Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

+14
cvetka
treta opcija
TRAJCHE
Zhane
defo
SHARENI
Dino
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
Luxor
18 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Јун 09 2019, 19:03

трендафил напиша:За да можам да коментирам треба да знам и што е повод, односно што е напишано за капитенот на Вардар. Традиционално предавниците на својот народ не само во Македонија, туку никаде на светот не минувале лесно. Лично мое мислење е дека следбениците на предавниците се повеќе за лечење, што би рекле за жалење, но очигледно има и други мислења. Мнозинството на крај ќе одлучува. Бе з натурање од амбасадори како во т.н. шарена револуција.

Navistina si tesko glup koga se obiduvash da opravdash povik za genocid (trebenje) na makedonskiot narog od strana na tvoite sopartijci od Kriminalno Predavnichkata Organizacija za Severna Makedonija. Toa deka predavnicite ne minuvaat lesno ti veruvam, znaesh od iskustvo kako pomina i seushte pominuva kaj narodot tvojata KPOSM. I koga vekje ti e jasno deka ste za lechenje se nadevam deka sami kje pobarate struchna pomosh namesto da pushite kaj strancite so sila, blokadi i valkani igri na shteta na makedonskiot narod da ve donesat na vlast.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 09 2019, 20:09

Повторно не напиша што има ставено Зора Симоновска на својот профил што предизвикало таква реакција. Дали можеби сакала да го направи тој што и одговорил погрубо будала убедувајќи го дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ?
Во врска со законот за попис со кој сакаат да се попишат во ист кош и тие што се во странство, односно да не се знае колку има жители што живеат во Македонија, попис каков што не се прави никаде во барем минимално цивилизираните земји, треба на секој начин да се спречи таа ујдурма на власта, што почнува со ставање на европско знаменце на законот само за да може да се донесе без дискусија како што тоталитарците од власта веќе направија со некои закони. Во секој случај изгледа освен недобивањето на датум за преговори со ЕУ ќе има уште една причина за протести. Дали на пописот ќе бидеме во иста графа и ние што го имаме целосниот македонски идентитет и вие што уште чекате Заев да се договори со Борисов до кога вашите предци наводно биле Бугари.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Јун 09 2019, 21:40

Jas znam deka si glup, ubavo shto toa kje go doznaat site shto go chitaat forumot. Sepak da ne i dozvolime na tvojata glupost da ostane nerazjasneta. Duri i ubijcite ne gi linchuvaat tuku gi sudat vo regularni priceduri. Idiotot i tvoj sopartiec od KPOSM povikuva na linch na polovina makedonski narod. Shto i da bilo napishano ne go opravduva besniloto i zedta za krv na vas idiotite od KPOSM. Za srekja makedoncite znaat koi se krvnicite na narodot i drzhavata i zatoa i kje ostanete da se valkate vo kalta kade ve frli vasheto predavstvo na narodot makedonski i negovata drzhava.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa Пон Јун 10 2019, 19:50

kaj si bre trendafile ...denes ne pishuvash ,koga  e sloboden da ti odgovori ,sram da ti e ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16197
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Јун 10 2019, 21:00

размислував дали да му одговорам на некој што или не знае или не сака да се однесува нормално на еден форум и кога пишува нешто да даде и некој факт барем тогаш кога ќе му се побара. Не знам кој кога може да пишува на форумов и дури и да го објави некој распоредот кога е слободен ќе му одговорам кога сакам, а тој кога е слободен и кога сака. Во сегашно време се знае дека смртната казна е забранета во Македонија и се менува со соодветна затворска. Инаку кога на некој му се загрозени основните човекови права, на пример самиот да се поврзе со настани од историјата (сам да си ги одреди предците) или да смета дека леринскиот дијалект не е странски, туку македонски јазик, дозволени се и одредени видови на насилство во борба за човековите права. Иако денес генерално ако некој спроведува политика на евроатлантската меѓународна банда се смета за борец на човекови прва, а ако бандата е против е терорист. За жал македонските Македонци не се поддржани од меѓународната, за разлика од новата македонска нација што ја создава Зоран Заев и кои уште не знаат од кога се Македонци. Вашиот пастир ви го избриша античко македонскиот идентитет во договор со Грците, а сега чекате што ќе договори со Бугарите. На крај може ќе станете и Албанци ако тие тоа го побараат од црпнатиот од Муртино.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Јун 10 2019, 21:23

Уште една епизода од најомилената серија на народот.

DPNE-OFCI - Page 2 Untitl27
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Јун 10 2019, 21:33

Се вжештува атмосферата.

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190610-213039-927
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Јун 12 2019, 19:15

Dokaz za predavstvoto, KPOSMofcite go ispushija nemien i toa od svoite.

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190612-191209-067
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 13 2019, 10:32

А зошто Пази Леџа не си формира партија со која ќе победи на изборите. Доколку не му е намера да победи повторно соросоидната коалиција што ја имаме сега на власт. Легитимно е секое мислење но не разбирам зошто под тоа ГОВНА не ги подразбира и тие што го потпишаа договорот. И тој со Бугарија со кој преговараме дали Гоце Делчев или било кој друг е Македонец. Па Бугарите и за мене сметаат дека сум Бугарин. Тоа не е политички туку психијатриски проблем.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Јун 13 2019, 14:01

Можеби планира да го преземе дпмне па од него да направи вмро.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Јун 13 2019, 15:44

Не коментирам соништа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Чет Јун 13 2019, 19:33

KPOSM - predavnici so tapija.

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190613-193144-198
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 14 2019, 10:07

Не се работи за разузнувачки информации, туку за економски совети не само за Македонија, туку за сите земји од регионот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Bosonoga Пет Јун 14 2019, 11:56

Lele be crepu pa ti ne znaes ni da citas a ubavo vika covekot ni dava informaci ne ekonomski soveti.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 956
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 14 2019, 12:13

Колку што гледам насловот што го цитирал некој СДСМовски бот не е на унгарски туку на македонски јазик. Што би рекле пренесен од некој портал. Ни во него не пишува дека Груевски дава информации за Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Пет Јун 14 2019, 15:08

Пишува дека дава информации за Западен Балкан а во тој регион спаѓа и Македонија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Пет Јун 14 2019, 16:04

Ако е Македонија западен Балкан, што е тогаш Хрватска или Словенија? Тоа што го сметаат за запад си го интегрираа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Пет Јун 14 2019, 20:20

lele trendafile strashno prashanje
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 924
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Јун 15 2019, 15:34

Navistina, zoshto nekoj bi glasal za KPOSM...

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190615-152802-830

DPNE-OFCI - Page 2 D9-GJ-CWw-AAWMre
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Јун 15 2019, 19:44

Лудилото на дпмне-оФците на дело. Претседателот Пендаровски бара ЕУ да не одлучува во пакет за Македонија и Албанија за датум за преговори. Нормално на Албанија тоа не и одговара и Рама се буни. Лудите дпмне-оФци се радуваат што Рама го напаѓа Пендаровски иако Стево со тоа барање силно ги брани интересите на Македонија.

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190615-193839-351

DPNE-OFCI - Page 2 IMG-20190615-193815-976
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 14:38

Премиерот на Албанија само потсетува дека да не беше неговата Тиранска платформа СДСМ не ќе беше на власт ниту Стево Пендаровски претседател на (т.н. Северна) Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Јун 16 2019, 15:44

Premierot na Albanija gi navreduva pretsedatelot na Makedonija a vie vo duhot na KPOSM se raduvate. Mnogu ste glupi, i Goga kje se mazheshe za albanec pa albancite ne glasaa za nea. Zatoa djabe im go pushite na sechenite nema da pravat koalicija so vas. Od predavnici site begaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5063
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 18:09

Врз основа на што заклучи дека некој се радува. Тажно е што сме избрале за претседател човек кој ќе се запенавеше ако треба да му одговори на некој домашен критичар, а молчи како риба кога Еди Рама пишува дека тој всушност го донел СДСМ на власт, односно дека ги воспоставил демократските процеси во кои се менува името и Уставот на нашата држава со уцени и купување на пратеници, а после пропаднат референдум. Каков е тој демократски процес во кој Албанија и едно од малцинствата, албанското, според Рама имале клучна улога во промената на власт. Не велам дека можеби не е така, но претседателот требаше да реагира. Не треба јас да го бранам врховниот командант, туку тој треба да ја брани државата и мене како дел од неа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Luxor Нед Јун 16 2019, 19:12

Барај стручна помош додека е време. Нападите кон Стево доаѓаат точно затоа што не молчи туку ги брани интересите на државата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6356
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил Нед Јун 16 2019, 20:35

Не го нападнав Стево. Само го напишав фактот дека голем број на гласови доби од Македонците со албанско етничко потекло. Лично не сум многу убеден дека во Липково или Арачиново многу повеќе се сака Македонија отколку во Аеродром или Гази Баба. Факт е и дека Еди Рама ја напиша Тиранската платформа по која сите албански партии застанаа на страна на СДСМ и странците што ни го сменија името и ни ги опоганија историјата, идентитетот и беломорските дијалекти на македонскиот јазик ги прогласија за грчки. Зарем сметаш дека не му треба лекарска помош на тој што тврди дека леринчани од секогаш зборувале грчки? Кое право имаат Албанците да одлучуваат за историјата на македонскиот народ и за македонскиот јазик?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 9824
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 2 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот