Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 5:40 pm

Како сите знаеме дека Груевски е осуден дека украл владин Мерцедес, или дека некој е осуден затоа што украл две тегли ајвар, за јавни личности треба јавно и да се соопшти пресудата. Барем на социјалните мрежи некој ќе го стореше тоа ако имаше пресуда.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 5:47 pm

Нешто не си добар, кога тоа твојот пастир е осуден затоа што украл владин мерцедес?

Што се однесува до Дац веројатно медиумите не мислат дека е доволно важен па да пишуваат до каде е постапката против него.
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 6:56 pm

Па што корист има тогаш од Мерцедесот. Осуден е дека имал лична корист нели. Според законите такви возила секогаш се набавувани без тендер, со директна спогодба. Ова е прво набавено со тендер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 7:02 pm

Е па не требало да го мести тендерот.
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Мај 31, 2019 8:37 pm

Преземено од твитер.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190531-203555-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 9:23 am

Само ненормален човек може да ги смета за ненормални тие што не размислуваат како него. Ова е пример за еден од најпримитивните облици на говор на омраза.
Во врска со тендерот нема никакво местење. Верувам дека Врховниот суд ќе го врати предметот на повторно разгледување и дека во нормална постапка и со нормални докази обвинетите ќе бидат ослободени и ќе им плаќаме отштета, што покрај промената на името и кастрирање на поголемиот дел од нашата историја и идентитет и делови од македонскиот јазик, ослабувањето на економијата и екстремното задолжување ќе биде уште една цена што ќе ја платиме поради хунтата (според терминологијата на најголемата партија во Македонија) на власт.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Саб Јун 01, 2019 10:56 am

Uslovite vo tenderot bea prepisani od katalogot na mercedes i toa so tockite i zapirkite plus site ostanati specifikacii. Toa i bese najvazniot dokaz za favoriziranje na edna kompanija.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 11:37 am

Ајде исклучи ја малку омразата кон ВМРО или љубовта кон СДСМ. Не очекуваш ваљда на тендер за мерцедес да се препишат податоци од каталог на БМВ или Застава. Мерцедес можат да набават повеќе дистрибутери на возила и да се натпреваруваат меѓу себе. Инаку според законот ваков тип на возило може да се набави и без лицитација. Така се набавени сите блиндирани автомобили до сега но никој до сега ни на крај на умот не му било поради тоа да обвини некого. Не би рекол дека такво возило не и е потребно на Македонија, затоа што во возило со помала безбедност не би седнале многу странски државници. Има ли некоја земја во регионот што нема вакво или полуксузно блиндирано возило? Ако возилото е потребно и е набавено по најнормална пазарна цена, уште на тендер, не гледам за каков криминал зборуваме. Ти можеби му веруваш на СЈО и на судот. Јас не им верувам затоа што на пример си дозволија на криминален начин, откако им истече законскиот рок за тоа, да поднесуваат нови обвиненија. Дури и да преземаат стари од ОЈО, и судот ги прифати ваквите обвиненија. Значи имаме злосторничко здружување на судот и обвинителството. Кога сторителите ќе се појават како обвинети, а не како обвинители и судии во судот, ќе почнам да верувам во македонското судство. Можеби за тоа има и политичка нарачка од некого, на пример од некој амнестиран криминалец, но за тоа не сум видел до сега релевантен доказ. За судиите и обвинителите доказите ги следевме сите јавно преку медиумите, затоа што некој очигледно мисли дека е доволно над законите за да може да прави што ќе посака без да одговара за тоа.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Саб Јун 01, 2019 12:04 pm

Pak si se pravel glup, ako odlukata bila da se kupi mercedes togash nemashe da ima krivichna odgovornost zatoa shto toj tip vozila go prodava edinstveno generalniot zastapnik na proizveduvachot. Raspishan e tender za blindirano vozilo od bilo koja marka a specifikaciite se prepishani od katalogot na mercedes.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 1:37 pm

По кој закон е тоа забрането и врз основа на што тврдиш дека нема друго возило со истите или подобри (што не е забрането на тендерите, напротив) карактеристики. Немало такви понуди.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 1:56 pm

Точно затоа што има не смееле да ја препишуваат спецификацијата. Така е кога сакаш да местиш а да се правиш чесен.
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 1:58 pm

Види го овој ве обожава.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-125818-360024201
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:23 pm

Љубов ќе да е, нема што друго.

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150324-2029087301
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:25 pm

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150302-360024201
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Јун 01, 2019 3:26 pm

DPMNE-OFCI - Page 40 Cropped-image-20190601-150236-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 5579
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Јун 01, 2019 4:06 pm

Од фашисти е нормално да се очекува говор на омраза. Колку што гледам има доста работа за психијатрите. Чудно е кога поддржувачи на власта го користат говорот на омраза. Кон него обично прибегнуваат послабите, а тоа би требало да биде опозицијата.

-------

https://melnica.forummk.com/viewtopic.forum?t=2057

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6666
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 40 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот