Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPNE-OFCI

Страна 5 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next

Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 7:25 pm

А бе нели Бугарија го почитувала како конзул. Па го чувале бугарски полицајци. Па бугарска тајна служба снимала докази дека го рекетираат. И после оФци, е па оФци.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190724-192039-943
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 7:57 pm

Се зголемува интересот на народот за политиките што ги предлага Жмицко. Посебно кај докторите како што ми се чини.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190724-195536-708
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Jул 24, 2019 8:36 pm

Дијагноза на повидок.  😂

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190724-203108-011
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by osa on Сре Jул 24, 2019 8:51 pm

koja e dijagnozata ? zarazno ili ne ?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Jул 25, 2019 7:50 am

Очигледно е дека не можете да разберете дека се работи за сатирична критика на големата глупост на Заев со предлогот Вилма Русковска да биде специјален обвинител. Добро е што премиерот се откажа од таа будалаштина иако наместо да се извини за мешањето во судската власт во очи не излажа дека не дал таков предлог. Ако може Вилма Русковска, обвинител што за пеење на химна и без ниту еден доказ дека бил присутен во Собранието на 27 април, денот кога без мнозинство гласови Талат Џафери беше избран за претседател на Собранието, го обвини Игор Дурловски ни помалку ни повеќе туку за тероризам и го држеше со месеци во затворски, па во домашен притвор, зошто да не може Владимир Панчевски. На блесав предлог од премиерот лидерот на најголемата партија во Македонија одговара со контра блесав предлог за освестување. Ме чуди како не сте го разбрале тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Jул 25, 2019 11:42 am

Koga na mestoto shef na posebno odelenie na JO za gonenje visoka korupcija i organiziran kriminal namesto ugledna dokazhana obvinitelka koja pred nepolni dve godini Sovetot na Javni Obviniteli ja izbral na chelo na oddelenieto vo JO za gonenje na organiziran kriminal predlagash bivsh sudija i pretsedatel na krivichen protiv kogo vekje ima presuda za mobing vrz sudii, se vodi irivichna postapka i ima obvinenie za zloupotreba ba sluzhbenata dolzhnost i ovlastuvanje za mestenje predmeti kaj podobni sudii zaradi vlijanie na konechnata presuda i koj vo megjuvreme e razreshen od Sudskiot Sovet i od funkcijata pretsedatel na krivichen i od mestoto sudija zaradi negovite kriminalni postapki vo korist na tvojata partija, ne e nitu ironija, nitu satira, nitu sarkazam, nitu kritika, nitu parodija tuku golema glupost koja na vas vo dpsmne nikogash ne vi nedostigala. Voedno toa e potsvesno priznavanue deka imate kriminalen um i deka so vasheto doagjanje na vlast imate namera da go vratite kriminalot kako moralna vrednost vo Makedonija.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Jул 26, 2019 6:30 pm

Prevedeno na jazik koj chlenovite i poddrzhuvachite na dpsmne go razbiraat: "pushevme kaj Riker"...

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190726-182646-597
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Jул 26, 2019 7:49 pm

Еве и сликовито плус нацртано. 😂😂😂

DPNE-OFCI - Page 5 EAah-OCv-Wk-AEGpk-O
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 10:48 am

Мазнева во времето на смртта на поранешниот сопруг беше пратеник и претседател на УЖ на дпмне. Кога здравството и судството беа "совршени" под водството на нејзиниот тогашен пастир. Жално е што катастрофалната состојба на здравството и судството за време на власта на пастирот кому таа му служеше  и трагичната смрт на тогашниот сопруг ја злоупотребува за ситни политички поени на нејзиниот сегашен оФчар Жмицко чиј советник е во моментов.

DPNE-OFCI - Page 5 2019-07-28-104129
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Нед Jул 28, 2019 9:52 pm

Ментално оштетена дпмне-оФца тврди дека сите угостители во Охрид се од нејзиното стадо.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190728-214247-313
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Jул 29, 2019 8:56 pm

Dpsmne ne povika na protesti koga se glasashe za promena na imeto. Ama za da se dokopaat do fotelji kje protestirale. Ako posle ova nekomu ne mu e jasno deka se samo kriminalci zhelni za vlast koi se krijat zad lazhen patriotizam slobodno neka gi glasa.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190729-205112-177
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 30, 2019 1:22 pm

Тоа со Орбан е камуфлажа. Оди по инструкции од пастирот, изгледа не ја разбрал добро емоџи шифрата. Се гледа дека им гори под нозе на небањатите.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190730-131621-830

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Jул 30, 2019 1:53 pm

Еве и потврда, небањатите уште ги дупи осудениот криминалец во бегство.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190730-132509-414

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Сре Jул 31, 2019 9:17 pm

Vnimanie, se sirat lazni vesti so ukradeni sliki od instagram i izmisleni prikazni. Sakaat da stvorat vpecatok za navodna masovna poddrska od mlafite za dpmne.

DPNE-OFCI - Page 5 EA0y-Wf-AWw-AIs2-As
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Сре Jул 31, 2019 11:06 pm

OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Чет Aвг 01, 2019 11:56 am

Кај сте набањатии да видите што значи кога на државата ќе и го вретиш достоинството, што вие со години го уништувавте.

КОГА РЕКОВ СЕВЕРНОМАКЕДОНЦИ, ЗГРЕШИВ, АМА КАКО ДА УБИВ НЕКОГО И ЕВЕ ЈАВНО СЕ ИЗВИНУВАМ ЗА ТОА, РЕЧЕ БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР БОРИСОВ ВО СКОПЈЕ

https://sdk.mk/index.php/naslovna/koga-rekov-severnomakedontsi-zgreshiv-ama-kako-da-ubiv-nekogo-i-eve-javno-se-izvinuvam-za-toa-reche-bugarskiot-premier-borisov-vo-skopje/

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пет Aвг 02, 2019 11:53 am

Sramota sto se ke napravat ocajni za vlast.

DPNE-OFCI - Page 5 Zombo-Droid-02082019115046
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 708
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 12:13 pm

Ц ц ц, уште еден доказ дека дпмне е дијагноза.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:02 pm

Во очекување дпмне-оФците да им објават војна на САД. Или барем нивниот заменик пастир Жмицко да упати протестно писмо до Трамп. А пастирот од Будимпешта да напише на фејсбук тирада против лажливите американци зачинета со околу милион емоџија.

luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Aвг 02, 2019 10:03 pm

DPNE-OFCI - Page 5 Goce
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Aвг 02, 2019 11:04 pm

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190802-230211-332
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Aвг 03, 2019 12:15 pm

Антоњо почна да се пика во шупак на влијателните од СДСМ. Мисли дека така ќе се спаси од злоделата што ги правеше од позиција на власт.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190803-121058-407
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Aвг 03, 2019 12:35 pm

Луда дпмне-оФца која сонува зелена трева а кога ќе се разбуди утоп.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190803-123231-605
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Саб Aвг 03, 2019 2:52 pm

Небањатите во обид да прошират уште една лажна вест за премиерот.

Прво во српски портал финансиран од Будимпешта ја пуштаат лажната вест.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190803-142756-590

Србите лажат, не спомнуваат ниту едно име, фирма или било што туку тврдат дека информациите ги добиле од извори блиски на разузнавачки служби мислејки дека тоа ќе даде тежина на нивните лаги. Докази на линкот.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:809793-U-Severnoj-Makedoniji-legalno-gaje-travu

После објавата на српскиот сомнителен портал, неговиот пандан во Македонија познат по ширење лаги, ја шири веста, но сепак остава линк до изворот веројатно плашејки се од правни последици.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190803-142811-996

https://republika.mk/vesti/makedonija/srpski-novosti-zaev-dal-licenca-za-odgleduvanje-marihuana-na-srpski-kriminalci/?fbclid=IwAR05gnYbctmUxmnoeYgD2ZTZWZmgGfk8ftVFTBTZ_zpCnyl0wSCKNYYpRKE

И тука стапуваат на сцена гебелсчињата од центарот за лаги на небањатите и лажната вест од српскиот портал ја шират на социјалните мрежи притоа тврдејки дека е вистинита и промовирајки обичен фејк њуз во балкански мега скандал.

DPNE-OFCI - Page 5 IMG-20190803-142624-968

Небањатите јасно е никако не можат да сфатат дека лажните вести допираат само до нивното безмозочно членство кое ионака гласа за нив. Останатите граѓани се свесни дека небањатите се најголемото зло што можеше да ја снајде државата и лагите од центарот за манипулации нема да ги натераат да го вратат тоа зло на власт.

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by TRAJCHE on Нед Aвг 04, 2019 9:27 am

Kako ja izgore, bravo Baze.

DPNE-OFCI - Page 5 Zombo-Droid-04082019092448
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 568
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPNE-OFCI - Page 5 Empty Re: DPNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 33 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19 ... 33  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот