Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+14
cvetka
treta opcija
TRAJCHE
Zhane
defo
SHARENI
Dino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Go down

DPNE-OFCI Empty DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Јун 01 2019, 18:10

Многу чесно од тебе што признаваш дека сте слаба опозиција. Затоа со време мавнете го Жмицко и неговите и изберете силен лидер за да бидете достојна опозиција.


Последната промена е направена од luxor на Нед Aвг 11 2019, 16:57. Мислењето е променето 1 пати
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Саб Јун 01 2019, 19:18

Погрешно си разбрал. Само напишав дека е примитивизам кога се користи говор на омраза, а дека обично на опозицијата помалку и се прогледува низ прсти. Не знам што е целта на примитивните статуси што сте ги цитирале. Цивилизиран човек би се срамел што е во политичко друштво со такви примитивци. Што би требало да одговори човек на цитираното. Претпоставувам дека автори на написите се пубертетлии на кои им се вклопила незгодна комбинација на хормоните. Што мисли некој, дека ако спомене полов орган дека тие што имаат ум ќе заборават дека немаше ветувања за промена на името, а имаше за на пример 600 километри нови автопатишта?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Јун 01 2019, 22:12

Kolku shto gledam samo e notirana omilenosra na KPOSM megju narodot. Ne sfakjam zoshto se bunish i negativna reklama e podobra od glupostite shto gi pravat chobanite na KPOSM na chelo so ofcharot zhmicko.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 02 2019, 17:18

Сите работи можеби ги напишал еден ист човек користејќи различни кориснички имиња. Ако сакаш да ме убедиш дека само примитивци се симпатизери на СДСМ, нема да успееш, затоа што имам пријатели со кои водиме цивилизирани разговори и кои исто така не се задоволни од Заев. Нема реакција од СДСМ на интервјуто на Александар Николовски за Радио Слободна Рвропа во кое вели дека СДСМ во преговорите за судските реформи бара амнестија за Зоран Заев и неговото семејство.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 02 2019, 17:55

Зошто би имало реакција на лагите пласирани од еден од вашите оФчари. За да можете да тврдите дека реакцијата е доказ за вашите лаги?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 02 2019, 18:15

Лудилото на дпмне оФците насочено кон МПЦ ОА.

DPNE-OFCI Cropped-image-20190602-182228-1458415627
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 04 2019, 13:33

Go ispushija KPOSM za site pari...Prvo kaj Zaev, pa  kaj Pendarovski, za da zavrshat kaj Shilegov...  Twisted Evil

DPNE-OFCI Text-Master-06-04-01-25-34
DPNE-OFCI Text-Master-06-04-01-26-41
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 04 2019, 16:01

Eksluzivno, kolku vredi patriotizmot na KPOSM ofcite. Za koja cena "patriotite" go ispushija kaj Zaev.


DPNE-OFCI Text-Master-06-04-03-56-59
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 04 2019, 16:54

KPOSM "patrioti".

DPNE-OFCI Text-Master-06-04-04-49-55
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 04 2019, 18:21

Pametna zabeleshka.

DPNE-OFCI Text-Master-06-04-06-16-33
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 04 2019, 19:54

Gi pofalile za reformskite zakoni na vladata na Zaev... Klovnovi...

DPNE-OFCI Text-Master-06-04-07-49-53
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Јун 04 2019, 20:03

Така е кога неписмени оФчари оставии Грујо да му го пасат стадото. Не се способни програма да направат па на власт ќе доаѓале, држава ќе воделе.

DPNE-OFCI Text-Master-06-04-07-49-18
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Јун 05 2019, 20:17

Како Наталика Ивчева лижеше кај што плукаше.DPNE-OFCI IMG-20190605-201309-292

DPNE-OFCI IMG-20190605-201341-169
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Јун 06 2019, 21:32

Лудилото зема замав.

DPNE-OFCI IMG-20190606-212630-923
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Јун 06 2019, 21:38

дпмне - партија на лудаците.

DPNE-OFCI IMG-20190606-213610-826
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 07 2019, 09:25

Секој има право на свое мислење. И Каракамишева и Столе. Не се само Заев и Ахмети тие што треба да мислат во Македонија. Ни во САД не одат слепо сите по Трамп.
Јас верувам дека плакетата вардарци ја земале, затоа што реалност е дека сега ја имаме напотребната додавка „северна“ која е ставена само за да бидеме понижени. Нема друга држава со име Македонија, па нема ни потреба од додавка, но на брутален начин, со уцени и корупција, успеавте да го смените Уставот и покрај неуспешниот референдум. АКо сакав да барам влакно во јајце како што прават некои бањати учесници на форумов, можев да прашам зошто фотографијата не е од просториите на Вардар, туку истата што ја објави пратеникот на ВМРО и е сликана во владата.
Во врска со датумот за преговори не им е лесно да се одлучат и во ЕУ. Се работи за истите земји, истата евроатлантска меѓународна банда. Во НАТО нели одевме во јато, па Македонија остана надвор од јатото, а Албанија влезе. Дали сега ќе се одвои Македонија или ќе останеме во јато со АЛбанија без почеток на преговори ќе видиме. Не одлучуваме ние, туку Европскиот совет. Лично сакам влада што ќе прави реформи без камшикот на ЕУ, па откако ќе ги заврши ние да размислуваме дали ни се исплатува да влеземе во ЕУ или не. Зошто да одиме според минимумот што го бара ЕУ, наместо да направиме повеќе. Баш ме интересира да видам дали земја во која амнестиран криминалец ја води државата ќе добие датум за преговори. Пријателот на Заев, Еди Рама веќе е избришан.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пет Јун 07 2019, 10:23

Za Stoilov mozham da razberam, protiv promena na imeto e i toa jasno go kazhuva. Ne razbiram zoshto pluka kaj shto lizhel. Ako beshe patriot kakov shto se pretstavuva nemashe da stapne nitu kaj Zaev, nitu kaj Pendarovski nitu kaj Shilegov.

Toa na Karakamisheva ne e mislenje tuku javen povik kon chlenkite na EU da ja unishtat idninata na Makedonija i makedoncite. I toa predavstvo e napraveno samo za da se dobere KPOSM na vlast pri toa zhrtvuvajki go sopstveniot narod.
Teo
Teo

Број на мислења : 5077
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 07 2019, 11:04

Секако дека е дијагноза.DPNE-OFCI IMG-20190607-104020-416
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 07 2019, 11:08

А како да не биде кога лудаци им се идеолози.

DPNE-OFCI IMG-20190607-104002-224
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 07 2019, 12:34

Во Македонија не е забрането да сметаш дека не треба да станеме членка на некоја организација. И јас НАТО го прифаќам само како нужно зло, затоа што Македонија како мала земја ќе биде уценувана, како што е правено и до сега, за членство во ЕУ. И борците за слобода имале турски документи во турско, српски во српско, бугарски во бугарско. Доколку не сакаш контакти со званичната власт треба да поминеш во илегала, ако сакаш да останеш во земјата или да заминеш во странство. Лично мислам дека е сосема сеедно дали ќе добиеме датум за преговори сега, а ќе се тегнеме додека ги исполниме условите за прием или ќе добиеме датум за преговори подоцна, а потоа во исто време ќе станеме членка на ЕУ. За жал веќе не зависи датумот за членство само од нас, туку повеќе од земјите од ЕУ, од кои не мал број се наши непријатели или сојузници на нашите непријатели. Сум посакувал и Господ да му даде на Заев малку повеќе ум, барем минимална количина за еден премиер, но веќе не верувам во тоа. Блазе си ви на вас што сте задоволни од состојбата во Македонија и од „подобрувањата“. Вие и на дупка кога ќе удрите возејќи веројатно не ја чувствувате заслепени од светлината на аболицираниот криминалец што ни е премиер.
Ако некој критикува, не значи дека се радува. Не сум ја прочитал аргументацијата на Тања Каракамишева, па не можам да дадам мислење за тоа. Не мислам ниту дека судбината на владата зависи од датумот. Груевски откако ги исполни условите за членство, а не доби датум туку нов срамен услов за кршење на нашите човекови права ја оствари најголемата победа на избори во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 07 2019, 22:39

Со пуканки и пиво ќе ја проследиме новата епизода од серијалот "распадот на дпмне".

DPNE-OFCI IMG-20190607-223204-796
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 07 2019, 22:45

Не би требало ли поради Преспанскиот први да се распаднат СДСМ и партиите на албанското етничко малцинство?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 09 2019, 09:40

Лудаците почнаа со повици за линчување. Навистина ни требаат солидни институции за згри6жување на таквите.DPNE-OFCI Image-2019-06-09
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 09 2019, 15:17

За да можам да коментирам треба да знам и што е повод, односно што е напишано за капитенот на Вардар. Традиционално предавниците на својот народ не само во Македонија, туку никаде на светот не минувале лесно. Лично мое мислење е дека следбениците на предавниците се повеќе за лечење, што би рекле за жалење, но очигледно има и други мислења. Мнозинството на крај ќе одлучува. Бе з натурање од амбасадори како во т.н. шарена револуција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 09 2019, 17:27

Лудило без граници, ги поттикнуваат луѓето да бојкотираат попис за да сносат законски последици кои после би биле искористени за поттикнување на незадоволстбо кај народот. Лудакот што го промовира ова веднаш треба да биде згрижен во специјална установа.

DPNE-OFCI D8nu-Mj8-Uc-AAr-Xxi

DPNE-OFCI IMG-20190609-171915-434
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот