Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-kolaps

+7
Luxor
Bosonoga
defo
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
трендафил
11 posters

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Сеп 16 2022, 20:22

Малку е чудно што по разрешувањето на директорот на водовод градоначалничката не спомна менување на членовите на комисијата. Можеби затоа што европската банка што ја контролира нивната работа даде изјава дека нема забелешки на нивната работа. Во секој случај наместо да зборуваме за бугаризацијата на Македонија и Македонците сега глабвна тема е управата на градот Скопје. Дали Данела работи директно за евроатлантската меѓународна банда или за нејзините слуги ќе покаже времето.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Саб Сеп 17 2022, 12:55

Добар ден небањати.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1268

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Саб Сеп 17 2022, 21:21

Фашизам е некој да тврди дека мнозинството Македонци се будали, а само тие што мислат дека немало бугарска фашистичка окупација туку администрација се паметни.
Ако сме кај лебот во времето на ВМРО имаше леб и за 18 денари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 18 2022, 09:33

Тотално неспособни се за разлика од СДСМ.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1271
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Сеп 18 2022, 17:16

Тешко е да се бориш со диктатура поддржана од евроатлантската меѓународна банда. Борбата е потешка, посебно кога се води на цивилизиран начин, без убивања, треба повеќе време, но никој никогаш не успеал да победи еден народ. Па нема тоа да помине и кај нас Македонците. Дури и ако наместо една третина, како што владата сака да направи сега, сите во државната администрација бидат Албанци.
Приказните дека секој што е против бугаризација е и против ЕУ, се приказни наменети за непресметливи. За се е битна цената. Јас и мнозинството Македонци (сите на светот со исклучок на заевистите) не сакаат да станеме Бугари за да влеземе во ЕУ.
Малку и економија. Излезе дека и наводниот договор за набавка на струја. Бугарите изразија спремност да ни испорачаат струја, но кога стана збор за цената што е спремна да ја плати владата на дезертерот Ковачевски (кој во 2001 година претпоставувам дека дал лажна изјава и со корупција добил лекарска потврда дека е неспособен за служење на воен рок во АРМ во време на војната или доколку е навистина неизлечиво болен се работи за проблем со мозокот бидејќи не забележувам физички хендикеп кај него), ништо од бизнисот. Само во последнава година поради намалено производство на струја во домашните електрани Македонија има платено повеќе отколку што кошта проектот Скопје 2014 година. Комплет и со евентуална провизија ако ја имало. Инаку ако некој е спремен да плати било која цена, како да стане Бугарин за членство во ЕУ има струја.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Пон Сеп 19 2022, 10:39

трендафил напиша:Малку е чудно што по разрешувањето на директорот на водовод градоначалничката не спомна менување на членовите на комисијата. Можеби затоа што европската банка што ја контролира нивната работа даде изјава дека нема забелешки на нивната работа. Во секој случај наместо да зборуваме за бугаризацијата на Македонија и Македонците сега глабвна тема е управата на градот Скопје. Дали Данела работи директно за евроатлантската меѓународна банда или за нејзините слуги ќе покаже времето.


Да не е тажно, жалосно, да не не пучат и работат, сега ќе мрев од смеење. Шо убо твојот памет да го имам 365 дена од годината на одмор ќе сум. bounce bounce bounce bounce bounce bounce

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Сеп 19 2022, 20:01

Ако има индиции за наводен криминал во Водовод до сега некој требаше да биде повикан барем на изформативен разговор. Без разлика дали како сведок или како обвинет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 19 2022, 21:11


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 21 2022, 10:48

Небањати лажливци.

DPNE-kolaps - Page 4 Fdkuv410DPNE-kolaps - Page 4 Fdkuv411

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 12:30

Проектна документација е поевтиниот дел од работата. Изведбата е поскапиот. Инаку не ја разбирам логиката на бугарофилите од СДСМ, па ќе прашам од каде договорот за проект од поранешниот градоначалник има врска со тоа кој барал негова реализација по смената на локална власт во Скопје. Тоа што АРсовска се посра на гласачите што ја гласаа и почна да работи за Заев, не значи дека градоначалникот на Гази Баба не побарал реализација на реконструкцијата на улицата Перо Наков.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 21 2022, 13:27

Ајдеееееее.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1274

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Сре Сеп 21 2022, 13:58

не бараат, не гледаш Трендо уше е за него....дур не го сменат.....

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 22:00

Видов 6 (и со зборови шест) лица што сакаат по нивните протести да си замине лидерот на најголемата политичка партија во Македонија. Во секој случај не сум член на партијата и немам право да се мешам во нејзината структура. Иначе ќе поддржам секого што се бори за моите човекови права. Што не се договара со странци за името на државата и бришење на идентитетот што го сметам за мој. Ниту некој што бугарските фашисти сака да ги трансформира во администратори. За жал откако евроатлантската меѓународна бамда ја наметна својата власт нема дно што не е пробиено во понижувањето на Макдонија и Македонците. Ни на крај на умот не ми е да станам т.н. северџан. Тоа важи и за евентуален нов лидер на ВМРО ако на нивните членови им пречи победата на локалните избори и рејтингот што им гарантира победа на парламентарните. Ако дојде лидер што ги почитува човековите права и демократијата во Македонија, сигурно дека ќе го поддржувам доколку СДСМ остане антимакедонска партија. Ако и во СДСМ дојдат нормални луѓе, не можам да исклучам дека ќе гласам и за оваа партија. Но додека ги крши моите или човековите права на било кој во Македонија тиа нема да се случи сигурно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Сре Сеп 21 2022, 22:25

Гледам дека СДСМ почнал да плаќа и спотови по телевизиите против Мицкоски. Практично си ја препушта судбината во рацете на градоначалничката (или кметицата како што ја викаат бугарофилите) на Скопје. Не знам дали СДСМ пред време почна со предизборна кампања додека тврди дека нема да има предвремени избори, но вакво нешто нема ни во Белорусија. Ако СДСМ сака да си ги задржи гласачите што не го напуштиле по отвореното бугарофилство кампањата е во ред. Сите други мислат дека се трошат нивни пари за политичка кампања, без разлика дали се работи директно за буџетски пари или за пари украдени преку тендери и уште повеќе се против власта.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by defo Чет Сеп 22 2022, 01:09

Види Кметицава и Стефчо, не треба да имаат нишо заедничко со СДСМ, СДСМ треба да ги остави очи да си извадите. Немаше потреба од билбордите, пошо наликува малце Грујовистички.  Така да за ова сме сложни. А јас и на почеток сумјав дека ДПМНЕ ќе успее со играва со Карпош и град Скопје, уште тогаш осеќав дебакал. И се деси за штета на сите нас, не на ДПМНЕ како партија, нив рук ги боли, ние како граѓани го кркаме.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Чет Сеп 22 2022, 10:57

Oд власта и на државно и на правосудно ниво, очекувам доколку има било каков криминал прво да го оневозможи сторителот, потоа и да го осуди. Во случајов причината за кавгата помеѓу Арсовска и поранешниот директор на Водовод останува. Членовите на комисијата не се променети како што бараше градоначалничката (или кметицата како што ја нарекуваат бугарофилите во Македонија), а по посмото од европската банка и нема да се променат. Што би рекле според работите познати во јавност таа лажеше, а за жал во тоа има поддршка од СДСМ и ДУИ. Од државната власт. При тоа не навлегувам во тоа дали 20 милиона евра повеќе дадени се фрлрни или украдени пари од граѓаните, затоа што немам податоци за квалитетот на прочистителната станица што ја нудат фирмите учеснички на тендерот. Доколку тоа е вистина, а не измислена приказна. Прочистителна станица е скапа работа и не се прави секој ден, па често е подобро да се плати повеќе и тоа да се исплатува. Се надевам дека кавгава нема да направи Скопје да остане единствен главен град на држава (ако воопшто сме држава) во Европа во кој канализацијата се влева директно во река. И во борба за 20 милиона, да се изгубат 47 милиона колку што изнесува грантот што го дава ЕУ и да се укине кредитната линија која е поволна. Со далеку пониски камати од актуелните.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Пет Сеп 23 2022, 15:45

Дали Жмицко има брцнато прстиња во медот?

Арсовска го гледала Мицкоски на ТВ21: Слушнав дека многу добро е запознаен со сумите, а тоа беше доверливо, ќе има органите што да работат!

Автор:
Деск
22/09/2022 22:16

https://mk.tv21.tv/arsovska-go-gledala-mitskoski-na-tv21-slushnav-deka-mnogu-dobro-e-zapoznaen-so-sumite-a-toa-beshe-doverlivo-ke-ima-organite-shto-da-rabotat/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пет Сеп 23 2022, 19:38

Да не беше Арсовска таа што го разреши директорот на Водовод таа што прва ги спомна цифрите во јавност кога се реши да помине на страната на искусните тендер манипулатори од ДУИ и СДСМ. Во секој случај од власта се очекува ако ома криминал да делуваат органите за прогон (МВР и обвинителството) а не да јадат говна (иова согласно паролата говорете македонски) на прес кобнференции и да плаќаат преизборни спотови по телевизиите иако не сме во предизборна кампања. Дали спотовите ги плаќаат со пари од менувачницата на Вицето?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Нед Сеп 25 2022, 19:20

Ќе плачат на улица пошто судот ќе им ја земе шампитата.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1278
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Нед Сеп 25 2022, 21:09

И СДСМ бараше предвремени избори кога беше во опозиција, па избега ид нив затоа што странските служби уште не му обезбедија доволно гласови од Албанците на сегашниот шпицен премиер Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Luxor Нед Сеп 25 2022, 22:33

Признание за СДСМ ќе има само ако навистина ја одземат и пренаменат во студентски дом.

PRVOBOREC напиша:Ќе плачат на улица пошто судот ќе им ја земе шампитата.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1278
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6522
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Пон Сеп 26 2022, 19:58

Не постои опозиција во светот што не бара предвремени избори, а ретко е таков страв од избори да има кај власта. Кај нас на власта и треба 2/3 мнозинство за да го исполни тоа што го зацртала, односно да ги бугаризира Македонците. Едвај скрпува доволен број на пратеници за закони шѕо се носат со просто мнозинство и бифејќи смета дека народот ја сака би требало самата да бара вонредни избори и да се обиде да сдобие 80 пратеници. Така се прави во демократските земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 27 2022, 13:01

Ајде небањати определувајте се, за Грујо или за Жмицко?

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1279

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by трендафил Вто Сеп 27 2022, 18:47

Не те разбирам.Вест ќе беше ако Данела поставеше другар на Заев, шпоцниот премиер. Очигледно е дека градоначалничката увиде дека некој ја измамил, па од денот по пресконференцијата на поранешниот директор на вововод на кој упасна, нема направено ништо ниту кажано нешто против тие што ја изгласаа да стане градоначалничка. Или кметица како што ја викаат бугарофилите од СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by PRVOBOREC Сре Сеп 28 2022, 15:26

Открил топла вода.

DPNE-kolaps - Page 4 Img_1281

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2388
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-kolaps - Page 4 Empty Re: DPNE-kolaps

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот