Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Фед 25 2017, 00:55

Нема да има блокада Трендо. Како што нема да има и уништување на Македонија. Се разбира вие за пропаст на државата го сметате тоа што вашиот пастир и фамилијата ќе одат во Идризово. За нас тоа е ослободување на Македонија од мафијашите. Кога ќе сфатите дека пастирот и фамилијата не се Македонија ќе ви биде полесно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 00:56

Ти многу работи не разбираш ама ке ги разбереш. Тие шовинистички  простотии за внатрешна потреба шо ги шират вакви како Мирка, Ефтов, миленко и така натаму ако се остварат ja ти кажав шо ке стане.Единствениот пат за да се увериш е и да ги спроведете а не само да лаете по форуми и на фб. Тоа ке биде наjлошто шо може да се случи на РМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 01:11

luxor напиша:Нема да има блокада Трендо.
Си сигурен ако ГруJо напраи пуч? Он не е толку глуп де ама се пак вака хипотетички? Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Фед 26 2017, 00:09

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Гостин Нед Фед 26 2017, 00:25

Спокоjно бе Тео. Ако навистина направат некакви проблеми како пуч или нешто слично ке го Jадат стапот од ЕУ и Америка. Така ке си одат ГруJо и хорхе комплетно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Нед Фед 26 2017, 00:26

Znam Zdravko...Toa tie go pravat za prostite masi na nivni chlenovi...Da izdrzhat ushte malku dodeka pastirot i familijata ne uspeat zaedno so ukradenite pari da izbegaat.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Пон Фед 27 2017, 10:38

Ако некој сакаше да избега ќе избегаше до сега. Пак раскажуваш соништа. Не очекувајте поддршка од САД, а без нив тешко дека ќе се замеша Европа. Работите ќе мора да ги расчистиме сами, па ќе видите дека голем број од гласачите на Заев сега се чувствуваат измамени. Иако признавам дека нема измама. Заев самиот во Швајцарија прв ја промовираше платформата на Албанците. Тоа што некој сметал дека нема толку будала Македонец што тоа би го прифатил е очигледна грешка. Таков е Заев, а има и негови следбеници. И на форумов. Тие што мислеа дека измамени ќе бидат Албанците, очигледно сега кога се измамени тие не се чувствуваат пријатно. Но тие имаат уште поголема одговорност да ги исправат работите. Не чека изгледа жешка пролет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 17:40

Chekaj seushte ne gi prefrlile site pari na bezbedno mesto...Posle kje mu ja zduvnat i kje ve ostavat vas ofcite so prstot vo usta...Zatoa dodeka e vreme za da si ja spasite partijata menuvajto Grujo i familijata...Na chelo so chesni lugje mozhebi kje uspeete neshto da spasite pa za desetina godini kje se oporavite od shtetite shto bi gi nanese segashnoto aramisko rakovodstvo...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Вто Фед 28 2017, 20:20

Од протестите пред ОК ДПМНЕ Халкидики. Трендо е во позадина. DPMNE-OFCI - Page 24 Happy-smiley21

DPMNE-OFCI - Page 24 Untitl14
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Фед 28 2017, 20:41

Браво, најпатриотско до сега однесување, со сите манири, не ви е срам....

Со боксови и клоци нападнати снимател и новинар на А1он

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Вто Фед 28 2017, 20:59

Морате да разберете дека не се сите како вас за двојазичност, односно дека не е мал бројот на луѓе кои се против тоа. Веројатно токму тоа е причината поради која Заев одрекуваше пред изборите дека е за двојазичност со повеќе деманти кога гласилата што не се платени од Џорџ Сорос и некои странски, да не кажам чадорски амбасади објавуваа инсерти од емисии на АлсатМ или снимка од Швајцарија кога Агим (ваљда така на албански се вика Зоран, вие треба подобро од мене да знаете) тоа го ветуваше поред албанската дијаспора. Не сме будали па да не паметиме дека тие што наводно се за почитување на Пржинскиот договор тоа до сега го сторија два пати со одлагање на изборите, само затоа што не беше завршена купопродажбата на гласови на Албанците (од Македонија, но и жители на Косово со наше државјанство) во полза на вазалската партија - СДСМ. Не ми се верува ниту дека имате намера да го почитувате пржинскиот во врска со мандатот на СЈО.
Нели парите беа на Белизе. Доста веќе со фалсификувани фотографии и аудио бомби. Освен вас никој не верува во нив. Денешните протести се прилично помасовни од вчерашните. И во многу повеќе градови. Нормални ли се вашите ментори од Брисел, Лондон и Берлин. Ај што залепија двојца амнестирани криминалци, Заев и Ахмети за да формираат влада, туку како шлаг на тоа сакаат да донесат закон со двојазичност на целата територија на Македонија, па се чудат зошто народот се буди.
Јас лично жалам за нападот, за среќа без поголеми последици, врз новинарите од А1он, но за жал веројатно ќе има се повеќе напади врз странските платеници во Македонија. Очигледно и во црвеножолтата револуција има насилници како што имаше во шарената. Сигурни ли сте дека не се работи за местенка, односно дека едни соросоиди нападнале други за да ги прогласат протестантите за силеџии, како обидот со тангите на форумов од една битанга. Иначе зошто напад баш на А1он, а не на некоја поотракана телевизија. АЛсатМ или Телма на пример. Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Вто Фед 28 2017, 21:20

трендафил напиша:Морате да разберете дека не се сите како вас за двојазичност, односно дека не е мал бројот на луѓе кои се против тоа. Веројатно токму тоа е причината поради која Заев одрекуваше пред изборите дека е за двојазичност со повеќе деманти кога гласилата што не се платени од Џорџ Сорос и некои странски, да не кажам чадорски амбасади објавуваа инсерти од емисии на АлсатМ или снимка од Швајцарија кога Агим (ваљда така на албански се вика Зоран, вие треба подобро од мене да знаете) тоа го ветуваше поред албанската дијаспора. Не сме будали па да не паметиме дека тие што наводно се за почитување на Пржинскиот договор тоа до сега го сторија два пати со одлагање на изборите, само затоа што не беше завршена купопродажбата на гласови на Албанците (од Македонија, но и жители на Косово со наше државјанство) во полза на вазалската партија - СДСМ. Не ми се верува ниту дека имате намера да го почитувате пржинскиот во врска со мандатот на СЈО.
Нели парите беа на Белизе. Доста веќе со фалсификувани фотографии и аудио бомби. Освен вас никој не верува во нив. Денешните протести се прилично помасовни од вчерашните. И во многу повеќе градови. Нормални ли се вашите ментори од Брисел, Лондон и Берлин. Ај што залепија двојца амнестирани криминалци, Заев и Ахмети за да формираат влада, туку како шлаг на тоа сакаат да донесат закон со двојазичност на целата територија на Македонија, па се чудат зошто народот се буди.
Јас лично жалам за нападот, за среќа без поголеми последици, врз новинарите од А1он, но за жал веројатно ќе има се повеќе напади врз странските платеници во Македонија. Очигледно и во црвеножолтата револуција има насилници како што имаше во шарената. Сигурни ли сте дека не се работи за местенка, односно дека едни соросоиди нападнале други за да ги прогласат протестантите за силеџии, како обидот со тангите на форумов од една битанга. Иначе зошто напад баш на А1он, а не на некоја поотракана телевизија. АЛсатМ или Телма на пример. Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

a na halkidiki kakvo e vremeto ....poshto si bil ..

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Фед 28 2017, 22:46

трендафил напиша:Ќе биде интересно кога на некој ќе му падне на ум да прошета пред Бихаќка или пред домот на некој од LSDM.

Значи супер си со заканиве, слободно палете, ние ќе си помогнеме меѓусебе, и пак ќе си ги изградиме домовите, со помош на сите. А ти замисли се, не дај боже да паднеш, ќе нема кој да ти поможи, бидејки немаш пријатели. Тие од партија не ти се пријатели.

defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Вто Фед 28 2017, 22:52

DPMNE-OFCI - Page 24 C5w5rOxXEAEJDHB

Oк, немам против да ја запали Бихачка, ама нека ја запали лично тој, не да потикнува други(лесни во умот ко Трендафил), ако има муда, сам нека оди , нека ја запали!!! Не го тепаме, не го чепкаме, само ќе бараме соодветно да биде „награден“.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Вто Фед 28 2017, 22:53

defo shto te otsnema ..... pomisliv deka si otishol i ti kako chlen na opozicija da protestirash protiv DVOJAZICHNOSTA i slichno

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 00:01

defo напиша:DPMNE-OFCI - Page 24 C5w5rOxXEAEJDHB

Oк, немам против да ја запали Бихачка, ама нека ја запали лично тој, не да потикнува други(лесни во умот ко Трендафил), ако има муда, сам нека оди , нека ја запали!!! Не го тепаме, не го чепкаме, само ќе бараме соодветно да биде „награден“.

ubavo si mu kazal defo...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 06:43

Лично не сум бил никогаш за насилство. Ниту кога вие го правевте, ниту сега. Само констатирав дека веројатно не се единствените насилници во Македонија платениците на Сорос, а секое насилство раѓа ново насилство. Сигурен сум дека полицијата би спрерчила нешто такво. Не е сега министер Оливер Спасовски. Еве осуда од мене и за нападот што веројатно платеници на Сорос го извршија вчера над екипата од А1он. Еве ја фотографијата кога бегаат кога гледаат како доаѓа полицијата. Едниот од нив убаво се гледа.

DPMNE-OFCI - Page 24 Novinari_-_03

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Мар 01 2017, 08:10

трендафил напиша:Еве осуда од мене и за нападот што веројатно платеници на Сорос го извршија вчера над екипата од А1он.

DPMNE-OFCI - Page 24 Novinari_-_03

Сериозно, лицемерно извинување и саркастично извинување е полошо од тоа да чутеше.
defo
defo

Број на мислења : 3486
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 09:43

Веројатно според твоите соништа и синот на градоначалникот на општина Чучер Сандево што е прободен со нож и претепаниот малолетник, по националност Македонец, од Сопиште на автобуската станица кај Народна Банка на Република Македонија се дело на протестантите против двојазичноста, а не на албанската коалиција на чело со СДСМ што со платформата од Тирана што ја промовиравте после изборите сака да дојде на власт. Делот од вашата коалиција, платениците на Џорџ Сорос се познати по вакви испади. Насекаде во светот, дури и во САД откако таму е избран претседател што нема поддршка од идиотот што вас ве поддржува. Ја има ли фотографијава што ја прикажав, а на која се напаѓачите на новинарите на некој од опозиционите партали или телевизии. Настанот е случен по протестите, на одење.

Еве ви видео од протестите во Скопје кои вчера беа помасовни отколку во понеделникот. Плус имаше протести и во други градови. Огнот ќе ја зафати цела Македонија.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11182
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 11:21

Се лошо што се случува во државата е последица на криминалното владеење на твојот пастир и фамилијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6593
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija Сре Мар 01 2017, 12:34

luxor напиша:Се лошо што се случува во државата е последица на криминалното владеење на твојот пастир и фамилијата.

E pa ne e bas SE posledica od niv..aj malku iskrenost, realnost..ama se nema zelba za sogleduvanjw na fakti i prebrojuvanje..
A jas sum umorna od takvi moabeti, nesakam da gresam dusa i da okrivuvam Janko i Petko.
Najloso e sto narodov izigrava bezbol palka na partiive i sto ima teski umobolni koi za 1000 den. ke ti zbrcaat noz(vo ime za nekoja partija).
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Dino Сре Мар 01 2017, 14:17

Se soglasuvam so tebe. Bi rekol deka samo polovina od losite raboti se posledica na kriminalnoto vladeenje a drugata polovina otpagja na gluposta na dpmneofcite koi go poddrzuvaat toa vladeenje.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija Сре Мар 01 2017, 14:53

Ne sakam temi za politika, nesakam niedna partija(nema ni pak za koja)da ja falam ili kudam..stranskite faktori gledam deka ne gi registriras..taka da, za mir na forumov ke se ogradam od vakvi diskusii.
Tesko na narodov samo, zatoa sto ne gledam veke idnina i nesto podobro za slednive generacii.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Сре Мар 01 2017, 14:55

narodot ni e za nikade ...se se podanici duri i za edna smokva (dunda)

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16510
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija Сре Мар 01 2017, 15:00

Da ne generalizirame e najdobro!
Da se spremame za doma, podobro so nekoja relaks tema.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 24 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 40 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот