Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Мар 25, 2016 4:01 pm

Trendafile, teshi se ti samo so fotoshop, sechenje, lepenje, montiranje i slichno...Kje ti treba vo Idrizovo...Za da izdrzhish kje se ubeduvash sebesi deka toa shto kje ti se sluchuva tamu e fotoshop, sechen, lepen i montiran...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Мар 25, 2016 7:59 pm

Што им се децата криви???
http://sdk.com.mk/index.php/naslovna/izborite-gi-odlozhija-i-eksternoto-testirane-i-raspustot-za-edna-nedela/
Имено, како што нè информираат наставниците, во планот стои дека екстерното тестирање ќе почне на 9 јуни, а ќе заврши на 14 јуни, што е поместување од речиси цела недела. Само за споредба, минатата година екстерното тестирање се одржа од 2 до 10 јуни.

Не ми е јасна целта, да се створи револт кон некого, што, што тоа имаат заедничко изборите и екстерното тестирање???? Која е поракат што со ова се праќа???? Стварно неможам едно и друго да спојам???
трендафил напиша:Можеби се работи и за автономен фалсификатор, како што Исламската Држава има терористи кои делуваат самостојно или пак а1он е една од агитаторските ќелии на СДСМ и Сорос. Да беше ова вистина ќе беше објавено од сите медиуми од платниот список на странците.
Е уште ова не сум бил „екстремит на ИСИС" , де да ми објасни некој која е поентата на ословување, предавник, соросоид, терористи, хомосексуалци, екстремисти на ИСИС. Која е целта на закани од типот гледање на цвекиња од кај коренот..........

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Мар 26, 2016 11:52 amБраво за Грујо и Хипо и Ставре....Да навредуваш луѓе и интелегенција со сила....СТРАШНО

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Hamad bim Khalifa on Саб Мар 26, 2016 2:32 pm

Tie ne se penzioneri, tie se u reprezentacija za alpski disciplini na Mk, specijalnost veleslaLOM! Ponekogosh i za kajakarenje t.e. PREVESLUVANJE. Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Мар 26, 2016 8:54 pm

defo напиша:Што им се децата криви???
http://sdk.com.mk/index.php/naslovna/izborite-gi-odlozhija-i-eksternoto-testirane-i-raspustot-za-edna-nedela/
Имено, како што нè информираат наставниците, во планот стои дека екстерното тестирање ќе почне на 9 јуни, а ќе заврши на 14 јуни, што е поместување од речиси цела недела. Само за споредба, минатата година екстерното тестирање се одржа од 2 до 10 јуни.

Не ми е јасна целта, да се створи револт кон некого, што, што тоа имаат заедничко изборите и екстерното тестирање???? Која е поракат што со ова се праќа???? Стварно неможам едно и друго да спојам???
трендафил напиша:Можеби се работи и за автономен фалсификатор, како што Исламската Држава има терористи кои делуваат самостојно или пак а1он е една од агитаторските ќелии на СДСМ и Сорос. Да беше ова вистина ќе беше објавено од сите медиуми од платниот список на странците.
Е уште ова не сум бил „екстремит на ИСИС" , де да ми објасни некој која е поентата на ословување, предавник, соросоид, терористи, хомосексуалци, екстремисти на ИСИС. Која е целта на закани од типот гледање на цвекиња од кај коренот..........
Не знаев дека си ти фалсификаторот што на фотографијата од информатички кабинет има вметнати и слики од идниот премиер и грбот на ВМРО ДПМНЕ. Воопшто не те обвинив дека си член на ИД, туку само напишав дека не знам дали фотографијата е изработена во некоја пропаганистичка ќелија на СДСМ или соросоидите или ја направил поединец самостојно. И споредив дека на тој начин делуваат терористите од Исламската Држава. Која е создадена откако за тоа услови створија истите тие што ве поддржуваат во намерите да дојдете на власт без избори. Во што делумно успеавте со тоа што македонскиот премиер насилно поднесе оставка и под притисок Оливер Спасовски и Ременска станаа министри. Не знам дали не знаете дека во најголем број на случаи гласачките места се во училиштата, но ако изборите се одржаа во закажаниот термин на 24 април не ќе имаше одлагање на екстерното. Доколку на крај ДИК утврди дека одлагањето е без причина односно дека т.н. фантомски гласачи постојат само во болниот ум на лидерите на СДСМ се надевам дека ќе си признаете самите на себе дека сте им верувале на лажговци.
Ако фотографијата од кабинетот не е фалсификат, напишете за кое училиште се работи. Работата е многу едноставна.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Мар 28, 2016 10:33 am

E Trendafile, Trendafile...Vekje i Grujo prizna deka fantomi ima...Samo tvojot um ne mozhe da se prilagodi na situacijata...Ne e ni chudo...Tolku godini obozhuvanje na diktatori ostavile traga...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Нед Апр 03, 2016 10:27 pm

DPMNE-OFCI - Page 12 2licz2w

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Jул 23, 2016 11:08 am

DPMNE-OFCI - Page 12 Dwx3bd

Уште и уште не им иде памет, уште ловат вештерки, предавници, анти-државни елементи. А и тоа да речеме не е проблем, проблем е што има идиоти кои им веруваат!!! Мизерија.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Jул 23, 2016 11:18 am

Prometejcho seushte sonuva zeleni pasishta...Konechno bi trebalo da kazhe na shto treva e...Shot se odnesuva do onie shto mu veruvaat, verojatno so parite od novoto zadolzhuvanje Grujoshesku gi obnovil zalihite na crveni bobinki...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Aвг 02, 2016 5:11 pm


Заев исвиркан ...уште ова не сум го видел, опозиција да биде исвиркана во услови кога таа нема ништо заедничко со власт мизерија ...
А од друга страна добро за про-позициските медиуми да има што да објават во стил, Месијата Грујо пречекан како крал, а опозицискиот лидер Заев како најдолен криминалец..........Грујо маж, која секоја жена би сакала дете од него, Заев итно да биде ставен на клада

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Aвг 02, 2016 7:48 pm

defo напиша:
Заев исвиркан ...уште ова не сум го видел, опозиција да биде исвиркана во услови кога таа нема ништо заедничко со власт мизерија ...
А од друга страна добро за про-позициските медиуми да има што да објават во стил, Месијата Грујо пречекан како крал, а опозицискиот лидер Заев како најдолен криминалец..........Грујо маж, која секоја жена би сакала дете од него, Заев итно да биде ставен на клада

ete gledash kopileto ima grupichka shto ke go isvirka Zaev ...a zoshto Zaevistite nemaa grupichka da go isvirkaat nego ???

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Aвг 04, 2016 9:49 pm

Вака ДПМНЕ-овциве, мислам нивното раководство е паметно, преку Александров и црните кошули, не сакаат да пратат порака до нивните слепи членови, до неинформираните (да не речам оние со помала интелектуална моќ), сакаат да пратат дирекна порака до нас оние кои ги гледаме работите пошироко.....

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Чет Aвг 04, 2016 11:31 pm

defo напиша:Вака ДПМНЕ-овциве, мислам нивното раководство е паметно, преку Александров и црните кошули, не сакаат да пратат порака до нивните слепи членови, до неинформираните (да не речам оние со помала интелектуална моќ), сакаат да пратат дирекна порака до нас оние кои ги гледаме работите пошироко.....

ne ti ja svativ poentata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Aвг 05, 2016 7:34 pm

Па биле на Крушево, „војводите“ облечени во црни маици со ликот на Александров, убиецот на Сандански. A црно кошулаци на балканов се усташи....Сега мислам дека е појасно.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Сеп 27, 2016 10:01 pm

DPMNE-OFCI - Page 12 CtV7QGtWEAAEhPD

Дали само мене ова ми личи на потерница за лов на вештерки, или и на вас???
Дали се свесни со овие соопштенија дека може да предизивикаат братоубиствена војна......или тоа им одговара???? Во замена за затворските ќелии кои ги чекаат.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Сеп 28, 2016 10:31 am

Dobro si zabelezhal Defo...Toa e celta, nemiri i nasilno ostanuvanje na vlast na vrhushkata kriminalci...Odlika na site diktatorski rezhimi...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Сеп 29, 2016 9:08 pm

Трајко Вељановски: "Дали некој врши мобинг или не, народот најдобро ќе одлучи."

Ова е изјавата, по одлуката на Катица да не доаѓа на седниците на собрание, од кога врз нејзе беше стварно изведено класично психичко силување.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Сеп 29, 2016 11:35 pm

Nachisto se poremetija...Seushte ne im e jasno deka kradenjeto izbori e minato...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Окт 01, 2016 10:22 am

DPMNE-OFCI - Page 12 CtqnXk9W8AEsdi0


Умот не им доаѓа, ем ги ебат у здрав памет, е ум не им иде бе..страшно.....

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Окт 01, 2016 11:58 pm

strasho bre defo ..ova NAROD e ???? ili IDIOTI se ???? kako moze da se soglasi parite za prevoz do rabota i nazad da mu gi SOPRAT ...i toj da si PLAKA OD MIZERNATA PLATA ZA VOZENJE VO AVTOBUS ?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 10:44 am

Е ОСА...може, овие битно градат..СДСМ, не само крадеше...А што изградија, онај кич што му ја зеде душата на Скопје...тоа, или декстермаер го изградија каде највисоката плата е помала од примањата на Бонева за патни трошоци. Не читаше во најнови вести  Тео, што објави, убедени се дека ќе победат. И веќе прават калкулации. Ама ќе искористам една фраза од филмот Професионалец (српски филм)...Није Милошевич кри, нисмо гомно........Кај нас би било не е Грујо крив, ние сме гомна....а зошто?????  Зошто својата стручност си ја продаваме за вработување по партиски клуч....Иднината на идните поколенија, на државата ја ставаме на коцка за личен комодитет,  а тоа Грујо и неговата дружина упешно го користат.  А ние пропаѓаме, јас лично изборите на 11 Декември ќе ги чекам со спакувани куфери, бидејќи ако на 12 се разбудиме пак со иста власт, со истово ДПМНЕ....нема што веќе да сум во оваа држава.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Окт 02, 2016 4:40 pm

Како ВМРО-ДПМНЕ станала најбогата партија во најсиромашна земја?


И сега, што правиме...на ова ДПМНЕ-овците ќе одговорат со она, па само во Македонија се плаќаат високи кирии за живеење во сопствен стан. Mad Mad lol! lol!

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Окт 03, 2016 12:19 pm

Se nesto vi fali bhe komunjari, te siromasi ne bivalo ama pa i bogati ne cinelo.Gruevski e ekonomist more, znae kako da ja napravi i partijata oi narodot bogati.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Окт 03, 2016 12:22 pm

Kaj gledas bogat narod bre torko, bogati se samo0 tie od familijata i onmie piknati u gz na Grujo.
luxor
luxor

Број на мислења : 5496
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пон Окт 03, 2016 12:29 pm

Alooo komunjaru cel narod glasa za Gruevski, ke places vo dekemvri a jas ke ti se smeam.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 12 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот