Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 22, 2019 5:21 pm

Fashizam na delo, omraza kon site nacionalnosti i politichki neistomislenici pa duri i kon nivnite maloletni deca. Sramota, ama pak od chlen na KPOSM drugo i ne mozhesh da ochekuvash.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 22, 2019 9:12 pm

Класичен пример на гнасна дпмне-оФца што си го мрази сопствениот народ и држава затоа што не е на власт. Благодарение на таквите СДСМ ќе владее уште долго. Колку и да сака некој да го казни СДСМ затоа што не успеале да ги исполнат сите очекувања кога ќе види кој треба да го владее веднаш ќе се предомисли.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190522-210410-1370641514
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 9:34 pm

Teo напиша:I jas vi chudam na gluposta vo dpsmne-predavnichka shto uporno barate ostavka od Zaev, pretsedatelot na partijata shto ja dobi doverbata na narodot i  koja pobedi i na pretsedatelskite i na lokalnite vo Ohrid i Novo Selo. Ups, zaboraviv deka ste dovolno glupi pa porazot shto go pretrpevte  mislite deka e pobeda.
Само сакам власт што ќе ја намалува сиромаштијата, односно бројот на луѓе што можат сами да се издржуваат наместо да чекаат милостиња да се зголемува. Полесно е да купиш глас од еден Ром што ќе го држиш неписмен, наместо да му се овозможи образование па да го купиш со неколку стотини евра социјална помош. За лекар се потребни најмалку илјада евра месечно, односно да добие 100 илјади денари плата како што ветивте. Владата се фали, наместо да се срами од зголемената потреба за разни социјални додатоци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 22, 2019 10:54 pm

luxor напиша:Класичен пример на гнасна дпмне-оФца што си го мрази сопствениот народ и држава затоа што не е на власт. Благодарение на таквите СДСМ ќе владее уште долго. Колку и да сака некој да го казни СДСМ затоа што не успеале да ги исполнат сите очекувања кога ќе види кој треба да го владее веднаш ќе се предомисли.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190522-210410-1370641514

Дојде време да морам да се цитирам сам себе. Не е чесно ако изливот на злобно лудило на бесната дпмне-оФца не биде на увид на јавноста. Кога ќе собереш храброст и ќе го осудиш лудакот што го деградира сопствениот народ?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 23, 2019 10:44 pm

Што ќе коментирам бугарски безбедносен офицер во десеттата деценија од животот, според тоа што го гледам на интернет.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Митко_Стоев

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Мај 24, 2019 7:12 pm

Си нашол на интернет некој бугарин со исто име и презиме па се обидуваш да го прикриеш лудилото на твоите сопартијци од дпмне. Нема да можеш, сите до кои можам да допрам ќе дознаат колку сте пореметени и дека такво зло како вас не смее да се врати на власт.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190524-190808-1370641514
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 27, 2019 9:23 pm

Prvo Goga kje se mazheshe za albanec, sega Zhmicko se fali deka KPOSM organizira iftarski vecheri...Kaj i da e kje pochnat i sunet da si pravat zaradi lazhnata nadezh deka kje se vratat na vlast.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190527-211847-1458415627
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 28, 2019 8:50 pm

Во ВМРО има и членови од муслиманска вероисповест. Никој не е против ниту една верска заедница , освен против екстремните како ИСИЛ на пример.
Еден од активистите на шарената куртон „револуција“ Љуми Беќири вели дека СДСМ го поддржуваат следните категории на Албанци: „верски екстремисти, криминалци, дилери, неписмени и слични. Еден нормален до сега немам видено“.

https://expres.mk/bekjiri-sdsm-go-poddrzhuvaat-albanci-verski-ekstremisti-kriminalci-dileri/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Мај 28, 2019 10:00 pm

Ne znam za VMRO ama vo vashata KPOSM siguren sum deka nema. Mozhebi zatoa sakavte Goga da ja mazhite so albanec a zhmicko im go duva organizirajki iftarski vecheri.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Мај 28, 2019 11:34 pm

Лудилото кај дпмне-оФците пуштено на најсилно.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190528-233029-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 7:51 am

Амнестираниот криминалец и неговата тајфа не обезбеди реални услови за оценка на Македонија за прием во ЕУ. Секој може да се изживува како што ќе посака. Бугарите на пример веќе се обидуваат македонскиот јазик (кој нели беше зацементиран) да не биде запишан како македонски во ЕУ, туку како дијалект на бугарскиот, а за Грците не знаеме што ќе измислат затоа што се мајстори за сплетки.
За СДСМ не знам што им прави на Албанците кога се на само. На јаве гледам дека пред објектот на министерството за труд во Пробиштип, општина во која нема ниту еден Албанец на таблата има натпис и на албански јазик.
https://expres.mk/foto-na-denot-probishtip-i-dvojazichnosta-vo-glavata-na-vmro-vcite/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 8:35 am

Наместо да тресеш зелени убаво признај си дека вашата омраза кон се што е македонско е стигната до неконтролирано лудило. Не можам да кажам дека ве жалам, после вашата јавно истурена омраза и гнасење на сопствената држава и народ се надевам дека установите во кои ќе ве сместат нема да бидат по европски стандарди.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 8:46 am

Веројатно кај некој има омраза кон северно македонското, а Македонија и Северна Македонија се две различни работи. Да не се не ќе беа непријателите на Македонија задоволни од додавката. Од каде заклучи дека со тоа што сум против тоа албанскиот јазик да се користи и таму кај што нема ниту еден Албанец, конкретно во Пробиштип, ја мразам Македонија (или Северна Македонија како што вие во договор со Албанците, Грците и меѓународната евроатлантска банда ја нарековте нашата земја). Уставот предвидува за такво нешто да има во Пробиштип 20% Албанци. Да ти кажам право, не го мразам ниту Заев. Напротив, го жалам. Не можам да мразам болен човек затоа што е болен. Не сум така воспитан.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 9:55 am

трендафил напиша: Од каде заклучи дека сја мразам Македонија (или Северна Македонија како што вие во договор со Албанците, Грците и меѓународната евроатлантска банда ја нарековте нашата земја).

Браниш лудаци што си ги мразат народот и државата, повеќе од јасно е дека си ист како нив.

Патем сега ќе го видиме предавничкиот ген на дпмне на дело.

– ВМРО-ДПМНЕ опстојува на принципиелност, честитост, искреност и доследно применување на законите и Уставот на Република Македонија, без оглед на политичката, општествената или било каква друга припадност, за разлика од непринципиелноста, криминалот, неправдата и селективноста во примената на законите и Уставот од страна на власта на СДСМ и Зоран Заев.

– Водени од погоре кажанато, апелираме и ги охрабруваме пратениците во собранието на Република Македонија да постапат на начин на кој неселективно ќе ги почитуваат законите и Уставот и во случајот со пратеникот Никола Груевски. Доколку се исполнети условите согласно закон и Устав за престанок на мандатот на г-динот Никола Груевски тогаш апелираме и ги охрабруваме пратениците во Собранието на РМ да постапат согласно законите и Уставот на Република Македонија.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 29, 2019 11:53 am

Pacovi...

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190529-114957-1458415627
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 4:27 pm

luxor напиша:
трендафил напиша: Од каде заклучи дека сја мразам Македонија (или Северна Македонија како што вие во договор со Албанците, Грците и меѓународната евроатлантска банда ја нарековте нашата земја).

Браниш лудаци што си ги мразат народот и државата, повеќе од јасно е дека си ист како нив.

Патем сега ќе го видиме предавничкиот ген на дпмне на дело.

– ВМРО-ДПМНЕ опстојува на принципиелност, честитост, искреност и доследно применување на законите и Уставот на Република Македонија, без оглед на политичката, општествената или било каква друга припадност, за разлика од непринципиелноста, криминалот, неправдата и селективноста во примената на законите и Уставот од страна на власта на СДСМ и Зоран Заев.

– Водени од погоре кажанато, апелираме и ги охрабруваме пратениците во собранието на Република Македонија да постапат на начин на кој неселективно ќе ги почитуваат законите и Уставот и во случајот со пратеникот Никола Груевски. Доколку се исполнети условите согласно закон и Устав за престанок на мандатот на г-динот Никола Груевски тогаш апелираме и ги охрабруваме пратениците во Собранието на РМ да постапат согласно законите и Уставот на Република Македонија.
Кога си кастрел зборови во делот што божем си го цитирал барем да си го направил тоа коректно, а не со сла наместо ја. Тоа с северно ли ти е. Еве ја реченицата што си ја монтирал за да манипулираш. Од каде заклучи дека со тоа што сум против тоа албанскиот јазик да се користи и таму кај што нема ниту еден Албанец, конкретно во Пробиштип, ја мразам Македонија (или Северна Македонија како што вие во договор со Албанците, Грците и меѓународната евроатлантска банда ја нарековте нашата земја). Зошто некој што ја сака Македонија би поддржувал кршење на Уставот кој предвидува двојазичност таму кај што има барем 20% од некое етничко малцинство, а во Пробиштип нема ниту еден Албанец. е напишеш ли дека не ја сакам Македонија затоа што ќе напишам две сообраќајни насилства од функционери на власта. Едно како возилото со потпретседателот на влада Бујар Османи вози по трака забранета за возење и минува на црвено светло.
https://twitter.com/FurkanSaliu/status/1133703179344973824

Или дека заменик министерот за култура Владимир Лазовски вртејќи преку две полни линии предизвикал сообраќајка во која е повреден возач на моторцикл. Мислите дека некој ќе одговара за стореното?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 29, 2019 5:28 pm

C c c, albanski novinar protiv albanski vicepremier. Sizhivot vo poln sjaj. Taka e koga se gradi gragjansko a ne partisko opshtestvo. Bravo za gospodinot Zaev.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 29, 2019 9:35 pm

Фали го Заев на темата посветена на него. Јас ќе кажам браво ако минувањето на црвено биде проследено со казна. Не врз основа на нелегалната снимка објавена на социјалните мрежи, туку со снимката од камерите што ги има на сите раскрсници.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 29, 2019 10:01 pm

Ovde ne stanuva zbor dali Osmani ke bide sankcioniran tuku za sozhivotot i slobodata na govor shto sega ja imame. Znam deka tebe kako pripadnik na KPOSM ne ti odgovara gragjansko opshtestvo no gragjanskata svest e na daleku povisoko nivo od porano. Konechno ne se delime na pleminja i ne gi shtitime svoite tuku barame odgovorno odnesuvanje od politicharite.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 10:28 pm

Уште една дпмне-оФца полудена од дремење во опозиција.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190529-222638-1458415627
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 29, 2019 10:43 pm

Лудило во полн замав,  заменик министерот го прикажува како министер мисли дека некого ќе излаже ако лагата ја потенцира повеќе пати.

DPMNE-OFCI - Page 39 Cropped-image-20190529-223636-1458415627


За сообраќајката ако се утврди вина кај заменикот треба да биде казнет како и секој обичен граѓанин и да лета од влада.
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 7:52 am

Треба, ама веројатно нема да биде казнет како што не беше Заев казнет за барањето на едно евро кај Вицето. Или како што Заев беше казнет или ќе биде казнет за објавување на криминално снимените разговори кои се случуваат и сега. Заев се обидува да го отстрани ДУИ (што ме радува) и да ги преземе неговите гласачи, но никогаш не е добро кога политиката се води на криминален начин, затоа што криминалци секогаш си остануваат криминалци и повеќе работат за своја отколку за општа сметка.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Чет Мај 30, 2019 11:02 am

Od kaj znaes deka nema, toa se samo tvoi zelbi da ima za sto da gi obvinuvas SDSM.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 30, 2019 4:45 pm

Немам сознание дека ДАЦ на пример е казнет за тоа што во алкохолизирана состојба повреди девојка. Изгледа доволна казна му е тоа што си даде оставка на директорското место во МНТ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6680
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 30, 2019 5:17 pm

А што судот треба директно тебе да те известува инаку пресудите нема да важат?
luxor
luxor

Број на мислења : 5582
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 39 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот