Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+14
cvetka
treta opcija
TRAJCHE
Zhane
defo
SHARENI
Dino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Саб Фед 22 2020, 18:27

Еј да се чудиш.....џоа за Македонија се работи а уствари ви позадина за личен профит.....Наместо како опозиција да се окрупнуваат тие се раситнуваат....беа против промена на името, бојкот, мојот, чуе ми џура........Сега сите тие „патриотски“ здруженија си скокаат во врат еден на друг......тоа е ...тхе енд.........

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Фед 22 2020, 19:01

Еве како размислуваат лудите фашисти од дпне. За нив само македонците се народот. Ете зошто тоа зло треба да се порази на 12 и никогаш повеќе да не дојдат до власт.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2196
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 22 2020, 19:38

Каде Жмицко небањатиот гледа дека Заев се срами од родот свој кога Заев јасно кажува дека македонците се доминантни. И како СДСМ како мултиетничка претставува опасност за другите заедници а неговите етнички чисти небањати не.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2242DPNE-OFCI - Page 21 Img_2243

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Фед 22 2020, 20:00

Eve tochno ili shto bi rekol Mickoski matematichki precizno  pojasnuvanje za site na koi ne im e jasno.

Чуму нервозата г-дин Геровски

Геровски продолжува да вади од контекст, изгледа вмровците многу се уплашиле од предизборна коалиција на СДСМ со една или повеќе партии од албанскиот политички блок.


Сега е проблем изјавата на Заев „СДСМ не е македонска, туку мултиетничка партија“.

Па Геро вели: „СДСМ е македонска партија другар Заев, а да не се знае дека СДСМ е македонска партија е многу грдо!“.

Ете, да не беше овој текст јас лично нема да знаев, се досега мислев дека СДСМ е француска партија. Единствено што му е точно во колумната (се друго е спин, па дури плаши и потсеќа на Тиранската платформа хахахаха) е констатацијата дека СДСМ не е етничка партија. Токму така, СДСМ е граѓанска партија, а во неа не само што членуваат, туку и дел од раководните структури на партијата, нејзини претставници во законодавниот дом, носители на локалната власт и др. се Македонци, Албанци, Турци, Бошњаци, Срби, Роми, Власи… главните индикатори што дефинираат етничка партија се:

1. Името на партијата (Социјал демократски сојуз на Македонија е името, не е Социјал демократски сојуз на Македонците).

2. Програмата на партијата (како последица на таа програма за СДСМ гласаа од 30-50 илјади Албанци, како и Турци, Бошњаци, Срби, Власи, Роми покрај Македонците).

3. Статутот на партијата – Член 2 од статутот на СДСМ гласи “Унапредување и афирмација на меѓуетничкиот соживот и меѓурелигиска толеранција и дијалог“).

4. Членовите на политичката партија (да повториме, Македонци, Албанци, Турци, Бошњаци, Срби, Власи, Роми….). Значи Геро, сите политички партии регистрирани во Република Македонија, и тие што ќе се регистрираат сега во Република Северна Македонија се македонски политички партии, а единствената разлика помеѓу СДСМ и останатите е дека СДСМ е граѓанска партија, а другите се етнички партии.

Се надевам дека освен Геровски, другите разбрале што сакал Заев да каже, а тоа е дека СДСМ не е само партија на Македонците, туку е таа партија на сите граѓани, припадници на сите етнички заедници, односно граѓанска партија или како рече тој „мултиетничка“.

За разлика од ВМРО ДПМНЕ на пример која е чисто етничка партија, еве покрај самото целосно име на партијата, само Член 7 од нивниот статут ќе го цитирам „ВМРО-ДПМНЕ е народна партија со демохристијанска ориентација која се заснова врз христијанското поимање за човекот…“.

И точно е да, партиите со кои се зборува за потенцијална коалиција се етнички партии (БЕСА, ДПА), и што е проблемот тука, доколку се усогласат програмските цели, впрочем СДСМ веќе се промовираше како партија која се бори за правата на сите етнички заедници. Чуму паниката господин Геровски? Не е проблем на СДСМ, Беса или било која друга партија што ВМРО немаат коалиционен капацитет, веќе ни постизборен а камоли предизборен.

пишува: Ерол Шакири
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Саб Фед 22 2020, 21:39

Види некој не учел историја....тоа е .....Тео, нека си го прочитаат и растумачат Крушевскиот Манифест...А Геро, лебати филозоф беше....ама нипто ич.....празноглавец испага.......

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Пон Фед 24 2020, 17:37

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2033
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 944
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Фед 25 2020, 19:13

Вистината.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2197

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2198
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Фед 26 2020, 17:40

Кога лудак ќе се докопа до интернет. Се моли институцијата од која избегал да го прибере.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2200
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 26 2020, 17:57

Многу треба да си будала за да тврдиш дека за глобалните климатски промени виновен е СДСМ.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2249

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Сре Фед 26 2020, 19:39

PRVOBOREC напиша:Многу треба да си будала за да тврдиш дека за глобалните климатски промени виновен е СДСМ.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2249sepak ona tvrdi i seushte ZIVEE vo ovaa drzava ...jas da  sum vlast ke ja proteram ,pa neka KVICHI  kaj saka ....strashno stvarno ...i toa mnogu ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by treta opcija Чет Фед 27 2020, 06:35

Тања искористува приика.
ништо не изненадува веќе се може да се искористи во кампањата.
оној дел во кој е несомнено в право е тоа што навистина не се превзема ништо.

treta opcija

Број на мислења : 238
Join date : 2020-01-03

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Фед 27 2020, 09:43

Mnogu podol obid za manipulacija so prostite dpsmneovski chlenovi od edna univerzitetska profesorka. Ochigledno seknuvanjeto na honorarite od sedumte upravni odbori ja isfrla na povrshina vistinskata zatruena so lakomost pretochena vo omraza i zloba lichnost na Karakamisheva
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 27 2020, 12:13

Не само ова туку многу говна небањати се обидуваат да ја протуркаат оваа лага.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2250

DPNE-OFCI - Page 21 Erxfpx10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 28 2020, 09:46

Добро утро небањати. Се надевам во текот на денот ве очекуваат уште полоши вести.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2256

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пет Фед 28 2020, 22:33

Мицко, за еден опозициски лидер кој претендира да биде премиер за 2 месеци, бар според мене се покажа во лошо светло на денешниов дуел. Очигледно матрицата и духот на Мартин Протугер, не е заминат од белата палата на Рекорд.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 28 2020, 23:15

Само да се знае каква гнаса е внуката на предавниците Ѓоре и Спиро Китинчеви, кметови на Скопје во прва и втора светска војна под бугарска окупација.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2257

Лажгата заборавила една работа, дуелот започна во 18 и 30 часот.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2258

А препораката од владата е објавена во 5 и 13 минути.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2259

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Пет Фед 28 2020, 23:56

eh pa i ti ...mislish znaat da gledaat na sat ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Пет Фед 28 2020, 23:59

defo напиша:Мицко, за еден опозициски лидер кој претендира да биде премиер за 2 месеци, бар според мене се покажа во лошо светло на денешниов дуел. Очигледно матрицата и духот на Мартин Протугер, не е заминат од белата палата на Рекорд.


i zatoa nemozam da se nachudam vakva politika i vakov politichar kako imaat PODDRZUVACHI? dobro  do tolku li narodot e zabegan

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16163
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Фед 29 2020, 12:58

Готови сте, очајот ви тече од белата шампита. Не е толку глуп народот да те гласа па од позиција на власт да го кажеш тоа што сите го знаат, дека проблем се климатските промени и глобалното затоплување. Што тоа не те спречува ниту тебе ниту твоите ботчиња да ширите лаги дека Заев е крив е само уште еден доказ за вашата безидејност и свесност за поразот што ве очекува.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2203
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Zhane Саб Фед 29 2020, 18:34

Javete im na dpmne.

DPNE-OFCI - Page 21 Er9rco10

Zhane

Број на мислења : 159
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Нед Мар 01 2020, 18:44

https://pbs.twimg.com/media/ESCbxZwWoAco3Ts?format=jpg&name=large

Во духот на денешниот ден, алал им вера......

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 02 2020, 15:43

Ха ха ха

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2265

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Мар 02 2020, 19:24

Освен Љубчо од кого дпне-офците се откажаа ниту еден друг нивни лидер не бил ВМРОвец. Грујо од ДА на Тупурковски, Жмицко од ЛДП.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2207
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6311
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by defo Пон Мар 02 2020, 20:10


Читајте 1-2 минути зошто треба да гласаме за ВМРО-ДПМНЕ па дури и крадење ако има повторно! Прочитајте 1-2 минути и одговорете во реплика долу под ова дали не сум во право за сите овие работи (крадењето настрана). Треба да гласаме за ВМРО-ДПМНЕ поради :


1. АЛБАНСКАТА МАФИЈА преку ДУИ сака ДА ГИ ЗАТВОРИ КЛАДИЛНИЦИТЕ во Македонија - поточно да биле на 3 километри надвор од градот - од местото каде што завршува градот. Е каде е тоа во планините, во дивина, покрај автопат, таму 0 промет ќе имаат, нема ни да се нафатат на тоа, така да тоа е еднакво на затворање на сите кладилници. Законот е на дневен ред на седница 131 и е поднесен од 5-6 пратеници од ДУИ, поврзани со Албанските мафијаши кои држат ракет на илегално кладење - илегални кладилници, на диво, ги фатија порано, имаше на вестите за тоа кажано, документирано е. Е тие се тие кои сакаат да донесат закон за да се затворат кладилниците, за секој во нивните диви кладилници илегално да се клади, и да лапаат пари од тој ракет мафијашки на диво, наместо, да работат луѓе персонал во легалниве кладилници и државата да собира данок како сега.


2. Коалиција СДСМ-БЕСА. СДСМ официјално кажа дека веќе не е Македонска партија туку е мешана, Мулти-етничка партија поточно Македонско-Албанска хибридна, лево+десно ориентирана коалиција со БЕСА тоа е за никаде . ВМРО-ДПМНЕ преостанува единствена влијателна Македонска партија.


3. АЛБАНЦИТЕ СИТЕ СЛОЖНО ИЗЛЕГУВААТ ДА ГЛАСААТ , така да ако не излеземе и ако бојкотираме пак, тие Албанците ќе испадне да имаат повеќе пратеници во Собрание како никогаш до сега и секакви закони ќе можат да носат поготово заедно со СДСМ. Затоа да гласаме за ВМРО-ДПМНЕ за да има 61 пратеник во собрание за да не може ДУИ или Алијанса да ги уценува и малцинството да одлучува за нас Македонците.


4. СДСМ ќе воведува ДОЗВОЛА ЗА БРАК НА ЛИЦА ОД ИСТ ПОЛ - двајца мажи - ГЕЈ лица . Моментално во државава ако одиш на уролог и ако си женет, државата од буџетот за здравство ти плаќа дел од цената, ако си женет. Е сега ако им дозволат да се мажат геј лицата, маж со маж да се во брак, и нив државата ќе им плаќа од буџетот олеснување, а тоа не е брак - маж со маж, само на хартија. Значи тие нека се плескаат во цевката од позади а ние од парите заеднички од буџетот за здравсто ќе им плаќаме, БРАВО! Видете такво нешто веќе се случува во Словенија, гледате дојде тоа зло и кај нас на Балканот веќе.


5. ТАБЛИ НА АЛБАНСКИ ВО СЕКОЈ ГРАД ВЕЌЕ ИМА , дури и во источните градови, а прво рече и се колнеше Заев дека тоа ќе биде само во тие места каде што живеат Албанци, Тетово, Гостивар и.т.н. Ги разбира некој Македонец тие табли сега? НЕ! Ете ти промена од корен на државата и почеток на Албанизацијата. Тоа е СРАМОТА.


6. АЛБАНСКАТА МАФИЈА ВО ОХРИД ПРАВИ ПАРИ СО БИЗНИСИ ВО ИЛЕГАЛНИ, ДИВИ ГРАДБИ за кои UNESCO бара да се урнат и да се заштити природната околина на Охрид, инаку UNESCO нема да донира повеќе во Македонија. Значи СДСМ уценети од Албанските партии, нема да ги урива дивите градби на мафијашите Албански, нека си продолжи мафијата да прави пари, и ако не ги урива тогаш UNESCO ќе ги укине парите за Македонија. Значи едноставно кажано ги укинува парите кои државата Македонија ги зема од UNESCO, за да парите ги земааат Албанските мафијаши со нивните бизниси во илегални, диви објекти со кои UNESCO не се согласува затоа што се диви градби, илегални.


7. АКО ПОБЕДИ СДСМ НА 12ти Април ПРВИ ЌЕ ПЛАЧИТЕ ВИЕ ВО КОМЕНТАРИВЕ ШТО БОЈКОТИТАТЕ И НЕ ГЛАСАТЕ ЗА ВМРО-ДПМНЕ . Нема да можите да ја поднесувате ситуацијата и провокациите од СДСМ и Албанците кои ќе просперирааат уште повеќе од криминал, па и на легален начин потоа, рекетирање, додека вие ништо немате, секој ден со се помалку, цените растат многу повеќе одколку платите, парите немаат вредност и ете како директно изборите и кој е на власт влијаее на секој Македонец.


8. ВМРО-ДПМНЕ Е СЕПАК ЕДИНСТВЕНАТА КОНЗЕРВАТИВНА ДЕСНО ОРИЕНТИРАНА ОПЦИЈА а СДСМ е лево ориентирано лудило кое соработува со Албанските партии а исто така и не може да ги заузда и контролира и им даде се што бараа. ВМРО-ДПМНЕ иако е со помалку пратеници сега пак се противи на промената на името и на законите штетни кои ги носи СДСМ и ДУИ. ВМРО-ДПМНЕ најавува дека ќе се обиде да го врати името, кое го смени СДСМ иако референдумот не успеа.

Ликов на 3 4 епизоди на Ефтов, го пишува устиов кометар, како спамер.
Легенда...Очај ги фаќа ДПМНЕ.

_________________
Да си против „војните“ на УСА и НАТО е разум.
Да си за Путин,  е умствена состојба. Болест, и треба под итна посета на психијатар.
Да си за Апасиев и Левица е дијагноза!!!
defo
defo

Број на мислења : 3012
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 03 2020, 11:36

Добро утро небањати, времето ви истекува.

DPNE-OFCI - Page 21 Img_2267

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2034
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот