Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Јан 23, 2017 11:26 pm

трендафил напиша:Немам намера ниту да се правам ниту да бидам будала. Тупаницата што е симбол на борбата против Трамп од страна на соросоидите во САД беше симбол и на шарената револуција кај нас. Нема потреба сега да се заведува народот кој на изборите и даде предност, мала 61 : 59 но сепак предност на актуелната власт. Болен е Трамп, болен е Орбан, болен е Вучиќ, болен е Груевски, јас сум небањат, а најчиста општина во Македонија е Арачинова кај што има само 15 прости и небањати како мене што гласаа за ВМРО, а 2.052 чисти интелектуалци гласачи за СДСМ.

Ти не си тема, и за тебе нема што да се каже, за тебе ќе кажуваат други.....А колку за споразум, Арачиново покажа дека гледа кон иднината, а ти живееш во минатото!!!

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 28, 2017 12:52 pm

Соросови вонземјани ја нападнаа планетата

Иако Македонија уште нема нова влада која ќе понуди закон за десоросоизација, а не гледам нешто дека во новиот состав на законодавниот дом се крчка таква иницијатива, земјава конечно излезе на светска сцена поради здружението „СТОП ОПЕРАЦИЈА СОРОС“, кое е инспирирано од идејата на Никола Груевски и извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ како невладина граѓанска логистика.
Господ напомош да и е на Македонија, каде и да е!!!

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Јан 28, 2017 12:55 pm

DPMNE-OFCI - Page 21 Screenshot_15

Гниди од луѓе, немам коментар.......вакви луѓе не постојат на друго место во планетава.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јан 28, 2017 9:48 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Немам намера ниту да се правам ниту да бидам будала. Тупаницата што е симбол на борбата против Трамп од страна на соросоидите во САД беше симбол и на шарената револуција кај нас. Нема потреба сега да се заведува народот кој на изборите и даде предност, мала 61 : 59 но сепак предност на актуелната власт. Болен е Трамп, болен е Орбан, болен е Вучиќ, болен е Груевски, јас сум небањат, а најчиста општина во Македонија е Арачинова кај што има само 15 прости и небањати како мене што гласаа за ВМРО, а 2.052 чисти интелектуалци гласачи за СДСМ.

Ти не си тема, и за тебе нема што да се каже, за тебе ќе кажуваат други.....А  колку за споразум, Арачиново покажа дека гледа кон иднината, а ти живееш во минатото!!!
Сериозно ли мислиш дека Зоран Заев или Џорџ Сорос се иднината на Македонија. Се согласувам дека арачиновци гледаат во иднината, но иднина без Македонци, откако направија етничко чистење во нивната општина веројатно сакаат така да биде на целата територија на Македонија. Иако и тие не знаат што да прават по промените во светот што се случуваат откако Трамп стана претседател на САД.
Што се однесува до наводното палење на автомобил и обид за палење на плевна, кола и куќа, да не излезат и овие обвинувања лажни како т.н. бомби. Има ли потврда за веста и од некој друг извор освен тој од Фејсбук. Можеби и од лажен профил.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6485
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 29, 2017 10:18 am

Не знам, побарај извештај на МВР. Уште ли ќе ги браниш и до кога????

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 29, 2017 9:49 pm


defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty ВМРОвци

Пишување by трендафил on Пон Јан 30, 2017 8:53 pm

defo напиша:Не знам, побарај извештај на МВР. Уште ли ќе ги браниш и до кога????
Не бранам никого. Само не му верувам слепо на Плусинфо ниту на никој од новинарите странски платеници, а ни на ниту еден новинар без да ја проверам веста и од друг извор. Тоа што јас го пишувам на форумов одамна, дека идиотот Сорос и неговите корисни идиоти во Македонија сакаат да инсталираат сопствена власт во некои земји сега го зборуваат во многу земји. На пример во САД.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6485
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Јан 30, 2017 9:34 pm

Ама затоа слепо им веруваш на куририте и шителите.
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty ВМРОвци

Пишување by трендафил on Сре Фед 01, 2017 10:59 am

Слепо не му верувам на никого. Генерално споредувам некои работи. На пример што е направено во Струмица освен што е средена околината на најголемиот објект на семејството Заеви, Глобал, во однос на тоа што е направено во другите општини. Или што направија градоначалниците од ДУИ што сакаат коалиција со СДСМ, меѓу кои е и мојот, градоначалникот на Чаир. На државно ниво како тоа кога не се крадеше, кога вие бевте на власт, не се направи скоро ништо, а сега, кога божем се краде се изградени споменици, мостови, театри, музеи, возови, градски двоспратни и приземни автобуси, противпожарни возила и авиони, опрема за болници и возила за брза помош, се градат автопатишта, се намали невработеноста и се зголеми бројот на вработени, се зголеми просечната плата, се градат нови автопатишта, се зголеми бројот на авионски патници, се изградија многу нови фабрики и да не набројувам повеќе. Сакате ли да споредам што беше направено во општина Центар кога градоначалници беа Аларова и Тодоровиќ, а што во време кога општината ја водеа Мирослав Грчев и Андреј Жерновски. Јас не знам дали власта од СДСМ крадела или едноставно биле глупави па не знаеле да направат повеќе, но во краен случај тоа не ме интересира. Бидејќи не можам да тврдам дека некој е криминалец ако не е осуден или не прифатил амнестија, за градоначалниците од СДСМ сметам само дека се неспособни, еве и тоа да го напишам за крај.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6485
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Фед 01, 2017 11:32 am

Стиропорниот барок за кој се одлеале близу милијарда евра народни пари од кои поголем дел се украдени од твојот пастир и фамилијата ти го сметаш за успех?
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Фед 01, 2017 10:17 pm

трендафил напиша:Сакате ли да споредам што беше направено во општина Центар кога градоначалници беа Аларова и Тодоровиќ, а што во време кога општината ја водеа Мирослав Грчев и Андреј Жерновски.

Ајде пукај....

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Фед 02, 2017 9:49 am

Trendafile eve ti ja milionerkata od peshterata javno kazhuva deka ste gi predale i Makedonija i makedoncite...

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Фед 03, 2017 7:35 pm


Луди се ДПМНЕ-овциве, господ здравјееее. Докторе пациентов шо ни избега!!!

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Фед 04, 2017 8:08 am

Џабе му се радувавте толку на Путин и песни му пеевте Трендо. Таман дојде да ве брани, пастирот уште еднаш си поигра курташак со вас дпмне-офците и му го попуши на западот. Кај ви се сега крстовите, православието и слични глупости што ги спомнувавте кога му пеевте на војвода Путин?

ВМРО-ДПМНЕ за соопштението од Москва: Не сме среќни што државата се става во контекст на меѓусебното ривалство на големите сили

ВМРО-ДПМНЕ не е среќна што Република Македонија се става во контекст на меѓусебното ривалство на големите сили. Нашата стратешка цел продолжува да биде членството во Европската Uнија и НАТО. Секој чекор со кој што може да се помогне во остварувањето на таа цел е добродојден и значаен“, изјави Иво Котевски, директор на прес-центарот на ВМРО-ДПМНЕ, коментирајќи го соопштението на руското МНР.

http://www.mkd.mk/makedonija/partii/vmro-dpmne-za-soopshtenieto-od-moskva-ne-sme-srekjni-shto-drzhavata-se-stava-vo
luxor
luxor

Број на мислења : 5495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Фед 04, 2017 6:51 pm

DPMNE-OFCI - Page 21 33wxkex

Прво и основно, не кажуваат како се купени. Можда на кредит, второ човекот има адвокатска канцеларија, која функционира и без него. Како и да е човекот ги заработил, а и пред да стане пратеник, беше адвокат, за разлика од многу ДПМНЕ-овци кои пред да станат пратеници беа овчари, а сега наеднаш станаа милионаши.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Фед 04, 2017 7:20 pm

defo напиша:
Луди се ДПМНЕ-овциве, господ здравјееее. Докторе пациентов шо ни избега!!!


lele kako moesh da gi gledash i slushash ????ili i ti beshe kolateralna shteta Very Happy

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15881
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Фед 04, 2017 7:55 pm

не, го најдов на странски служби, побарав на интернет и го прикачив

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Фед 09, 2017 9:25 pm

Еве еден репринт на една колумна на Владимир Лазаревиќ, во која се гледа до кој степен е забеган Груески, па си одлучил, дека туристите се побитни од ендемскиот Охридски крап. И дека за Охрид да стане Халкидики си подигне парапетче околу езерото.
„Што мислите да ја извадиме сета трска од езерото, да нема повеќе трска, непречено да можат луѓето да пливаат во езерото“?

Реакцијата на членовите на владата е збунувачка и најголемиот дел од нив молчат. Сепак, во одговор на овој предлог, својот глас на разум дава Дејан. Вели:

„Претседателе, видете, не можеме да ја извадиме трската од езерото зашто ќе го нарушиме целиот екосистем во езерото. Токму во трската се мрести крапот“.

Груевски го гледа, нѐ погледнува и нас, и му вика:

„А бе, Дејан, сега ние крап ќе мрестиме или туризам ќе тераме во Охрид“?



Никола се фокусира да ги извади камењата и вели:

„А што мислите ние да ги извадиме сите камења од брегот на Охридско Езеро и да ги замениме со песок? Сѐ песочни плажи да има низ целото охридско крајбрежје“.

Миле, спремен како и секогаш, вика:

„Па, претседателе, видете, не знам со квалитетот на песокот како ќе се справиме. Ќе мора да донесеме од Грција, во Македонија нема таков песок. Посебна калибража на песокот треба, треба она, треба ова“.


„Зошто да не направиме едно парапетче околу цело езеро, едно така 20 см високо, и пред влегување во вода, го рипнуваш парапетчето, и песокот си останува на плажите и сѐ е ок“?


Како Никола сакаше, да го направи Охридското езеро, Охридско Море-Владимир Лазаревиќ Фокус 06/03/2015

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Фед 13, 2017 5:32 pm

Germanija dobi nov pretsedatel...Den po izborot Frenk Valter Shtajnmajer gi pozdravi dpmne-ofcite...

Новиот германски претседател силно се залага за реформи во Македонија

„Изборите се важен чекор за решавање на долготрајната политичка криза во земјата. ОБСЕ, кој процесот од почеток го следеше со бројни изборни набљудувачи и опсежна техничка поддршка, во целина зборува за мирен изборен тек.

Сега е важно брзо да се формира влада, која својот мандат ќе го користи за забрзување на итните реформи. Во областа на правната држава и судството, јавната управа, како и во слободата на медиумите и мислењето, на земјата ѝ се потребни брзи и убедливи резултати. Специјалното јавно обвинителство мора да може и натаму да работи непречено во откривањето и казнувањето на злоупотребите на власта и службената положба.

Ова е предуслов за граѓаните повторно да стекнат доверба во институциите на својата држава. Само на таков начин ќе се овозможи забрзување на евроатлантските интеграции на земјата“, гласеше неговата изјава.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 8:06 pm

он не знае каде е Вардарска Македониja. Се извинувам ама ова не ви се допада како вистинско име на државата? Very Happy
Инаку овоj има само церемониални функции. Ja чекам германците да избркат Меркел.Ретко омразна особа.Гер,манците немаат мерка. Или убиват без мерка или сеа се наjголемите демократи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Фед 13, 2017 8:09 pm

osa напиша:
Луди се ДПМНЕ-овциве, господ здравјееее. Докторе пациентов шо ни избега!!!


Чоекот не е овца туку коза има афинитет кон кози Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 1:57 pm

Сум се прашал сосема сериозно по шо така нарекуваните од некои од СДСМ "Бугарите" демек ДПМНЕ личат на историското ВМРО. За никакви бугари не може и да се говори овие се тежки србомани ама по КРИМИНАЛОТ се едно кон едно со историското ВМРО.Се знае дека тие во Пиринска македониjа направиjа држава во државата, паралелни даноци, пресуди засновани пред се на лична сиомпатиjа или наjоткровена одмазда.И тоа беше трпено, трпено и од македонците таму и од централните власти па кога доjде преко глава мафиjашката организациjа беше разтурена за 2 часа и тоа беше посрешнато со ликуванjе и голема радост од самите македонци. Самите од ВМРО дотолку беа разбрале дека се засрале се и сешто што даже и тие самите го предадоа доброволно оружието.Но со тоа се не сврши. На лугето нема и 10 години им беше сервирана нова комунjарска власт шо им jа одзема земjата, сакаше да ги денационализира и да ги учи на книжевната норма на Блаже конески шо до толку нема ни наjмала подршка оти и 20 торицата "деjци" на ОМО илинден "знаат" македонски полошо и од менеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Фед 14, 2017 8:34 pm

Денес малце, ги испровоцирав на Твитер, ДПМНЕ-оските „клонирани“ профили. И одма се запалија, двајца блокирав, и во ист стил нови двајца-тројца продолжуваа да ми реплицираат. Што ја потврдува мојата теорија, дека преку буџет се плаќаат таквите, никови кои се задолжени за бранење на неодбранливото. Или да перат мозоци.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Вто Фед 14, 2017 8:48 pm

Добро утро. Читав наскоро некаде една невработена сърбинка дека пишуваше како била наета од партиjата на Вучич да биде платен трол. И во бугариjа има такви. во русиjа по едно време беше разкриена цела фабрика за тролови на Путин.Ja сега сум дома невработен па имам време да пишувам инаку како тоа некоj ке има време по цел ден па и да реагира на минутата па и по 2-3 или 20 тина? Лесно се познават немат мисла само по инструкциjа работат и понеже не веруват во тоа шо пишуват, гледат да наврегjат на лична основа абе човечка одпади се тоа.Инаку реаат соросоиди и така натаму.Крадеца вика држте крадеца.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty ВМРОвци

Пишување by трендафил on Вто Фед 14, 2017 9:28 pm

Според Твитер Груевски прислушувал милиони разговори на политички противници, а слушаме само разговори, веројатно обработени, од ВМРОвци. Нема ниту еден од сдсмОВЦИ. Верувате и дека Груевски ја прифатил платформата на Заев, што пподоцна ја прифатија и албанските партии. Ако и веруваш на Телма, еве дел од еден разговор.


_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6485
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 21 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот