Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+8
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
12 posters

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 02 2022, 19:06

Небањатите за жалење и плачење.

DPNE-kolaps - Page 2 Fzk2l810

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 08 2022, 22:01

Небањатите се опаметиле, освен по некоја упорна будала.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1222

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 09 2022, 16:50

Небањати патриоти.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1223

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 10 2022, 07:04

Интересна конструкција. Дали под ВМРОвски знамиња ботот го смета етничките македонски знамиња со сонцето од Кутлеш? Напишал ли Бреинсторм некогаш нешто против фашистичкиот клуб Ванчо Михајлов во Битола, против покачувањето на цените, за тоа што Македонија има скоро двојно поскап леб од земјите на западен Балкан или наместо власта и за тоа му е виновна опозицијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 10 2022, 11:04

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1226

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 10 2022, 17:56

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1230

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 10 2022, 20:21

PRVOBOREC напиша:DPNE-kolaps - Page 2 Img_1226
Поголема будалаштина (што може СДСМ да направи од човек што претпоставувам дека порано бил нормален) е токму оваа објава и налепувањето на нејзе од страна на еден од партиските портпароли на пробугарската власт. Не се работи воопшто за престој сега туку од пред некој месец и за посета на дедото на сопругата на АРсовски. Според профашѕстичката СДСМ прадедо не смее да си го види правнукот и бидејчи поради возраста тој не може да дојде во Скопје, не смеат да му го однесат детето дома. Сериозна власт никогаш не би си дозволила толку голема гадост.

https://faktor.mk/se-oglasi-arsovski---vo-skopje-sum-rabotam-ne-sum-vo-monte-karlo-slikata-e-od-poodamna-bev-na-gosti-kaj-rodnini

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Aвг 15 2022, 20:48

Почнаа сами себе да се нарекуваат со погрдни имиња.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1232

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by OPOZICIONER Вто Aвг 16 2022, 15:58

Go uvezol od Crna Gora. Ili videl deka ke dozivee katastrofa vo Mavrovo Rostuse pa pak ke se preprava kako koga mu propadna mnozinstvoto i vadese masno tkivo. A moze i uplav ima covekot, Kovacevski e tamu denes.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски повторно позитивен на ковид-19

https://sitel.com.mk/mickoski-pozitiven-na-kovid-19-otkazhana-posetata-na-opshtina-mavrovo-rostushe

https://frontline.mk/2022/08/16/kovachevski-mavrovo-i-rostushe-e-go-prodolzhi-patot-na-napredokot-so-kurtovski/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Aвг 16 2022, 19:31

Во врска со изјавата на Ковачевски од линкот најдоле, каков тоа напредок има општината со претходниот градоначалник од владеечката коалиција на државно ниво. Дали напредокот е во вилата на Шилегов или бројните дивоградби дури и од странци од косово.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 16 2022, 22:17


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 17 2022, 18:34

Нормален човек во нормална земја ниту би напишал, ниту би се воодушевувал на вакво пиѓување. Доколку е вистина напишаното би било нормално да се постави видео какви што имаше порано за Шилегов. Видео на кое и лаик гледа дека е во алкохолизирана состојба.
Веројатно Даскалот ги искажува своите ѓелби, односно ја покажува омразата ком Мицкоски. Да не кажам стравот од лидерот на најголемата политичка партија која ќе го збришее СДСМ од политичката сцена. Иако, да признаам за рушењето на СДСМ најзаслужен ќе биде тандемот Зоран Зњаев и Димитар Ковачевски. Никој не сака власт што се однесува педерски (како карактер) кон македонскиот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Aвг 17 2022, 21:01

Добровечер небањати.

Северна Македонија влезе во законот за буџет за одбрана на САД
360степени | 17 август, 2022

https://360stepeni.mk/severna-makedonija-vleze-vo-zakonot-za-budhet-za-odbrana-na-sad/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Aвг 18 2022, 16:34

А каде ќе го користиме тоа оружје. Во Украина или со него пробугарската власт ќе не претвора со сила во Бугари? Зошто не добивме оружје во 2001 година за да се бориме со терористите од ДУИ, туку тогаш бевме под ембарго за оружје?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 18 2022, 17:42

Поздрав небањати.DPNE-kolaps - Page 2 Img_1236

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Aвг 18 2022, 19:16

Заев е тој што доби амнестија од Црвенковски. На 27 април има тероризам само во поматените бугарофилски мозоци. На тој датум имаше само нелегално избран претседател на Собранието, на незаконска седница и со непознат број на гласови (Записник од оваа седница и ден денес нема никаде).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by TRAJCHE Чет Aвг 18 2022, 19:51

Taka tvrdat samo dpmneovci, za sudot toa e terorizam. Ni so Strazbur ne se rasfrlate veke. A liljakot javno placese za pomiluvanje.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Aвг 19 2022, 18:46

Многу точно.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1242

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Aвг 19 2022, 20:06

Ако под десничари подразбираш фашисти, тие се во СДСМ, ДУИ, НАТО, ЕУ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 20 2022, 10:19

Ахахахаааааааа.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1246

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Aвг 20 2022, 13:53

Се е тоа времено до следните избори. Кога јас би напишал или цитирал нешто на волку примитивно ниво, претпоставувам дека би буил баниран подолго време. Инаку, околу државната политика и Стевче е против пробугарската властр што сака да ги спроведе насоките од бугарската фашистичка окупација на Македонија. Не знам кој е тој примитивец Сеир Бег, но претпоставувам дека не е ни од ГРОМ, туку од стадото на предавникот Заев. Братот на Бојко Борисов, а ако едниот брат е Бугарин, ваљда Бугарин е и другиот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Aвг 20 2022, 20:59

Ауч.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1248

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Aвг 21 2022, 08:52

На 8 милиони евра украдени само во врска со Глобал 8 милиони евра< донација од само 1.500 евра за 4 корисници. Дали ова е фондацијата што Калајџиев ја спомнува како борец против обвинителката Волма Русковска која е суспендирана откако повикала сведоци за нов случај против актуелната власт и дали поранешната влада што ја спомнува обвинителката е владата на Заев?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Aвг 25 2022, 23:21

Потенцијахахахааааааа.

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1249
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Aвг 30 2022, 18:18

DPNE-kolaps - Page 2 Img_1255

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 2 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 13 Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот