Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Окт 03 2016, 12:31

Site glasovi gi kradevte bre. Vo dekemvri nema ni dveste iljadi da imate, ke ve potopime kako titanik.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пон Окт 03 2016, 13:06

Ама сепак дури ни Заев не рече дека се украдени 500 илјади гласови па дури и ако ја прифатиме твојата логика дека ВМРО ке има двеста илјади гласови во декември невозможно е да се украдат 300 илјади, очигледно дека тоа си го напишал да се охрабрите пред изборите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Пон Окт 03 2016, 13:15

Ke se ohrabrite vie koga Grujco ke vi odi Sutka.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Окт 05 2016, 20:08

DPMNE-OFCI - Page 13 2nb91xi

DPMNE-OFCI - Page 13 26243g7

Ево ДПМНЕ-овци, како ве возат....а ево ви и доказ, да не речете Дефо збори без врска...
http://www.homeadvisor.com/r/the-modern-cost-of-iconic-landmarks/?m=pepperjam&entry_point_id=14471916&gatc=21181#.V_UVCI997cs

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Окт 12 2016, 19:58

DPMNE-OFCI - Page 13 CtqvHrnXYAAFtrQ

патот на успехот, во последниве 10 години во Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Чет Окт 13 2016, 15:12

Ќе видиме на 11 декември, доколку новиот Светозар Вукмановиќ-Темпо, Бејли, не пронајде нов начин да ги спречи изборите на 11 декември, ќе видиме кој јадел фекалии последниве години, а кој ја зборувал вистината.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Чет Окт 13 2016, 17:54

Partal ve praime kojznae vo koja gluvca dupka ke se kriete.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 18:11

Izborite ke se odrzhat Trendafile, nema povekje beganje...A posle toa se znae...Idrizovo i za pastirot i za familijata...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Чет Окт 13 2016, 19:57

После изборите , Трендо, Груески ќе го гледате на интервју, во кое ке објаснува како да се подобрат условите во затворите.

Поздрав од Иво Вајгл
DPMNE-OFCI - Page 13 CupYdbLXYAAafpx
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 21:20

dzabe hrana, dzabe obleka loso ke mu napravite//

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Чет Окт 13 2016, 22:08

Stravot od izborite e se [pogolem...Dpmne-ofcite go kortistat parlamentot za provokacii kako bi ja naterale opozicijata da pobara odlozhuvanje na izborite...

Законите за СЈО овојпат не стасаа ниту на дневен ред, СДСМ ја напушти седницата

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пет Окт 14 2016, 11:50

Pak begate komunjari. Sto e sega vi tekna deka gubite?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Пет Окт 14 2016, 12:49

Никогаш повеќе нема да биде дозволено да се организираат изборни кланици за фамилијата да биде вечна. Избори ќе има тогаш кога сите ќе бидат сигурни дека фамилијата нема да може да ја фалсификува народната волја.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Окт 14 2016, 23:54

Ивона Талевска во име на Македонската асоцијација на новинари (МАН) денеска побарала од еврокомесарот Јоханес Хан ЕУ да го дисциплинира Специјалното јавно обвинителство, пренесува Канал77.

– Европската комисија мора да внимава на СЈО кое работи по налог на СДСМ и Зоран Заев, кои откако јавно ги објавија имињата на нивните политички непријатели, продолжи да води хајка против една политичка опција и медиуми кои не се под контрола на СОРОС-изјавила Талевска.

На ова се спротиставила Уранија Пировска од Хелшинскиот комитет за човекови права на Македонија, бидејќи како што рече, личноста не е кредибилна да зборува за професионалноста на СЈО.

Инаку, Хан денешните средби ги започна токму со невладиниот сектор. Граѓанските организации побараа независно судско одделение што ќе работи на случаите на Специјалното јавно обвинителство, но претходно да се распушти Судскиот совет и повторно да се реизбере за да се обезбеди непристрасност.


ха, ха, ха, Ивончево забегало, или се праи наивно, или се обидува будали да не напраи сите до еден.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Окт 15 2016, 12:29

More se sapasuva od robija, znae deka ke si lezi.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Окт 15 2016, 12:31

I glejte sto najdov na tviter, ziva vistina.

DPMNE-OFCI - Page 13 CuyhrwTWIAAonOC
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6591
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 13:09

Dpmne-ofcite kontra vistinskite VMROvci...Bratskite razdori prodolzhuvaat shto e odlika na VMRO od  nejzinoto formiranje vo 1893...Eve shto reche Mane Jakovlevski na panel diskusijata odrzhana vchera...

Мане Јаковлески, на панел-дискусијата што ја организира ВМРО-ДПМНЕ како одговор на опозицискиот марш на 11 октомври, му даде поддршка на партискиот лидер Никола Груевски во име на основачите и ветераните на партија. Воедно, тој испрати предупредување до неговите политички противници да не си поигруваат со ВМРО и Македонија.

http://fokus.mk/jakovleski-predupreduva-ne-si-igrajte-so-vmro/

E, ama brat mu Gojko misli sosema poinaku...

Никола Груевски нека си оди од партијата што ја основавме со Драган Богдановски!

ФОКУС: Како гледате на трансформацијата и дисконтинуитетот на партијата од страна на Никола Груевски?

ЈАКОВЛЕСКИ: Груевски не го знаев на почетокот толку добро, се имавме видено два-трипати, тој беше и во Зубовце во 2005 година, кога имав роденден. Јас кон него гледав позитивно, го сметав како надежен економист и мислев дека е добар потег таква личност Македонија да ја зацврсти економски. За жал, моите општи позитивни очекувања не се остварија бидејќи со разните потези што ги прави оваа власт се создава еднопартиска држава, како што своевремено направи комунистичката партија со Југославија. Сите медиуми ги зедоа под свои ингеренции. Затоа, јас би му предложил на Груевски дека вториот дел од името на партијата ДПМНЕ не одговара, пред сѐ, тоа „демократска“ и „национално единство“.

ФОКУС: Тие би ви одговориле дека народот ги избира!?

ЈАКОВЛЕСКИ: Јас немам против тие да останат на власт уште дополнителни 7 години ако народот ги сака и ги избира, бидејќи, нели, се вели „каков народ, таква влада“, но да ја променат партијата. Нека ја остават настрана партијата што сме ја основале јас и Богдановски и нека изберат некоја друга партија. Многу ме нервира што ги прават овие погрешни потези бидејќи водат кон пропаст. Да речеме, оваа антиквизација е кич за кој се фрлаат големи пари, кои Македонија ги нема. Јас се гордеам што сум роден во земјата каде што е роден Александар Македонски, ама толку! Ако некој сака да докажува дека во генот имаме некое античко наследство, тоа е смешно и контрапродуктивно. Не може да се прави од античката историја дневна политика.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Окт 15 2016, 13:15

Ако ВМРО беше она вистинското одамна на Грујошеску ќе му беше испратен некој Ќосе.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Нед Окт 16 2016, 11:53

„Ајде Борисе не лажи, никогаш не беше во душата ВМРО-вец, од мал те знам, од дете беше користољубец и таков остана до денес. Лажи ги сите, јас многу добро ти го знам карактерот, новопечен олигарху! Мандај му ги мадињата на Грујо за тоа белким ќе ти опне на твоето конто уште едно и пол милионче евра, а во фиоката кај него сигурно ти чува и некоја кривична, онака за патем да бидеш послушно и верно љангарче и да го величаш ликот и делото на мафијашот Грујо и неговата фамилија пошто сите што го браните сега сте од ист ков“, гласи фејсбук статусот на постариот од браќата Змејковски.

ФБ статус на Владо Змејковски

Владо Змејковски до братот Борис: Од мал те знам, никогаш не беше вмровец!

Значи тој ген на ДПМНЕ, кои постои од почетокот на XX век, уште постои и ќе постои.....
А ево и браќата Јаковлески имаат спротиставени ставови:
Јаковлески предупредува: Не си играјте со ВМРО! ->Мане Јаковлески, изјава пред некој ден на панел дискусија на ДПМНЕ
Никола Груевски нека си оди од партијата што ја основавме со Драган Богдановски! -> Ѓоко Јаковлески интервју за Фокус
Змејковски: На почетокот во ВМРО примавме само чистокрвни вмровци -Змејовски, беседење за едно ВМРО-ДПМНЕ, лое е многу поразлично од денешнотот ДПМНЕ, за кое дури и нему му е срам да го спомне и спомне нешто за него.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Нед Окт 16 2016, 16:55

DPMNE-OFCI - Page 13 Vmro-1_n-706x437

И сега им береш памет.....

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Окт 16 2016, 17:37

Почекај сега ќе дојде Трендафил и ќе ти каже дека тие морони се мнозинство и ја одредуваат судбината на Македонија и македонците.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Нед Окт 16 2016, 20:29

DPMNE-OFCI - Page 13 13zvp78

Еве кандидати за лежење...A за овој во црвениов круг, што е можно подолг престој..бараба.....Ако некој од СДСМ, го чита форумов(а се надевам), би замолил да повнимаваат во иднина при изборот на кадри. И за ЛДП, важи истото, пошто тие го промовираа.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Нед Окт 16 2016, 20:37


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Пон Окт 17 2016, 07:28

Mnogu t'nko

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пон Окт 17 2016, 08:12

Кај ги нашле само соговониците ОСА, нема совршен, и нема да има совршен....Smile
Доживотен премиер да се избере...Very Happy

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3476
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 13 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 40 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот