце што вие ги раководите.
Дека си лажго можам да ти потврдам ијас и сите што биле во било која болничка установа во периодот од 2002 до 2006та година. До 1998 беше и полошо. Пациентите сами носеа лекови во болница што мораа да ги купат приватно. Ги немаше на рецепт. Немаше ни избор од која фабрика да се земе лекот. ДДВто на лекови го зголемивте од 5 на 18%. И да не набројувам повеќе. Тогаш медиумите и не одбележуваа кога ќе почине некој пациент. Не знам дали затоа што тоа се сметаше за обична, да не кажам нормална работа, или затоа што новинарите беа платени со пари од странците што се однесуваат како окупатори на нашата татковина. Во која членовите и симпатизерите на СДСМ, партија од која е првиот полицаец Оливер Спасовски се прават будали (се надевам дека не се, но не сум психијатар па можеби грешам) сека имало диктатура. Па кој ја спроведува евентуалната диктатура без полиција.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Дек 23, 2016 10:32 pm

Auuu Trendafile ovoj ve ubija u poim...Shtom tebe te isfrla od takt pa gubish nervi ochigledno deka go pogodil vistinskoto mesto...Inaku ako vekje zborime za zdravstvoto za vreme na tvojot pastir Grujoshesku...

http://uk.businessinsider.com/the-best-health-care-in-europe-2015-1
Teo
Teo

Број на мислења : 5023
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Дек 24, 2016 9:25 am

Ми текна некој ги видел ли В.Д Премиер на Р.М Емил Димитриев и председателот Ѓорѓи Иванов-Хорхе????

Да кажат нешто во врска со прогласот, заканите кон амбасадори, обидите за вовед на Македонија во граѓанска војна.....ситуацијата во ДИК, пред ДИК.П.С Хорхе пошо е декември веројатно е во хибернација. Уствари тој Хибернира веќе 8 години.

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Дек 28, 2016 12:11 am

И сега шо прајме........
DPMNE-OFCI - Page 20 2mpdanb

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Дек 28, 2016 11:12 pm

Колку од тие наводно ненаменски пари потрошиле пратениците на СДСМ?

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Дек 29, 2016 11:50 am

Ниту денар. Се знае дека криминалците се во тендер криминалната коалиција дпме-учк.
luxor
luxor

Број на мислења : 5718
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Дек 29, 2016 7:54 pm

трендафил напиша:Колку од тие наводно ненаменски пари потрошиле пратениците на СДСМ?
Ако има такви, и нив во исто купче.....значи за 1200000 се купувааат 120 нови возила не патни трошоци.

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јан 03, 2017 10:51 pm

Да не е и оваа вест дел од пропагандата наменета за Македонците со генетски променет мозок прилагоден лесно да ги прима лагите на платениците на Сорос. Како таа со печурката во студентски дом, за која не се виновни студентите што не подметнале празна конзерва да капе водата во неа, туку власта затоа што не врши претреси по студентските соби, па не можела да забележи дека некој гаи печурка за фотографирање.
Патем веќе има и американци што го повикуваат Трамп да ги расчисти гомнениците што администрацијата на Обама со помош на поранешните комунисти ги растура низ Македонија. National Review

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Јан 03, 2017 11:17 pm

трендафил напиша:Да не е и оваа вест дел од пропагандата наменета за Македонците со генетски променет мозок прилагоден лесно да ги прима лагите на платениците на Сорос. Како таа со печурката во студентски дом, за која не се виновни студентите што не подметнале празна конзерва да капе водата во неа, туку власта затоа што не врши претреси по студентските соби, па не можела да забележи дека некој гаи печурка за фотографирање.
Патем веќе има и американци што го повикуваат Трамп да ги расчисти гомнениците што администрацијата на Обама со помош на поранешните комунисти ги растура низ Македонија. National Review


mislam deka samo jas te zalam ...drugite site ti se smeat oti si mnogu glup ...pa ti samo pechurkata ja vide ???????????????abe cel studenski dom e KRSH ,ti si se fatil za pechurkata i plus vikash studentite bile krivi shto ne stavile KONZERVA da kape vodata vo nea ....odi bre pobaraj da ti pomogne nekoj struchen ako seushte ima takvi ako ne se ISSELILE SITE od drzavata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15961
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Јан 03, 2017 11:17 pm

трендафил напиша:Да не е и оваа вест дел од пропагандата наменета за Македонците со генетски променет мозок прилагоден лесно да ги прима лагите на платениците на Сорос. Како таа со печурката во студентски дом, за која не се виновни студентите што не подметнале празна конзерва да капе водата во неа, туку власта затоа што не врши претреси по студентските соби, па не можела да забележи дека некој гаи печурка за фотографирање.
Патем веќе има и американци што го повикуваат Трамп да ги расчисти гомнениците што администрацијата на Обама со помош на поранешните комунисти ги растура низ Македонија. National Review


mislam deka samo jas te zalam ...drugite site ti se smeat oti si mnogu glup ...pa ti samo pechurkata ja vide ???????????????abe cel studenski dom e KRSH ,ti si se fatil za pechurkata i plus vikash studentite bile krivi shto ne stavile KONZERVA da kape vodata vo nea ....odi bre pobaraj da ti pomogne nekoj struchen ako seushte ima takvi ako ne se ISSELILE SITE od drzavata ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15961
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Јан 04, 2017 10:34 am

И вие гледате еден студентски дом што можеби е крш и кој не е именуван па не можам да кажам дали обвинувањата се вистинити. Не ги гледате другите што се реновирани, ниту знаете или сакате да знаете какви беа студентските домови во времето кога СДСМ (LSDM) беше на власт. А зошто реновирањето трае релативно кусо време пред руинирање на објектите веројатно за вас е повторно вина на владата, а не на станарите. Јас не велам дека сте глупи, но очигледно е влијанието на милионите евра што Сорос ги има потрошено за испирање на вашиот мозок. Во секој случај живееме очигледно во различни светови. Јас сум против нова Рамковна спогодба со која Албанците би добиле нови привилегии во однос на другите граѓани на Република Македонија ниту сметам дека е потребна двојазичност во Струмица на пример каде што втор јазик би бил на вашата омилена етничка заедница, албанската, е не на пример ромскиот или турскиот. Иако во вилаетот на Заев има Турци и Роми, а нема Албанци.
Интересно е како домашните предавници, платениците на Сорос, не објавуваа слики со печурки во времето кога неговите сојузници од СДСМ се на власт, иако состојбата по студентските домови тогаш беше катастрофално полоша. Нема протести за загадениот воздух во Куманово и кога е најзагаден град во Европа. Не се одбележува ни дека СДСМ имаше предновогодишна прослава во Александар Палас што ја плати Паркинзи општина Центар. Кај што непартиски е вработен синот на Љубомир Фрчковски, на пример, а непартиски директор е секретарот на СДСМ за општина Центар.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter on Нед Јан 15, 2017 2:37 pm

можете ли да замислете како Тодор се шета по гашти пред Љубчо Very Happy ...му виси на Тодор и местото претседател на СМК за сите досегашни ставови кои го бранеше груевски и дпмне.Е Тодоре света работа е да бидеш претседател на СМК,после ВМРО-СМД ти си првата виолина како обединител ама пуста политичка вијуга без правец.Нестор е следниот претседател на СМК или Цоци.Точка.Тодор нема муниција ниту пак пушка.

http://narodenglas.com/%D0%B8-%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D1%80-%D0%B0%D1%85%D0%BC%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%9F%D0%B0%D1%82-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D1%80%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%82/

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty ВМРОвци

Пишување by трендафил on Пон Јан 16, 2017 8:23 pm

Не знаев дека Народен глас е дел од платениците на Џорџ Сорос. Гледам дека таму новиот пратеник, Павле Богоевски, блада за некакво продолжување на СЈО со 61 пратеник иако за тоа е потребно да се сложат сите потписници на Пржинскиот договор, што би рекле и ВМРО-ДПМНЕ, а потребно е и 2/3 мнозинство, кое исто така го нема без ВМРО. Гарантите на овој договор, САД и ЕУ, молчат како вагини кога се прекршува овој договор. На пример со одлагање на изборите. Истите се гаранти и на Рамковната и повторно молчат како вагини кога СДСМ сака да ја прекрши оваа спогодба со воведување на двојазичност на целата територија на државата. Но и за тоа е потребна промена на Уставот односно 2/3 мнозинство. Што во ниту една варијанта го нема без ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Јан 17, 2017 7:39 pm

Иницијативен одбор најави формирање на организација „Стоп Операција Сорос“, која ќе укажува и предупредува на активностите на Фондацијата Отворено општество на Џорџ Сорос во Македонија, јавува  Вест .

Граѓанското движење „Стоп Операција Сорос“ најпрво ќе започне со работа преку отворање на прашања и давање на одговори за начинот на кој што делува Сорос во Македонија, а сите граѓани кои што сакаат да се приклучат ќе ја имаат таа можност преку активностите кои што ќе се случуваат во иднина. Меѓу другите членови е и Цветин Чилиманов, историчарот Никола Србов и др.

Според историчарот Никола Србов, како што јавува Вест,  еден од членовите на иницијативниот одбор, цел на организацијата Стоп Операција Сорос ќе биде граѓанскиот сектор да се ослободи од неговото монополизирање од страна на Фондацијата Отворено општество во изминатите години.

Прво на сите да ни е јасно, ова се обиди на очајници, и тоа очајници од највисок ред, како коцкари, кои парите, жената бизнисите, автомобилите ги изгубиле за еден ден.
Друго и побитно, да го отргнат вниманието од тоа дека веќе никој не ги сака, ниту  Албанците, ниту ЕУ, ниту никој нормален. Ненормални ги сакаат што и се гледа. Па прво преку своите медиумски кучиња, па преку „воениот ветеран“ Филипче, и сега преку овие дудуци, сакаат да си купат време, или евентуално да се спасат. Битно им е да го растурат СЈО, што самото по себе не значи дека ќе се спасат од гонење. Можда утре новиот ЈО на Македонија ќе ги отвори истите и нови случаеви.
Е сега на темата, ДПМНЕ-овчињава кој ги гледате се смешни сами по себе, да ето решиле да се борат со некој кој ето решил да донира во нешто, па макар и во медиуми , и се додека не финасира тероризам, убистав, потикнува на немири се до тој момент е ОК. Мене повеќе ме интересира дали ова СОС здружение , некогаш ќе ја покаже  финасиската картичка, колку пари и за што се и ќе се потрошени и кој ги финансира. ГДОМ тоа не го напрви, и со тоа прави криминал, и при промената на власта, Пандов и ко ќе си одговараат, како што е редот.http://novatv.mk/formirano-e-gragansko-dvizhene-stop-operatsija-soros/П.С Дали не им пречеше Сорос во 94, при формирањето на А1 и Дневник како директен одговор на МТВ и Нова Македонија(и тогаш и сега водена од УДБАШОТ Колемишески, кои не знам дали е спомнат во книгата на Филипче), преку кој се ушта гласот на опозицијата во секој дом, секој парк, секоја канцеларија. Истото важи и за Фокус кои преку грантови, обработува криминали на тогашната власт.
П.П.С Колку се неписмени ДПМНЕ-овциве се гледа по фактот што често по нивните куртон медиуми и портали Сорос го пишуваат со големи букви, мислејќи дека е некаква организација а не презиме на Џорџ Сорос, кои стои за Отворено Општество во светски рамки, не само во Македонија.

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Јан 17, 2017 9:53 pm

Не знам како е во твојот виртуелен свет. На земскиот тие за кои велиш дека никој не ги сака победија на изборите. Тоа според тебе никој е повеќе од 450 илјади. Борба против терористите на Џорџ Сорос не се води само во Македонија, туку почнува да се шири насекаде во светот. И во САД, Унгарија, Русија ... Единствена причина што ти го сакаш човекот што соработувал со германските фашисти во конфискацијата на еврејските имоти во Унгарија е тоа што го поддржува амнестираниот криминалец Зоран Заев. Од иста причина ги сакаш Албанците до ниво на обожување по прегласувањето во Теарце. Или барем на мене така ми изгледа.
Во моментов се истражува дали Сорос финансирал предизборна кампања на некоја политичка партија. Претпоставувам дека ги има финансирано СДСМ и БЕСА. Доколку тоа е случај ќе се повтори случајот со брат ви Љубе. Доколку се почитува правото во Македонија.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Јан 17, 2017 10:26 pm

трендафил напиша:Не знам како е во твојот виртуелен свет. На земскиот тие за кои велиш дека никој не ги сака победија на изборите. Тоа според тебе никој е повеќе од 450 илјади. Борба против терористите на Џорџ Сорос не се води само во Македонија, туку почнува да се шири насекаде во светот. И во САД, Унгарија, Русија ... Единствена причина што ти го сакаш човекот што соработувал со германските фашисти во конфискацијата на еврејските имоти во Унгарија е тоа што го поддржува амнестираниот криминалец Зоран Заев. Од иста причина ги сакаш Албанците до ниво на обожување по прегласувањето во Теарце. Или барем на мене така ми изгледа.
Во моментов се истражува дали Сорос финансирал предизборна кампања на некоја политичка партија. Претпоставувам дека ги има финансирано СДСМ и БЕСА. Доколку тоа е случај ќе се повтори случајот со брат ви Љубе. Доколку се почитува правото во Македонија.

Да ама ама прегледајте ги и изборите, председателски во 2009, мислам ќе откриете нешто малку неповолно за вас......Sad, бар така слушам........Хорхе лапнал некое еврулче за кампањата....А колку за нелегално финансирање на кампања, ДПМНЕ има многу што да каже........

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Јан 18, 2017 6:30 pm

Не сакам да ти го расипам расположението по одлуката на СЈО да остане обвинителство што гони само ВMROвци па ги ослободи обвинетитe што посакуваа крв до колена во својата скајп преписка. Очекувам уште поголема победа на Заев во Арачиново на следните избори. Поголема од 2.052 : 15 колку што го победивте ВМРО во најдемократското место во Македонија. Можеби и во чадорската хемисфера.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Јан 18, 2017 10:42 pm

Ех, морам да ти честитам Трендо, ДПМНЕ успеа во намерата, да ни се згрози на сите од политика, а уствари што е политика??? Политика е се што не опкружува, политика е просечната плата, политика е заштита на животната средина, политика е образованието, економскито стандарт се е дел од политиката. И таа како таква е носител на општеството. Е ДПМНЕ тоа сакаше да ни се згрози од политика, да станеме млитави, да пуштиме се во лер....Трендо пружам рака успеавте.

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Јан 19, 2017 12:00 am

Не е ВМРО-ДПМНЕ туку делувањето на соросоидите и странските амбасадори причината за тектонското пореметување во македонската политика. Ми изгледа дека и ти не мислиш дека арачиновци повеќе ја сакаат Македонија од мене или дека се поизбањати. Не верувам ниту дека сакаш нов историски договор со Албанците. Јас не знам што им ветил Заев на арачиновци, што ги земав како пример и каде за прв пат победи неалбанска партија. Доколку СДСМ е неалбанска, тоа вие подобро го знаете од мене.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 21, 2017 11:00 am

Од она што го гледам во последниве денови сфатив дека ДПМНЕ е решен до крај да ја истурка работава. ДПМНЕ тера накај војна и нови жртви, се со цел е да остане на власт, и да се спасат од затвор. Сега ДПМНЕ, користејќи ги светските квази заговори, преку неиформираност и техничката неписменост на  народот го заведува во Дон Кихотска борба. Е сега таа Дон Кихотска борба е во ред за адосцеленти, ама кај возрасни луѓе е сериозен проблем, и показател на одредени душевни заболувања. Така да внимателно. Очи широко отворени и внимавајте на секое  соопштение, секоја изјава, само така со ладни глави може да се спасиме од нови  жртви.

defo

Број на мислења : 2477
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Јан 23, 2017 9:29 pm

Немам намера ниту да се правам ниту да бидам будала. Тупаницата што е симбол на борбата против Трамп од страна на соросоидите во САД беше симбол и на шарената револуција кај нас. Нема потреба сега да се заведува народот кој на изборите и даде предност, мала 61 : 59 но сепак предност на актуелната власт. Болен е Трамп, болен е Орбан, болен е Вучиќ, болен е Груевски, јас сум небањат, а најчиста општина во Македонија е Арачинова кај што има само 15 прости и небањати како мене што гласаа за ВМРО, а 2.052 чисти интелектуалци гласачи за СДСМ.

_________________
Негација на негативното
Смрт на фашизмот, слобода на народот!
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 7230
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 20 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 40 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот