DPMNE-OFCI

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Фед 23, 2017 9:57 pm

Не се сомневај во нивната моќ за манипулации, ама пази почнуваат да се распаѓаат постепено. Онака....слушам Канал 5 се спрема за продажба, МПМ го изеде стапот, моќта им паѓа.

defo

Број на мислења : 2255
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Чет Фед 23, 2017 10:50 pm

Да бе почнале медиумите се нивни ке го загробат Заев како што загробиа Лjубчо.
Сожалувам дека не можавме да си поговориме во другата тема.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Фед 24, 2017 5:42 pm

Trendafile shto pravite bre...Histerizirate site ili samo pastirot so familijata i onie shto kje im pravat drushtvo vo Idrizovo???

Политичка хистерија во ВМРО-ДПМНЕ заради губење на власта?!
Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пет Фед 24, 2017 6:00 pm

protestiraat bre. i tvrdokorni se krstike. a sto luge nemaat. koja mizerija.

http://novatv.mk/foto-tvrdokornite-protiv-podelbata-na-makedonija/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 735
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino on Пет Фед 24, 2017 6:12 pm

A da im udrime sea eden kontraprotest? Laughing

Dino

Број на мислења : 500
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пет Фед 24, 2017 6:15 pm

pa da ne znaat na kade da fatat. ke padnat u totalna histerija. Twisted Evil
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 735
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 6:30 pm

Не подценуваjte фалангистите. Целата артилериJа пука а уште нема влада си представувам шо ке биде потоа....

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Фед 24, 2017 7:34 pm

Ofci dvojazichni...

Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 7:49 pm

Хе хе каJ нас има само една емисиJа од 15 минути на турски по националната телевизиJa и сакаа и неа да jа снемат ама така и така никоJ ja не гледа а и часот на емисиJата е по икиндиJа каде 17 часот.Пу пу живеам во антидемкоратска земja Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Фед 24, 2017 11:03 pm

Mnogu jaki protesti...Nitu za sendvichi vekje ne izleguvaat...Gluvcite se krijat vo dupkite...Se gleda krajot...Ova od Bitola...

http://a1on.mk/archives/707979

DPMNE-OFCI - Page 23 Timthumb.php?src=http%3A%2F%2Fa1on.mk%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F02%2Fvmro-bitola-protest

Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пет Фед 24, 2017 11:07 pm

Така е насекаде. ПО дваесет луѓе пред штабовите. Иако куририте и шителите се обидуваат да спинуваат користејки слики од шарената револуција стравот и безнадежноста се шират во дпмне.
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 11:11 pm

Бидите малце реалисти. Се пак земаа поеке гласови од вас. Овие бегат пред ветарот како шо им викат хардкор идиоти. Ако се побара организирано ке собере глупаци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Фед 24, 2017 11:36 pm

Господава соросоиди и заевисти сакаат да кажат дека востанието уште не почнало. Ниту едно востание не било мсо масовен почеток. Масовен секогаш е крајот. Зарем ти личат тие на фотографиите на странски платеници. Каде има албански знамиња, па да се обидувате да ги именувате македонските патриоти како шарени, да не кажам платени револуционери.

Еве фотографии од повеќе градови од Македонија

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пет Фед 24, 2017 11:39 pm

pa taka i pisuva pogore,l po dvaerset luge, a vostanieto ke vi zavrsi koga ke snema sendvici i gazoza sto znaci mnogu brzo
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 611
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Пет Фед 24, 2017 11:40 pm

ВМРО нема ни едно успешно востание ти за ДПМНЕ ми велиш дека ке востане. Те молам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Пет Фед 24, 2017 11:47 pm

Како немало успешно востание кога против бугарските фашисти заедно се бореле и ВМРО и СДСМ. Сега имаме за прв пат ситуација да мораме да се бориме меѓу себе. На оваа тема нема да ти одговарам повеќе за неактуелни случаи.
Еве видео од СКопје. Се гледа дека нема будали што уништуваат државен имот. Очекувам напади врз партиските објекти на предавниците, врз објекти на СДСМ. Можеби и врз имот на повидните предавници. Не врз имот на прелажаните будалетинки што гласаа за оваа партија.
_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Пет Фед 24, 2017 11:48 pm

Da ne zaboravime protiv kogo treba da krevate vostanie Trendafile...Teo
Teo

Број на мислења : 4908
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:03 am

трендафил напиша:Како немало успешно востание кога против бугарските фашисти заедно се бореле и ВМРО и СДСМ.
Шо, що кое ВМРО се борело тогаш? Вардарска Македониjа е ослободена од германците од бугарската армиJа коJа после комунистичкиот преврат на 9.9.1944 станува на страната на СССР. 300 000 германци се тоа бе како ги победиа комунистите кога немаа чепици да не збориме за друго оружие? Ова jугословенско образование не мори ама мачи. А инаку да партизаните исто учестват во операциите против германците.Ама со услов. "Нема бугарска воJска не одиме напред". И се у право коj ke оди со гол кур само против германските топови и митралези?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Саб Фед 25, 2017 12:06 am

Трендо еве мало потсетување и од мене.

ДУИ добиле писмен документ и од ВМРО-ДПМНЕ

DPMNE-OFCI - Page 23 Firesh10

http://telma.mk/vesti/dui-dobile-pismen-dokument-i-od-vmro-dpmne
luxor
luxor

Број на мислења : 5377
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Фед 25, 2017 12:13 am

Инсертот е како бомбите на Заев. Ја има само средината на реченицата, без почетокот и крајот. Иако верувам дека има будалетинки, веројатно и на овој форум што веруваат во вакви инсерти. Во секој случај не се казнува некој за тоа што зборувал за шамари што не се удрени или за вербално предавство. Не се сликаше Груевски туку Заев со јатаците на терористите во Диво Насеље. Да беше така тој ќе победеше во Арачиново со 2052 према 15, а не LSDM.
Мислам дека само будала можеше во сегашно време да ја прифати наредбата на чадорџиите за драстично проширување на привилегиите на Албанците во Македонија. Да потсетам дика ниту еден јазик на малцинство не е официјален во ниту една држава во светот. Па не е чудо што Заев е на чело на овој обид за предавство кој ќе го заостри до максимум меѓуетничкиот соживот. Ајде да видиме како ќе реагира Трамп кога ќе почне уривањето на СДСМ. Мислам на уривање во вистинскиот, физички смисол. Сорос и кога нема ништо пишува негативни извештаи. Ако партиите на Албанците, во кои за жал морам да го вклучам и СДСМ очекуваат дека нема да се спротивставиме на платформата на Зоран Заев и Еди Рама, веројатно не претпоставиле дека Хилари Клинтон ќе ги загуби изборите во САД, па со самото тоа нема веќе поддршка за шарената револуција Оставени сте сами на себе. Да не кажам во наши раце сте.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Фед 25, 2017 12:20 am

luxor напиша:Трендо еве мало потсетување и од мене.

ДУИ добиле писмен документ и од ВМРО-ДПМНЕ

DPMNE-OFCI - Page 23 Firesh10

http://telma.mk/vesti/dui-dobile-pismen-dokument-i-od-vmro-dpmne
Не беше ли Телма телевизија што добива пари од Сорос. Да те прашам сериозно ли веруваш во тоа што си го цирирал. Што да кажам, Господ нека ти е на помош. Да беше така одамна ќе имавме влада. Ајде да те потсетам и дека СЈО отпушти два истражитела со образложение дека постоечкитре се доволно за да ја завршат работата. Подоцна владата на Груевски им понуди, кога спомнаа продолжување на мандатот, повторно зголемување на бројот на обвинители. СЈО тоа го одби. Знам дека Катица сака своите 3.500 евра плата да ги зема до пензија, ако може и да не оди во пензија, но многу даночни обврзници не сакаат така да се трошат нивните пари. Ако СЈО е неспособно да си ја заврши работата во предвидениот термин, треба да си замине. Но изгледа дека сите предавници се веќе во СЈО. Не може да најдат уште некој.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:21 am

Ако ГруJо само направи, само ПОСМЕЕ да направи нешто вакво и ке има не само полна блокада од ЕУ туку ке го изебат и американците. Е те тогава ке оди во историjaта. а вака имаше шанси да се врати.След извесно време.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Фед 25, 2017 12:32 am

Груевски не е бо прашање, туку Македонија. Доколку отиде како жртва за Македонија ќе влезе во историјата. Ако ја свитка кичмата повторно ќе влезе во историјата но во ист кош со Заев, како предавник. а биди сигурен дека тогаш ќе се појави нов лидер. Што се однесува до НАТО и ЕУ ние и онака сме блокирани, а „пријателските“ САД (старата администрација) и Германија, Италија, Велика Британија, Холандија, вашиот Бојко Борисов и други се творци на политичката криза во Македонија. Да не го заборавам Џорџ Сорос. Албанците се приклучија во финалето.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин on Саб Фед 25, 2017 12:35 am

Ja не ти зборим за блокада за членство. Зборим ти за економски санкции кои ке Jа уништат кревката ви економиja за броени месеци.Не даJ боже да отвори некаква воJна внатре со албанците и тогаш веке ке има федерациJа или 2 држави.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Саб Фед 25, 2017 12:51 am

Иако не разбирам зошто би имало економска блокада како казна затоа што народот се бори за демократија, односно да не дозволи некој што добил гласови со измама да ја спроведува својата агенда, да те потсетам дека границата кон ЕУ ни беше затворена повеќе од две недели и во оваа година. Во минатата ЕУ најде бегалскиот камп да го смести врз пругата, па немавме директна железничка врска со Солун скоро цела година.
Кога сме кај ЕУ, таа е гарант на Рамковната спогодба потпишана по нападите од Косово врз нашата земја во 2001 година. Чудно е што ЕУ молчи за прекршувањето на оваа спогодба што се обидуваат да го инсталираат Заев и Еди Рама, но веќе сме навикнати на европската демократија. Зависи. Хрватска немаше санкции кога ги протера Србите од Краина. Немаа ни Албанците кога ги протераа Македонците од Арачиново. Таму СДСМ го победи ВМРО со 2.052 : 15 на последните избори.

_________________
Негација на негативното
Ослободувањето на Македонија може да биде дело само на Македонците. Кој мисли да ја ослободува Македонија инаку се лаже и себе и другите. (Гоце Делчев)
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6169
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 23 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 40 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот