Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+14
cvetka
treta opcija
TRAJCHE
Zhane
defo
SHARENI
Dino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 21:15

Pak si se pravel glup so sila, kolku shto prochitav stanuva zbor za napadite od Rama na koi KPOSMovcite se raduvaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 22:11

Ајде повторно да напишам дека не е за радување што еден божем македонски премиер прима платформи за работа на владата од премиер на друга држава, од Еди Рама. Исто е послушник на Алексис Ципрас и Бојко Борисов. Со западните земји наредби прима преку амбасадори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 22:24

Ajda jas povtorno da ti potvrdam deka si glup. Rama go napgja Pendarovski a gjubrinjata od KPOSM se raduvaat. Predavnici do kraj.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Јун 17 2019, 14:38

Така треба, да се знае дека сте дпмне-оФци а не ВМРО.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190617-122625-414
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Јун 18 2019, 10:36

За тие јуди сите користат термин дека се независна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ (вез исфрлање на ВМРО). Иако се исклучени и не се повеќе членови на партијата, Значи ли дека треба да бидеш Јуда за да ти се почитува правото на само именување од страна на македонците што си избришаа поголем дел од својата историја и идентитет. Тие што уште не знаат од кога се Македонци и чекаат што за тоа ќе договорат Зоран Заев и Бојко Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Јун 18 2019, 11:39

Тие јуди Жмицко ги моли да се вратат во дпмне. Состанокот беше на негова иницијатива.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Јун 18 2019, 22:29

Сосема точно, дпмне нема никаква врска со ВМРО.

DPNE-OFCI - Page 3 Untitl28
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Јун 19 2019, 12:08

Твојот ВМРОвец Љубчо Георгиевски премолчува една работа. Дека Драган Богдановски во тоа време македонските комунистички власти не му го продолжуваат пасошот, па не може да дојде на оснивачкиот конгрес. Ако татко од некои причини не може да дојде во породилиштето кога ќе му се роди дете, не значи дека не е татко. Така пишува еден од најблиските соработници на Богдановски мане Јаковклевски.

Жaлнo е да се гледа како “вojводата” се пeнaви во улога на слуга на Заев.
И се знае дека тука суштината е преку гpyба и нeoснована лага, да се додвори на Заев, и тоа врз невистина, врз информација која никогаш Мицкоски не ја изговopи.
А вистинското прашање е зошто Љубчо сега го нaпaѓa ВМРО, зошто лепи неосновани етикети на Мицкоски за некаков ген со неговиот претходник,а во исто време е на страната на Заев, во стилот на некој двooличен инфopбировец.
Одговорот упатените велат лежи во лукpaтивноста на авторот, но за мене она што е уште попоpaзително е во исто време да се седи во скутот на Заев и да се говори за историјата на ВМРО-ДПМНЕ!
Драган Богдановски не дојде на основачкото Собрание на 17 јуни 1990 г. затоа што немаше патна, тогаш сеуште ЈУ исправа.
И, ако таткото на детето не бил во бoлницaтa кога се пopодило, сепак е татко, нели?
ПОКОЕН ДРАГАН БОГДАНОВСКИ е ИНИЦИЈАTOРОТ И ИДЕОЛОГoT НА ВМРО-ДПМНЕ
П.С Немој барем ти да говориш за улогата на Драган Богдановски кој ниту сега ниту за сто години нема да можеш да се доближиш ниту до неговата сенка, а не пак повеќе. Драган се декларираше за Македонец, и беше Македонец, од глава до пети, и даде се за нашата партија и kaуза. Љубчо не може да се пофали со тоа.
Бог да го пpoсти и Вечна му слава на Идеологот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Богдановски


https://infomax.mk/wp/јаковлевски-му-го-плecha-на-горгиевски-н/
Моја забелешка. Не сум сигурен дали Љубчо му седи во скут или на некој друг орган на Заев, или двајцата седат на нешто на некој заеднички газда. Бојко Методиев Борисов на пример. Кај Љубчо е проблем што сака тој да се води како идеолог на ВМРО-ДПМНЕ, па од тука и дружбата со најголемиот пишувач (да не кажам фалсификатор) на историјата на Македонија, црпнатиот од Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Јун 19 2019, 13:14

Поголемо говно предавничко од Мане не можеше да цитираш, лешперот го продаде родениот брат и нема никаква врска со формирањето на ВМРО ниту пак (освен пикање во шупак на Грујо) направил нешто за ВМРО. Љубчо секогаш бил пред времето, она што тој го заговарал пред десет години вие сега го измислувате како топла вода и си го припишувате себеси.

ПС. Гарантирам дека не знаеш кој е брат на моронот Мане и воедно коосновач на ВМРО заедно со Драган Богдановски,  Љупчо Георгиевски, Борис Змејковски и Владо Транталовски партија која сега е позната како партија на дпмне - оФци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Јун 20 2019, 22:15

Kako i sekogash KPOSM - dpsmne - ofcite (gledash kako go odrzhuvam zborot Trendafile) uporno dokazhuvaat deka se latentni homseksualci. Interesno e shto svoite homoseksualni sklonosti sekogash mu gi pripishuvaat na nekoj drug. Odbranben mehanizan koj vo psihologijata se narekuva proekcija.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190620-220953-597
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Јун 24 2019, 17:47

Neka mu dade nekoj od shtabot na dpsmne na dechkovo da mu go ispushi. Mozhe kje mu pomine opsednatosta so goltanje i slichno. I da ne zaboravime, koga sopstvenite sklonosti za goltanje mu gi pripishuvash na drug toa vo psihologijata se narekuva proekcija.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190624-174431-412
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Јун 24 2019, 17:59

Како да го видам видеото кога наместо линк си ставил слика (веројатно принтскрин).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Јун 24 2019, 18:12

Zoshto bi go gledal videoto koga akcentot e na opsednatosta na dpsmne - ofcata so homoseksualnosta. Chudno kako funkcioniraat mozocite na glupite dpsmne - ofci, potsvesno gi izdavaat svoite sopstveni zhelbi.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Вто Јун 25 2019, 19:11

Zoshto gnasite od KPOSM - dpsmne ne smeat nikogash povekje da dojdat na vlast.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190625-190924-777
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Јун 26 2019, 11:15

Zatoa shto ne se kriminalna sekta kako vas chii edinstveni proekti bea ograbuvanje na narodot.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190626-110808-984
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Јун 27 2019, 00:19

Лудаците со лажни вести разгоруваат меѓуетнички тензии и нетрпеливост. Спремни се да предизвикаат и меѓуетничка војна само за да дојдат на власт.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190627-001724-498
DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190627-001704-394
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 27 2019, 11:24

Ајде да видиме дали Леси ќе се врати дома.DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190627-111741-933

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2115
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Dino Чет Јун 27 2019, 13:30

Cudo golemo ete kaj go pustija, ako sakase vlasta Gruevski da odi zatvor zosto togas go pustija da izbega. Vaka samo mackanje oci na narodot.

Dino

Број на мислења : 622
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 27 2019, 17:30

Јасно е дека штом еднаш му дадоа политички азил Груевски нема да биде екстрадиран. Лисиците се дел од процедурата. Груевски прво беше ставен во екстрадициски притвор и донесен во судот со лисици на рацете. Си замина како слободен човек. Немам што да коментирам за стандардна процедура. Да се случуваше ова кај нас ќе имаше повеќемесечен притвор пред појавата во суд. Унгарците беа исклучително ефикасни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Јун 27 2019, 19:33

Lisicite i sproveduvanjeto bea del od teatarot so koj ungarskite vlasti sakaa da simuliraat demokratija. Osven teshko glupite ne veruvam deka nekoj so makar malku inteligencija ochekuvashe poinakva odluka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 28 2019, 14:19

И сега небањати ќе го прифатите ли предизвикот?

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190628-141540-696

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2115
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 28 2019, 18:04

Објавата дека фондот за здравство ќе плаќа за промена на полот, односно да се вадат здрави органи и да се менуваат со други по желба на пациенти кои се сметаат за нешто различно од тоа што се успеа да ги обедини граѓаните на Македонија, па од разни партии реагираа против тоа, затоа што да ти е пораснат пенис ако си машко не е болест. (Може да се размислува дали е болест ако си машко да се сметаш за женско, но тоа веќе е решено дека е нормално, па не сум стручен да можам да коментирам).
Што се однесува до лисиците во Будимпешта беа дел од процедурата пропишана со унгарските закони и подзаконски акти и истите беа применети. Јасно е дека ако некој добил политички азил не може да биде испорачан во земјата што го прогонува.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пет Јун 28 2019, 20:01

Na ova ne si odgovoril. Shto mislish kje molchat ili?

PRVOBOREC напиша:И сега небањати ќе го прифатите ли предизвикот?

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190628-141540-696
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 28 2019, 20:12

Ако молчат за мене повеќе ќе значи дека се педери карактерно и не сакаат да се замеруваат на евроатлантската меѓународна банда која ги форсира хомосексуалците. Јас на пример не знам дека во Македонија имало случај хомосексуалец да биде нападнат од сексуално нормален човек поради неговата сексуална определба. А дали кај хомосексуалците има семејно насилство исто така не ми е познато. Со самото тоа дел од прокламацијата на утрешната парада се базира на обична лага, веројатно на копирање на паролите од странство.
Бидејќи утрешната парада на гордоста има поддршка од власта, да не кажам се работи за партиски митинг, не верувам дека ќе има учесници од опозицијата. Не знам дали обратно, митингот што ќе прокламира класично семејство со татко, мајка и деца нема да биде осуден од заевистите како антиевроатлатски. Демек во НАТО и ЕУ се оди натртен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 28 2019, 20:21

luxor напиша:Лудаците со лажни вести разгоруваат меѓуетнички тензии и нетрпеливост. Спремни се да предизвикаат и меѓуетничка војна само за да дојдат на власт.

DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190627-001724-498
DPNE-OFCI - Page 3 IMG-20190627-001704-394

Одговорот може да се види на следниот линк.

https://infomax.mk/wp/втор-дел-ќе-биде-ли-албанскиот-јазик-з/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 3 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 40 Previous  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот