Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+9
Albatros
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
13 posters

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps Empty DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Jул 08 2022, 18:29

Сашо Мијалков не е член на ВМРО-ДПМНЕ, па не знам зошто е ова објавено на оваа тема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Саб Jул 09 2022, 13:46

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 11 2022, 21:15

Pak lazele.

МНР: Тенденциозен обид да се наруши процесот на широки консултации за францускиот предлог – „Пласираниот текст во јавноста претставува стара и неконечна верзија“

Автор:
Деск
11/07/2022 19:16

Во јавноста е пласиран текст на бугарски јазик, кој претставува стара и неконечна верзија, како дел од од бројните сет идеи кои во минатиот период се разменуваа меѓу двете министерства за надворешни работи.

https://mk.tv21.tv/mnr-tendentsiozen-obid-da-se-narushi-protsesot-na-shiroki-konsultatsii-za-frantsuskiot-predlog-plasiraniot-tekst-vo-javnosta-pretstavuva-stara-i-nekonechna-verzija/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI Вто Jул 12 2022, 10:28

Micko vo sluzba na negatorite na makedonskiot jazik.


Христијан Мицкоски го негира македонскиот јазик, гостува по странски телевизии и шири срамни тврдења дека нашиот македонски јазик бил кодификуван во 1977 година. Но, срамота е за Мицкоски, срамота е за еден македонски политичар да не знае кога е кодификуван неговиот мајчин јазик, соопшти СДСМ.

dobivaj vesti na viber
„ Наспроти ваквите срамни тврдења на Мицкоски дека македонксиот јазик е кодификуван во 1977 година, секој македонски граѓанин знае дека Кодификацијата на Македонскиот јазик се случила и многу порано и дека е поврзана со Решението на Првото заседание на АСНОМ од 2 август 1944 за воведување на македонскиот како службен јазик во македонската држава, со Решението на Президиумот на АСНОМ од мај 5 мај 1945 година за македонската азбука и со официјалното усвојување на македонскиот правопис – 7 јуни 1945 година.

Затоа и Владата предводена од СДСМ го усвои 5 мај за Ден на македонскиот јазик, на денот кога е усвоена македонската азбука. При вакви историски факти, да се тврди дека македонскиот јазик е кодификуван дури во 1977 година е нанесување директна штета на македонските национални интереси.

https://makfax.com.mk/soopstenija/%D1%81%D0%B4%D1%81%D0%BC-%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B3%D0%BE-%D0%BD%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Вто Jул 12 2022, 16:02

Џабе се трудите, ДПМНЕ-оската пропаганда е удрена на најако. Ќе го јадеме стапот. Тоа еSad

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI Сре Jул 13 2022, 08:17

Da se obidam barem. Moze kaj mnozinstvoto ke nadvladee razumot. Ne site cekaat partiski vrabotuvanja i privilegii.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Пет Jул 15 2022, 15:13

Ke ginea za Makedonija, ama izgleda ili vcera Ursula jako mu gi istegnala usite na Micko ili vidoa ne paga vladata, nema vrabotuvanje, privilegii i slicno pa tolku od patriotizmot.

DPNE-kolaps Img_2271
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Jул 15 2022, 15:42

Театарот заврши, сега да се вратиме на суштината. Пазарење?!? Ако иднината на Македонија, зависи од тоа дали, ќе биде конфискува замокот на ДПМНЕ или не?!? Помкај и се и на таа иднина и на таа ЕУ.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Jул 16 2022, 09:49

Ако Македонците сакаат да станат Бугари, како што е предвидено со францускиот предлог кој е тотално асиметричен и сите обврски се на страната на нашата држава, има побрзо решение. Спојување со Бугарија и веднаш, без преговори да станеме членка на ЕУ како што станаа источните Германци. Се разбира ниту еден Македонец не го сака тоа (освен тие т.н. северџани), но не го сакаат ни Албанците кои во моментов ја водат државата и преговараат за македонскиот идентитет затоа што во тој случај и тие треба да станат Бугари. Колку и е на ЕУ гајле за човековите права на Македонците се гледа по положбата на Македонците во земјите членки на ЕУ, Бугарија и Грција. Сега е борбата истите тие „права“ да ги имаат и Македонците во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by SHARENI Пон Jул 18 2022, 12:35

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Jул 22 2022, 14:25

Ајде да напишам дека сум против референдум за отфрлање на бугаризацијата на Македонија, затоа што реално е тешко во Македонија да успее некој референдум ако не го поддржат сите во државата со концензус. Треба да се блокира промената на Уставот и уфлање на Бугарите во него, не поради тие неколку стотици што се изјасниле како Бугари, туку да не продолжат преговорите со непријателска Бугарија од страна на администраторите со Македонија, туку по следните избори кога власта ќе биде промакедонска и ќе има поголеми можности. Ако власта не успеа да обезбеди излезност па мораше да го прекрши законот за да го прифати Преспанскиот договор, тоа уште потешко ќе и биде на опозицијата. Сепак во Македонија немаме демократија туку хибриден режим и тоа по оценка на наредбодавачите кои ја поставија оваа марионетска власт во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Bosonoga Вто Jул 26 2022, 11:24

Micko pak gi izlazal crepovite dpmneovski deka sobral 150 000 potpisi za referendum ama ete SDSM ne dava. A crepovite begaat kako gjavol od tamjan od sobiranje potpisi za referendum so koj gi lazea nivnite naivni sledbenici deka se patrioti.

DPNE-kolaps Img_2146
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Jул 26 2022, 13:37

Референдум може да се распише и со гласање во Собранието. Нема потреба од брзање, туку треба добро да се осмисли прашањето за да не може поборниците за бугаризација на Македонците (т.н. северџани и Албанците со бојкот да дојдат до резултат поволен за Бугарија и евроатлантската меѓународна банда).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Jул 26 2022, 19:18

Абе што не се фалите небањати, ајде аирлија, ем нови ем еколошки.

DPNE-kolaps Img_1211

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Jул 27 2022, 12:18

Во економските услови за кои повеќе е виновна државата отколку локалната власт тешко е да се обезбедат наеднаш сите предизборни ветувања. Во однос на бесплатниот превоз е завршена една етапа. средношколците имаат бесплатен превоз и во вре,е на летниот (и зимскиот) распуст.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Jул 27 2022, 22:14

Добровечер небањати.DPNE-kolaps Fysqmi10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Jул 28 2022, 13:38

Директорот на ЕСМ Васко КОвачевски изјави дека фирмата е спремна за зима, односно дека имаат нарачано јаглен до ноември. Очигледно не смета за будали (не велам дека нема такви во Македонија) и дека не знаеме дека зимата кај нас доаѓа на 21 декември.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Чет Jул 28 2022, 15:45

Grujo mu gi kupil vo Budimpesta.

PRVOBOREC напиша:Добровечер небањати.DPNE-kolaps Fysqmi10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Jул 28 2022, 19:39

Реално најдобро решение за тоа народот да одлучи дали сака да се бугаризира или не е наместо потпишувањето на нотарските изјави Мицкоски да иницира сите пратеници од листоте на ВМРО да си дадат оставка. И тие што се следни на листите. На тпј начин со еден куршум ќе се убијат повеќе зајаци. Сигурно нема да може да се обезбеди 2/3 мнозинство за промена на Уставот според желбите на непријателска Бугарија поддржана од евроатлантската меѓународна банда. Ќе се спречи корупција и застрашување на пратеници како за Преспанскиот договор. (не ќе има кој да се купува) Со тоа ќе се испровоцираат и предвремени избори кои на некој начин ќе бидат референдум за или против бугаризација.

Нова вест е и дека Македонија донира тенкови на Украина. Веќе се на пат. Како оправдување дома е дека тенковите и онака за неколку години ќе биле повлеќени и заменети со западно оружје па ќе треба да се унишат. Вака се испраќаат во странство за да ги уништи Русија.

Кога сме кај тешката зима чудно е што владата тврди дека се е обезбедено за зимата, а уште наесен се спрема да прогласи кризна состојба. Чуму криза ако сме подготвени?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:51

Го вративме Мечкин Камен на народот. Жмицко побегуља во Ташмаруништа.

DPNE-kolaps Fy54n-10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:21

Изненаден сум што не знаеш дека ВМРО-ДПМНЕ со години, и кога е на власт, го прославува 2 август и во Ташмаруништа.
Колку што гледам ништо од најавената заедничка прослава на Илинден, што е добро затоа што би било катастрофално поради познатата поддршка на договорот за пријателство на СДСМ и ДУИ со актуелната профашистичка бугарска власт. Лично не мислам и дека е паметно што на Мечкин Камен ќе говори човек што спроведува политика против која се 3/4 од Македонците, но се надевам дека освен исвиркување ќе нема поголеми инциденти. Доколку на Мечкин Камен полицијата дозволи слободно движење за сите граѓани без да покажат книшка од СДСМ. ДУИ и така не е присутен на македонски прослави.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Саб Jул 30 2022, 18:10

За PRVOBOREC не знам дали знае, но Ванковска изгледа ги знае и причините зошто Мицко бега во Ташмаруништа кога ќе загусти. Барем така тврди професорката.

PRVOBOREC напиша:Го вративме Мечкин Камен на народот. Жмицко побегуља во Ташмаруништа.

DPNE-kolaps Fy54n-10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 22:26

На било лој Македонец не му е местото на прослава со велепредавник. Тоа ќе му дојде како партизаните да славаеле Илинсен со бугарската фашистичка власт. Иако за волја на вистината бугарските фашисти не го славеле Илинден. Точно се знае на кој пленум на бугарските комунисти по налог на бугарскиот сталинистички лидер Тодор Живков е измислена заедничката историја. Логиката е риверзна. На пример дека ти (или јас да не се навредиш па да ме банираш) сме Бугари, па затоа е Бугарин и Гоце Делчев и илинденците. Еден ден ќе почнат и партизаните да ги сметаат за Бугари и такви како Заев тоа ќе го прифатат, а по пастирот и стадото на ДУИ и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 01 2022, 10:01

Поздравче од кметицата менаџерка небањати.

DPNE-kolaps Img_1218

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2448
Join date : 2016-11-25

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Aвг 01 2022, 17:08

Тоа „градски енергетски системи“ да не беше фирмата на ДУИ и СДСМ што ниша врата прима плата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот