Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Вто Фед 14, 2017 9:31 pm

Според твитер? Социјалната мрежа за тебе е меродавен фактор? Јас мислев си се опаметил, но гледам сеуше ги носиш последиците од престојот во жолтата куќа.
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Фед 14, 2017 9:43 pm

Не само според Твитер на кој делуваат со повеќе никови луѓе обучени од страна на соросоидите за испирање мозок, туку и според некои до скоро објективни медиуми. На пример Дојче Веле, на чии спинови реагираше и министерството за надворешни работи на пријателска Русија. На изборите кои божем беа регуларни, цела глутница од амбасадори и новинари беше нафрлена врз една партија, која сепак победи на нив.
Патем само реагирав на пишувањето на Дефо кој мисли дека ако противниците на Македонија добиваат пари од странство, патриотите мора да добиваат пари од македонската влада за да ја бранат Македонија.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Фед 14, 2017 9:46 pm

Ako mislish na formiranje vlada tochno taa partija koja nemashe poddrshka od stranski ambasadori na mitinzite pobedi...Dzhabe se ulizuvavte na avstroungarcite koi ja delea i parche Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Вто Фед 14, 2017 9:59 pm

А кој тоа формирал влада? Што се однесува до последните избори една партија е под истрага за нелегално финансирање. Да почекаме малку. Да видиме прво дали имало криминал и на наводно кредибилните избори и дали воопшто некој ќе формира влада или ќе имаме повторно предвремени избори. Но овој пат со отворени карти, без вадење на адути од ракавот.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Фед 15, 2017 8:11 am

трендафил напиша:
Патем само реагирав на пишувањето на Дефо кој мисли дека ако противниците на Македонија добиваат пари од странство, патриотите мора да добиваат пари од македонската влада за да ја бранат Македонија.


Не мислам, сигурен сум, дека мои пари добиваат, Зврле е длабоко пикнат во анусот на ДПМНЕ, и ќути. А кога Катица реши да го направи тоа, што до сега требеше да се направи, скокате како заклани жаби, попречувате правда.


А колку за странските пари, СОРОС дава пари на секаде и за се и сешто. Колку школи се само реновирани, патем и демократијата во Македонија е почната со пари од СОРОС во 94 година. Инаку да не беа тие пари до ден денес ќе имавме само прва програма на Мутава и Нова Македонија на УДБАШОТ Колемишески.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 11:15 am

Абе не дека нешто ама овоj Сорос е се освен еден безкористен човек коj дава пари така оти многу има и е многу добар. Он си тера неговите интереси и jа лично сум да му се забрани деjноста во Бугариjа.Инаку не те разбирам шо имаш ти против удбашот колишевски? Вакви како него ви jа создадоа современата држава и нациjата.Не е ли ова историски факт или пак имате некаква незнаjна и неразбирлива за никоj надвор сопствена теориjа?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Фед 15, 2017 5:10 pm

трендафил напиша: Што се однесува до последните избори една партија е под истрага за нелегално финансирање.

Tochno...SJO veklje vodi istraga za tvoite dpmne-ofci kako so ukraseni narodni pari ja finansirale predizbornata kampanja a se obidele toa da go sokrijat i parite ukradeni od budzhetot da gi prijavat kako donacii od chlenovite...Interesno e kako toa na nieden donatorski spisok go nema pastirot i familijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Фед 15, 2017 5:13 pm

DPMNE-OFCI = PREDAVNICI

Алити: И ВМРО-ДПМНЕ достави писмен документ во ДУИ

ДУИ добила писмен документ и од ВМРО-ДПМНЕ, како што добила и од СДСМ за време на преговарачкиот процес и истиот бил прочитан пред централното претседателство на партијата, изјави за Телма, Рафиз Алити од оваа партија.

Во документот била наведена и распределбата на министерски места помеѓу партиите во евентуалниот состав на идната влада.

Според него, ВМРО-ДПМНЕ се согласиле со сите барања од Платформата на албанските партии, освен со продолжување на мандатот на Специјалното обвинителство. Според Алити, токму продолжувањето на мандатот на оваа институција било главна пречка двете партии да не можат да се договорат за владина коалиција.
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 6:08 pm

Начи само сосема прост човек може да се фати на глупостите на Груjo. Видливо е дека он никогаш немал и нема ни да има гласови да управува сам.До сега соработувал со албанци и од Дуи и од ДПа ама сега Заев бил предавник.Он ако беше вистински патриот ке направеше голема коалициjа со СДСМ и програмска влада. Само тогаш албанскиот фактор немаше да биде клjучен фактор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Сре Фед 15, 2017 6:28 pm

Teo напиша:
трендафил напиша: Што се однесува до последните избори една партија е под истрага за нелегално финансирање.

Tochno...SJO veklje vodi istraga za tvoite dpmne-ofci kako so ukraseni narodni pari ja finansirale predizbornata kampanja a se obidele toa da go sokrijat i parite ukradeni od budzhetot da gi prijavat kako donacii od chlenovite...Interesno e kako toa na nieden donatorski spisok go nema pastirot i familijata...
СЈО води предистражна постапка повеќе од една година и уште нема обвинение. Што може да значи само дека изборна измама постои во болните умови на платениците на Сорос и тие што слепо им веруваат. Немој само да ми кажеш дека сериозно мислиш дека Рафиз Алити токму на Саше Политико и на ниту еден друг медиум му дал изјава за наводно добиен писмен документ од ВМРО и дека ни на крај на умот не ти паѓа дека можеби Саше едноставно лаже. Толку за веројатно неуставното СЈО. Патем и ПОЈО води истрага за прекршување на законот за избори, односно нелегално финансирање на СДСМ и тоа на последните избори. Истрагар=та во двата случаја не значи и дека сомнежот ќе се потврди. Да сме живи и здрави, ќе видиме.
Што се однесува до коалицијата што ја спомнува Здравко, СДСМ според најновата анкета има најголема поддршка меѓу албанските партии. Не знам дали може да се смета како македонска партија кога повеќе ја тера агендата на странци (тука мислам на чадорскиот дел од меѓународната заедница) и на Албанците. Кога би имало доволно Албанци за да може да победи на избори со нивните гласови Заев до сега ќе ја прифатеше платформата на Албанците, која и така тој прв ја промовираше пред дијаспората во Швајцарија. А идејата е веројатно на лудакот Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Сре Фед 15, 2017 6:41 pm

трендафил напиша:
СЈО води предистражна постапка повеќе од една година и уште нема обвинение.....
Хе хе во бугариjа колку вакви постапки беа правени низ годините голема врева и ништо.Не се сомневам дека и каj вас ке биде истата песна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Фед 16, 2017 9:50 pm

Палатата Христо Татарчев, или седиштето на ДПМНЕ, или на ДПМНЕ-оската мафија, бидејќи обичен смртник таму нема стапнато, од денес е ставено под хипотека, за тековно трошоци. Дали на сите или само јас добивам впечаток, дека и со ова Грујо сака да ги превесла и своите сопртици на кои предходно им ја зеде партијата, преку која и еба мајка на Македонија. Па сега така на фин и елегантен начин, со парите од хипотеката, кои ќе си ги префрли на своја сметка, ќе си летне во странство.
ВМРО-ДПМНЕ го стави седиштето под хипотека

Уствари нема врска, ова е начин само ДПМНЕ да каже дека се чесни и дека и тие како и сите Македонци кубурат од први до први, ето едвај врзуваат крај со крај. А со години во јавност не е виден финасиски извештај на ДПМНЕ. Па дури симпатизрите и членовите на ДПМНЕ, повеќе ги интересира сметката на СДСМ, него нивната партиска.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Чет Фед 16, 2017 10:00 pm

Изгледа дека Комерцијална Банка ги има под хипотека и СДСМ и ВМРО.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Фед 16, 2017 10:20 pm

трендафил напиша:Изгледа дека Комерцијална Банка ги има под хипотека и СДСМ и ВМРО.

Хаха, точно, прв пат се согласувам со тебе.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Фед 17, 2017 8:11 am

Ова што во последно време се случува,  напливите за некаква пресметка со некого, го предвидов уште пред  нова година. Разните ноќи на долги ножеви, бомби и слично. Затоа мојот став е дека спрема се што доаѓа од кујната на ДПМНЕ треба да се пристапи со ладна глава. Бидејќи тие сакаат жртви, со цел полесно да си го спасат нелегално стекнатиот имот.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 12:05 pm

Не е само тоа. Ова фашистичка структура сака да ве направи ко Северна кореjа, насекаде види крвожаден неприjател. Пере мозоци со антиквизации и говор на омраза. има иредентистки претензии кон сите соседи па и кон целиот свет, светот им е виновен шо никоj ве не семта за антички.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пет Фед 17, 2017 10:59 pm

Не е до антиквазицијата, до криминал е. Ја утнаа браќава (брачедиве) тука. Зацапаа во криминал. И така почн целата приказна, бар според мене. Се е друго приказна.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 11:28 pm

Само фанатичен народ со сознание ко магла може да се манипулира како сакаш. Братучедството и клиентелизмот се друга приказна менталитетска. Си мислиш СДСМ ако доjде на власт нема да има вакви проблеми? Дури не за криминал, за некаква работа служба збориме. мислиш дека ке биде избран наjдобриот? Не. "абе види наше момче е нема да не предаде даj да му jа дадеме работата". И овоj како стане шеф какви мислиш ке избира? На истиот принцип.И потоа шо се случува некаква работа коjа во Германиjа jа врши еден тука имаме четворица, трима не работат оти се "наши луге" четвртиот тегли како вол оти нема избор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 17, 2017 11:42 pm

А надворешната политика на "природнипт" лидер? Па овоj засра се шо можеше да се засере. Националистичка риторика претенции , иредентизам.Напредок некаков да видиш или некакви индикации за напредок? Jа му ги читам и следим во последно време платениците- па ова е фашистичка риторика. Еве погледаj платформата на Мирка ова ако се оствари ке ве затрие и како држава.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Фед 18, 2017 9:17 am

Да се разбереме, власта е секогаш дел од криминалот...Авганистан, циа војната ја направи ради дрога. Ал Каеда е партнер на ЦИА (беше) во проджбата на дрога. Ама на краај на денот треба да се има усул. Нашиве немаа.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 18, 2017 11:36 am

Проблемот е во процентите.Некаде се 50% криминал некаде се 90%.И не се согласувам за тоа што циа водело борби за дрога.друга им беше целта- да тргнат руското влиjание таму. Им се получи ама на каква цена? Истата работа како во Ирак, сириJа и либиJа доJдоа исламисти на власт.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by IVA on Саб Фед 18, 2017 11:33 pm

i ova go ima

СВЕШТЕНИК ДА ДОЈДЕ НА ДЕТСКА КЛИНИКА
Драма на детска клиника: Мајката барала да и го крстат бебето пред операција!

http://vecer.mk/makedonija/drama-na-detska-klinika-majkata-barala-da-i-go-krstat-bebeto-pred-operacija

IVA
IVA

Број на мислења : 361
Join date : 2016-01-29

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Чет Фед 23, 2017 12:35 pm

Европратеници до Груевски: Запрете ги СОС, граѓанското општество не ви е непријател

Eвропратениците бараат од Груевски, поради блискоста со ставовите на Чилиманов, да преземе мерки и да одговори дали ги споделува европскитe вредности.

DPMNE-OFCI - Page 22 Screenshot_1
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Фед 23, 2017 12:37 pm

Ги споделува србоманско античките вредности.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Чет Фед 23, 2017 6:51 pm

Trendafile pak ve zaeba Zaev...Em vlada kje napravi, em nema nitu da ja federalizira, nitu da ja kantonizira Makedonija...Ushte pomalku kje voveduva dvojazichnost i defaktorizacija na makedoncite...Se prashuvam ushte kolku glupi kovanici kje smislite vo centarot za lagi i manipulacii vo nedostig na idei shto se dolzhi na panikata od skoreshnoto zaminuvanje na povekjegodishen odmor vo Idrizovo...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 22 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 40 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот