Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Мај 07, 2019 11:01 am

Премиерот на граѓаните на Република Северна Македонија.

DPMNE-OFCI - Page 37 120

Премиерот на дпмне-оФците.

DPMNE-OFCI - Page 37 217
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Мај 07, 2019 12:49 pm

Има разлика, како шо викаа и самите.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 07, 2019 1:48 pm

Колку што гледав претседателот Иванов го пречека Папата на аеродромот, а во резиденцијата на Претседателот на Водно Заев заедно со Мицковски чекаше во салата да дојдат Папата и Иванов. Веројатно не си забележал и дека Заев сакаше да му ја баци раката на Папата (ваљда му е навика кога Папа, т.е. Бранко Црвенковски ви беше лидер или по ваша терминологија пастир) но Папата не му дозволи). Што се однесува до втората фотографија, сега не доаѓаат ни вакви инвеститори во Македонија. Кога има многу инвеститори се појавува и некој сматок. Сепак ќе го поздравам тоа што во СДСМ конечно сфатија дека ни се потребни странски инвестиции и дека тие не доаѓаат сами, па почнуваат да ги враќаат промоторите во странство кои од идеолошки причини ги укинаа. Заев си најде и сопствен интерес. Им дава субвенции со наши пари, а возвратно добива работа како подизведувач во странските инвестиции. Транспорт на руда од рудниците што нели беа опасни за екологијата во времето на ВМРО, но сега веќе не се.
Еве видео од пречекот на Папата na ovoj link.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1998954017080115/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Мај 07, 2019 2:23 pm

slabo gledash ...Zaev se pokloni pred papata ,se pozdravi ,a ne posegna da mu bakne raka ...no i da se slucheshe takvo neshto nemashe da bide nitu prv ,nitu posleden ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Мај 07, 2019 2:27 pm

трендафил напиша:Колку што гледав претседателот Иванов го пречека Папата на аеродромот, а во резиденцијата на Претседателот на Водно Заев заедно со Мицковски чекаше во салата да дојдат Папата и Иванов. Веројатно не си забележал и дека Заев сакаше да му ја баци раката на Папата (ваљда му е навика кога Папа, т.е. Бранко Црвенковски ви беше лидер или по ваша терминологија пастир) но Папата не му дозволи). Што се однесува до втората фотографија, сега не доаѓаат ни вакви инвеститори во Македонија. Кога има многу инвеститори се појавува и некој сматок. Сепак ќе го поздравам тоа што во СДСМ конечно сфатија дека ни се потребни странски инвестиции и дека тие не доаѓаат сами, па почнуваат да ги враќаат промоторите во странство кои од идеолошки причини ги укинаа. Заев си најде и сопствен интерес. Им дава субвенции со наши пари, а возвратно добива работа како подизведувач во странските инвестиции. Транспорт на руда од рудниците што нели беа опасни за екологијата во времето на ВМРО, но сега веќе не се.
Еве видео од пречекот на Папата na ovoj link.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1998954017080115/


Znaev deka si glup...

DPMNE-OFCI - Page 37 13
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Вто Мај 07, 2019 2:34 pm

трендафил напиша:Колку што гледав претседателот Иванов го пречека Папата на аеродромот, а во резиденцијата на Претседателот на Водно Заев заедно со Мицковски чекаше во салата да дојдат Папата и Иванов. Веројатно не си забележал и дека Заев сакаше да му ја баци раката на Папата (ваљда му е навика кога Папа, т.е. Бранко Црвенковски ви беше лидер или по ваша терминологија пастир) но Папата не му дозволи). Што се однесува до втората фотографија, сега не доаѓаат ни вакви инвеститори во Македонија. Кога има многу инвеститори се појавува и некој сматок. Сепак ќе го поздравам тоа што во СДСМ конечно сфатија дека ни се потребни странски инвестиции и дека тие не доаѓаат сами, па почнуваат да ги враќаат промоторите во странство кои од идеолошки причини ги укинаа. Заев си најде и сопствен интерес. Им дава субвенции со наши пари, а возвратно добива работа како подизведувач во странските инвестиции. Транспорт на руда од рудниците што нели беа опасни за екологијата во времето на ВМРО, но сега веќе не се.
Еве видео од пречекот на Папата na ovoj link.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1998954017080115/


ova e polosho trendafile :

Првата дама со сукња над колена го пречека папата (ФОТО)
За време на пречекот во вилата на Водно, Маја седеше спроти него, со кусо здолниште над колена.Слободен печат  пред 2 часа


Првата дама, сопругата на претседателот Ѓорѓе Иванов, Маја, со сукња над колена го пречека папата Франциск, кој денеска пристигна во посета на Скопје.
За време на пречекот во вилата на Водно, Маја седеше спроти него, со кусо здолниште над колена, што е спротивно од правилата на Ватикан.
DPMNE-OFCI - Page 37 Prechek-papa-2
Во официјалниот дрес-код на Ватикан, пишува дека при средба со папата, за жените е прифатливо да носат црна боја, фустани со едноставен крој, со покриени раменици, а исто така стои и дека фустанот мора да е под колена.


https://www.slobodenpecat.mk/prvata-dama-so-sukna-nad-kolena-go-precheka-papata-foto/

 
se nadevam ke se soglasish deka ova e dno dna

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15937
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Вто Мај 07, 2019 2:51 pm

трендафил напиша:Им дава субвенции со наши пари, а возвратно добива работа како подизведувач во странските инвестиции. Транспорт на руда од рудниците што нели беа опасни за екологијата во времето на ВМРО, но сега веќе не се.
Еве видео од пречекот на Папата na ovoj link.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/1998954017080115/
\

Чекај чекај чича да ти разјасни нешто.
https://www.facebook.com/SkiKozuf/videos/10156139281622412/
Гледај и слушај и палчи. Генералот Стојков, ради љубовта на груески и Сашо Мијалков кон златото, и парите, го пикнаа и него во затвор во оној момент кога им се спротистави на идејата. А на Никола Бакрачески(звани Баки Гаргамел), му дадоа одврзани раце да ја разори Галичица за Ски Центар. Меѓутоа успешно се изборивме да не е.
Е сега пази друг момент од рудникот само Грујо и Мијалков ќе имаа ќар, рударите не, ќе скапуваа за помали плати од келнерската, да работат, и се мачат.

За ова, од извори од Кавадарци и Гевгелија, имам инфо дека Грујо и Миле ќе го јадат, не од СЈО, него од обично судство.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Мај 07, 2019 2:52 pm

Ц ц ц, Трендо а бе пак те фатиле со спуштени гаќи. Така е кога ќе тргнеш по умот на Наталија Ивчева.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by PRVOBOREC on Вто Мај 07, 2019 6:36 pm

Ајде небањати, трк на саемот и масовно купување на книгата од вашиот небањат пастир, скап е бегалскиот живот во Будимпешта.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FNGruevski%2Fposts%2F10157361957337716&width=500#

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1291
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 07, 2019 6:51 pm

По не знам кој пат да напишам дека секој што направил нешто незаконско треба да одговара за тоа. Не знам зошто на вас ви пречи ако некој од сегашната власт прави нешто да не биде спречен веднаш и санкциониран за направеното. Да потсетам дека главен реформатор на лошото судство, пред да му залепат шамар Меркел и Макрон во Берлин пред десетина дена па си даде оставка на таа функција беше токму Зоран Заев. Треба ли да потсетам дека се работи за амнестиран криминалец и дека судството отфрли како доказ против него легално направена видео снимка во која бара едно евро во менувачницата кај Вицето и едно евро за црквата. При тоа обвинителството воопшто не истражуваше дали уплатите за црквата во Струмица се поклопуваат со квадратурата на државното земјиште што е продадено во Струмица. Не е мал и бројот на Македонци што се сомневаат дека Заев ни го продаде името, поголемиот дел од историјата, со тоа и идентитетот македонските дијалекти што се зборуваат во Беломорска Македонија ги прогласи за грчки.

Дали спотот за Кожуф е пропаганден спот од предизборната кампања на Пендаровски? Зошто е владата виновна ако вода однела дел од патот? Не верувам дека Мијалков ќе го јаде додека судот е под контрола на Заев, затоа што има големи заслуги во создавањето на двотретинско парламентарно мнозинство. Нели пред два дена му го укинавте и домашниот притвор.
Колку што гледам фустанот на Маја е на колена, не над колена во седната положба. Што би требало да значи дека е под колена кога стои, а веројатно и кога седи. Само е уловен момент кога фустанот дошол до колена. Инаку не знам од каде заклучивте дека сум напишал дека е лошо ако Заев сакал да му ја баци раката на папата. Да не сте сонувале нешто? Или не знаете дека вашиот прв лидер откако се преименувавте од комунисти во социјалдемократи има прекор Папа. Тој Папа (Бранко) го промовираше Заев во политиката. И го спаси од затвор со аболиција.
Што да кажам за Првоборец. Само што излегов од купатило, седнувам на компјутер и гледам ми напишал небањат. Господ здравје да му даде. Немам коментар. ВТреба ли да го разберам тоа како повикување за обединување на сите Македонци.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 07, 2019 7:10 pm

Вицепремиерот што треба да не внесе во ЕУ со раце во џебови го пречекува папата.

https://twitter.com/Mrchatina/status/1125669568444272641/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1125669568444272641&ref_url=https%3A%2F%2Fexpres.mk%2Fushte-eden-gaf-na-vladiniot-protokol-vicepremierot-so-racete-vo-dzheb-foto%2F


Папата е дојден на покана од претседателот во заминување, Ѓорѓе Иванов. Слета на аеродромот изграден во време на ВМРО, беше пречекан во резиденцијата на Претседателот на Водно изградена во време на ВМРО, ја посети спомен куќата на мајка Тереза изградена во време на ВМРО, помина со папамобилот по улицата Македонија возобновена во време на ВМРО и одржа миса на плоштадот Македонија возобновен исто така во време на ВМРО. Од СДСМ беа само оградите од времен карактер кои понатаму веројатно ќе се користат кога ќе има протести.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Мај 07, 2019 7:18 pm

Kakvo VMRO bre...Vie ste dpne-predavnichka...

DPMNE-OFCI - Page 37 136
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 07, 2019 8:48 pm

Овој изгледа е хејтер со степен тотална заслепеност. Во последните половина час се гласаше и на изборни места во кои Гордана Силјановска има добиено многу малку гласови. Во Липково, на пример, помеѓу 18.30 и 19.00 гласале 852 гласачи. Ако сите гласачи за Гордана Силјановска, 44, гласале во тој период, 808 гласале за Стево. Во оваа општина мнооооооооогу се сака Македонија па резултатот е 6543 : 44 за кандидатот на евроатлантската меѓународна банда и домашните предавници. Не знам како тоа може да се утврди кое ливче во кое време е пуштено во гласачката кутија. Да не случајно токму Македонците што ги бојкотираа изборите не се тие што овозможија Стево Пендаровски да стане Претседател на државата? Или сакаа времено тоа да биде Талат Џафери?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Мај 07, 2019 9:25 pm

Еве една порака на Папата во врска со историјата, која на Македонците со Преспанската капитулација им е кастрирана.

„Морате да ги запознаете своите корени за да можете да се развивате и да одите напред. Ако на едно дрво му ги отсчеме корењата тоа умира. Ако на вас ви ги отсечат корените на вашата историја, на вашето наследство, вие младите ќе умрете“, порача денеска папата Франциско на меѓурелигиската средба со млади и со свештеници, нивни семејства и со богопосветени во Католичката црква пред заминувањето од Скопје.
„Влезете во мудроста на вашиот народ, на вашите луѓе без срам и без комплески и ќе најдете еден извор на неочекувана креативност, која ќе ви дозволи да ги видите патиштата каде другите гледаат ѕидови. Затоа драги млади зборувајте со вашите постари, тие се корени на вашиот народ, на вашето општество на вашата фамилија. Вие треба да се фатите за вашите корени, затоа што тие ќе ве напојат со сок, кој ќе ви даде можност да растете се повеќе“ порача Папата Франциско.


https://expres.mk/papa-francisko-ako-vi-gi-otsechat-korenite-na-vashata-istorija-vie-mladite-kje-umrete/

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Мај 07, 2019 9:40 pm

A vi kazha li na koi koreni da se vratite??? Na tie shto so obezbeduvanje dvotretinsko mnozinstvo za promena na Ustav i cenzus za izbor na pretsedatel gi isekovte???

DPMNE-OFCI - Page 37 Ss10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 08, 2019 6:01 pm

Ти кажаа ли на тебе од кога си Македонец или уште не сте се договориле со Бојко Борисов? Сите тие од наводните 8 пратеници, чудно не го споменуваш деветтиот Амди Бајрам, десеттиот Чедомир Саздовски ... гласаа уценети со енормно високи затворски казни или можеби корумпирани.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 08, 2019 7:04 pm

Eve sam dokazhuvash deka ste obichni dpsmne-predavnici i deka nemate ni V od VMRO...Kako ne vi beshe sram da ja predadete Makedonija za da ne odlezhite za kriminalot shto go pravevte...Ginele makedonci za ovoj narod i zemja, gniele po zandani i progonstva ama od Makedonija i makedoncite ne se otkazhuvale... Vie kukavichki go predadovte i narodot i zemjata od strav da ne lezhite po nekolku godini...A zatvorite denes moderni, so televizii, vamu tamu a ne kako turskite zandani...Ushte eden dokaz deka od dpsmne-ofca VMROvec ne biduva...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Мај 08, 2019 8:04 pm

Ако добро те разбирам повикуваш на вооружена борба за уривање на хунтата. Лично сум против насилство затоа што не е ни потребно. За една година порано да си замине власта нема потреба од крвна жртва. Убиство признавам само кога на некој му е загрозен животот. Следните избори не можете да ги украдете, а откако им завршивте работа и странците веќе дигаат раце од вас. Изгледа и на тебе не ти е јасно зошто Интерпол не објавува потерници за политички обвинетите за наводен тероризам, а имаат азил во земјите на ЕУ.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Мај 08, 2019 9:27 pm

Zoshto bi povikuval na bilo kakva vooruzhena borba vo drzhava koja ja ima najdemokratskata i najuspeshna vlada do denes...Vie ste teroristite koi upadnaa vo parlamentot obiduvajki se nasilno da go srushat ustavniot poredok...Jas samo ukazhuvam na toa deka vie dpsmne-predavnichka ste vistinskite vinovnici za promena na imeto, neshto koe sega se obiduvate da mu go pripishete na SDSM i najuspeshniot premier, mnogupochituvaniot gospodin Zoran Zaev...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Мај 09, 2019 9:16 am

Ти пишуваш за кукавици што ваљда требале храбро да се борат против власта и да гнијат по затвори наместо да гласаат за предлозите на твојот пастир Заев. Чудно ми е да помислам дека за Преспанската капитулација не е виновен Зоран Заев, туку Крсто Мукоски и седуммината од ВМРО и коалиционите партнери. Мислиш и дека Амди Бајрам е малолетен па Христијан Мицковски му го запакува и достави на амнестираниот црпнат муртинец. Штета што не почнеш да пишуваш научна фантазија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 09, 2019 6:40 pm

Лажливци бевте, лажливци останавте.

DPMNE-OFCI - Page 37 110
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Мај 09, 2019 6:44 pm

И многу ми е мило што многу тешко го поднесувате опозиционерскиот живот па ќе се испотепате помеѓу себе.

DPMNE-OFCI - Page 37 210
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Мај 09, 2019 6:57 pm

оти ваков натпис, па се крстеа во него...... What a Face

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Мај 10, 2019 8:34 am

Веројатно има разочарани од тоа што непријателите на Македонија успеава со помош на актуелната влада на сите полиња. Краткорочно, за политичките затвореници по македонските зандани е подобро да бидат ослободени веднаш. Но со амнестија останува дека се виновни, односно во случајов терористи. Кога ќе се истера правдата, најверојатно за жал не во македонските судови туку пред судот во Стразбург, ова налудничаво обвинение сигурно ќе падне, а виновниците кои ја спровеле политичката нарачка ќе одговараат. За жал правдата тешко доаѓа до наредбодавачите затоа што тешко се обезбедуваат докази. Ваквите написи се притисок на претседателот да даде амнестија на „терористите“ што ниту имаа оружје, нити ја искршија вратата на Собранието туку влегоа низ отворена врата од човек кој сега е на страната на власта, Крсто Мукоски. Оваа амнестија би требало да доведе до некој нов тип на куртон револуција, како што се случи по амнестијата пред неколку години која и ни ја донесе денешната куртонска влада. Кај нас реално и покрај тоа што се бира на непосредни избори претседателот има мали ингеренции. Повеќе лидерство имаше кај првиот Претседател Киро Глигоров, но затоа неговите му приредија атентат и го замолчеа.

П.С.: Чудно ми е што на овој форум повеќе се дискутира за опозицијата, отколку за власта иако на пример денес е десетти, а веќе една недела нема лекови на рецепт и покрај тоа што е зголемен доприносот за здравство и наводно има повеќе вработени и повисоки плати, што значи по секоја ставка поединечно повеќе пари во фондот за здравство. Од друга страна наводно се намалени цените на лекови. Каде одат парите. Дали како и лекарите и сестрите одат во странство, на пример на сметките на политичарите?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6688
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Мај 10, 2019 8:54 pm

Што има тука чудно? Tаква бедна опозиција сте што и најдобрата и најдемократска власт може да падне во искушение и да олабави со работата во интерес на граѓаните. Македонија мора да има силна опозиција а не клиентела за специјализирани установи. Затоа веднаш да се свика конгрес на дпмне-оФците и да се избере колку толку нормално раководство. За повеќе немате капацитет.
luxor
luxor

Број на мислења : 5587
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 37 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 40 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот