Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+14
cvetka
treta opcija
TRAJCHE
Zhane
defo
SHARENI
Dino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 8:57 pm

Пак нимфомакс, лажливците како доказ нудат написи од лажлив портал на личност што за пари си го продаде лидерот на партијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 28, 2019 10:26 pm

Во текстот има слики на кои е напишан текстот на предлог законот. Во секој случај ги гледаш членовите, па ако не веруваш на Инфомакс провери на друго место. Нема јас да ти барам линкови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 28, 2019 11:33 pm

Товарот на докажување паѓа на тој што тврди. Ако не можеш да докажеш тогаш лажеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Јун 29, 2019 3:34 pm

Се зголемува поддршката за дпмне - оФците кај геј популацијата. DPNE-OFCI - Page 4 Crying-with-laughter

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190629-152302-307
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Jул 02, 2019 11:12 pm

Ц ц ц, изгледа дека коњот и воинот навистина не се случајно избрани да стојат на плоштад, дпмне може слободно да се преименува во лгбт.

DPNE-OFCI - Page 4 2019-07-02-101020
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Jул 04, 2019 9:47 pm

Trendafile da te prasham, site li ste tolku glupi vo dpsmne ili ste samo nekoordinirani?

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190704-214101-571

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190704-214128-709
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Jул 09, 2019 12:22 pm

Лудилото на најсилно во дпмне, со задоволство читам вакви лудаци знаејки дека мнозинството македонци се нормални луѓе. Уште неколку такви и само лудаците од сектата ќе гласаат за Жмицко.

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190709-110533-538
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Jул 09, 2019 6:12 pm

Зошто би дискутирал? Доволно е што можам ова да го ставам на социјалните мрежи за да видат граѓаните какви ќе бидат власт и што ги чека доколку не го поддржат Заев.

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190709-180754-937
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Jул 10, 2019 6:06 pm

Сега ќе видиме кој е патриот.  DPNE-OFCI - Page 4 Crying-laughter-smiley-emoticon

DPNE-OFCI - Page 4 D-H8l-Qr-XUAA5x73
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пет Jул 12, 2019 11:35 pmDPNE-OFCI - Page 4 Cvdfg
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Jул 15, 2019 4:39 pm

Blagodarnost do glupata dpsmneofca shto sobrala dokazi deka SDSM uspea da gi oslobodi obvinitelstvoto i sudstvoto od politichki pritisoci i vospostavi nezavisno sudstvo i pravna drzhava

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190715-162636-573
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Jул 16, 2019 9:24 pm

Потполно е во право газето. Би додал само дека сето тоа заради кое ги уценуваат е правено во времето на дпмне.

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190716-204311-594
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Dino Вто Jул 16, 2019 9:43 pm

U vreme na vmro pravele oni, u vreme na sds gi reketirale drugi i site zaedno se kriminalci. I tie sto reketirale i tie sto plakale eden posten nema u drzavata.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Jул 16, 2019 9:58 pm

Дали ни е таков изборот или такво ни е бирањето. Ако во Македонија со измислен случај и измислени докази го осудија Груевски, многу полесно можат да осудат некој бизнисмен.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Jул 16, 2019 10:05 pm

Мислиш дека некој ќе поверува во моронштините кога тврдиш дека кога се апсат блиски до владеачката партија тоа е доказ дека партијата на власт е криминална, а кога се апсат криминалци од опозицијата тоа е политички прогон. Мислиш дека има будали на кои можете да им продадете таква приказна? Сега веројатно ти е јасна причината за растот на рејтингот на СДСМ и Заев.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Jул 17, 2019 11:07 am

АКо не се апсат Павле Богоевски или Катица Јанева и се се сведе на оставка или Кики и Фрики за кои се шпекулира дека се Костадин Костадиновски и Фросина Ременски испратени во тимот по партиска задача (како што пишува Геровски https://plusinfo.mk/еве-зошто-власта-е-во-паника-поради-при/) постои сомнеж за учество на власта. Никој од СДСМ не го коментираше тоа ПАРТИСКА ЗАДАЧА за Кики и Фрики во објавата на новинарот кој беше натеран да замине од Слободен печат ако не замолчи за случајот. Геровски си замина и епилогот го гледаме.
А зошто оваа дискусија ја водиме на тема посветена на ВМРО-ДПМНЕ а се работи за криминал во кој оваа партија не е замешена. Освен некои нејзини членови како жртви.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Jул 17, 2019 11:29 am

Од позиција на опозиција, без да имате увид во истражната постапка и доказите вие дпмне-оФците на чело со Жмицко барате апсења, притвори и пресуди какви што на вас ви одговараат и според ваше лично мислење. Што ќе се случува ако дојдете на власт уште сега се гледа. Ќе се апси, затвара и пресудува според вашите желби а не според законите. Верувам дека во Македонија има доволно свесни граѓани кои тоа ќе го спречат на изборите кога и да се одржат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Jул 17, 2019 11:33 am

Не се сеќавам дека СДСМ го патентирала таквото однесување на една опозиција, па другите да немаат право на тоа. Сегашната опозиција не користи криминални дејствија, за разлика од СДСМ. Како на пример монтираната снимка со која лажно се прикажа дека наводно тогаш го заштитувала убиецот на Мартин Нешовски. Игор Спасов, кој во тоа време беше веќе неколку години во затвор. Дали сега е во затвор убиецот на Мартин?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Jул 17, 2019 11:46 am

Секој нормален граѓанин е свесен дека вршите притисок врз обвинителството и судството и тоа без никакви сознанија и увид во доказите и истрагата. И секому му е јасно дека ако се доберете до власт ќе судите и апсите со одлуки во штабовите. Тоа е доволно да ги изгубите било кои избори.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пет Jул 19, 2019 6:20 pm

KPOSM-dpsmne na delo.

DPNE-OFCI - Page 4 Img_2010

DPNE-OFCI - Page 4 Img_2011
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Jул 20, 2019 11:39 pm

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190720-233558-335
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Jул 21, 2019 10:46 am

Ile se fali so proslava na Ilinden (spored pravoslavniot kalendar) na makedoncite poddrzhuvachi na SDSM od selo Ovcharani vo Egejska Makedonija.

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190721-103503-398
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Jул 21, 2019 6:06 pm

Ова ескалира брзо, земајте пуканките и пивото.

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190721-180356-658
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Jул 22, 2019 6:48 pm

Neverojatno glup...

DPNE-OFCI - Page 4 IMG-20190722-183212-751
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Jул 22, 2019 6:51 pm

Kako se mestat na volej...

DPNE-OFCI - Page 4 EAFl-LD5-X4-AAq-Kd-L
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 4 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 40 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот