DPMNE-OFCI

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Мај 10, 2019 9:03 pm

Зошто партијата со најголема доверба во Македонија би го сменила раководството, а партијата што има загубено стотици илјади гласови да остане со истиот овчар, кој наместо да ја земе метлата си замина на одмор во странство со моторчето од повеќе десетици илјади евра. Во секој случај секоја партија сама одлучува за своето раководство. За жал кај нас ниту една партија не спроведува тајно гласање на целото членство, туку раководството се избира преку делегати кои во СДСМ не ги бира локалната организација, туку са бираат на Бихаќка во Скопје.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Мај 10, 2019 9:42 pm

I jas vi chudam na gluposta vo dpsmne-predavnichka shto uporno barate ostavka od Zaev, pretsedatelot na partijata shto ja dobi doverbata na narodot i  koja pobedi i na pretsedatelskite i na lokalnite vo Ohrid i Novo Selo. Ups, zaboraviv deka ste dovolno glupi pa porazot shto go pretrpevte mislite deka e pobeda.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Мај 10, 2019 10:18 pm

трендафил напиша:Зошто партијата со најголема доверба во Македонија би го сменила раководството, а партијата што има загубено стотици илјади гласови да остане со истиот овчар
Гладна кокошка просо сонува.

трендафил напиша:кој наместо да ја земе метлата си замина на одмор во странство со моторчето од повеќе десетици илјади евра. Во секој случај секоја партија сама одлучува за своето раководство.

Замина, не се скри, сите знаат кај е. И со што е. Не демантира. Вози мотор, за кој може да го докаже потеклото, на парите за тој мотор. така да одјеби.

defo

Број на мислења : 2271
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Мај 10, 2019 10:27 pm

Како стигнаа од либерали, реформатори, Хорхе и Гога, до фикус и кактус комита?

defo

Број на мислења : 2271
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Мај 10, 2019 10:53 pm


defo

Број на мислења : 2271
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Мај 12, 2019 6:41 pm

defo напиша:
трендафил напиша:Зошто партијата со најголема доверба во Македонија би го сменила раководството, а партијата што има загубено стотици илјади гласови да остане со истиот овчар
Гладна кокошка просо сонува.

трендафил напиша:кој наместо да ја земе метлата си замина на одмор во странство со моторчето од повеќе десетици илјади евра. Во секој случај секоја партија сама одлучува за своето раководство.

Замина, не се скри, сите знаат кај е. И со што е. Не демантира. Вози мотор, за кој може да го докаже потеклото, на парите за тој мотор. така да одјеби.
Ако дрпнеш имот во вредност од 8 милиони евра и бидеш амнестиран, па имотот ти остане во сопственост, лесно е да купиш мотор од 30 илјади евра. Во секој случај не е во ред премиерот да не присуствува на инаугурацијата на новиот претседател, а уште помалку лидерот на најголемата опозициона партија, но и партија воопшто, да не биде воопшто поканат на прогласувањето на Пендаровски. Но тоа е прашање на политичка култура која очигледно со лидер црпнат од нива тешко дека ќе ја имаме во за среќа догледно време.

П.С.: До каде стаса минарето на џамијата и дивоградбата на охридскиот челник на ДУИ кај чинарот во Охрид?

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Мај 12, 2019 6:44 pm

defo напиша:Како стигнаа од либерали, реформатори, Хорхе и Гога, до фикус и кактус комита?
Во ВМРО отсекогаш се собирале Македонци од сите политички опции, леви и десни, имало различни погледи, но секогаш целта била една, Македонија. Без додавки, двојазичност. Најблиску политички актуелната власт на СДСМ е до Ванчо Михајлов, за македонска држава како етничка мешавина без Македонци како мнозинска етничка заедница.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Мај 12, 2019 9:24 pm

Vancho (Vanche) Mihajlov, lider na VMRO, ona istoto na koe kriminalcite od dpsmne-predavnichka tvrdat deka se naslednici.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Мај 13, 2019 11:26 am

Политиката на Ванчо Михајлов во моментов во Македонија ја спроведува Зоран Заев. Ванчо бил за Македонија Швајцарија на Балканот, а разликата е што Заев е за Северна Македонија Швајцарија на Балканот. Втора разлика е што Михајлов не бил за двојазичност. И Заев мисли дека наводно сме биле Бугари во времето на Михајлов.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 13, 2019 11:42 am

Predavnik si e predavnik, bevte i ostanavte takvi. Sega i od Vanche se otkazhuvate, ushte malku i kje si priznaete deka ste obichni mafijashi. Vo megjuvreme so zadovolstvo kje go sledam raspadot i kasapenjeto na leshot na kriminalnata organizacija popoznata kako dpsmne-predavnichka.

DPMNE-OFCI - Page 38 Cropped-image-20190513-090830-2079100711
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Мај 13, 2019 12:24 pm

Колку што ми е познато Заев си го има присвоено земјиштето на кое е изградеб Глобал во Струмица. Се друго е платено. И јас го бојкотирав референдумот за да се оневозможи кражбата на гласови која е евидентна ако се споредат колкумина и на кои изборни места беа ЗА на референдумот, а колкумина гласаа за Пендаровски. Место јадење гурабии на Твитер, нека формираат остатоците од Бојкотирам партија, па да видиме каков резултат ќе постигнат на изборите. И дали без бојкот на гласачите на ВМРО бојкотот ќе успееше. Секогаш е најлесниот дел од работата да тргнеш некој кој е лош или те убедиле со повеќето десетици милиони евра вложени од Сорос за лажење дека е лош. Потешкиот е да најдеш замена, подобра од тој што е сменет или барем иста. Проблем е и тоа што тие што се излажани не сакаат сами на себе да си признаат дека биле лекомислени, па едно време веруваат навистина дека со промената живеат подобро. Кој може се спасува. Груевски отиде во ЕУ, во Унгарија, се зборува дека Никола Димитров ќе замине за САД. Обичните луѓе бегаат кој каде ќе стигне. Од Грција до Австралија. Никој не бега од подобро. Во Сабота само од Сарај 4 автобуса со гласачи на Пендаровски заминаа за Германија.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 13, 2019 12:45 pm

Na temava ne stanuva zbor za mnogupochituvaniot gospodin i najuspeshen premier na Makedonija Zoran Zaev tuku za kasapenjeto na leshot na kriminalnata organizacija vo narodot poznata kako dpsmne-predavnichka. Twisted Evil

DPMNE-OFCI - Page 38 137
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Мај 13, 2019 2:13 pm

Што да коментирам кога ништо не е исто. Тогаш албанскиот не беше официјален во Берово или Делчево, имавме меѓу најгиолемите покачувања на БДП во Европа (ја намалувавме разликата со земјите во ЕУ, а сега сме со секој изминат ден уште посиромашни од нив, се градеше ... Ако ВМРО не го бојкотираше референдумот Пази леџа и другите од Бојкотирам ќе требаше да пишуваат на хартија наместо на тастатура за да можат да си го избришат газот со напишаното затоа што бојкотот не ќе успееше. Со евроатлантската меѓународна банда не можеш да се бориш фронтално, туку комитски или партизански, па не може и ВМРО да удара со глава во ѕид туку мора да работи со ум, кој Мицковски очигледно го има. Треба и да не се изгубат шансите за членство во ЕУ. Не велам ниту дека Заев е без ум. Да ти падне на ум за едно евро плац да бараш по едно евро за себе и уште едно евро за откуп на гревовите (за црквата) е некој вид интелигенција. Штета што не ја користи за добро на Македонија. Ни северна.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Мај 13, 2019 4:37 pm

трендафил напиша: Со евроатлантската меѓународна банда не можеш да се бориш фронтално, туку комитски или партизански, па не може и ВМРО да удара со глава во ѕид

Жолто комбе, специјална установа и кошула со ракавите отпозади за да можете да се гушкате сами себе бидејки во детството не ве гушкале доволно, само тоа е спасот за вас.
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Мај 13, 2019 7:47 pm

Ако некој менува власт во суверена држава, без разлика на кој начин ќе го направи тоа, сигурно е дека е криминалец. Каков зависи од тоа на кој начин ја сменил власта. Македонија не е единствената држава во која е тоа направено. Еден е случај во Македонија, друг во Либија, некаде како во Сирија не им успеа, во Венецуела резултатот е неизвесен. Заев е донесен да ни го смени името и да ни избрише делови од историјата, идентитетот и јазикот.
Лажевте дека македонскиот јазик е зацементиран со Преспанскиот договор. Бугарија во моментов прави проблем да се напише во договор меѓу ЕУ и Македонија дека е на јазиците на членките на ЕУ и на јазикот на државата што е надвор од ЕУ, во нашиот случај и на македонски јазик.
https://expres.mk/bigarija-ne-dava-makedonski-jazik-vo-brisel/
https://www.magazin.mk/жбогар-ги-заборави-бугарите-за-кои-нем/
https://expres.mk/bushati-gord-na-tiranskata-platforma-cheka-da-bide-celosno-sprovedena-video/
Се надевам дека на крај нема да се исполни црното сценарио дека напупувањето на Грците е само прва епизода. Дека сега Бугарите се на ред. Сите непријатели на Македонија ја имаат поддршката на групата земји која за вас ја претставува целата меѓународна заедница, а за мене е евроатлантска банда. Се надевам дека по скорешните избори во ЕУ бандата ќе падне на демократски начин. Дека земјите членки нема да бараат спас во бегство од унијата.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 13, 2019 8:10 pm

Kje poveruvav deka kriminalno-predavnichkata organizacija junachki kje se bori na komitski ili partizanski nachin ako pastirot ne vi kidneshe a ostanatite junaci ne obezbedea kvorum i dvotretinsko za promena na imeto plus cenzus za pretsedatelski. Garantirano vashite komitsko-partizanski akcii kje se svedat na redenje i lepenje shpageti so manchmelou vo nekoj trening centar na Soros.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 15, 2019 9:40 pm

Kako izgleda koga glup davenik se fakja za slamka. Potochno za secheniot na onoj za kogo makedoncite se divo pleme.

DPMNE-OFCI - Page 38 Untitl29
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 15, 2019 9:52 pm

Текстот е објавен на 24 април во 9:15. Во меѓувреме СДСМ се договори со реисот тој да си остане на своето место, а за возврат преку оџите во џамиите да ги повика Албанците да гласаат за Пендаровски. Затоа и нема кривична пријава против несудениот нов реис за наводен фалсификат на документи, а нема ни финансиска контрола во ИВЗ.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 15, 2019 9:55 pm

Ama Ljupche sepak mu go ispushil na secheniot  idiot koj tvrdi deka makedoncite se divo pleme.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 20, 2019 6:33 pm

Ova mora mnogu da boli... DPMNE-OFCI - Page 38 Crying-with-laughter

DPMNE-OFCI - Page 38 Cropped-image-20190520-182544-1118903564
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Bosonoga on Пон Мај 20, 2019 8:22 pm

Leleee be kako gi dupat crepovite, placam.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 835
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пон Мај 20, 2019 9:06 pm

Се обидувам да не реагирам на фашистичките повици на следбениците на сељакот црпнат од нива во Муртино. Само треба да знаете дека тие што продаваат дрога, лесно стануваат наркомани. Да не се случи истото и со тие што организираат на јавен простор сексуални паради на кои поединци сакаат да се пофалат пред сите дека се горди на тоа што задникот им е сексуален орган или дека се лижат со личности од ист пол, што би рекле што се во непродуктивна врска. Таман работа кога сите би биле како нив. Би го снемало човечкиот род.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пон Мај 20, 2019 9:58 pm

Eve i ovde homofobija. Opsednat si so homoseksualcite. A znaesh shto kazhuva naukata za toa.
Teo
Teo

Број на мислења : 4921
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Сре Мај 22, 2019 11:45 am

Знаеш дека СДСМ направил генијален потег кој сигурно му носи победа на следните избори кога ќе видиш дпмне-оФци како се обидуваат да релативизираат и зафатени од лудило ја покажуваат својата омраза дури и кон децата, иако законот важи за сите па и нивните деца ќе ги земаат тие додатоци.

DPMNE-OFCI - Page 38 Cropped-image-20190522-113813-1849607544
luxor
luxor

Број на мислења : 5387
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 22, 2019 4:15 pm

Сите овие работи се врз основа на зголемен приход во буџетот. Од повеќе од четвртина милијарда евра што се прибираат на овој начин нема повратно да се врати ни 20%. 80% ќе ќари власта. На етничко ниво најповеќе ќе добијат тие што работат во странство, немаат приход во Македонија, а ги оставиле жените и децата, па така ние со просек од 400 и кусур евра просек ќе плаќаме за тие што имаат по неколку илјади евра приход. На етничко ниво ќе ќарат Албанците и Ромите. Јас сум Македонец. Нација што ги финансира овие новини на власта.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6221
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 38 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 38 of 40 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот