Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

+20
Bosonoga
nino
OPOZICIONER
misterija
Dino
IVA
SHARENI
Marc
PRVOBOREC
трендафил
Rufi
хан Ацо
ribar1
defo
reiter
Hamad bim Khalifa
osa
tmoro
Kalinda
Sotir
24 posters

Страна 25 of 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 15:17

Не знам за какво крадење зборувате. Не гледам дека има некое такво обвинение иако сум сигурен дека СЈО и целиот тим на Сорос, СДСМ и тајните служби на некои чадорски земји, до скоро и на САД работеле и работат да обезбедат, да не кажам да произведат такви докази. Иако зборуваме за две потполно различни работи. Зошто ако евентуално некој од ВМРО крадел, да мора вие да извршите велепредавство.
Еве ви изјава на друг ваш портпарол од единствената партија од ваша страна која дава изјави во врска со договорот.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил Сре Мар 01 2017, 15:31

Ајде да ве потсетам и дека во моментов министерот за внатрешни работи е од вашата коалиција, односно дека се работи за Албанец, Агим Нухиу од ДУИ. Што е веројатно и причина што напаѓачот на новинарите не е пронајден. Претпоставувам дека нападот е инсцениран за да имаат оправдување медиумте што се финансирани од Сорос да не известуваат за протестите на кои демек не е безбедно, па будалетинките што се информираат исклучиво од еден извор на информации, соросоидниот, да не знаат за големината на протестите. Дали сум во право ќе видиме веројатно уште вечерва.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11202
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 19:17

Еднаш со спуштени гаќи.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6595
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Сре Мар 01 2017, 19:18

Вторпат со спуштени гаќи.

http://fokus.mk/privedeni-litsa-osomnicheni-za-napadot-na-novinarite/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6595
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Сре Мар 01 2017, 20:12

Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Сре Мар 01 2017, 21:54

Aj jaja ja ja ja ja...будали.......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 03 2017, 20:43

OSA, пријателов отишол и во Тврдокорни.
DPMNE-OFCI - Page 25 C6AKoUzWcAAi7_K

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 03 2017, 20:47

Статус на апашот Филипче Петровски, значи е спремен на саможртва.
DPMNE-OFCI - Page 25 C5vyid-WQAABS7h

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter Пет Мар 03 2017, 20:54

саможртва Very Happy ...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Пет Мар 03 2017, 21:22

Не се смееј ич не е смешно, сурова реалност е..со какви бараби си имаме работа, прос народ тоа е чудо.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by reiter Пет Мар 03 2017, 21:32

тие праќаат деца а не одат сами да се пресметаат...плашливци се исто како груевски.Што мислиш ако сега им се направи контра а?Мислиш така лефтерно ќе се движат на улица?Саможртва Very Happy ,у кој филм е влезен????Нишки падобранац ахаха

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Пет Мар 03 2017, 22:13

e navistina ni si da se smeesh niti da gi zalish

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16523
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa Пет Мар 03 2017, 22:14

reiter напиша:тие праќаат деца а не одат сами да се пресметаат...плашливци се исто како груевски.Што мислиш ако сега им се направи контра а?Мислиш така лефтерно ќе се движат на улица?Саможртва Very Happy ,у кој филм е влезен????Нишки падобранац ахаха

imash pravo reiter ...no dali ima od drugata strana TOLKAVI BARABI za da im se sprotistavat ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16523
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 09:20

ОСА, нема друга страна, и не треба да има. Има само подржувачи на криминалот на Ж и компанија. Кои под превозот на Македонија, одбрана на Македонија го бранат криминалот. Е сега пази они знаат за криминалот, свесни се, знаат колку толку од бомбите, и за бомбите, ама тврдат дека побитна е Македонија, криминалот постои , ама има неизвесност над „Македонштината“.
Втора работа е што ДПМНЕ игра на „добитнички“ карти, едино логично решение од оваа криза е Широка коалиција, ДПМНЕ,СДСМ,ДУИ сите на купче. Така утре ќе можат да се бранат ДПМНЕ, плус ќе можат да влијаат на разни одлуки.
А за нив ова е win-win состојба, локални нема, парите си ги вртат, нивните градоначалници остануваат на позиција, каква таква влада со фикус-2 имаат. Е тоа ти е. Само треба да сме зрели , и да избегнеме конфликт, пошо со решени и на тоа.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 15:43

Филимена и Михајло се експертите кои го советувале Иванов да не го даде мандатот на Заев

Експертите на кои се повика Ѓорге Иванов за да не го даде мандатот на Зоран Заев се екс министерот за правда Михајло Маневски и неговата сопруга Филимена.
Тоа е бившиот министер за правда и неговата сопруга, која низ бомбите на СДСМ, се појавуваа како луѓе кои поставуваат судии во Судовите, блиски на ДПМНЕ. Влијание во решавањето на случаевите итн, итн. Со други зборови го претворија судството во бастион на ДПМНЕ. Е сега го советуваат Хорхе.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 15:55

DPMNE-OFCI - Page 25 C6FF1NRXEAAAO0A

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 16:37

DPMNE-OFCI - Page 25 C6FV5QeWgAANTEd

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Мар 04 2017, 17:31

Znaesh li shto e najstrashno Defo??? Toa shto ovie moroni navistina se ubedeni deka ja chuvaat Makedeonija od podelba i unishtuvanje a vsushnost seke nivno dvizhenje ili zbor go predizvikuvaat tokmu toa...I za shto??? Za spas na Grujo i familijata...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 17:48

Викаш, за Македонија се работи???
DPMNE-OFCI - Page 25 C6EmHOjWUAA2D-2

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo Саб Мар 04 2017, 17:55

Pa spored tvrdokornite idioti pastirot i familijata se Makedonija...A za budzhetot verojatno mislat deka e dzheparac shto mama Nada mu go dava na sincheto...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Luxor Саб Мар 04 2017, 18:03

Парафразиран Ајнштејн би бло нешто како "Само глупоста на дпмне-офците е бесконечна". И тоа воопшто не е далеку од вистината.

Вонредната состојба ја прогласува Собранието, а не Претседателот. Тешко е да разбереш што ти се случува кога на чело на државата си поставил кецароши

дали очекуваме во наредните денови некоја природна катастрофа или епидемија? Мислам, да знаеме, затоа што според членот 125 од Уставот на државата: “Вонредна состојба настанува кога ќе настанат големи природни непогоди или епидемии.“

Можеби донесување на измени на Законот за употреба на јазиците на малцинствата во Република Македонија е природна непогода? Или пак епидемија (сите ќе бараат после ист третман)?

Уште повеќе, во наредниот став од истиот член стои дека: “Одлуката со која се утврдува постоењето на вонредна состојба се донесува со двотретинско мнозинство гласови од вкупниот број пратеници и има важност најмногу 30 дена.“

Вонредната состојба ја прогласува Собранието, а не Претседателот. Многу е тешко да разбереш што ти се случува кога на чело на државата си поставил кецароши, а државата ти ја води човече кое кога беше студент на правниот факултет служеше за потсмев и зафркавање заради своите интелектуални капацитети.

Мирјана Најчевска
фејсбук статус

http://www.libertas.mk/vonrednata-sostojba-ja-proglasuva-sobranieto-a-ne-pretsedatelot-teshko-e-da-razberesh-shto-ti-se-sluchuva-koga-na-chelo-na-drzhavata-si-postavil-ketsaroshi/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6595
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 04 2017, 19:03

ne e cudno fikusot pak da go pogazi ustavot i da objavi vonredna sostojba, mrdnati se veke od strav
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER Саб Мар 04 2017, 20:16

Frcko samara ofci, da se gleda opbavezno
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija Саб Мар 04 2017, 20:42

Teo напиша:Znaesh li shto e najstrashno Defo??? Toa shto ovie moroni navistina se ubedeni deka ja chuvaat Makedeonija od podelba i unishtuvanje a vsushnost seke nivno dvizhenje ili zbor go predizvikuvaat tokmu toa...I za shto??? Za spas na Grujo i familijata...

Teo, nema potreba da gi navreduvas graganite, zosto moroni...I jas gi podrzuvam, da, a nema vrska ova dvizenje so Grujo.
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo Саб Мар 04 2017, 20:51

Колку си сигурна/ен во тоа???
Тоа е едно, друго јас бев (не многу активен), дел од шарената револуција, ние за разлика од оваа „револуција“, движење, како сакаш наречиго,  ние баравме институционална разврска, не убивање на луѓе не палење на џипови и слично, лов на вештерки со други зборови. Тоа е проблемот и разликата, и да не сте поврзани со ДПМНЕ, начинот на кој постапувате не е во ред. Да реално имаме проблем со Албанците, ама проблемот треба да се реши институционално, бидејќи и таков е проблемот, непочитување на институциите од страна на дел од Албанците. А тоа непочитување, прво им носи нив лично проблеми а потоа и на нас сите други.
А на крај на денот ние во 21 век зглавивме во национализам од средината на 20 век. Толку.
defo
defo

Број на мислења : 3500
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 25 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 40 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот