Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DPMNE-OFCI

Страна 32 of 40 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next

Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Сре Ное 22, 2017 12:02 pm

siromaviot grujo i glupite so mu gi cuvaat parite za sendvic i sokce.

http://www.libertas.mk/sjo-gruevski-ima-35-bankarski-smetki-vo-makedonija-a-peshevski-27/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Сре Дек 20, 2017 11:13 am

OFCI...

DPMNE-OFCI - Page 32 Firesh10
DPMNE-OFCI - Page 32 Drcdtk10
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Чет Дек 21, 2017 10:40 pm


defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by delta on Пет Дек 22, 2017 1:55 pm

naebafte komunajari,.,<><>

DPMNE-OFCI - Page 32 Drpeoi10
delta
delta

Број на мислења : 580
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Вто Дек 26, 2017 6:19 pm

Ne znam dali noviot lider kje im bide chudovishte, ama KURirite sekako im se chudovishni...Kurir faten vo gnasna laga...

DPMNE-OFCI - Page 32 Untitl10

Eve kako sega izgleda istata vest...

DPMNE-OFCI - Page 32 Untitl11

A eve go i videoto vo koe nikade ne se spomnuva za nekakva zaguba na bebe ili deka voopshto bila bremena...

Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Јан 14, 2018 9:00 am

Будалска работа Наковски, советникот на Хорхе, зборува за името на Македонија, патриотизам на Ал Џезеира, причајќи на српски Sad

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Фед 24, 2018 11:47 pm

БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: ВЕИБО си замина затоа што претходната влада им ветиле дека ќе им обезбедат 3000 вработени кои ќе им работат со години за 150е, сакале да ја префрлат фабриката од Камбоџа!

- Знаете ли зошто Веибо си оди од Македонија? Претходната влада им ветиле дека ќе им најдат 3000 вработени кои ќе им работат со години за плата од 150е, и тие планирале да ја префрлат фабриката од Камбоџа во Македонија, но потоа се покажало дека во земјава никој не сака да работи за тие пари.

Вице премиерот Кочо Анѓушев во Ноќно Студио на Телма.

И по двајца од фамилија да вработеле 300 евра се тоа, а просечна потрошувачка кошничка 350 евра за 4 члена фамилија, е сега вие видете!!!

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 9:51 pmГрујо па се сили нешто, да не му прај друштво на Мукоски во Шутка..Се спаси еднаш....Ќе се шета по иста авлија со Чавката

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 10:07 pm


defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 14, 2018 10:17 pm

Како почнал така заврши....

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by OPOZICIONER on Пон Мар 19, 2018 8:16 pm

zamisli i ovakvi ispadi branat ,ne mi se verua choek
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 794
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Сре Мар 21, 2018 11:28 pm


defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by SHARENI on Пет Мар 23, 2018 9:49 pm

ete koj e shef vo drzavava

Мијалков не се појави во суд, „Тортура“ одложена
23.03.2018 | 17:25МакедонијаПрочитано: 607
Поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков не се појави на судењето за Тортура. Судот не го пронашол за да му ја врачи поканата за денешното рочиште. Го барале на адресата која е напишана во обвинението на СЈО, во скопски Капиштец. Но, неговиот адвокат вели тој не живее таму, туку на Водно. СЈО предложи покана да му врачат наредната недела кога ќе се појави во судот.

„За обвинетиот Сашо Мијалков има мерки на претпазливост и одземен му е пасошот и треба да се јавува во судот, за случајот Таргет-Тврдина. Тој се појавува во суд секој четврток во 12 часот. Доставницата може и тогаш да му ја врачите“, вели Љубомир Лапе – обвинител во СЈО

Сашо Мијалков до сега редовно се појавуваше на рочиштата за Таргет-Тврдина, каде е обвинет за најголемата афера со прислушувањето.

Домот на поранешниот шеф на УБК беше топ тема во медиумите пред две години. Токму овде, на улицата Салвадор Аљенде беше приведен истражител од СЈО, кој се обидел да лоцира дали Мијалков живее тука и го фотографирал објектот. Приведувањето се случи во исто време додека Катица Јанева и нејзиниот тим се обидуваа да влезат во УБК за да истражат кој прислушувал незаконски.

Сега Мијалков ќе се соочи со Бошкоски на 7ми мај, за кога е закажано следното рочиште. Лидерот на обединети за Македонија денеска достави 3 CD-а. Во нив ги имало говорите на Бошкоски за време на изборната кампања во 2011-та. Токму овие говори според СЈО биле причина за Мијалков да му се одмазди и да нарача сурово и нечовечко апсење, кое се случи ден по завршување на предвремените парламентарни избори.

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 677
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by nino on Пет Мар 23, 2018 11:56 pm

moze i ke go najdat ke kidnat site ke si kupat nekoj ostrov i tamu ke si napravat drzava i ke si igraat vlada

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Саб Окт 13, 2018 12:21 am

Ми текна, за дотичниов, како се наврти на пушинела, па дури стана и фактор, сачувај боже

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by osa on Саб Окт 13, 2018 10:43 am

lele defo se umrev od smeenje .....mnogu jako ...alal vera ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15887
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Нед Окт 21, 2018 12:22 am

DPMNE-OFCI - Page 32 44451583_2148894058488218_4952790246606503936_n.jpg?_nc_cat=100&_nc_ht=scontent.fskp1-1
МВР штотуку поднесе кривична пријава против Горан Торбаков, советникот на Никола Груевски...Oчигледно дека не сфаќа, дека ФБ не е место за чалам...дека интернето, ништо некрие

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by трендафил on Нед Окт 21, 2018 8:46 am

А какво ќе биде обвинението. Нарачано убиство ли, односно дека нарачал Господ да ги убие наведените. Дали ако опцуеш некого ќе бидеш обвинет од МВР за обид за силување или за извршено силување?

Дали МВР ќе ги обвини и тие што пеат песни за смрт на предавниците. На пример во оваа песна за текстот „проклети да се предавниците и во гробот што ќе лежат тие пари да им тежат“ (на 1:42 и на 3:13) што може да се разбере како повик на смрт на тие што евентуално земале пари за да гласаат ЗА промена на Уставот и бришење на македонската историја.
Еве за инает и една песна што веројатно во иднина ќе биде забранета, па да ја објавам додека не се оди во затвор за неа._________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6489
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Окт 21, 2018 9:34 am

Tie shto peat ne vidov da stavale sliki od konkretni lichnosti so eksplicitni povici da bidat ubieni...Mina vremeto na diktaturata na dpne koga mozhevte nekazneto da se zakanuvate i maltretirate politichki neistomislenici...Dobredojde vo pravnata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by misterija on Нед Окт 21, 2018 9:52 am

Teo напиша:Tie shto peat ne vidov da stavale sliki od konkretni lichnosti so eksplicitni povici da bidat ubieni...Mina vremeto na diktaturata na dpne koga mozhevte nekazneto da se zakanuvate i maltretirate politichki neistomislenici...Dobredojde vo pravnata drzhava...

Pravna drzavaaaaa!?
Teo, Teo, vo ovaa drzava ima se, osven prava.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 463
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Teo on Нед Окт 21, 2018 10:27 am

Ne greshi dusha...Nekoi i prava imaat...Ne se site obespraveni...
Teo
Teo

Број на мислења : 4944
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by luxor on Пон Окт 22, 2018 6:30 pm

Се спрема ли црна листа за дпмне во САД?

Палмер: Нема потреба од средби со Мицкоски и Иванов

Палмер очекува и амандманите да добијат поддршка во Собранието. На брифингот со новинари од четири редакции меѓу кои и НОВА, Палмер рече дека остварил средба со 30 пратеници од сите пратенички групи, меѓу кои и пратеници од опозицијата кои гласале за почеток на постапката за уставни измени.

Тој изрази загриженост дека некои биле изложени на притисоци и закани. Рече дека со лидерот на ВМРО ДПМНЕ не се видел и дека за тоа нема потреба, бидејќи како што рече, се што требало да му биде пренесено и се што требало да се каже било во писмото на Вес Мичел. Исто така, тој рече дека нема потреба да се сретне ниту со претседателот Иванов.

Прашан за иницијативата за помирувањето Палмер рече дека тоа може да биде во фукција на обединување на општетството и тоа треба да е процес кој ќе дефинира како и што ќе произлезе од него, низ една поширока политилка и стручна дебата во јавноста и дека САД, кои вложиле многу и за кои е огромно значење е владеењето на правото, очекуваат дека тоа помирување нема да се рефлектира врз владеењето на правото. Во тој контекст, Палмер денеска се сретнал со министерката за правда, со претставници на судската власт, на СЈО и на Обвинителство.

https://novatv.mk/palmer-nema-potreba-od-sredbi-so-mitskoski-i-ivanov/
luxor
luxor

Број на мислења : 5497
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by defo on Пон Окт 22, 2018 9:44 pm

Нема веќе јариња....

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи во соработка со СВР Велес, му достави покана за службен разговор на 61-годишниот М.Н. од Скопје, а по издадена наредба од Основен Суд Скопје 1 Скопје, на 22.10.2018 година извршен е претрес на дом и други простории кај лицето М.Н. при што се пронајдени и одземени предмети во интерес на истрагата.

defo

Број на мислења : 2387
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

DPMNE-OFCI - Page 32 Empty Re: DPMNE-OFCI

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 32 of 40 Previous  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот