Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+9
Albatros
PRVOBOREC
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
13 posters

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 31 2022, 19:16

Ако имаше поплави и во општините во кои на власт е СДСМ, на пример во подрумскте простирии на владата во општина Центар, а водата од таму ја исфрлаше градот Скопје, би требали да значи дека опозицијата не управува со елементарните непогоди и справувањето со нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Aвг 31 2022, 20:00

Градоначалничката не раководи со Клиничкиот центар Мајка Тереза со кој раководат политички подобни на ДУИ, СДСМ и Алтернатива, па таму КАРИЛ не работи поради поплава во делови од болницата во вчерашното невреме. Како никој од членовите на форумов поддржувачи на политиката на свиткана кичма не побара одговорност за клиниката на која одат итни пациенти, па од таму се препраќаат во градските болници 8 септември и св. Наум Охридски (кого осториската комисијана СДСМ го прогласи за Бугарин).

https://telma.com.mk/2022/08/31/karil-kje-gi-preprakjaat-pacientite-vo-drugite-kliniki-poplavata-poplavila-del-od-klinikata/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 02 2022, 19:14

Заев на самит со лидери на држави, Жмицко у глувчешка дупка сокриен. Небањатите во кома, плач и лелек се слуша од белата шампита до Ташмаруништа.


DPNE-kolaps - Page 3 Img_1259


Во Белград денеска се одржува Самитот на лидерите на Отворен Балкан, а по тој повод уште еднаш на Инстаграм се огласи и претседателот на Србија, Александар.

„Посебно сум среќен што денеска во Белград можев да го поздравам и угостам мојот искрен пријател и еден од основачите на Отворен Балкан, Зоран Заев“, напиша Вучиќ.

Со Самитот покрај претседателот на Србија, претседаваат и премиерот на Албанија, Еди Рама и премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски.

На самитот присуствуваат и премиерот на Црна Гора Дритан Абазовиќ, претседавачот со Советот на министри на БиХ Зоран Тегелтија, министерот за надворешни работи на Унгарија Петер Сијарто и неговиот турски колега Мевлут Чавушоглу.

https://lokalno.mk/vuchik-osobeno-sum-sreken-shto-sum-domakin-na-zaev-eden-od-osnovachite-na-otvoren-balkan/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Сеп 02 2022, 19:49

А во кое својство и на чија сметка (своја или народна) бил Заев на Самитот. Колку што знам нема никаква функција. Точно ли е дека пристигнал со две возила, едно со скопски, а друго со струмички таблички?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Саб Сеп 03 2022, 08:18

Во својство на основач на Западен Балкан и на сметка на оние кои за разлика од дпне оФците го разбираат значењето на иницијативата Отворен Балкан и придобивките од неа за граѓаните на државите учеснички.

DPNE-kolaps - Page 3 Img_2611

https://faktor.mk/biznismenot-zaev-dobi-plaketa-od-biznis-esnafot----za-nego-ima-osobeno-priznanie-za-kreiranjeto-na-otvoren-balkan
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Сеп 03 2022, 09:06

Ne е ли чудно што стопанската комора на т.н. северна Македонија не му ја додели наградата во т.н. северна, туку во странствио. Ова ќе му дојде како што некои луѓе мислат дека на седумгодишниот македонски математички генијалец кој неколку пати освојува прво место на светските првенства неколку пати, не ја добива ветената поддршка од државата затоа што се вика Македон (без северна додавка). Иако морам да признаам дека и министерот за образование според биографијата е генијалец, иако некои мислат дека постигањата ги направил со помош на политиката и етничката припадност која е привилегирана во Македонија. Министерот нема светски признанија но во албанските установи е со огромни постигања. Станал професор, ни помалку ни повеќе туку на 21 година, а веќе на 33 беше промовиран во министер за информатичко општество и администрација во Владата на Зоран Заев! Стружанецот роден на 17 март 1987 година, од 1 септември 2008 година почнал да предава на Факултетот за економски науки при Меѓународниот универзитет во родниот град, веднаш откако дипломирал на Државниот универзитет во Тетово (2005-2008). И тоа не е сè: во 2010 година станува магистер по економски науки на споменатиот универзитет во Струга, а во 2016 година докторира на Економскиот факултет при Универзитетот во Тирана! Иако првенството по математика има поголемо значење во светот од факултетите во Струга и Тирана, министерот има голема финансиска поддршка од Македонија. Не само со министерската плата, туку и преку тендерите што ги добива фирма од Тетово, а доцни без никакви санкции и за свидетелствата кои за прв пат наместо на крајот на учебната година беа доделени на почетокот на следната и за учебниците што не е ново за Македонија. Некои податоци се чудни. На пример станува прво професор, а две години после станува магистар на факултетот на кој предава.
Што да им препорачам на родителите на Македон ако сакаат да добијат финансиска и педагошка поддршка на своето дете од државата во време на хибридниот режим на ДУИ и СДСМ. Веројатно треба или да му стават додавка на името на детето во некоја северна смисла, или да му стават албанско име. Не знам дали со бугарско би поминал кај министер со албанско или косовско потекло.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 04 2022, 19:49

Или само се сокривте да се исплачете?

DPNE-kolaps - Page 3 Fbqrnm11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Сеп 05 2022, 17:07

Се сликале иницијаторот и спроведувачот на Тиранската платформа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 06 2022, 19:08

DPNE-kolaps - Page 3 Img_1260

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Сеп 06 2022, 19:49

Ајде да ти објаснам дека ако некој тргнал по тој пт и почнал да набројува малцинства тоа треба да се направи за сите. Но кај Бугарите вклучувајќи ги и тие што живеат во Македонија проблем е што сметаат дека не постојат Македонци. Додека не ја прифатат реалноста надвор од догмите наметнати од бугарските фашисти и сталинистички комунисти нема причина ние да бидеме великодушни кон нашите непријатели. Да бидам директен, европска Бугарија во односот кон Македонија не се разликува од фашистичка Бугарија. Што мислиш кога ЕУ, како Третиот Рајх би им понудил „администрација“ на Македонија, дали би го одбиле тоа?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Чет Сеп 08 2022, 13:04

Кметицата само бугарски става.

DPNE-kolaps - Page 3 Img_1264

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Сеп 08 2022, 15:55

Можеби на една бандера нема знамеили фотографијата да е направена некој друг ден. Не е ДУИ на власт во СКопје.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 12 2022, 11:06

Ајдеее кметицата ептен лута.

Разрешен од функција Секретарот на Град Скопје

https://alsat.mk/mk/razreshen-od-funktsija-sekretarot-na-grad-skopje/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Сеп 12 2022, 12:29

стој...придржи ми го пивото....
DPNE-kolaps - Page 3 Fccasj10
DPNE-kolaps - Page 3 Fccasj11

Ама не бил Перински местачот, него Данела била, и ги навртеа ДПМНЕ-оските медиуми против, реков дека ДПМНЕ не се опамети после Трифче, втор пат ист штос.....
DPNE-kolaps - Page 3 Arsovs10


Линк до веста од Република

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Сеп 12 2022, 16:21

Ако Арсовска навистина има бугарски пасош, како што тврдат бугарофилите од СДСМ по ппорталите, тогаш е нормално да ја раскине врската со ВМРО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Сеп 12 2022, 17:20

трендафил напиша:Ако Арсовска навистина има бугарски пасош, како што тврдат бугарофилите од СДСМ по ппорталите, тогаш е нормално да ја раскине врската со ВМРО.

Нели немаше? Нели беше надобра? Нели шо ти знам шо....уставри знам....шизофренија.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 13 2022, 14:45

Небањата трилогија. Муња им го тури курот громовски, Ацо мечка ги испосра, кметицата ги измоча од високо. Небањатите на апарати.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Сеп 13 2022, 16:43

Не е прв пат градоначалник избран со гласови на ВМРО да го сврти грбот на партијата. Прв беше Ристо Пенов, втор Костовски. Двојцата веќе не се во политиката, а на вториот му банкротираше и банката. Што се однесува до сегашните обвинувања, времето ќе покаже кој е во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Сеп 13 2022, 19:42

Чуден наслов. Во Скопје има повеќе од тројца градоначалници од ВМРО, па ако од секоја општина се плаќале по 20 илјади евра месечно чудно е зошто би имало истрага само против тројца. Уште повеќе зошто нема истрага против тој што наводно ги добивал парите. Веста личи на многу лажна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by alienmk Чет Сеп 15 2022, 10:53

Kako ke go napusti koga ima ustav za menuvanje patriotot na baterii.

DPNE-kolaps - Page 3 Img_2067

alienmk

Број на мислења : 378
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Сеп 15 2022, 19:36

Јасна е желбата на власта опозицијата да го бојкотира Собранието и тие во него да си прават што ќе посакаат. Без пратеници од опозиција во Собраните на пример помуина законот за приватизација што остави без работа неколку стотици илјади вработени во Македонија. Не знам од каде толкав страв на власта од Мицковски, па веќе не се борат против конкурентската партја, ВМРП-ДПМНЕ, туку сакаат да го сменат лидерот. Бладаат за тоа дека сакал да си го сочува лидерското место во партијата, а никој не слушнал за тоа дека некој во партијата сака да го смени. Ако им пречи некој на предавниците, односно на бугарофилите од СДСМ и политичарите од едно малцинство кои се плашат од референдум затоа што има шанси да успее. И како излезност над 50% од гласачите. За тоа дека мнозинството не сака бугаризација на Македонија е неспорно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Сеп 16 2022, 08:58

трендафил напиша:Не е прв пат градоначалник избран со гласови на ВМРО да го сврти грбот на партијата. Прв беше Ристо Пенов, втор Костовски. Двојцата веќе не се во политиката, а на вториот му банкротираше и банката. Што се однесува до сегашните обвинувања, времето ќе покаже кој е во право.

Нема да покаже ќе се заташка.....Оваа е од оние „војни“, од кои резултатот го запишуваат победниците, кој ќе излезе позилен од битката, тој ќе ја напише историјата.
И друго, каменот од блиску доаѓа, така да Мице нека си бара кој тоа му го тура ножот од неговите.........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Сеп 16 2022, 10:40

Интересен факт, конфликтот Трифун-ВМРО, причина Миле Јанакиевски во тоа време директор на Водовод, Данела-ВМРО, пак околу водовод со Перински, иако имам малце повисоко мислење за него, редко нормален ДПМНЕ-овец.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пет Сеп 16 2022, 11:40

Абе малце ми личи... или ко да има нешо конзумирано, првите 3s гледајте.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3474
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 3 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 13 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот