Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+8
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
12 posters

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Jул 21 2023, 18:30

Абе стварно ова?

DPNE-kolaps - Page 12 Poi11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Jул 25 2023, 19:18

Сите пратеници ќе гласаат. Некој спротивно на волјата на македонскиот народ ЗА, некој против, можеби некој ќе биде и воздржан. Во уставните измени покрај попуштање на уцените од евроатлантската меѓународна банда по бугарски тек има и други ајде да кажам само чудни работи. На пример не би рекол дека на Турците им се допаѓа тоа што во Комитетот за односи мешу заедниците според предлогот на уставни измени Македонците (кои според пописот ги има 2,5 пати повеќе) ќе имаат ист број на членови како Албанците, по 16, а сите други етнички заедници ќе имаат по еден член. И Турците кои ги има 22 пати повеќе од Бугарите на пример.
Ме чуди и тоа што некој посакува СДСМ и ДУИ да го сменат Уставот на диктаторски начин, спротивно на волјата на граѓаните.

https://www.expres.mk/vlasta-ostana-bez-glasot-na-svoj-pratenik-za-ustavnite-izmeni-za-nego-amandmanite-se-neustavni/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 03 2023, 18:11

Добар ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 12 Poi9010

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Пет Aвг 04 2023, 18:37

za zal uspeaa i ova da go svrtat vo svoja korist ....tazno ...no vistinito ...vo vestite na tv 24 ja svrtea topkata SDSM  bile pet godini na vlast i oni se vinovni

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Пет Aвг 04 2023, 20:30

Никој не им е виновен на СДСМ што пи арот им е очај. Наместо способни луѓе што ќе ја раззоткриваат секоја лага на дпне тие плаќаат мрзливци кои замислуваат дека се нешто многу образувани и дека се некаква елита. Иако во реалност не можат да им се фатат ни за малиот прст на дпне пропагандистите кои или се со средно или со дипломи од Бојо и Мерко.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Aвг 06 2023, 20:40

Истите тие што лажеа дека Преспанскиот договор е последното понижување и кастрирање на идентитетот на Македонците (по Времената спогодба за членство во ОН и Рамковната спогодба со терористите), а тоа се евроатлантската меѓународна банда и нивните слуги, домашните предавници, сега тврдат дека идентитетот ни е сигурен, иако веќе се лаже по новите изданија на учебниците и се бугаризира нашата историја (со тоа и идентитет). При тоа изгледа дека корупција не е можна па на криминален начин да си го проблематизираме идентитетот поради слугување на империја во заминување.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Пон Aвг 07 2023, 16:14

Se ubija raduvajki se deka OLAF otvorile istragi za da izleze deka kriminalcite se od dpmne.

PRVOBOREC напиша:Добар ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 12 Poi9010
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Aвг 07 2023, 20:35

Се работи за постапка што не е завршена во ЕУ, а не е ни започната кај нас. И за уште 17 други истраги од времето кога водечка партија во власта е ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 10 2023, 21:52

Добровечер небањати.

Американската амбасадорка Агелер ги оцени како лажни вести изјавите дека може да се направи репреговарање на договорот за влез на земјава во ЕУ
360степени | 10 август, 2023 19:38

https://360stepeni.mk/amerikanskata-ambasadorka-ageler-gi-otseni-kako-lazhni-vesti-izjavite-deka-mozhe-da-se-napravi-repregovarane-na-dogovorot-za-vlez-na-zemjava-vo-eu/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Aвг 11 2023, 20:46

Чудно е кога амбасадорка на земја што не е членка на ЕУ коментира и лаже наводно во име на ЕУ. Преговарачката рамка на Србија, на пример, е сменета по договорот на Вучиќ и Курти. Кај нас се работи за услови што се надвор од предвидените (Копенхашките критериуми) и фајт е дека земјите предводени од САД за влез во било која организација бараат некои налудничави отстапки од нашата земја. Во ОН не влеговме со име туку со референца и го сменивме државното знаме, за влез во НАТО откако Грција ја прекрши Времената спогодба со лпка влеговме во ИН ни измислија Времена спогодба, по ветата од Франција и Бугарија по трет пат ни се бара промена на Уставот и спроведување на капитулацијата пред Бугарија (Договорот за наводно пријателство) и протоколите со кои треба да лажеме дека сме Бугари масилно помакедончени. Очигледно е дека западните земји не не сакаат во свое друштво па ни поставуваат услови што никој нормален (никој надвор од СДСМ) не би ги прифатил. За среќа светот веќе не е униполарен, со една светска воена и економска сила. Тоа веројатно на сите ќе им стане појасно откако Русија ќе ги ослободи новите републики што минатата година станаа нејзин дел. Ако САД загуби од Авганистан на пример, нели е тешко да се поверува дека ќе ја победи Русија во војната која како и повеѓето вокни во последните децении го предизвика САД. Вклучувајќи ја тука и војната во 2001 година во Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Сре Aвг 23 2023, 18:26

Најновата теорија на заговор.

DPNE-kolaps - Page 12 098710
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Чет Aвг 24 2023, 11:43

Luxor напиша:Најновата теорија на заговор.

DPNE-kolaps - Page 12 098710
.....so ovoj samo da se smee chovek ...prvo veli nemoj da mislite deka se toa Kovachevski ,Ahmeti ili Osmana ,za posle dva reda da pishe deka toa se sitni politikarchinja shto ja prodale drzavata ...mnogu e bre ova kotradiktorno edno so drugo ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 24 2023, 15:30

Се усра у гаќи од Ескобар па ајде лидерска, ова, она, ама пак за избори. Нече мочи. Прво ќе гласате за уставот.

https://alsat.mk/mk/mitskoski-bara-liderska-sredba/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Чет Aвг 24 2023, 16:25

Micko i Pandov vo borba protiv Evropa i svetot.

DPNE-kolaps - Page 12 F4s2ch11Luxor напиша:Најновата теорија на заговор.

DPNE-kolaps - Page 12 098710
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Aвг 24 2023, 19:16

За менување на идентитетот на Македонците не се залага целиот свет туку само светските т.н. либерали. Само голем будала или непријател на Македонија може да врши притосок за наводно непочитување на правата на малцинствата во Македонија, затоа што Македонија нема до сега ниту една пресуда против нас за непочитување на човековите права на некој од малкуте Бугари што 7ивеат во нашата земја, а Македонците во Бугарија имаат добиено 15 пресуди кои Бугарија не ги спроведува и нема проблеми поради тоа. За жал СДСМ створи навика кај странците од западниот (не од целиот свет) дека е спремна да попушти пред било какво барање од било кој. Верувам дека од утре тоа ќе стане минато.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Aвг 27 2023, 18:09


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Aвг 28 2023, 18:31

Општината имала само мал дек од акциите во клубот и за нивна продажба гласале сите советници освен тие од Левица. За биле и од СДСМ. Манипулација е дека акциите ги купил некој од странство.
Јас би поставил друго прашање, многу поважно, дали македонската влада владее во име на народот, демократски, според мислењето на граѓаните, или диктаторски, како вазал на странци, владее диктаторски со граѓаните на Македонија. На пример дали му предочиле на претставникот на „газдите“ Ескобар и на други пред него, дека мнозинството од граѓаните не сака да си го смени идентитетот и да стане бугарско поради влез во економска унија за која не се знае дали ќе опстане откако ќе прекине хегемонијата на САД што се очекува во не така далечна иднина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Aвг 29 2023, 11:02

Самиот Инфомакс ја демантира лажната вест дека акциите на ФК Македонија се продаваат на некој од непријателска Бугарија. Акциите му се враќаат на сопственикот на клубот, да не кажам му се подаруваат.

Инфомакс дознава: ФК Македонија Ѓорче Петров нема да се продава на бугарски сопственици!

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Вто Aвг 29 2023, 11:55

Притисокот на народот вроди со плод. Ја запре бугаризацијата на ФК Македонија Ѓорче Петров што дпне сакаше да ја направи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Aвг 29 2023, 12:34

Таква е одлуката на советот на општината донесена минатата недела и немало никаква можност за нејзина измена. Немало ни седница на советот. Инаку се согласувам дека треба да се почитува волјата на народот. Не знам зошто не си повикал никогаш дека тоа треба да се направи и за уставните промени и прифаќањето на условите за наше зачленување во ЕУ кои се во тотален аут во врска со правилата на ЕУ:

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Сре Aвг 30 2023, 16:27

DPNE-kolaps - Page 12 F4ymtb10
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 30 2023, 17:50

Колку што видов на интернет Стојков кој не е генерал затоа што беше разрешен кога СДСМ и ДУИ прв пат дојдоа заедно на власт излегол од затвор, бидејќи во 2014 година нели беше осуден на 9 години затвор. Изгледа дека веднаш продолжил да работи за странци, па е против ВМРО и 80% од Македонците што живеат во родната земја кои се против бугаризацијата бна Македонија по француско-бугарски директиви прифатен од ДУИ (порано УЧК) и СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 06 2023, 18:39

Добровечер небањати.

Измените во Кривичниот законик освен што се хармонизација со европското право се и ексклузивно барање на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Ова го изјави вицепремиерот Артан Груби одговарајќи на новинарско прашање денеска при при увидот во градежните активности на автопатската делница Скопје – Тетово.

https://www.slobodenpecat.mk/grubi-izmenite-vo-kz-se-harmonizacija-so-evropskoto-pravo/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by osa Чет Сеп 07 2023, 00:38

трендафил напиша:Сашо Мијалков не е член на ВМРО-ДПМНЕ, па не знам зошто е ова објавено на оваа тема.

a na shto e chlen sashe ???? odi bre proveri koja zichka ti se otkachila ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16415
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Сеп 08 2023, 10:24

Zа разлика од тебе, јас не му верувам на Груби, човекот што реално е на чело на владата иако формално е прб потпетседател, нешто што не постои во законот за влада, па наместо линк со негова изјава, би те молел да дадеш линк на кој се гледа дека Мицкоски ги барал измените во Кривичниот законик. Не знам дека имало таков предлог од опозицијата, а во Собранието ЗА новиот закон гласаа само 48 пратеници. Ниту еден од нив не е од ВМРО-ДПМНЕ.
Да ја искористам можноста и овде да им го честитат Денот на независноста на сите што ја сакаат Македонија, со надеж дека следната година ќе имаме вистинска независност и власт што ќе го слуша народот, а не странските амбасадори и други лажговци. Да потсетам само дека на денешната партиска прослава на СДСМ половина од пеачите го откажале учеството откако дознале дека не се работи за државна прослава.

https://plusinfo.mk/i-efto-pupinoski-go-otkazha-nastapot-na-proslavata-na-sdsm-ne-prifa-a-da-bide-zamena-za-ordan-mitev/

https://plusinfo.mk/sdsm-ostana-i-bez-kesh-pe-achi-otkazhuvaat-nastap-na-partiskiot-piknik-vo-pelenica/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 12 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 13 Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот